İçeriğe Yönlendir

Yeni Astra Sedan Mı, Yeni Jetta Mı?

Turkay Enez

Recommended Posts

Enis Sever

Benzinli alınacaksa bence Astra sedan her ne kadar dizel düşünülmese de bence yeni toledonun dizeli alınabilir tabii 50.000 tl limitinde ön far bixenon ve ledleriyle tadından yenmez. Yeni nesil turbolu arabaların ne kadar az yaktığı savunulsa da İstanbul trafiğine güven olmaz.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

1,0 Ecoboost ya da Jetta

Benzinli alınacaksa bence Astra sedan her ne kadar dizel düşünülmese de bence yeni toledonun dizeli alınabilir tabii 50.000 tl limitinde ön far bixenon ve ledleriyle tadından yenmez. Yeni nesil turbolu arabaların ne kadar az yaktığı savunulsa da İstanbul trafiğine güven olmaz.

50000 i geçer

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1.2 tsi motorlu ne varsa bakılmalı

0,9 T den sonra hedefemiz 1.2 T ibiza ya doğru kaydı ;)

Bu kıyaslamaya bakılırsa jetta hantal kalır size hocam. Farklı bir şeyler bakmak lazım gibi

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

mantık jetta der,ama yeni astra alırsanız çok fiyakalı olursunuz.ben jetta alırdım.

Yorum bağlantısı
Emre Dalkıran

hocam astranın hb 1.4 turbosunu sürdüm gedizlerde performansı 140 bg gibi değil.

zaten vw 1.4 122 lik ile benzer performans özelliği var

ama tip olarak astra daha güzel bence

fuarda rapidi ben de inceledim tam f/p aracı ama malzeme kalitesi ne astra ne de highline jetta ayarında değil

keşke hb olabilse de 43.000 e seat leon alabilseniz(FR donanım+fuara özel bi-xenon farları hediye)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

O bir hataydı. Bir daha 90-100 ü geçmek mi? Asla... :biggrin: :biggrin:

Basarsan üzmez, ağlatır :) sakin sürecek sadece sollamalarda basacaksan tamam, ama en hızlı benim iddasını devam ettireceksen ben karışmam hocam :biggrin:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Rapid bi gelsin. B+ sınıflara bakacak olsam alternatif çok ama o sınıfta sadece Rapid i görmek istiyorum. Kardeşim de fuarda dış görünüm olarak en çok yeni mondiyi beğendi, ayrıca özellikle Toledeo ve Rapid i incelemek gerekir dedi..

5 kişi binmedikçe bu yeni rapid-toledo FII yi aratmayan gerekli donanımı olan az çok alaman mantığı ve kalitesiyle üretilmiş. vw teknikli arabalar. cettanın şişirme kasası ve fiyatına iyi bir rakip. bir C segmenti değil. ama C segmentinin iyi yönlerini barındırıyor. hazır bi skoda deneyimi varken bakmak lazım. otoshowa gidiş amacımdır bu iki araba :) millet maserati bugatti bakarken ben bunlarla ilgileniyordum :D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Hocam sedan araba sevmiim ,ama ufak bir yorum bende yazayım..İlerde sıkılırsan ki bu eninde sonunda oluyor ,jettayı rahat satarsın diyeceğim ama ;1.2 tsi motor var onda da?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Kızmak ne kelime...

İlk yazımda özellikle eleştirel görüşlerinizi bekliyorum demiştim... İnsan dış görünüşü beğenince içinde kusurlara fazla dikkat etmiyor...

Kızacaksınız ama, 10 saatlik bir yolu Astra'nın içinde geçirmek mi Jetta'da mı deseler şüphesiz jetta derim.

Astra'nın hb'si yakışıklı, bir araben de düşünmüştüm ancak mr. spak kulakları gibi silecek kollarını görünce direk vazgeçtim. :)

105 bg, 0-100 10,9 sn. Çok kötü mü diyorsun? Yakıt tüketimi ve düşük vergi olayı cezbediyor...

Hocam sedan araba sevmiim ,ama ufak bir yorum bende yazayım..İlerde sıkılırsan ki bu eninde sonunda oluyor ,jettayı rahat satarsın diyeceğim ama ;1.2 tsi motor var onda da?
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Kafanı karıştırmak istemem ama, araç tam yüklü iken yokuş çıkışlarında o veriler biraz zayıf kalıyormuş..Bunu bir sohbetimde duymuştum..Bu durumu test eden 1.2 kullanıcıları fikir verirler sanırım

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Hb astranın 0-100 ü 9,9 sn, max hızı da 203 km. Düzde 228 e kadar çıkıyor... Sedan 10,3 sn. Bu değerler bana yeter de artar bile...

Leon çok eskidi. Yenisi gelmek üzeredir...

hocam astranın hb 1.4 turbosunu sürdüm gedizlerde performansı 140 bg gibi değil.

zaten vw 1.4 122 lik ile benzer performans özelliği var

ama tip olarak astra daha güzel bence

fuarda rapidi ben de inceledim tam f/p aracı ama malzeme kalitesi ne astra ne de highline jetta ayarında değil

keşke hb olabilse de 43.000 e seat leon alabilseniz(FR donanım+fuara özel bi-xenon farları hediye)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İstanbulda yaşayan biri iseniz rapid tsi 105 yada 122'lik + dsg yi çok iyi inceleyip test edin. sanırım 50,000 tl sınırında kalır her 2 modelde. Dsg ile araç kullanmak tahmin edilenden çok daha zevkli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

İşte forumun güzelliği. Bunu öğrendiğim iyi oldu...

Tam yük, yokuş falan diyince dün incelediğim 2.0 163 bg 360 torkluk cruze geldi aklıma. Vergisi yüksek olmasa o arabayı gerçekten alırdım...

Kafanı karıştırmak istemem ama, araç tam yüklü iken yokuş çıkışlarında o veriler biraz zayıf kalıyormuş..Bunu bir sohbetimde duymuştum..Bu durumu test eden 1.2 kullanıcıları fikir verirler sanırım

Kağıt üstünde Rapidin değerleri çok güzel. Geldiği gün inceleyeceğim kesinlikle.

İstanbulda yaşayan biri iseniz rapid tsi 105 yada 122'lik + dsg yi çok iyi inceleyip test edin. sanırım 50,000 tl sınırında kalır her 2 modelde. Dsg ile araç kullanmak tahmin edilenden çok daha zevkli...

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bir yakınım, 2011 model 204 beygirlik yıldız logolu aracını satmak zorunda kaldı şimdi skoda octavia 1.6 tdi+dsg kullanıyor çok memnun..Attan inip eşeğe bindim demiyor yani..Bunu da değerlendir derim

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Astra 1.4 T (140 HP) diye seri sportif bir araç beklemeyin, tipi gayet güzel ama arkasındaki Turbo logosunun gidişine yansıdığını söylemek zor, 6 ay önce arkadaşa aldık 1.4T sport paket, fiyat yine 48.500 TL idi diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

1.2 Tsi kullanıcı olarak yorumum şudur. 5 kişi yokuş yukarı gibi söylemlere aldanmamak gerekir. Bugün hangi atmosferikler aynı şartlarda performansı düşmüyor ki? 1.6 Tdi'ler bile aynı şartlarda performans kaybı yaşıyor. 2200 d/d üzerinde olduğunuz sürece güç belirgin şekilde ayağınızda oluyor. Aşırı bir kayıp olmuyor. Yakıt olarak sizi üzermi. Orası işte kullanıma bağlı. Deviri turboyu takip edip sürerseniz şehir içi 6-7 arası yakabiliyorsunuz. Fabrika verisinde yok bu rakam. Ama gel gör ki Yeti'yi aldığım günden beri benzin fiyatına bağlı olarak 100TL ile 280-330 Km yol gidebiliyorum. Bayram seyahatinde 170-180lere çıkıp 5-15 km hızlarla gittiğim yerler oldu.Toplamda 2600 Km'yi ki şehir içi de var 770TL'lik benzin ile yaptım. Ortalamam 6 litre civarı. 6. viteste 95-105 arası gidersem 5 li rakamları görmek mümkün.

Seçiminiz içinse zor biraz. Astra'da güzel Jetta'da. Ama Jetta'da biraz daha lüks ve ağır abi havası var. High donanım olursa navigasyonu da cabası. Tercih sizin.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Turkay abi dizelden sonra insan benzinli arabaya binmeyi pek istemez. Ama Vw grubu alacaksan 1.4 TSI 122 hp den şaşmayın derim ailemizde 1.4 TSI+DSG highline Golften biliyorum. Performansı harika ama bu sene bir iddiaya göre cruzenin 1.6 dizelinin geleceğini okudum opel forumlarında eğer gelirse piyasa sallanabilir.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Astra cosmo donanım olmadığı sürece ben şahsen almam... Beklemeyi göze alıp VW yi tercih ederdim... Hakkınızda hayırlısı hocam... :)

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan
(düzenlendi)

Rapid size focusdan sonra dar ve içi basık gelecekmiş gibi bir his var içimde. Opel gözümde hem çabuk arıza veren kalitesiz alman malı imajı yansıtıyor. Jetta güzel ama ön far kısmını poloyo bile koymuşlar. Her aracında aynı ön kısmı görmek bıktırıyor insanı. kendine has bir duruşu olmalı diye düşünüyorum. Bence aynı araçtan sıkıldıysanz dizel titanyum alın :) X paketlisinden..

tarihinde Feti Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Astradan sportiflik anlamında bir beklentim yok. Ancak performans verileri fena sayılmaz. Yeterlidir...

Fiyatlar sürekli değişken 2 ay önce kardeşim 14. turbo 140 sport u 46.500 e aldı.Şu anda 47 ye almak mümkün...

Astra 1.4 T (140 HP) diye seri sportif bir araç beklemeyin, tipi gayet güzel ama arkasındaki Turbo logosunun gidişine yansıdığını söylemek zor, 6 ay önce arkadaşa aldık 1.4T sport paket, fiyat yine 48.500 TL idi diye hatırlıyorum.

"Kalite ayrıntılarda gizlidir." diyorsunuz.

1.2 tsi'ı jettanın bu kasası ilk geldiğinde test etmiştik, 1.6 atmosferikten çok daha tatminkardı.

Biraz işim gereği, biraz da fıtrattan küçük ayrıntılara çok takılırım. Vw bu konuda çok başarılı, 1-1.5 sene jetta+passat kullandıktan sonra diğer markalara binince çok net görüyorsunuz bunu.

Direksiyonla sinyal kolu arasındaki mesafe bile özel ayarlanmış gibi, parmağınızla çıt diye atabiliyorsunuz. Reno'da elinizi kocaman açmanız gerekiyor mesela gibi gibi...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Rapidi bekleyeceğim...

Focusun dizel titanyum fiyatı beni aşar. Tip olarak da gözüme hoş görünmüyor...

Aracımdan sıkıldım desem yalan olur. 3,5 yılla en uzun süre kullandığım araç oldu kendisi. Yaşlılık belirtileri göstermese de 118 bin oldu. 7,5 senedir yollarda. Ama bu haliyle bile birçok araca taş çıkartır diye düşünüyorum. Yeniden sıfır istediğim için "değişim" düşünüyorum...

Rapid size focusdan sonra dar ve içi basık gelecekmiş gibi bir his var içimde. Opel gözümde hem çabuk arıza veren kalitesiz alman malı imajı yansıtıyor. Jetta güzel ama ön far kısmını poloyo bile koymuşlar. Her aracında aynı ön kısmı görmek bıktırıyor insanı. kendine has bir duruşu olmalı diye düşünüyorum. Bence aynı araçtan sıkıldıysanz dizel titanyum alın :) X paketlisinden..

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Bende jetta diyenlenlerdenim. Daha önce buna benzer konu açtığımda bir üyemiz hangisiydi yam hatırlamıyorum performans istiyorsan 2.0 l motor alman lazım demişti mantıklıda gelmişti. Bence ikiside kaliteli araba ama şu var jetta da vergi avantajı ve vw opel'e göre ikinci elde daha az değer kaybı var. Kişiden kişiye değiştiği için opelin içi bana çok karışık geliyor sade ve şık olan vw daha ön plana çıkıyor. Karar sizin yazılanların hepsini bir süzgüden geçirin birde test sürüşü yapın öyle karar verin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...