İçeriğe Yönlendir

Yeni Astra Sedan Mı, Yeni Jetta Mı?

Turkay Enez

Recommended Posts

Adnan Çakır

opelastrasedan4door.jpg

opelastrasedanrear.jpg

2011volkswagenjettanewy.jpg

2011volkswagenjettanewy.jpg

seattoledo2013800x600wa.jpg

Birazda dış görünüş önemli derseniz iç görüntü yanında hediye ;) Astra :good1:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Piyasayı sallayacağını sanmam, çünkü rakam yine 60 lara dayanacaktır. Haaa donanımı zayıflatmadan fiyatı 50 binlerde tutabilirlerse Cruze 1.6 dizel, deprem etkisi gösterebilir...

Turkay abi dizelden sonra insan benzinli arabaya binmeyi pek istemez. Ama Vw grubu alacaksan 1.4 TSI 122 hp den şaşmayın derim ailemizde 1.4 TSI+DSG highline Golften biliyorum. Performansı harika ama bu sene bir iddiaya göre cruzenin 1.6 dizelinin geleceğini okudum opel forumlarında eğer gelirse piyasa sallanabilir.

Birazda dış görünüş önemli derseniz iç görüntü yanında hediye ;) Astra :good1:

Görüntü de çok önemli. Özellikle eşim Astrayı çok beğendi... Ama Toledo da fena değilmiş. Teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

toledo rapid in kuzeni. Eski toledo ile ismi dışında ortak bir segment vs değil.

bu ara astra 1.6 atmosferik 42 lira dan başlıyor. Bu gün bakacam merak ettim. Birde skodaya uğrayıp fiyat soracam belli olmuş mu acaba

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

toledo rapid in kuzeni. Eski toledo ile ismi dışında ortak bir segment vs değil.

= Hayal kırıklığı
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lç hacim olarak eski toledodan tek eksiği 5.kişiye yer olmaması. Geri kalan kısmı harika. Tabi bu kadar övmemim sebebi yabancı sitelerden gördüğüm ve tahmini fiyat beklentim. Sır gibi saklanan fiyat listesi tedirgin ediyor sadece. Yoksa sıfır araç olarak tüm beklentilerim bu rapid toledo biraderlerde var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Biraz evvel Opel Mokka ya ayaküstü baktım ve fiyat aldım. ENjoy (epeyce dolu) versiyon 1.4 T 4x4 araç 140HP son fiyat 56bin dediler. İç dış kalite güzel duruyor. 0-100 9.9 felan saniye. dar bir araç değil. Tek sıkıntısı yakaşma açısı 10.9 derece. Ben astra'dan farklı görmedim ön yaklaşma açısını neredeyse. Yerden yükseklik ise 131 mm. iniş kontrolu, yokuş kalkış desteği vs var. ayrılma açısı 24.3. uzunluk 4278. arka koltuk geniş. Şehiriçi 8, şehirdışı 5.5 remi verisi var. 6 ileri vites.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Toledo C sınıfı değil miydi? Cordoba mıydı c olan?

eski toledo c segmentinl aşan bir arabaydı d ye göz kırpardı. Yeni toledo ara bi segment mantalitesinde b den c ye göz kırpıyor. Bence ismi cordoba olmalıydı ama seat eski toledonun ekmeğini yeme peşinde cordobayı düşünmemiş. Ayrıca yeni ibiza çıktığından beri yeni cordobayı bekliyordum bi türlü yapmadılar. Sw olarak ibiza sporttourer çıktı ama b sedan çıkmadı. Bu skoda da ise fabia sedan yeni kasada tr ye gelmedi bu rapid toledo biraderler uzatılmış aks aralığı lie ne fabia nede lbiza kaseslni kullanıyor. uzunluk c segmentine yakın o yüzden yabancı sitelerde c diyende var
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Biraz evvel Opel Mokka ya ayaküstü baktım ve fiyat aldım. ENjoy (epeyce dolu) versiyon 1.4 T 4x4 araç 140HP son fiyat 56bin dediler. İç dış kalite güzel duruyor. 0-100 9.9 felan saniye. dar bir araç değil. Tek sıkıntısı yakaşma açısı 10.9 derece. Ben astra'dan farklı görmedim ön yaklaşma açısını neredeyse. Yerden yükseklik ise 131 mm. iniş kontrolu, yokuş kalkış desteği vs var. ayrılma açısı 24.3. uzunluk 4278. arka koltuk geniş. Şehiriçi 8, şehirdışı 5.5 remi verisi var. 6 ileri vites.

mokka teknik olarak corsa onada bakatım canlısını görmedim

Toledo Rapid'den yakışıklı geldi bana. Tdi otomatik ile Türkiye pazarına güçlü girer bence.

Toledo ön yüz yeni seat serisi. Tdi dsg toledoda ne zaman gelcek bilmiyorum ama rapid de ilk senesnin sonuna kadar tdi dsg yok. 1.4 tsi dsg var
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

40 gibi rakama rapid active tdi 90hp girecek :) şeklinde söylenti var demişti bakıma Yüce'ye gittiğimde satış temsilcisi.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

highline da bile bi-xenon yok jetta da bu yuzden sevmiyorum ... yeni sedan astra nın beyaz rengi çok güzel ... fuarda çok gezdim etrafında ...

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Rapidi bekleyeceğim...

Focusun dizel titanyum fiyatı beni aşar. Tip olarak da gözüme hoş görünmüyor...

Aracımdan sıkıldım desem yalan olur. 3,5 yılla en uzun süre kullandığım araç oldu kendisi. Yaşlılık belirtileri göstermese de 118 bin oldu. 7,5 senedir yollarda. Ama bu haliyle bile birçok araca taş çıkartır diye düşünüyorum. Yeniden sıfır istediğim için "değişim" düşünüyorum...

ben focus 2.5 kastetmiştim yenileri çok çirkin :) Ama dediğim gibi rapidi beğenmeyeceksin ben bile zayıf ve çekirdek aile olduğumuz halde dar gelir bu bana dedim içinde daralırım diye düşündüm. Sizde öyle olacaksınız merak ettim abi bakalım ne olacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Astra yı test etmeden kesinlikle almayın derim.Kızkardeşim aldı ve uzunca test etme imkanım oldu.İçi çok karmaşık (yada ben alışamadım) ve direksiyon aşırı hissiz 90 - 100 km hızlarda bile güven vermedi.Focus tan sonra sürüş dinamikleri hayal kırıklığı yaratabilir.

Görüşler ve yorumlar değişebilir ama mutlaka Astra yı test etmeden almayın derim

Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Yeni astra sedan iç ve dış estetik olarak çok güzel..türkiyede piyasası belli...alırkende satarkende kaybetmezsiniz.iç kalite bence çok güzel.1.4 turbo güzel bir motor.çok sıkıntılı araçlar değil.opel kullanıcısı olarak tavsiye ederim.inşallah seneye arabam yeni astra sedan olacak...saygılarımla..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Yeni Astra Sedan'ı henüz görmedim. Ama arkadaşım Insignia 1.4T aldı 6 ay önce. 6-7 oldu servise gitmesi. Yok start stopu çalışmıyor. Yok cam kapanmıyor vs. En önemlisi de motor çok gürültülü çalışmaya başladı. Önce enjektördendir dediler garantiden değiştirdiler yine kesilmedi. Şimdi manifold değişimi için parça bekleniyor. Arkadaş insigniasından soğudu 6 aylık aracı değiştirmeyi düşünüyor. Kendisi internetten araştırmış bu konuda forumlarda çok şikayet olduğunu görmüş. Konuyu araştırmanızda yarar var. Motor gücü ise kasanın ağır olmasından olsa gerek 140 hp gibi gelmedi bana. Bu Astra'da olumlu yönde farkedecektir. Nedense benim gözümde opel, özellikle elektronikte sorun çıkarma potansiyeline sahip bir marka imajı çiziyor. Tabii tüm bu yorumlarım subjektif. Yine subjektif bir bakış açısıyla son noktayı koyacak olursam, 1.2 tsi 1.4 t' den daha olgunlaşmış bir motor benim gözümde. Sedan istediğinizi belirtmişsiniz ama Cmax Trend tdci'ye bakmıştınız sanıyorum, onun hakkındaki yorumunuz nedir?

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Abi bence opel forumuna göz atın, olmadı üye olun oraya bir konu açın bakalım ne diyorlar? Sonra hoop ordan jetta bölümüne sonra kıyasla abi kullanıcıları ne diyor bakalım gerçi siz daha iyi bilirsiniz ama. Test etmekle aynı şey aslında ama kullanıcılardan okursanız gidince test sürüşüne adamların dediklerine daha bi dikkat edersiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu opele baktım, son durum nedir diye bir tarama yaptım, şuan alayı tırtmış, yine elektronik özürlü tırt araba ödülünü almış, tip güzel gerisi yok yani, dolasıyla astra al teklifimide geri çekiyorum, sonra beni hatırlarsın :)

Bu durumda seçenekler azaldı, işin zor hakikaten, ben olsam xenon vs. alayı donanım olmadan 50 kaat vermem.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Kardeşimin aracını kısa süreliğine kullandım. Limitlerde değildi, yavaş yavaş kullandım. Çoluk çocuk vardı arabada. Özellikle ön direk görüşü kısıtlıyor. Düğmelere alışmak gerekiyor. Kardeşim tam limitlerde kullanır. Direksiyonla ilgili sıkıntılı bir durum yok. Çok aşırı zorlamadıkça ESP devreye girmiyormuş. Normal kullanımda direksiyon tepkilerine de alışabilirim zannedersem...

Astra yı test etmeden kesinlikle almayın derim.Kızkardeşim aldı ve uzunca test etme imkanım oldu.İçi çok karmaşık (yada ben alışamadım) ve direksiyon aşırı hissiz 90 - 100 km hızlarda bile güven vermedi.Focus tan sonra sürüş dinamikleri hayal kırıklığı yaratabilir.

Görüşler ve yorumlar değişebilir ama mutlaka Astra yı test etmeden almayın derim

İnşallah...

Yeni astra sedan iç ve dış estetik olarak çok güzel..türkiyede piyasası belli...alırkende satarkende kaybetmezsiniz.iç kalite bence çok güzel.1.4 turbo güzel bir motor.çok sıkıntılı araçlar değil.opel kullanıcısı olarak tavsiye ederim.inşallah seneye arabam yeni astra sedan olacak...saygılarımla..
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

C-max 1,6 tdci trend 48 e bulunuyorsa 0 olarak önce bunu değerlendirin derdim.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Sedan son kararım ama, Fordda alınacak bir araç varsa bence Titanium Tdci Cmax tir. Benzinlisi tüketimiyle üzer, titanyum dizeli fiyatıyla aşıyor beni. Trend de donanım düşüklüğüyle pek tercih edilmiyor. En son 51 gibi fiyat almıştım Trend Dizel Cmax için.

Yeni Astra Sedan'ı henüz görmedim. Ama arkadaşım Insignia 1.4T aldı 6 ay önce. 6-7 oldu servise gitmesi. Yok start stopu çalışmıyor. Yok cam kapanmıyor vs. En önemlisi de motor çok gürültülü çalışmaya başladı. Önce enjektördendir dediler garantiden değiştirdiler yine kesilmedi. Şimdi manifold değişimi için parça bekleniyor. Arkadaş insigniasından soğudu 6 aylık aracı değiştirmeyi düşünüyor. Kendisi internetten araştırmış bu konuda forumlarda çok şikayet olduğunu görmüş. Konuyu araştırmanızda yarar var. Motor gücü ise kasanın ağır olmasından olsa gerek 140 hp gibi gelmedi bana. Bu Astra'da olumlu yönde farkedecektir. Nedense benim gözümde opel, özellikle elektronikte sorun çıkarma potansiyeline sahip bir marka imajı çiziyor. Tabii tüm bu yorumlarım subjektif. Yine subjektif bir bakış açısıyla son noktayı koyacak olursam, 1.2 tsi 1.4 t' den daha olgunlaşmış bir motor benim gözümde. Sedan istediğinizi belirtmişsiniz ama Cmax Trend tdci'ye bakmıştınız sanıyorum, onun hakkındaki yorumunuz nedir?

Highline zaten en dolusu... Xenon da olmayıversin canım...

Bu opele baktım, son durum nedir diye bir tarama yaptım, şuan alayı tırtmış, yine elektronik özürlü tırt araba ödülünü almış, tip güzel gerisi yok yani, dolasıyla astra al teklifimide geri çekiyorum, sonra beni hatırlarsın :)

Bu durumda seçenekler azaldı, işin zor hakikaten, ben olsam xenon vs. alayı donanım olmadan 50 kaat vermem.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ford da şuan 2 model var, birisi dizel full ve dizel c-max, diğeri Mondi dizel, Mondi kasa değişmeden önce Allah ne verdiyse doldurulup satılacak, bütçe olsa hiç düşünme Station Mondi al derim ama olmuyor ne yazıkki, gerisi Ford da hikaye... bu durumda model seçmek bayağı zor olacak, hepsinin antika yönleri hepsinin derltleri ve güzel yanları var, optimum modeli seçmek hakikaten zor.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

dün c-max için alınan fiyat 48,5 idi telefon ile avrupa yakasında bir bayii den

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

6.ayda 2010 model focusu sattım 8.ayda opel astra 1.3 cdti test sürüşüne çıktım eşimin ısrarıyla(zoraki) dönüşte eve giderken araba iyi güzelde direksiyonu hissiz,focusla tekerin altındaki zemini hissediyordum dedim ilk dikkatimi çeken nokta bu olmuştu

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

İbre çoook yavaştan jettaya kayıyor gibi...

Forumları inceliyorum. Opelde çeşitli sıkıntılar var. Jettasından, kapı fitillerinden rüzgar sesi gelmesi dışında memnun olmayan yok gibi. Ayrıca 1,2 Tsi de çok meth ediliyor...

6.ayda 2010 model focusu sattım 8.ayda opel astra 1.3 cdti test sürüşüne çıktım eşimin ısrarıyla(zoraki) dönüşte eve giderken araba iyi güzelde direksiyonu hissiz,focusla tekerin altındaki zemini hissediyordum dedim ilk dikkatimi çeken nokta bu olmuştu

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İbre çoook yavaştan jettaya kayıyor gibi...

Forumları inceliyorum. Opelde çeşitli sıkıntılar var. Jettasından, kapı fitillerinden rüzgar sesi gelmesi dışında memnun olmayan yok gibi. Ayrıca 1,2 Tsi de çok meth ediliyor...

1.2 Tsi'da ilk başlarda turbo sorunu vardı, araya bir keçe ile çözdüler. İlk marşta soğuk motorda zincir sesi var biraz bazı kişiler sorun olarak görüp zincirin değişimini istiyor.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

1,2 tsi keyifli motor .. a3 te kullanıyorum yaldır yaldır gidiyor ... basmazsan şehirlerarasında on numara tüketimi var ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...