İçeriğe Yönlendir

2004-2005 Mondeo Ghia...

Mahmut Yasir Özcan

Recommended Posts

Mahmut Yasir Özcan
(düzenlendi)

Internette baktıklarımda bütçenin de yüksek olmaması hasebiyle hep km çok yüksek üç tane hoşuma giden oldu

Hepsi 2005 Ghia ve manuel şimdilik otomatik bakmıyorum bunlar düzgün gelmezse belki

1- Dizel 200.000de beyaz kaza yok bel altı boya yetkili servis bakımlı imiş galeriden 19.500

2- Benzin/lpg 271.000de gri kaza yok iki parça boya bu arabanın hoşa gitme sebebi ise 2010 kadar belediye başkanın makam aracı 2010 sonrası da tek şoför lpg 2010da takılmış sorunsuz lastik 1 yıllık pirelli hepsinden öte haziranda uzun dönem sorunsuz binmek için 8000tl lik bakım yapmış nakit sıkıntısi yüzünden satıyormuş ama yine de 270.000de fiyat 21.500

3- Dizel 153.000de füme gibi bi renk boya var darbe yok bakım faturalari duruyormuş cetas ford mimarsinanda yapılmış yetkili servis herhalde tan bilmiyorum sıkıntı olarak amortisöru patlak 21500

Ilk sıradakınin stopu makyajli olanlarin kı herhalde diğer ikisinin aynı

Sondakinin döşeme krem gibi olan ilk iki gri hicbiri deri değil

Şekil olarak baksam yukarıdakı sıra geçerli olur herhalde :)

SiZin düşünceniz nasıl km çok mu alınmaz mi yoksa en azından bakmaya değer mi

Şimdiden teşekkürler

Saygılarimla....

Internette baktıklarımda bütçenin de yüksek olmaması hasebiyle hep km çok yüksek üç tane hoşuma giden oldu

Hepsi 2005 Ghia ve manuel şimdilik otomatik bakmıyorum bunlar düzgün gelmezse belki

1- Dizel 200.000de beyaz kaza yok bel altı boya yetkili servis bakımlı imiş galeriden 19.500

2- Benzin/lpg 271.000de gri kaza yok iki parça boya bu arabanın hoşa gitme sebebi ise 2010 kadar belediye başkanın makam aracı 2010 sonrası da tek şoför lpg 2010da takılmış sorunsuz lastik 1 yıllık pirelli hepsinden öte haziranda uzun dönem sorunsuz binmek için 8000tl lik bakım yapmış nakit sıkıntısi yüzünden satıyormuş ama yine de 270.000de fiyat 21.500

3- Dizel 153.000de füme gibi bi renk boya var darbe yok bakım faturalari duruyormuş cetas ford mimarsinanda yapılmış yetkili servis herhalde tan bilmiyorum sıkıntı olarak amortisöru patlak

Ilk sıradakınin stopu makyajli olanlarin kı herhalde diğer ikisinin aynı

Sondakinin döşeme krem gibi olan ilk iki gri hicbiri deri değil

Şekil olarak baksam yukarıdakı sıra geçerli olur herhalde :)

SiZin düşünceniz nasıl km çok mu alınmaz mi yoksa en azından bakmaya değer mi

Şimdiden teşekkürler

Saygılarimla....

tarihinde Mahmut Yasir Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bana da almakla son bulacak bu düşünme gibi geliyor zira internette kı ilk mondeo ilanında kafa buraya kaydı benim :)

Sadece kafamda bazı sorular var ışte bunlardan biri de yakıt ben manuel düşünüyorumhala ne yaktığını pek öğrenebilmiş değilim yakıtla alakalı genelde ya otomatigin bilgileri var yada çok gelebilir lafı :)

Bütçe düşük olduğu için kmler genelde yüksek çoğu 180-200 civarı bu kafamda acaba dedirtiyor çevre genelde alma diyor pek takmayı düşünmüyorum ama alırız km zaten yüksek sıkıntı olursa rezil olmak var birde "ben sana demiştim" "kafana göre yaparsan olacağı bu" :)

Bu soruları çözebilsem büyük ihtimal kesin sadece dizel mi benzin mi sorusu kalacak sonra :)

Bence de çevrenizdekilerin sözünü dinleyin. Yazdıklarınızdan ve yorumlarınızdan bu piyasaya hakim olmadığınız kolayca anlaşılıyor. Kısıtlı bütçe ile Mondeo'ya binmek yorucu ve eziyetli olur. Bahsettiğiniz araçların hiçbiri tercih edilecek araçlar değil. Bir binici hiçbir zaman yaklaşık 10 yaşında olan ve uzun süre maka aracı olarak üstelik belediyed kullanılmış aracı tercih etmez. Bu tarz ilanlardaki makam aracı sıfatları, yüksek kilometreyi masumane göstermek için aynı zamanda bakımlı olduğunu vurgulamak için belirtilir. Doğruluğu zaten tartışılır. Üstelik makam araçları birinci makam aracı olmadığı taktirde ekseri olarak hor kullanılırlar.

Size önerim illaki 2.0 bir araç almak istiyorsanız, Focus 2.0 Ghia alın. Bir süre 2.0'ı test etmiş olursunuz. Ya da Mehmet Mert Erdoğan'ın satılık bölümünde arkadaşının aracı var Megane. Bu araçların çok piyasası yok ama en azından ilk sahibinden alınmış bir araca binersiniz. Mondeo'nun piyasası daha çok olsa da sizin baktığınız tarz araçlarda son sahibi olur ya da çok zararına satarsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan

Makam aracının kmyi masum gösterme aracı olduğunu biliyorum ama doğruluğunu öğrenmek çok zor olmasa gerek gerçekten belediye başkanı tarafından kullanılmış ise ama eğer öyle bile olsa alınmaz sıkıntılı olur belediyede makam aracı olarak da kullanılmış olsa diyorsaniz bilmiyordüm benim o araçta dikkatimi çeken 8000 liralık bakım kendi binmek için yapmış fatura duruyor kimse 8000 lik bakımı satacağı araca yapmaz herhalde...

Diğerlerinin de km yüksek biliyorum ama bu forumda monde için 150-200 un sıkıntı olmayacağını yazmışlar üstüne basabasa zaten o yazıları,okuduktan sonra yüksek kmlere de bakmaya başlamıştim satması sıkıntı olur ileride onu biliyorum ama suan binmeyi düşünmek istiyorum 150-200 ince bi araştırmadan sonra da alınmaz mi acaba yine sıkıntı verir mi çok

Bir de illa 2.0 aradığım filan yok mondeonun dusugu yok eğer mondeo olmazsa kolay kolay 2.0 almam

Kısıtlı bütçe alırken 20binler civarı üç aşağı beş yukarı çıkar kullanım açısından bütçe pek sıkıntı olmaz.çok.aşırı gezen değilim çok büyük masrafi da olmadıkça mazotu vergisi filan sıkıntı.olacak kadar da kisitli bütçe değil...

Yorum bağlantısı

Makam aracının kmyi masum gösterme aracı olduğunu biliyorum ama doğruluğunu öğrenmek çok zor olmasa gerek gerçekten belediye başkanı tarafından kullanılmış ise ama eğer öyle bile olsa alınmaz sıkıntılı olur belediyede makam aracı olarak da kullanılmış olsa diyorsaniz bilmiyordüm benim o araçta dikkatimi çeken 8000 liralık bakım kendi binmek için yapmış fatura duruyor kimse 8000 lik bakımı satacağı araca yapmaz herhalde...

Diğerlerinin de km yüksek biliyorum ama bu forumda monde için 150-200 un sıkıntı olmayacağını yazmışlar üstüne basabasa zaten o yazıları,okuduktan sonra yüksek kmlere de bakmaya başlamıştim satması sıkıntı olur ileride onu biliyorum ama suan binmeyi düşünmek istiyorum 150-200 ince bi araştırmadan sonra da alınmaz mi acaba yine sıkıntı verir mi çok

Bir de illa 2.0 aradığım filan yok mondeonun dusugu yok eğer mondeo olmazsa kolay kolay 2.0 almam

Kısıtlı bütçe alırken 20binler civarı üç aşağı beş yukarı çıkar kullanım açısından bütçe pek sıkıntı olmaz.çok.aşırı gezen değilim çok büyük masrafi da olmadıkça mazotu vergisi filan sıkıntı.olacak kadar da kisitli bütçe değil...

Forumda yüksek km'li araçlar için verilen bilgi doğru ancak bu km'leri hangi şartlar altında yaptığı bilinmeyen hiç bir araca garanti verilemez. Bakımları düzgün yapılan, orjinal parça kullanan bir aracı 200.000'de bulursanız alın. Motor'dan sorun çıkarmaz ancak aracın yüksek km'li olması daha önce dediğim gibi farklı bölümlerinin de yıpranmasına yol açar. Yan, araçta temizlik, sadece km veya dashboard temizliği ile ölçülmez. Aracın genel anlamda hor kullanılmamış olması, bakımlarının düzenli olması, aracın döşemelerinde yanık yırtık bulunmaması, tuşlarının silinmmiş olması, tüm elektronik donanımının çalışıyor olması, tesisatı ile oynanmamış olması tüm araçlar için geçerli temizlik kurallarıdır.

Eğer bütçeniz kısıtlı değilse; 21.000.-TL'lik ilanların arasından seçim yapmayın. Hem modeli yüksek olsun, hem uygun olsun dediğinize, piyasasının altında satandan şüphelenin. Aracın satılması için fiyatı düşük tutuluyorsa ve o araç 1 günden fazla süre ilandaysa, siz kendinizi şanslı hissetmeyin. İnternet ilanlarında temiz araç 1 gün değil, 1 saat bile durmadan satılır. Sayfaları sürekli takip edenler, yeni düşen aracı hemen farkederler.

2004 modelin vergisi yıllık 860.-TL idi bu sene. Bunu da gözönüne alın.

Bu arada 8.000.-TL masraf yapılan araç 21.500.-TL'den satılıyor. Yani aracı satacak kişiye kalacak rakam 13.500.-TL. Bu bile araçtan uzaklaşmak için neden. Nakit sıkıntısı çeken kişi araca piyasası en fazla 22-23.000'tl olan araca 1/3'ü kadar masraf yapmaz. Yaparsa da uzun biner.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan

Vergiyi hesaba kattım bence hakediyor mondeo o parayı :)

Alırken öncelikli tercihim dizeldi otomatik istemiyorum zaten ancak dizel iki tane kayda değer buldum onlar da yukarıda biri 200de diğeri 160 ikiside yetkili servis bakımlı dedi telde ama gidip görüşmedim 200 olan duruşu ile de cezbediyor açıkçası ancak fiyatının uygunluğu sebebiyle içimde hiç bakmamam gerektiğine dair de şüphe var bu araçları ekspertize soksak oradaki sonuca göre araba almak doğru mu ...

Benzinli olarak da baktım 2004 boyasız hatasız.lpgli masraf çıkarsa bana ait diyen bi araba var 21bin

Birde 2005 model 117binde doktordan başka araba olduğu için kullanmıyormuş suan lpg takılmamis boya yok ancak boyanacak çok ufak yer var adam alan güvendiği yere boyqtsin orjinal satayım diye yaptırmadim diyor bu 20bin tabi artı lpg masrafı var :)

Bir de yine 2005 125binde lpgli beş parça boya ama değişen yok tamamen yetkili servis bakımlı galerici biz 2007 altı normalde almıyoruz bu ahbabin vede çok diri olduğu için aldık dedi ama bu laf genelde klasik galerici lafı geldi tabi yerine gidince gerçek anlaşılı ama su var kı araba cidden çok diri duruyordu bu 22750

Sizce hangisi mantıklı dizel fikrini askıya alıp diğerlerine mi bakmam iyi olur suan lpg takılmamis olanla ciddi bağlantı kurdum sadece

Kullanırken kı bütçe sıkıntı değil pek ama alımda 22 civarının üzerine çok fazla çıkamam...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

22 civarına bulduğunuz dizelden hayır gelmez bence.

Benzinli bulup tüp taktırmak en güzeli olur, ya da yeni takılmış lpg li.

150 bin km ye kadar alınabilir bence.

İyi arayışlar kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan
22 civarına bulduğunuz dizelden hayır gelmez bence.

Benzinli bulup tüp taktırmak en güzeli olur, ya da yeni takılmış lpg li.

150 bin km ye kadar alınabilir bence.

İyi arayışlar kolay gelsin.

O zaman o dizele hiç bakmayayim çünkü beyaz dış duruşu çok cezbediyor özellikle ismim yusuf olsa idi kacirmazdim özel plaka 34 ysf.. :)

Bu 150binde dizel benzin ayrımı olmalı mi hangisinde km daha önemli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

O zaman o dizele hiç bakmayayim çünkü beyaz dış duruşu çok cezbediyor özellikle ismim yusuf olsa idi kacirmazdim özel plaka 34 ysf.. :)

İyi bir mondeo için en az 25 gözden çıkarılmalı bence, yoksa Evren Beyin dediği gibi zorlayarak alınan araba size çok problem çıkartır.

Bakımları iyi yapılmışsa benzin dizel farketmez.

Forumda bir arkadaş daha arıyor.

Belki ilerde ben de arayanlar arasına girerim, hiç belli olmaz :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dizelde km önemli. Önemli olma nedeni o km kadar bakımları nasıl yapılmış. Araç nasıl kullanılmış bunlar çok önemli. Orjinal 200bin olsun tek el ve düzgün bakım yapılmış düzgün (5bin km bir hava filtresi 10binde yağ aracın stop etmeden 10-15 sn dinlendirme çalıştırır çalıştırmaz 10-15 sn bekleme)mondeodan hiç korkmayın. Ama hor kullanılmış 150 bin 100bin km mondeo dikkat edin derim.

Benzinlide aracın çok olsa motoru zarar görmüş olur. Oda 3bin tl harcanırsa toparlanır. (Motor iyice dağılmamışsa.) Geçenlerde bir motora hararet yaptırılmış arkasın motor yağ eksiltmiş ve araç yağ lambası yakmış bu şekilde araç stop edene kadar yol yapmışlar ve araca çıkan masraf 4500 tl. Ama o araç dizel olsaydı daha fazla masraf çıkarırdı. Dizelde turbo ve enjektörlerin durumu çok daha önemli. Çünkü dışarda bir turbo orjinaline 1800 tl (1ay önce sorduk) diyorlar. Enjektörlerin tanesine 400-500 (tam olarak şu anki fiyatını bilmiyorum)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan

Dizelde km önemli. Önemli olma nedeni o km kadar bakımları nasıl yapılmış. Araç nasıl kullanılmış bunlar çok önemli. Orjinal 200bin olsun tek el ve düzgün bakım yapılmış düzgün (5bin km bir hava filtresi 10binde yağ aracın stop etmeden 10-15 sn dinlendirme çalıştırır çalıştırmaz 10-15 sn bekleme)mondeodan hiç korkmayın. Ama hor kullanılmış 150 bin 100bin km mondeo dikkat edin derim.

Benzinlide aracın çok olsa motoru zarar görmüş olur. Oda 3bin tl harcanırsa toparlanır. (Motor iyice dağılmamışsa.) Geçenlerde bir motora hararet yaptırılmış arkasın motor yağ eksiltmiş ve araç yağ lambası yakmış bu şekilde araç stop edene kadar yol yapmışlar ve araca çıkan masraf 4500 tl. Ama o araç dizel olsaydı daha fazla masraf çıkarırdı. Dizelde turbo ve enjektörlerin durumu çok daha önemli. Çünkü dışarda bir turbo orjinaline 1800 tl (1ay önce sorduk) diyorlar. Enjektörlerin tanesine 400-500 (tam olarak şu anki fiyatını bilmiyorum)

Arabanın nasıl kullanıldığını bilme ihtimali sanırim tanıdıktan almadığım müddetçe yok gibi bakımları servisten çıkar tabi i ayrı ama ben şunu merak ediyorum ekspertize giren araba hakkında verilen rapor bana tam bilgi verir mi yani diyelim bi araba buldum ekspertize girdi sıkıntı yok motor performansi su filan dediler benim için o raporda sıkıntı olmamasi yeterli olur mu. Yoksa yine incelemek gereken şey var mi ilk sahibi bakımı bilmen nesi. .

Birde trendin Ghiadan eksisi ne acaba

Son olarak yanılmiyorsam 2006daki makyajda kullanılan stoplar daha eski modele kullanılır mi boyut aynı bazı eskilerde de gördüm eğer olursa tahmini maliyeti hakkında fikri olan var mi acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arabanın nasıl kullanıldığını bilme ihtimali sanırim tanıdıktan almadığım müddetçe yok gibi bakımları servisten çıkar tabi i ayrı ama ben şunu merak ediyorum ekspertize giren araba hakkında verilen rapor bana tam bilgi verir mi yani diyelim bi araba buldum ekspertize girdi sıkıntı yok motor performansi su filan dediler benim için o raporda sıkıntı olmamasi yeterli olur mu. Yoksa yine incelemek gereken şey var mi ilk sahibi bakımı bilmen nesi. .

Birde trendin Ghiadan eksisi ne acaba

Son olarak yanılmiyorsam 2006daki makyajda kullanılan stoplar daha eski modele kullanılır mi boyut aynı bazı eskilerde de gördüm eğer olursa tahmini maliyeti hakkında fikri olan var mi acaba

Maraş servis çok fazla inceliyor. Geçen bir modeo götürdüler araç çok temiz her yönden. Adamlar motordan bir ses geliyor bu aracın motoru açılacak dediler. Sonra bizim ustaya getirdiler ustada onayladı. SOnra satıcı motoru açtırdı ve sesin geldiği yer bulundu. Serviste kimin kontrol ettiği önemli.

Trendin en büyük eksiği hız sabitleme yok. Elektirikli koltuk sadece 2 yönlü Ghialarda 8 yönlü. Ghialarda xnenon far var far sönsörü park sensörü yağmur sensörü var. 6 lı cd changer var. Aklıma gelenler bunlar.

Aracın motor sesinden azbuçuk anlaşılır. Bazı araçlarda motor traktör gibi çalışırken bazıları 1.6 dizel motor gibi sessiz çalışıyor. Birde aracın egsozundan siyah duman atıyorsa bildiğim kadarıyla turbo kontrol edilmeli.

Ek: Trendlerde jant kapaklı. Ghialarda jant çelik jant.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan

Baya bi fark var anlaşılan en azından Ghia beklemeye aramaya deyecek kadar fark var :)

Istanbulda inceden inceye bakan bi servis bulup ona baktirayim arabayı ona göre olmazsa benzinliye dondurecegiz ibreyi artık...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Baya bi fark var anlaşılan en azından Ghia beklemeye aramaya deyecek kadar fark var :)

Istanbulda inceden inceye bakan bi servis bulup ona baktirayim arabayı ona göre olmazsa benzinliye dondurecegiz ibreyi artık...

Çağlar abi Osman Usta Fatih usta var onlarada gösterebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan

Yerleri yazıyor mu forumda birde onlara götürüp ayrıca yetkili serviste baktirayim mi yoksa onlar yeterli olur mu bu henüz ikinci araba olacak ilki tanıdıktan olduğu için pek bi işlem yapmadım şöyle güzel bi yol cizseniz bana cidden iyi dua ederim size :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan

Çok teşekkür ederim inş fırsat bulup kapılarını calariz en erken vakitte....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan

5664ten gelen kaza bilgilerine güven olur mu yani önemli kaza olup orada çıkmama ihtimali nedir

Orada kaza çıktığı halde miktar bazen yazmıyor kasko olmadığı için veya bazı kişiler küçük kaza olduğu için kaskoya yaptirmiyor ondan miktar yazmaz dediler doğru mu

Orada hangi sınırdan sonra kı kaza büyük sayılmalı örneğin 2500 yazıyorsa bu büyük kaza midir

Ve son olarak kazalı araba daha sonra dikiş tutmaz derler bildiğim kararı ile özellikle ön taraftan kazalar için deniyor böyle peki yandan veya arkadan kaza varsa yine bulaşmamali mi yoksa eğer düzgün yapıldı ise sıkıntı yoksa alınabilinir mi böyle aracı almanın satma sıkıntısı dışında ne gibi dezavantajlari var

Şimdiden teşekkür ederim...

Saygılarimla...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

5664ten gelen kaza bilgilerine güven olur mu yani önemli kaza olup orada çıkmama ihtimali nedir

Orada kaza çıktığı halde miktar bazen yazmıyor kasko olmadığı için veya bazı kişiler küçük kaza olduğu için kaskoya yaptirmiyor ondan miktar yazmaz dediler doğru mu

Orada hangi sınırdan sonra kı kaza büyük sayılmalı örneğin 2500 yazıyorsa bu büyük kaza midir

Ve son olarak kazalı araba daha sonra dikiş tutmaz derler bildiğim kararı ile özellikle ön taraftan kazalar için deniyor böyle peki yandan veya arkadan kaza varsa yine bulaşmamali mi yoksa eğer düzgün yapıldı ise sıkıntı yoksa alınabilinir mi böyle aracı almanın satma sıkıntısı dışında ne gibi dezavantajlari var

Şimdiden teşekkür ederim...

Saygılarimla...

En basit bir olayı söyliyeyim. Aracın sağ veya sol ön burunu biryere vurdunuz. Araç Ghia ise

1-Far 1000 tl

2-sis 150 tl

3-tampon 500tl

4-far yıkama 300 tl

Bunlar dışardaki fiyatlar. Kaskodan serviste daha pahalı. Bu kazada bence hiç bir sorun olmaz. şaseye birşey olmamışsa.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yasir Özcan

En basit bir olayı söyliyeyim. Aracın sağ veya sol ön burunu biryere vurdunuz. Araç Ghia ise

1-Far 1000 tl

2-sis 150 tl

3-tampon 500tl

4-far yıkama 300 tl

Bunlar dışardaki fiyatlar. Kaskodan serviste daha pahalı. Bu kazada bence hiç bir sorun olmaz. şaseye birşey olmamışsa.

Çok teşekkür ederim bi kaportacıya göstermek yeterli olacak o zaman benim için sağolun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tamer Hayırlı

O meseleleri ben de duydum ama eğer yedek parçaya çok ihtiyaç duymayacaksam verdiğimde çok vermeye razıyım karşılığını fazlasıyla verecek bir araba sanki...

Vergi ve yakıt hakkında hala tam bilgim olmadığı için birsey de diyemiyorum vergi düşürme filan varmış ama nedir ne kadar iner pek bilgim yok...

Ses çok da önemli değil benim satışı hesaba katınca clio albeaya sıkışıyon yada wv ye yüksek meblağ vermek zorunda kalıyon :)

Özellik zayıf derken?

Vergi ve yakıt hakkında rakamsal bilgi var mi acaba

Selam dostum ben 3 ay önce 2004 mondeo ghia x  otomatik benzinli brc lpg ,li bir araç aldım.Araç mükemmel ötesi full+full  neyse sadete geleyim temmuz vergisi denk geldi bana vergim 540 tl ödedim yılbaşında bu dilim 300 küsürlere düşecek 10 yaşında araç  Temizini bulabiliyorsan vede 3 yılda bir vergi düşümünü göze alarak bir mondeo alabilirsin.Mükemmel komfor  her şeyine değer .

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Selam dostum ben 3 ay önce 2004 mondeo ghia x otomatik benzinli brc lpg ,li bir araç aldım.Araç mükemmel ötesi full+full neyse sadete geleyim temmuz vergisi denk geldi bana vergim 540 tl ödedim yılbaşında bu dilim 300 küsürlere düşecek 10 yaşında araç Temizini bulabiliyorsan vede 3 yılda bir vergi düşümünü göze alarak bir mondeo alabilirsin.Mükemmel komfor her şeyine değer .

O düşümü bu senede yaptırabilirdiniz. Ben 300 küsür ödedim.
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

O meseleleri ben de duydum ama eğer yedek parçaya çok ihtiyaç duymayacaksam verdiğimde çok vermeye razıyım karşılığını fazlasıyla verecek bir araba sanki...

Vergi ve yakıt hakkında hala tam bilgim olmadığı için birsey de diyemiyorum vergi düşürme filan varmış ama nedir ne kadar iner pek bilgim yok...

Ses çok da önemli değil benim satışı hesaba katınca clio albeaya sıkışıyon yada wv ye yüksek meblağ vermek zorunda kalıyon :)

Özellik zayıf derken?

Vergi ve yakıt hakkında rakamsal bilgi var mi acaba

bende 2004 model benzinli lpg li mondeo var.6 aylık vergisi 350 tl civarı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...