İçeriğe Yönlendir

Pc Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Sani Gerşon

Recommended Posts

Tahir İlter

Bu mantıklı. Zaten kurumsal firmalar geliştirme yerine değiştirmeye gider.Ayrıca yerden ciddi tasarruf.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bizim ofiste bazı bölümlerin kullandığı pc'ler de adaptörlü. İlk gördüğümde bana da garip gelmişti ama zaten bildiğimiz laptop anakartı var.

Ancak dizaynı ve kullanışlılığı çok iyi. Ama hiç genişleme imkanı yok.

Hadi bizdekileri anlarım da sizin aldığınız koca kasaya adaptör takmak biraz abes olmuş.

Bunlar thinclient mi yoksa itx anakart mı?

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Bizim ofiste bazı bölümlerin kullandığı pc'ler de adaptörlü. İlk gördüğümde bana da garip gelmişti ama zaten bildiğimiz laptop anakartı var.

Ancak dizaynı ve kullanışlılığı çok iyi. Ama hiç genişleme imkanı yok.

Hadi bizdekileri anlarım da sizin aldığınız koca kasaya adaptör takmak biraz abes olmuş.

hp_compaq_6005_pro_usdt_2.jpg

İş yerimdeki bilgisayarımın aynısı :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

thin client değil bu bence ... :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

thin client değil bu bence ... :)

vesa bağlantılı, itx anakarttır muhtemelen ama emin olamadım... dvd aklımı çeldi :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

vesa bağlantılı, itx anakarttır muhtemelen ama emin olamadım... dvd aklımı çeldi :)

eski işyerimde cloud kullanıyorduk ... ordaki thin client im hp ydi ...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

usdt 8000

thin client olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

2000 li yılların başında şu kasaları yeni gelmişti. ITX kartlarla topluyorduk. çok da güzel satıyordu.

prd_aopen_g325_game_cube_blakc_red_g0.jpg

onun içinde bile psu vardı.

aopen_xc_cube_ez945.jpg

Ayıp etmiş HP.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Eskiymiş bunlar yahu. core 2 diyolaaa

Olabilir 2009 'da falan alındı bir sürü. Yazılımsal gereklerden dolayı XP kullanıldığından fazlasıyla yeterlidir. Benzerini ben 7 ile kullanıyorum sorunsuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar aşağıda özellikleri yazan masaüstü bilgisayarın ana kartını, işlemcisini değiştirsek fifa 2013,crysis,call of duty black ops 2,medal of honor oyunlarını oynatırmı?

bu oyunları oynamak için bimexte masaüstü için verilen rakam 1300 Tl.

ben ekran kartını, işlemcisini ve anakartını değiştirme taraftarıyım. siz nasıl bir öneri yaparsınız.. birde bizim kasaya hangi anakartı almalıyız?

20121201215242.jpg

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Ağabey, anakart-işlemci-RAM derken fiyat sıfır bilgisayara yanaşır. iyi bir araştırma-kampanya takibi ile (teknosa turuncu indirimlerini takip edin) sıfırdan yanayım. hele ki yeni bilgisayarın İ5 işlemcisi olacaksa tadına doyulmaz. benim diz üstünde İ7 var, 4 gb RAM ile bile roket gibi...dün baktım, 16 gb RAM takmışlar artık...internete girmek için gereksiz ama ben AutoCAD, Solidworks gibi programlar kullandığım için mecburum... internet ve o dediğiniz oyunlar için İ5 yeterli...

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Forum bilgisayar üzerine uzman arkadaşlarımızla dolu Lokman abi. Bunu elden çıkarıp, yeni bir bilgisayar toplayabilirsin. Bence de daha mantıklı gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ruhan hocam ve Zafer verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. gelecek yorumlara göre değerlendirme yapacağız artık.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Ağabey, anakart-işlemci-RAM derken fiyat sıfır bilgisayara yanaşır. iyi bir araştırma-kampanya takibi ile (teknosa turuncu indirimlerini takip edin) sıfırdan yanayım. hele ki yeni bilgisayarın İ5 işlemcisi olacaksa tadına doyulmaz. benim diz üstünde İ7 var, 4 gb RAM ile bile roket gibi...dün baktım, 16 gb RAM takmışlar artık...internete girmek için gereksiz ama ben AutoCAD, Solidworks gibi programlar kullandığım için mecburum... internet ve o dediğiniz oyunlar için İ5 yeterli...

+1 ruhan hocama katılıyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mesela şimdiki güç kaynağının markası ve modeli ne abi?

Zafer hiç bilmiyorum abim, pc orijinal packerd bell.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer hiç bilmiyorum abim, pc orijinal packerd bell.

İstediğin oyunları oynatabilecek sistem ve ekran kartı için hepsinden önce çok iyi bir güç kaynağı gerekecek abi. Düşündüğünden daha fazla masraf ve parça ihtiyacı çıkabilir. Tüm donanım parçalarının listesini isteyecektir öneri verecek arkadaşlar. Kasanın vidalarını sökmeye başla en iyisi :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Lokman abi kullanılmamış ,kutusunda hiç açılmamış i5 2500k var.Oyun işlemcisi deyince adı anılır yani.Garantisi bitti(herhalde durduk yere bozulmaz) vatandan değiştirilmişti bir ürünle...bir ara satıcaktım, sonra dolapta unuttum :D .Bulabildiğin en ucuz liste fiyatının yarısına veririm. Maksat iş görülsün.Bizde depoya ikmal yapalım :) .Eğer hazır değilde toplıyacaksan bilgisayar 200-250 karla başla abi ;) . Aklında olsun...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bu gidişle yeni pc. alınacak demektir bu. :) ben anlamam abim oğlan çok ısrar ediyor. ben leptopu 11 yıl kullandım :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

aha bu da resmi şimdi çektim ceplen sildim, ceple fotoğraf çekilmiyor makinayla çekip yüklücem :))

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Mesela ben şimdi bu işlemciye sulansam :p Anakartı da değiştirmem gerekecek, o değişince başka bişi değişecek vs.vs. yeni bilgisayar parasını yakalayacak :D

Lokman abi işlemci hazır, gerisini düşünmeye başla ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...