İçeriğe Yönlendir

Üroloji

Cem Dilmen

Recommended Posts

Metehan Şahin

Hoş geldiniz. Artık bir arkadaşım şöyle bir rahatsızlığı var diye başlayan cümleler görebiliriz. :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Adam ortopedici değil... Sırtla nasıl bağlantı kurdun :p

valla üroloji çok değişik bi branş sanırım her yerle bağlantı kurulabiliyor :)

Cem bey 3 ay önce. Çok şiddetli bir karın bölgesi ağrısı, ardından cenin pozisyonunda kalma durumu yaşadım. Tahlilde kan tespit edildi sanırım kum demişti acil..

Ultrason yada film gibi herhangibir görüntüleme yontemi olmadan bişey demek zor malesef. Kum olabilir elbette ama bir taş varsa ona yönelik bir tedbir almak şart. Eğer yapılmış ve bişey çıkmamışsa sorun yok tabiki. Bol su yeterli.

Dert bende derman sende :) Geldiğiniz çok iyi oldu..

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Cem bey cevaplasın onu ;O varken bana laf düşmez :yuuh:

Doudenal ülser ve safra kesesi ağrılarının sırta vurduğu doğrudur. Ama klasik olacak ama her zaman 2X2 = 4 olmayabiliyor. Hani derler ya hastalık yok hasta vardır işte onun gibi bişey.

öncelikle hoş geldiniz ... üroloji deyince yıl 1999 ve rahmetli babamla çapa hastanesi üroloji servisindeki sonu hüsran ile biten uzun dönem

maceramız gelir ki :( hayat deyip geçmek gerekiyor bazen ...

Allah rahmet eylesin. Ben de Çapa mezunuyum o yıllarda da oralardaydım. Allah size ve yakınlarınıza uzun ömürler versin inşallah...

hoşgeldiniz.keşke üroloji yerine nöroloji olsaydı :crazy:

Sadece bir 'n' harfi için mi bu üzüntünüz.

Ben azimle psikiyatri bekliyorum ;)

Ayça Hanım ürologlar türkiyede birçok branş hekimi olarak çalışıyorlar. KAlp cerrahı, beyin cerrahı, psikiatri, vs... Ülkemizde insanların kalbi ve kafası oradan yukarı çıkamadığı için :) Şaka bi tarafa psikiatri benim hobim gibi bir branş. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam merhaba. Ben 2005 yılında varikosel ameliyatı oldum mikrocerrahi ile. Şimdi sol er bezimde aşırı bir büyüme oldu, elimle kavradığımda parmaklarım ucundan bile kavuşmuyor. Hidrosel olduğundan şüphelenip birkaç yıl önce tekrar bir üroloğa göründüm. Sorun olmayacağını söyledi, sizce neden böyle oldu, tekrar ameliyat olmam gerekir mi?

Eğer sorun hidrosel ise boyut önemli. Büyük boyutlardaki hidroseller testis üzerinde (-) etki yapabiliyorlar. Yaş, çocuk durumu, kozmetik kaygılar hepsi belirlenip ona göre ameliyat kararı almak gerekir. Bu arada mikro cerrahide hidrosel pek mutad bişey değil ama !

Doktorum başhekimim hoşgeldiniz. Foruma gelişiniz bir çok arkadaşı mutlu etmiştir elbette, Kia sportage kullandığınız yazılı profilinizde yani Ford kurbanı da değilsiniz, hayırdır, hangi yel attı :D :D :D

Ford benim ilk aracımdı o yüzden bi aşinalık var zaten ama sportage forumda takılırken Ayça Hanım'ın eşi ile tanıştık. Arabalarla aram çok iyidir, bir sürü de araç almak nasip oldu. Orada değişik paylaşımlarda bulunurken forumun durgunluğundan şikayet etmiştim o da sağolsun bana burayı tavsiye etti. O vesile ile buradayım yani. Araba benim için bir tutku. Açıkçası ne yalan söyliyeyim bu kadar aktif bir forum da beklemiyordum. Allah muhabbetinizi ve mizi artırsın...

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Uzman varken haddime değil ancak başka bir tanıdığım daha varikosel problemi yaşıyor ve bildiğin gibi iç ısı artması dolayı sperm sayısı ve canlılığında çok büyük sıkıntı mevcut. Bence başka bir üroloğa daha gözükmen gerekir.

Verdiğiniz bilgiler kesinlikle doğru o yüzden 'had' le falan ilgisi yok rahat olun bence. Sonuçta herkes bilgisini ortaya koyacak ve hoş paylaşımlar çıkacak. Forumun keyfi orada zaten. Eğer daha iyi bilen birisi varsa o zaman bilen kişi nezaket kuralları çerçevesinde düzeltecek. Saygılar...

Benim varikosel tamam, sperm sayısında sıkıntı yok. Soldaki aşırı büyük diyorum.

Büyüme dediğim gibi hidrosele bağlı ise o zaman değerlendirmek lazım. USG çekildi mi ?

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tam yerine geldiniz, genel olarak burada konular bir süre sonra mangal ve kuzu'ya bağlanır. Bu konulara da ilginiz varsa daimi üyelerimizden biri oldunuz demektir. :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Fazlasıyla özel bir konu olduğunu ve öm. ile bilgi alışverisi gerektiğini düşünüyorum.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Fazlasıyla özel bir konu olduğunu ve öm. ile bilgi alışverisi gerektiğini düşünüyorum.

Mükremin abi buraya yazılan mesajlar kişilerin kendi medeni cesaretlerini bağlar. İster konuya yazar cevabını alır, ister doktor bey kabul ederse özel mesaj ile sorusunu sorar, cevabını alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

aslında bir bakıma doğru, burası paylaşım yeri olduğuna göre normal olması gerekir...burada paylaşılanlardan bir çok aynı sıkıntıyı çeken çare bulabilir...ancak kabul edin, pek paylaşılmayan bir şey olduğu için bu konular... ben hatta baştan şaka sandım... :s

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Mükremin abi buraya yazılan mesajlar kişilerin kendi medeni cesaretlerini bağlar. İster konuya yazar cevabını alır, ister doktor bey kabul ederse özel mesaj ile sorusunu sorar, cevabını alır.

Yok Zafer, insanın bir hastalığını umuma açık bir ortamda paylaşmasının medeni cesaretle ilgisi olmadığını düşünüyorum. Arkadaşımızın anlattıklarını bir başkası anlatsa hasta mahremiyetini ihlal ettiği için onu suçlardık. İleri derecede çaresiz kalmış insanlar ancak karşılarına çıkan her ümide sıkıca sarılıp dertlerine çare ararlar. Murat kardeşimizin rahatsızlığı şükür ki tedavisi bilinen ve bu tedaviyle iyileşebilen bir rahatsızlık. Asla önemsemediğim gibi bir anlam çıkmasın. Bizim gibi kapalı toplumlarda özellikle bu tip rahatsızlıklar hastalar için ifadesi ve tedavisi sıkıntılı rahatsızlıklardır.

Bana garip gelen Murat kardeşimin rahatsızlığını umuma açık bir ortamda, ilk kez karşılaştığı bir insana en ince detaylarıyla uluorta anlatabilmesidir.

Ciddiyetinden kuşku duysam, şaka yaptığını düşüneceğim.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Murat bu konuda ciddi isen bende doktora gorunmek isterim..

Bu konuda yarin unutturma bana, sana sormak istedigim seyler var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu kısmı google okumuyor ise istediğini burada paylaşabilirsin Murat.

Bu kısım sağlık bölümü ve sağlıkla ilgili bir konu açılmış ve doktorumuz sormak istediklerinizi sorabilirsiniz demiş.Lütfen sadece sağlık sorunları ve çözümleri ilgili kısımlara yoğunlaşalım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu arada Faruk abinin mesleğini gizlediğini düşünmüyorum.Profilinde mesleğini espirili bir dille anlatmış sadece.Yardım isteyenlere her zaman yardım etiiğine defalarca şahit oldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

burası google a açık arkadaşlar,

Yaşam bölümü dışardan görülmez google giremez Ruhan Hocam...

Çıkış yap bak... Sen ne görüyorsan google'da onu görür..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konuyu kısmen geyikten arındırmaya çalıştım... Bilginize..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Yaşam bölümü dışardan görülmez google giremez Ruhan Hocam...

Çıkış yap bak... Sen ne görüyorsan google'da onu görür..

evet, denedim, haklısın, görünmüyor. ben google da teknik konuları araştırırken, forumdaki kendi mesajlarımla karşılaşınca yaşamıda herkes görür sanmıştım. öyle değilmiş... :yes:

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Tüm hoşgeldin mesajlarına, nezaketinizden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Dediğim gibi ürolojinin kendisi geyiğe açık bir branş olduğu için benim açımdan hiçbir sorun yok. Benim geyik konusunda pek üst sınırım yoktur ( Sanırım iş icabı :)) O yüzden siz sıkılmadığınız sürece ben size ayak uydururum.

Kişilerin mahremiyeti konusunda gelince ben de yorumlarınıza katılıyorum. Eğer kişi bunu aleni olarak sormakta sakınca görmüyorsa benim açımdan sorun yok. Dediğiniz gibi kendi sorunu olupta dile getiremeyen insanlara bir cesaret yada bilgilendirme olabilir. Bunu normal iş hayatımda da defalarca görüyorum. Özel msj konusunda bir sıkıntım yok.

Üroloji mahrem, ayıp, günah kabul edilen kavramlarla uğraşan bir branş bu doğru ama bunların mahremliği, ayıplığı konusuna pek de katılmıyorum. Zira bu tarz kapalı konularda yanlış bilgilendirme yanlış kaynaklardan birşeyler öğrenme sonucu bir sürü problemler ortaya çıkıyor ki biz de bunlarla uğraşıyoruz zaten.

O yüzden benim buna ne kadar katkım olabilirse bence o kadar iyi. Cinsel konular, yanlış bilinenler, doğru zannedilenler konusunda her türlü yardıma hazırım. Gerek özelden gerekse genelden farketmez. Zaten başka birkaç sitede de danışman olarak bu tarz yazıalrım çıkıyor.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bizim forumda konular genelde kuzuya,mangala falan bağlanır.Konu içerik itibari ile mangal ve kuzuya bağlanamadığı için bocaladı forum üyeleri biraz :D :D :p

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hocam USG çekildi ameliyattan sonra birkaç kez, büyüme ise birkaç yılda gerçekleşti. Büyüme gerçekleştikten sonra tekrar USG çekildi sorun yok denildi. Ameliyat olduğumda 14 yaşımdaydım şimdi 21 yaşımdayım. Hidrosel anladığım kadarıyla yumurtanın etrafında oluşuyor, bende yumurtanın kendisi büyük ve çok sert. Biz aslında varikoselden habersizdik, babam küçükken penisimdeki kanın geri çekilmediğini düşünüyordu banyo vs yaptırırken çünkü ereksiyonsuz 14 cm civarında. Doktora gittiğimizde dünya standartlarının üzerinde olduğu için böyle olduğunu, kanın geri çekilmeme gibi bir durum söz konusu olmadığını söyledi ama o sırada varikoseli farketti ve 14 yaşıma gelince ameliyat olmama karar verdik. Wikipedia'da 16 cm'nin üzerinin yapısal bozukluk olduğu yazıyor, bende 16cm'yi 5-6cm geçiyor. Acaba burada da mı bir yapısal bozukluk söz konusu, babamda böyle değilmiş çünkü. Doğar doğmaz sünnet olmak zorunda kalmışım, hiç sünnet düğünüm olmadı.

Murat kardeşim. Anladığım kadarı ile USG sonucunda testisin tümünde ve testis dokusunda bir büyüme mevcut. Bunu hidrosel olarak değerlendiremeyiz tabiki. Ameliyat sonrası genel olarak testis kitlesinde küçülme olabilir büyüme nadirdir ve genellikle ameliyat esnasında testis içine olan kanamanın orada kalmasıyla oluşur, ama eğer testiste homojen bir büyüme ise bunda hiçbir sorun yok. Zira testis boyutları birbirine eşit olacak diye bir kaide yoktur. USG yi değerlendiren arkadaş bunu gördüğü için önemsememiştir sanıyorum. Bence önemli birşeye benzemiyor. ( En azından uzaktan öyle duruyor).

Penis boyutu konusunda ise aynı şeyi söylemek zor ( Uzaktan da olsa o boyut normal değil :)) . Birde 16 cm dediğiniz testis boyutu değil sanırım penis boyutu. Yanlış anlamadım umarım. Yani anlattığınıza göre 21 cm civarında.

Bahsettiğiniz boyut ortalamanın üzeri ama buna yapacak hiç bişey yok. Küçük olanı uzatabiliyoruz ama büyüğü küçültmek malesef pek mümkün değil:)

Allah kolaylık versin demekten de başka bir çare yok.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Bizim forumda konular genelde kuzuya,mangala falan bağlanır.Konu içerik itibari ile mangal ve kuzuya bağlanamadığı için bocaladı forum üyeleri biraz :D :D :p

Ne güzel değil mi Tahir Bey. Artık başka bir bağlantı noktası oluşturduk. Zaten ürologların kaderi budur. Bulunduğumuz ortamda biz gelinceye kadar herkes seviyeli muhabbet erbabı iken ürolog gelince konular hemen oraya kayıverir. Sonra da ihale üroloğa kalır. ŞAka şaka...

Dediğim gibi ben bundan hiç rahatsız olmam. Foruma ufacık ta olsa bir renk katabilirsem ne mutlu bana.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Birde 16 cm dediğiniz testis boyutu değil sanırım penis boyutu. Yanlış anlamadım umarım. Yani anlattığınıza göre 21 cm civarında.

Bahsettiğiniz boyut ortalamanın üzeri ama buna yapacak hiç bişey yok. Küçük olanı uzatabiliyoruz ama büyüğü küçültmek malesef pek mümkün değil:)

Allah kolaylık versin demekten de başka bir çare yok.

Cem bey 21 cm ve üzerinde olan penisin kişiye bir zararı varmıdır ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...