İçeriğe Yönlendir

Üroloji

Cem Dilmen

Recommended Posts

Önder Özcan

sabırla bekliyorum,elbet konu kuzuya dönecek :seytan: ve ben söyleyeceklerimi o zaman söyleyeceğim...

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Cem bey 21 cm ve üzerinde olan penisin kişiye bir zararı varmıdır ?

Genellikle kişiden ziyade karşısındakine zararı oluyor :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Cem hocam forumumuza hoşgeldiniz. İyi paylaşımlar falan diyecektim ama böyle bir konu açmakla gelir gelmez bir çok insana faydalı oldunuz zaten :)

Çankırıda pek aktif üyemiz yok sanırım geniş çaplı bir karabük organizasyonunda sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. 160 km kadar bir mesafemiz var zaten kurşunludan sonra kapatır gelirsiniz :)

Tam yerine geldiniz, genel olarak burada konular bir süre sonra mangal ve kuzu'ya bağlanır. Bu konulara da ilginiz varsa daimi üyelerimizden biri oldunuz demektir. :)

Kesinlikle katılıyorum :hahahoho: :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cem bey 21 cm ve üzerinde olan penisin kişiye bir zararı varmıdır ?

Duyduğuma göre bazı durumlarda kan eksikliği ve kalp yetmezliği yapıyormuş :p

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ereksiyon durumunda çok miktarda kanın oraya toplandığından bayılanı duydum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Cem hocam forumumuza hoşgeldiniz. İyi paylaşımlar falan diyecektim ama böyle bir konu açmakla gelir gelmez bir çok insana faydalı oldunuz zaten :)

Çankırıda pek aktif üyemiz yok sanırım geniş çaplı bir karabük organizasyonunda sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız. 160 km kadar bir mesafemiz var zaten kurşunludan sonra kapatır gelirsiniz :)

Kesinlikle katılıyorum :hahahoho: :hahahoho:

Elbette katılmak isterim. Karabüğe zaten gitmek istiyoruz ama bir türlü nasip olmadı. Bence çok çok iyi olur.

Bu konu en fazla billur kebabına bağlanır. :D

Bu konuda size katılıyorum. Konuda iştah açılınca yenilecek bitek o kalıyor haliyle :)

Ereksiyon durumunda çok miktarda kanın oraya toplandığından bayılanı duydum.

Evet genel olarak şehir efsanesi şeklinde bu tarz hikayeler anlatılır durur. Ancak 21 cm yi devede kulak gibi bırakan hastalar ( Düşman başına :) ) gördüm bu tarz bir sıkıntıdan bahseden olmadı. Yaradan bunu vermişse vücudu da ona göre programlıyor, vücut bi şekilde uyum sağlıyor sanırım. Ancak dediğim gibi karşıdaki insan için uyum sağlamak bu kadar kolay olmayabiliyor:)

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu konu en fazla billur kebabına bağlanır. :D

Ulen hani konu kuzuya bağlanacaktı. Son sayfayı bir açtım ki ne göreyim. Konu nereye gelmiş. Gerçi başka nereye gelecek ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Hocam, biraz geç oluyor ama :yes: Hoşgeldiniz, keyifli dakikalar diliyorum...

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hocam, biraz geç oluyor ama :yes: Hoşgeldiniz, keyifli dakikalar diliyorum...

Hoşgeldiniz,

TEşekkür ediyorum. Hoşbulduk. Bende biraz geç farkettim kusura bakmayın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Dilmen

Hoşgeldiniz hocam saygılar, keyifli forumlar.

Teşekkürler Hüseyin Bey...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Hocam hoşgeldiniz. Babamın ameliyatıyla ilgili soru sormak istiyorum. 1 ay önce prostat ameliyatı oldu ankara ibni sinada. Ameliyatın başarılı geçtiği söylendi. Ancak 2 haftadır yumurtalıklarda şişme ve ağrı başgösterdi. Şimdi hastanede yatıyor. Doktorlar ilaçla tedavi edileceğini söylediler ve bir müddet daha hastanede kalacağını söylediler. Bu tarz enfeksiyonlar normal midir bu ameliyatlarda?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Merhaba Cem bey hoşgeldiniz. Birde ben soru sorayım müsade ederseniz böbrek taşını düşürmek için bol su içmekten başka yapılacak bir şey var mı? Bol su içiyorum ama bir türlü düşüremedim. Her kış bir yada iki defa sancı tutuyor. Hayırlısıyla bir düşüreydim kendime tek taş yüzük yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Merhaba Cem bey hoşgeldiniz. Birde ben soru sorayım müsade ederseniz böbrek taşını düşürmek için bol su içmekten başka yapılacak bir şey var mı? Bol su içiyorum ama bir türlü düşüremedim. Her kış bir yada iki defa sancı tutuyor. Hayırlısıyla bir düşüreydim kendime tek taş yüzük yaptıracağım.

Girebolu denilen bir bitki var, onun suyunu içmek sizin işinizi görecektir. Bizim buralarda bol miktarda olur, orada da bulursunuz ama zordur herhalde.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Girebolu denilen bir bitki var, onun suyunu içmek sizin işinizi görecektir. Bizim buralarda bol miktarda olur, orada da bulursunuz ama zordur herhalde.

Teşekkürler Mahmut bey.Faydası varsa bir şekilde temin etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Girebolu --> Gilaburu

Temin için:

Başyazıcı Kayseri

0 (352) 231 23 79

Teşekkürler Alper abi

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Girebolu --> Gilaburu

Temin için:

Başyazıcı Kayseri

0 (352) 231 23 79

Teşekkürler Alper abi

Bizde olur, her sene yaklaşık 40-50 batman satarız. Ama şimdi elimizde kalmadı, son baharda istenirse temin ederiz. Alper abinin söylediği yerden alınır ama fiyatını bilemem, bizde batmanı 15 lira iken onlar bunun 2-3 katı fiyata verebilirler. Biz toptan verince 10-12 lira civarına veriyoruz. Ayrıca şu an yemek için bulmak zordur, sonbaharda toplanan meyvenin suda beklemesi gerekir, şubattan sonra yenecek kıvama gelir. Sıcaklar basmadan bitirmek gerekir. Havalar ısınınca kırmızı olan meyvesi bozulmaya ve sararmaya başlar. Tadı değişir. Bu nedenle sararmadan önce sıkıp derin dondurucuda saklarız. Sonra gerektiği zaman içeriz.

Büyük firmaların depolama şartları iyi olduğu için her zaman bulundurabilir ama fiyat da ona göre değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Bizde olur, her sene yaklaşık 40-50 batman satarız. Ama şimdi elimizde kalmadı, son baharda istenirse temin ederiz. Alper abinin söylediği yerden alınır ama fiyatını bilemem, bizde batmanı 15 lira iken onlar bunun 2-3 katı fiyata verebilirler. Biz toptan verince 10-12 lira civarına veriyoruz. Ayrıca şu an yemek için bulmak zordur, sonbaharda toplanan meyvenin suda beklemesi gerekir, şubattan sonra yenecek kıvama gelir. Sıcaklar basmadan bitirmek gerekir. Havalar ısınınca kırmızı olan meyvesi bozulmaya ve sararmaya başlar. Tadı değişir. Bu nedenle sararmadan önce sıkıp derin dondurucuda saklarız. Sonra gerektiği zaman içeriz.

Büyük firmaların depolama şartları iyi olduğu için her zaman bulundurabilir ama fiyat da ona göre değişir.

Bilgi için teşekkürler Mahmut bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Hocam hoşgeldiniz. Babamın ameliyatıyla ilgili soru sormak istiyorum. 1 ay önce prostat ameliyatı oldu ankara ibni sinada. Ameliyatın başarılı geçtiği söylendi. Ancak 2 haftadır yumurtalıklarda şişme ve ağrı başgösterdi. Şimdi hastanede yatıyor. Doktorlar ilaçla tedavi edileceğini söylediler ve bir müddet daha hastanede kalacağını söylediler. Bu tarz enfeksiyonlar normal midir bu ameliyatlarda?

Fatih Bey bahsettiğiniz şey prostat ameliyatı sonrasında oluşabilen epididimorşit tablosu olsa gerek. Testislerden gelen meni kanalları prostatın içinden geçmektedir. Ameliyat sırasında prostatla birlikte bu kanalların ağızları da kesildiği için oluşacak herhangibir idrar yolu enfeksiyonu rahatlıkla testislere kadar inebilmektedir. Çok sık görülmemekle birlikte gördüğümüz zaman da çok telaşlanmadığımız bişeydir. Antibiyotik tedavisine iyi cevap verir genellikle. Yatırarak tedavi ettirmeniz isabet olmuş bence. Geçmiş olsun dilaklerimi sunuyorum.

Cevap gecikti kusura bakmayın. Pek bilgisayar başına oturamadım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

CEmal Bey merhabalar...

Geç cevap için özür diliyorum.

Taşı rahat düşürmek için en önemli etken bol sıvı alımıdır. Daha doğrusu idrar volümünü artıracak herşey taşı düşürmenizi kolaylaştırır. Ayrıca sıcak uygulamalar ( Sıcak su torbası, hamam kaplıca gibi mekanlar) ve zıplamayı içeren bol hareket de taş düşürmede faydası olabilecek etkenlerdir.

Oluşan bir taşı direkt ve etkili bir şekilde eriten bir ilaç yok ancak taş oluşumunu engelleyen ilaçlar taş düşürmede faydalı olabiliyor.

Eğer bitkisel bir destek isterseniz; Arkadaşların söylediği ( Kayseride bol yetişen) Gilaburu adı verilen bitkinin idrarı asidikleştirerek taş düşürmeyi kolaylaştırdığı hatta küçük taşları erittiği olabiliyor. Ben de özellikle taş kırma hastalarımıza seans sonrasında tavsiye ediyorum ve aldırıyorum. Hatta gilaburunun ''Nefrolife'' adıyla satılan ve normal kaynatılan şeklinden daha yoğun ve etkili bir formu mevcut. O da yine bir kayseri firması tarafından satılıyor. Onu kullanabilirsiniz.

Bunun yanında bahsettiğim gibi idrar çıkışını artıran her türlü bitki faydalı olabilir. En meşhurları : Kiraz sapı, avakado yaprağı, mısır püskülü vs ( merak etmeyin dovul tozu , minare gölgesi demiyeceğim :) ) olarak bilinir ancak halk arasında bir sürü şey taş için önerilmektedir.

Hepsi bir tarafa taşın cinsi ( Toplamda 7 taş çeşidi mevcut vücutta yapılan) yeri boyutu çok önemli. Bazı taşlarda malesef ameliyattan başka çaremiz olmuyor.

Umarım aydınlatıcı olmuşumdur. Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Bir de sorarken bir mesajımdan alıntı yaparak sorarsanız daha dikkat çekici oluyor ( Uyarı mesajı geliyor)

Saygı ve sevgiyle...

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

İlginiz için çok teşekkür ederim Cem bey.Tavsiyelerinizi dikkate alıp gilaburu temin etmeye çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Cem bey çok teşekkür ederim. Bu arada babamı hastaneden çıkardık. 4,5 gr lık bir antibiyotik alıyor günde 3 kez. 2 gün daha alacak. Şimdi durumu daha iyi.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Cem bey merhaba.benim erkek kardeşimde (yaşı 36) her sene mutlaka taş oluşumu ve düşürme oluyor.taş sancısı ile doktora gidiyor,ağrısını hafifletiyorlar,iyi geldiği için sıcak suya oturuyor.neticede güç bela taşı düşürüyor,ama 1 seneye yakın bir zaman sonra herşey silbaştan oluyor.

bu taşın oluşumunu engelleyecek bir yöntem,tedavi şekli ya da ilaç yok mudur.teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...