İçeriğe Yönlendir

Focus Trend Ve Trend X Arasındaki Farklar Nelerdir?

Halis Parlak

Recommended Posts

Halis Parlak

Trend duydum da trend x duymamıştım.Bir arkadaşım sordu aralarında ne fark var diye motor ve donanım açışından?Bilgisi olan var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Halis Abi Sis farı, 5 kollu Stil jant kapak.. Motor 90 ps yada 109ps.. Olabiliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abi Serhat Yazıcı var...

Ama 0da pek aktif değil.. Sen bana sor ben soyleyim..

Olmadı tel nosu var bende...

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

trend x de hız sabitleyici var. Abi bende sana tavsiye sahibindene gir 2 aracında özellikleri tam işaretlenmişlerini yan yana link aç bak farkları gör. Ben hep öyle yapıyorum

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Evet Feti'ninde dediği gibi Halis Hocam Titanium direksiyon ve Croise Control var söylemeyi unutmuşum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Halis Parlak

Arkadaş focus almak yerine fluence 1.5 dci extreme aldı 20000 kmde 36000 TL ye.Konu kapanabilir.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Cruise control

Celik jant

Kol dayama (yanılıyor olabilirim )

Yorum bağlantısı
Misafir

Halis Abi Sis farı, 5 kollu Stil jant kapak.. Motor 90 ps yada 109ps.. Olabiliyor...

Valla benim ki de trend stil paket olarak geçiyor,bu saydıkların var ama x paket farklı birşeymi açıkcası bende merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Buradan ne sonucunu çıkarıyoruz ; Demek ki Ford'un Titanyum hariç hiçbir arabası birbirini tutmuyor :p

Ben aracı almaya gitiğim de trend x diye gitmiştim ama araba trend çıktı. Fakat özelliklerini görünce trend x yerine bunu alsam daha iyi dedim. Sadece araka camlar manueldi. (Sonradan çelik jant ve park sensörü takılmış.)

Titanyum dışında sanırım hiçbir modelde kol dayama yok. Trend x paketinde hız sabitleyici, sis farı, 4 cam otomatik ve çelik jant görünümlü (5 kollu) jant var. Başka da birşey yok. Ama benim araçta sis farı, yağmur-far- park (sonradan) sensörü, dijital klima, çelik jant, hız sabitleyici, deri direksiyon ve extra olarak ben kol dayama ekledim. Ama arka camların manuel olmasından araca bir türlü hala ısınamadım.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

bazı x paketlerde dijital klimada vardır benim bildiğim ama :unsure2:

Yok Abi yanlışın var...

Cruise control

Celik jant

Kol dayama (yanılıyor olabilirim )

Kol Dayamada yok Volkan.. ( yanıliıyorsun)

Valla benim ki de trend stil paket olarak geçiyor,bu saydıkların var ama x paket farklı birşeymi açıkcası bende merak ediyorum.

Abi tamamen aynı.. Sadece koltuk desenleri farklı...

Yorum bağlantısı
Misafir

Yok Abi yanlışın var...

Kol Dayamada yok Volkan.. ( yanıliıyorsun)

Abi tamamen aynı.. Sadece koltuk desenleri farklı...

Benim koltuk rengi bej.ön göğüs plastik aksam iki renk(bej ve gri) yalnız kafama takılan birşey var.torpidonun içinde dipte pervane gibi birşey var acaba torpido soğutucu olabilirmi yada bütün modellerinde varmı o.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Benim koltuk rengi bej.ön göğüs plastik aksam iki renk(bej ve gri) yalnız kafama takılan birşey var.torpidonun içinde dipte pervane gibi birşey var acaba torpido soğutucu olabilirmi yada bütün modellerinde varmı o.

Kapak gibi torpidonun solunda elinlede çevrilebilen birsey mi ? Resim var mı ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Kapak gibi torpidonun solunda elinlede çevrilebilen birsey mi ? Resim var mı ?

Resim yok ama çeker yüklerim.Torpidonun dip kısmında aspiratör gibi bişey.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Resim yok ama çeker yüklerim.Torpidonun dip kısmında aspiratör gibi bişey.

Anladım.. Trend'lerdede var o havalandırma gibi birşey ama kesinlikle soğutucu değil..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Erol

Cruise control Sis farı, 5 kollu Stil jant kapak.. Motor 90 ps yada 109ps bulabildiğim farklar bunlar başka bişeyler görür isem yazarım tekrar..

Yorum bağlantısı
Ahmet Coşkun 2

ya arkadaşlar araba sitelerinde o kadar trend-x baktım hiçbirinde ne kol dayama ne cruise control var :unsure2: bı trend-x mca yazan buldum nette onu arastırıyorum mca nın ne artısı yada eksısı var dıye :unsure2: birde pıyasada trend -x dıye satılanlar bırebır trend gıbı ben anlamadım sımdı bu konuyu okuyunca pıyasada trend-x dıye satılanlar ne dıye ?

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

ya arkadaşlar araba sitelerinde o kadar trend-x baktım hiçbirinde ne kol dayama ne cruise control var :unsure2: bı trend-x mca yazan buldum nette onu arastırıyorum mca nın ne artısı yada eksısı var dıye :unsure2: birde pıyasada trend -x dıye satılanlar bırebır trend gıbı ben anlamadım sımdı bu konuyu okuyunca pıyasada trend-x dıye satılanlar ne dıye ?

Arkada, piyasada aracın fiyatını yükseltmek için trend araca trend-x diye satılığa çıkaranlar çok var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben focusumu ikinci el aldım. Otomatik vites. 1,6 100 beygir benzinli. Ruhsatta Trend yazıyor. Sorduğum kişiler hatalı ithalat, özel sipariş falan bile dedi. Tatminkar cevap bulamadım. Donanımları;

Plastik kapaklı sac jant,

ön-arka sis farı,

arka camlar manuel,

hız sabitleyici,

çift taraflı otomatik klima,

yağmur ve far sensörü,

radyo cd çalar.

Kol dayama yok. Sayabildiğim kadarıyla 4 hava yastığı var. ESP yol bilgisayarı ekranı menüsünde yazmadığı için yok heralde.

Yorum bağlantısı
Misafir

Trend focusun en bosu diye biliyorum. Ben alirken arastirdigim trend x'ler 115 beygir hiz sabitleyici 4 cam otomatik sis fari ve celik jant gorunumlu 5'li jant diye bulduklarim. Muhtemelen bu yazdiklarik trend x paketin gercek ozellikleri. Mca bi ara sitede gecmisti konusu. Benim aracim trend geciyo ama arka camlar manuel kol dayama yok ama donanim olarak x paketten fazla. Belki trende bi kac ozellik (sadece hiz sabitleyici mesela) ekleyip mca demislerdir.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ozgur bey sizin aracla benim aracim muhtemelen ayni. Krizde arac kalmayinca ispanyadan ukrayna icin uretilen araclardan. Donanim olarak titayumun bir alti gibi ama uvey evlat gibi kalmis biraz. :D

Bizim araclar orjinal alamanci degil yani Suhanin arabasi gibi :D :D :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Coşkun 2

arkadaşlar bir sorum daha olacdak araç istanbulşda focus trend-x tdci 2010 model sis farı var resmınden gordugum kadarıyla hız sabıtleyıcısı var ve 110 beygır on sag camurlukta boya varmıs baska boya yokmus ve 70.000 km de adam ocak pulkuda senın dıy ve son fıyatı 32,500 arac edermı ? bana pahalı gıbı geldı ?

Yorum bağlantısı
Misafir

arkadaşlar bir sorum daha olacdak araç istanbulşda focus trend-x tdci 2010 model sis farı var resmınden gordugum kadarıyla hız sabıtleyıcısı var ve 110 beygır on sag camurlukta boya varmıs baska boya yokmus ve 70.000 km de adam ocak pulkuda senın dıy ve son fıyatı 32,500 arac edermı ? bana pahalı gıbı geldı ?

Eder.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...