İçeriğe Yönlendir

Yanlış Yakıt

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

merhaba arkadaşlar bügün başıma gelen bi olayı anlatmak istedim. Şİrketin vermiş oldugu dacia duster a yakıt almak için petrol ofisine yanaştım ve taşit kartını verdim dolucak dedim aracın içinde oturuyordum ki benzin kokusu duymaya başladım çıkıp baktım ve ne göreyim depoya kurşunsuz benzin konuluyor... hemen pompacıyı uyardım ama coktan 21 lt benzin depoya konmuştu bile neyse abi hemen hallederiz dedi aracı calıştırmadan kenarı çektik ve hortum vasıtasıyla depo içindeki yakıt tahliye edilmek istendi ama hortum depoya ulaşamadı,sonra bir tamirci cağrılarak arka koltugun altında bulunan şamandıra kısmı açıldı ve yakıt ordan tahliye edildi en son kalan yakıtta süngür yardımıyla falan iyice boşaltıldı.tabi ben bu arada durumu şirkete bildirdim onlar arac yapıldıktan sonra petrol ofısı tarafından imzalanmış tutanak istediler bu durumu benzinlik müdürüne ilettim ama olaya soguk baktı. neyse yapılan uzun diyaloglar sonucu tutanak yazmayı kabul ettiler. tabi bu arada araca yenı eurodizel ve yakıt katkı maddesı konuldu araç sorunsuz çalışıyordu.En son gitmeden önce benzinlik müdürü normalde böyle birşey başınıza geldigi zaman aracınız sigorta kapsamında yetkili servise çekici vasıtasıyla götürülüp depo temizligi yapılıyor yeni yakıt konuluyor ve siz bir kuruş bile para öedemiyorsunuz dedi. Eee biz niye burda ugrastık o zaman dedim sizi magdur etmemek için işin cabuk olsun dıye böle birşey yaptık dedi. :)

SONUÇ: Aracınıza yabancı yakıt konuldugu zaman durumu hemen benzinlik müdürüne bildirin ve bu hakkınızdan yararlanın...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Öncelikle geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. Yolda da kalabilirdiniz.

Son yazdığınız bilgi güzel bir paylaşım olmuş, böyle bir hakkımızın olduğunu bilmiyor idim. Teşekkürler. :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet Yarın

aracı cekici ile cekip her türlü masrafını karsılıyorlar diğer ihtimali düsünmek istemiyorum ben aldıgım her yerde benzin diye vurguluyorum genelde dizel sanıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sizinki yine iyi buradaki PO ana depoları yanlış doldurduğu için araçlara benzin yerine dizel dizel yerine benzin koydular :D 10 a yakın aracın masraflarını karşılamak zorunda kaldılar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anlık olarak sorun giderilmiş ancak asıl sebep hala o istasyonda durmakta, BENZİN POMPASININ DİESEL YAKIT DEPOSUNA GİREMEMESİ LAZIM , Söz konusu istasyonun tabancası standart dışı, kabul edilemez bir yanlışlık

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Anlık olarak sorun giderilmiş ancak asıl sebep hala o istasyonda durmakta, BENZİN POMPASININ DİESEL YAKIT DEPOSUNA GİREMEMESİ LAZIM , Söz konusu istasyonun tabancası standart dışı, kabul edilemez bir yanlışlık

işte bende bunu bilmiyordum çağlar bey... ama dediniz gibi standart dışı galiba çünkü gayet güzel dolduruyordu :D fark etmesem depo yu doldurcaktı :)

aracı cekici ile cekip her türlü masrafını karsılıyorlar diğer ihtimali düsünmek istemiyorum ben aldıgım her yerde benzin diye vurguluyorum genelde dizel sanıyorlar :)

dikkat edin samet bey sizinde başınıza gelmesin böyle bi durum yoksa 3 saatiniz heba olur... :(

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

yazik dolduran garibanin maasindan kesmislerdir o benzinin parasini....

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

yazik dolduran garibanin maasindan kesmislerdir o benzinin parasini....

yazık mı benim giden 3 saatime ne demeli? bana yazık degil mi ? ben mi dedim benzin doldur diye...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

öncelikle geçmiş olsun.bizde opet bayisiyiz. petrolcü tarafından üzücü bi durum. insan hatasıyla oluşan sorunlar. bu tür yalnış dolumlar sonucu oluşan masraflar için araba sigortası gibi sigorta yapılıyo petrole.

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

yazık mı benim giden 3 saatime ne demeli? bana yazık degil mi ? ben mi dedim benzin doldur diye...

tabiiki siz demediniz benzin doldurun diye ama sonucta bir yanlislik olmus boyle durumlar herzaman olabilir hayatimizda ben sadece olaya biraz daha genis acili baktim neyse size gecmis olsun insallah bir dahakine biraz daha dikkat edersiniz benzin alirken, en azindan pompa benzin deposuna girene kadar oturmazsiniz arabaya saygilar:)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

tabiiki siz demediniz benzin doldurun diye ama sonucta bir yanlislik olmus boyle durumlar herzaman olabilir hayatimizda ben sadece olaya biraz daha genis acili baktim neyse size gecmis olsun insallah bir dahakine biraz daha dikkat edersiniz benzin alirken, en azindan pompa benzin deposuna girene kadar oturmazsiniz arabaya saygilar:)))

arkadaşım 2012 model bi arac kullanıyorum ve depo kapagını actıgın zaman orda KOCAMAN eurodisel yazıyor onu görmeyip hala benzin koyan pompacıdan şüphe ederim. ayrıca ben orda yakıt alırken araçtan inmek zorunda deilim ki ayrıca pompacı depo kapagını açtıgı zaman otomatik olarak benim kapım kilitleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hiçbir zaman pompacıya depo anahtarını vermem. Arabadan inerim kapıları kilitleyip depoyu açarım. Pompacıya her ne alacaksam onu söylerim o anda pompacının elindeki tabancayı kontrol ederim. Yakıt dolduktan sonra depoyu kendim kilitleyip akaryakıt fişini aldıktan sonra ödeme yaparım.

Arabadan inmeden pompacıya güvenerek yakıt almak bence riskli.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Hiçbir zaman pompacıya depo anahtarını vermem. Arabadan inerim kapıları kilitleyip depoyu açarım. Pompacıya her ne alacaksam onu söylerim o anda pompacının elindeki tabancayı kontrol ederim. Yakıt dolduktan sonra depoyu kendim kilitleyip akaryakıt fişini aldıktan sonra ödeme yaparım.

Arabadan inmeden pompacıya güvenerek yakıt almak bence riskli.

Aynısını bende yapıyorum .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

en güzeli o yakıt alımı bitene kadar arabanın başında durmak ben benzin alırken hortumlara bile bakıyorum doğru yerden geldiğine emin olmak için

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Benim bildiğim bu olay sadece yeni ford araçlarda yok mu? Araç duster..Benzin pompası da girer dizel pompası da.. ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benim bildiğim bu olay sadece yeni ford araçlarda yok mu? Araç duster..Benzin pompası da girer dizel pompası da.. ?

Bütün araçlarınki aynı şekilde.. Ford'un özelliği pompa harici başka şekilde depoya yakıt konulamaması ..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bütün araçlarınki aynı şekilde.. Ford'un özelliği pompa harici başka şekilde depoya yakıt konulamaması ..

Dizel kullanmadığım için tam emin değilim.. :)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Alkan Koca

benim araç ford neyle koyarsan koy alıyor mazotu pet şişeden huni yapıp koyduğumda oluyor mazot beleş olunca :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

benim araç ford neyle koyarsan koy alıyor mazotu pet şişeden huni yapıp koyduğumda oluyor mazot beleş olunca :)

Akıllı depo kapağı olanlarda ( yeni araçlarda ) olmuyor malesef :)

MAzot nasıl beleş oluyor bahçenizdenmi çıkıyor :)

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

bu duruma benzer kasko poliçesinde de var, yanlış yakıt konumu sonrasında 800 Tlye kadar masrafın karşılanması şeklinde bilginize :)

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Erol YILDIRIM

Merhabalar.Araçlarımıza hatalı akaryakıt koyulduğu oldu mu arkadaşlar?Dizel yerine benzin veya tam tersi benzin yerine dizel.Geçen gün bir arkadaş anlatıyordu başına böyle bir olay gelmiş geçtiğimiz yıllarda.Nette bir araştırma yaptım bu konudan ne çok muzdarip olan varmış.Kimisi dizel pompasıyla benzin pompasının uçlarının farklı olduğunu depoya yanlışlıkla girmeyeceğini falan yazmışlar.Madem öyle nasıl yanlış akaryakıt konuluyor  o zaman  araca.Birde benzin pompasıyla dizel pompasının renklerinin farklı olduğunu söylediler.İstasyona yanasıp 100 liralık dizel deyip içeriye kasaya kart çektirmeye gidiyoruz çoğumuz.Dönüşümüzde çoğunlukla fiş bile almadan basıp gidiyoruz.Yanlışlıkla  farklı akaryakıt konulsa albaşına belayı.Mutlaka pompacıdan yakıt fişi alınıp kontrol edilmeli galiba.Ne yapmamız gerekiyor istasyona gittiğimizde.Allah korusun diyelimki yanlışlıkla farklı akaryakıt konuldu.Ne yapmamız gerekir? Çekici çağırıp sanayiyemi götürmeliyiz yada depoyu temizlemenin başka yolları falan varmı.Bu konularda tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Engin Akşen

Çok şükür başıma böyle bir şey gelmedi. Bildiğim kadarıyla akıllı yakıt sistemi olan araçlarda pompa ağzına göre yakıtın yanlış konulması ihtimali fazla yok. Akıllı yakıt sistemi olmayan araçlara yanlış koyulursa araç çalıştırılmadan direk sevis'e götürülmeli.

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Bi yakınımın başına böyle bi durum geldi.. Yeni aldığı dizel Nıssan Qashqai aracına benzin koymuşlar.. Davalık oldu ve hala sürüyor dava.. 3 sene oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...