İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Deposu Hava Yapmış,Pompa Sürekli Atıyor

Fatih Aşık

Recommended Posts

Fatih Aşık
(düzenlendi)

Merhabalar yılın son günü hem bir sorunumu paylaşmak istedim hemde bu vesile ile herkezin Yeni Yılını Kutluyorum...

son seferlerde depoyu doldurmaya gittiğimde pompa 10 tl lik dolduruyor sanki full olmuş gibi tak atıyor sürekli tetiğe basarak doldurmak zorunda kalıyorum pombacı depo hava yapmış diyor. özel servise götürdüm ancak depo hava tahliyesinin açık olduğunu söylediler. bir başka istasyondan denedim ama yine aynı şey pomba sürekli tetikle doluyor.

bu sorunla karşılaşan ve ÇÖZEN varsa lütfen mesaj atsın...

nice yıllara...

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

alttan vuruk varm ı baktırın, tahliyeye bir daha baktırın, depo dolum borusuna baktırın, liftten alttan hepsi

Yorum bağlantısı
Fatih Aşık

alttan vuruk varm ı baktırın, tahliyeye bir daha baktırın, depo dolum borusuna baktırın, liftten alttan hepsi

çağlar bey arabayı lifte kaldırdık vuruk yok usta ordan giden borulardan birini söktü hava verdi depo kapağından çıkıyor hava tahliyesinde sorun yok dedi ama ben anlamadım yine aynı şeyi yapıyor...

Yorum bağlantısı
Fatih Aşık

ben hep depo biter ve full mazot alırım. sanırım bir keresinde iyice bitmişti yol bilgisayarı artık 10 km falan yazıyordu o ara hava mı aldı yoksa ora bir şey tahliye borusunumu tıkadı veya hiç alakası yokta pombanın istasyonun arızası mı :(

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Bizim şirket aracında 3 km kala mazot alınmıştı. Hiç bir sorun olmamıştı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Rekor bende sanırım, 0 km yazdığında girip mazor almıştım,ne akla hizmetse :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Rekor bende sanırım, 0 km yazdığında girip mazor almıştım,ne akla hizmetse :)

Işık yandığı anda sıfır km yazıyor zaten kalan menzil için bende

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Uz

Kardeşime 2005 Model Focus Giha almıştık mayıs ayı civarında. Araç 2 yıldır kullanılmıyormuş. Abartmıyorum; yaklaşık 20 dakikada depoyu fulleyebildim. Araç istanbuldan çanakkaleye gitti. Yolculuktan sonra kardeşim tekrar uğraşarak depoyu fullemiş. Daha sonra 3 ay zarfında tamamen problem ortadan kalkmış. Ustalar arasında yaptığımız mütalalarda şu sonuca varmıştık. Bazı modellerde son boğaz ile depo girişi arasında mozot çekilmesini engellemek için süzgeç tarzı bir parça bulunuyormuş. Bu parça araç uzun süre yattığı için oksitlenmiş olabilir ve mozotta birikme yaşatmış olabilir şeklinde yorumlar yapılmıştı. Nedenini bilmemek ile beraber 3 ay zarfında kendiliğinden sorun yavaş yavaş ortadan kalktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Ankara'ya giderken Polatlı girişinde sarı ışık yandı ve menzil 80 km yazıyordu,geri sayım yaparak 0 km yazınca Ankara Emniyet Sarayı'nın oradan mazot almıştım.

Scenic te ise menzil 85-90 km de iken sarı ışık yanıyor,aracı stop etmezsem sıfıra doğru iniyor,eğer aracı bu arada stop edip çalıştırırsam kalan yakıt ----- diye yazı çıkıyor,ford bu yönden daha iyi bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Coşkun Uçar

Hava yapmış diye bişi söz konusu olamaz zira depo kapağını açtığınızda zaten hava dışarı atılır, sizde dolum problemi var diye düşünüyorum, bazı tabancalarda etrafında lastik koruma var o koruma deponun ağzını tamamen kapatıyor ve tahliye hortumuda hafif tıkalıysa dolum esnasında hava içinde sıkışıp dolumu güçleştirebilir size önerim tahliye borusunun ağzını açıkta bırakmanız yada söküpü iyice temizlemeniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aşık

tahliye borusunu temizledik ama yine sonuç aynı umarım diğer arkdaşın bahsettiği gibi bir süre kendiliğinden ortadan kalkar...

Yorum bağlantısı
Fatih Aşık

forumda başka kimsenin başına böyle bir olay geldi mi aceba ?

Yorum bağlantısı
Fatih Aşık

bende form sayasinde haberdar oldum ama sonuç nafile :((

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Aşık

ve en son dün itibariyle mazot aldım hava olayı kendiliğinden geçti ne oldu ne bitti anlamadım gitti :) kafiyeli oldu biraz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Akaryakıt pompalarının ucunda sanırım hala soğuk sensör var...Hava yapmaz ancak dolum esnasında depoya yakıt akışı bir şekilde engellenir ve mazot birikirse pompa önünde pompa depo doldu sanıp yakıtı kesebilir...Çaresi 3-4 diş yerine 1 diş ile pompayı kilitleyip daha yavaş doldurmaktır...Süzgeçte geçici bir tıkanıklık vardı ve şu an yok sanırım...:)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Arif Arslan

aynı sorunu şu anda bende yaşıyorum. yaklaşık bir aydır farklı üç ilden (mersin, ankara ve adana) opet istasyonlarından yakıt aldım. hepsinde mazot dolumu sırasında tık atıyor. sorunun hava tahliyesinde olduğunu söylediler ancak henüz baktırmadım. memlekete dönünce baktıracağım, bakalım ne çıkacak?  İnşallah kendiliğinden düzelir sorun.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
veysel bahadır

merhaba Çağlar bey yazdıklarınızın hepsini yaptırdım ne yazıkki sonuç yok.ya yuvayı değitircem 150 tl+işcilik yada depo borusunu  o da 550 +işcilik şok oldum

Akaryakıt pompalarının ucunda sanırım hala soğuk sensör var...Hava yapmaz ancak dolum esnasında depoya yakıt akışı bir şekilde engellenir ve mazot birikirse pompa önünde pompa depo doldu sanıp yakıtı kesebilir...Çaresi 3-4 diş yerine 1 diş ile pompayı kilitleyip daha yavaş doldurmaktır...Süzgeçte geçici bir tıkanıklık vardı ve şu an yok sanırım... :)

sizin yazdıklarınızı da yaptım hatta kendim doldurdum sonuç olumsuz

Yorum bağlantısı
veysel bahadır

merhaba arkadaşlar yeni üyeyim...

bu sorunu halleden varsa lütfen yazsın

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Burak AYDIN
On 06.01.2015 at 01:00, veysel bahadır yazdı:

merhaba arkadaşlar yeni üyeyim...

bu sorunu halleden varsa lütfen yazsın

konuyu hortlatayım aynı sorunu şu anda bende yaşıyorum otomatik dolum yaptıgında mazotu atıyor ve pompayı da atıyor yavaş yavaş elle manuel olarak doldurmak gerekiyor var mı bu konu hakkında fikri olan?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Sefa Şenyurt

Sorunun kaynağını ya da çözümünü bulan oldu mu acaba?

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Fatih Balcı

Merhabalar,aracım geçen gün lifte kaldırıldı sağ arka tekerleğin oralarda biriken çamurları temizlerken bi baktım 40 cm kadar hortum geldi..orada ki ustalardan birine sordum önemli değil takmaya gerek yok dediler.hortumu bagaja koydum çıktım.Bugün arabayı kullandığımda hantallaşmış gibiydi..Bu tahliye hortumuyla bi alakası olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
19 saat önce, Fatih Balcı yazdı:

Merhabalar,aracım geçen gün lifte kaldırıldı sağ arka tekerleğin oralarda biriken çamurları temizlerken bi baktım 40 cm kadar hortum geldi..orada ki ustalardan birine sordum önemli değil takmaya gerek yok dediler.hortumu bagaja koydum çıktım.Bugün arabayı kullandığımda hantallaşmış gibiydi..Bu tahliye hortumuyla bi alakası olabilir mi?

Ne hortumu bu diye sormadınız mı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...