İçeriğe Yönlendir

Her Erkeğe Böyle Kız Babası Nasip Olsun :)

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Çin'in en büyük fayans şirketlerinden birinin patronu olan Wu Duanbiao, kızına düğün hediyesi olarak kızına 4 kutu altın ile Porche ve Mercedes markalı 2 lüks otomobil hediye etti.

Çinli fabrikatör kızına 160 milyon dolarlık çeyiz hazırladı. Çin'de fayans kralı olarak tanınan Wu'nun, ülkenin güneyindeki kıyı kenti Jinjiang'da kızı için düzenlediği 8 günlük düğün şöleni 28 Aralık'ta başladı.

HIZINI ALAMADI

Ancak, düğünde hızını alamayan fabrikatör, kızının yatağına 3 milyon dolarlık banka cüzdanı bıraktı. 16 milyon dolarlık şirket hissesi transfer etmeyi ihmal etmeyen fabrikatörün listesinden villa ve dükkanlar da eksik olmadı. 'Cömert Baba', son olarak 'Uğur getirsin' diye iki hayır kurumuna 10 milyon dolar bağışladı.

"ÇEYİZ REKABETİ YOLDAN ÇIKTI"

Çin medyasına göre, ihracatla zenginleşen Jinjiang'da milyarder işadamlarının 'Çeyiz rekabeti' son yıllarda yoldan çıktı. Aynı kentte tekstil fabrikası bulunan bir işadamı, geçen aylarda kızına benzeri bir çeyiz hazırlamıştı.

BANKA SOYMAKTAN DAHA İYİ

Twitter benzeri Weibo'da ise "Jingjang'dan kız almak, banka soymaktan daha iyi" konusu popüler hale gelirken, 'Sonradan görme' fabrikatör eleştiri oklarının hedefi oldu. Kimi kullanıcılar ise, "Bu adamı aptal mı sanıyorsunuz, artık bir kuruşluk reklama ihtiyacı yok" yazdı.

Wu, geçen haftalarda sahibi olduğu mutfak ve banyo fayansları şirketi Wanli'yi Güney Kore borsasına sokmuştu. Yerel basın mensuplarına konuşan gelinin annesiyse, "Tek arzumuz, çocuğumuzun bizimkinden daha iyi bir hayata sahip olması" dedi

Kaynak: DHA[/left]

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Hazır evlat var isterlerse uyliemkauyliemka :D hemen gidem :p

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kimi açlıktan oturduğu evi yiyor Çin'de kimi de yatağa 3 milyon dolar bırakıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İşçilerine ne kadar ücret ödüyordur acaba, aynı cömertliği sergiliyormudur?

Yorum bağlantısı
Çetin Kılıç

Ben kızdan şüphelenmeye başlardım damadın yerin de olsam . :shok:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Bileydim çin'e damat giderdim :D dönüşte FCTR ankara toplantısına panamera ile dönerdim :D

Sen o parayı bulduktan sonra ne Ankara ne FCTR ne toplantı hiç birşeyi tanımazsın :D

Ben kimseyi tanımazdım :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Görgüsüzlüğün daniskası. Yarışa girmişler, kim daha fazla çeyiz verecekmiş. Ben kızın yerinde olsam, babama karşı çıkardım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sen o parayı bulduktan sonra ne Ankara ne FCTR ne toplantı hiç birşeyi tanımazsın :D

Ben kimseyi tanımazdım :D

Acep mercedesin bagajı su alıyormu ki ? :hahahoho:

Bileydim çin'e damat giderdim :D dönüşte FCTR ankara toplantısına panamera ile dönerdim :D

Burak o çekik gözlülerin içinde FCTR'yi anında unuturdun sen :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Çinden kuma getirsek, yine çeyiz verirler mi? :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Çinden kuma getirsek, yine çeyiz verirler mi? :p

Kumada tam tersi oluyormuş :spiteful:

Arkadaş neden herkes bana yükleniyor :D :D :D :D :D Ben fort kullanıcısı arkadaşlarımı asla unutmazdım :(

Takılıyoruz be burak :biggrin: birde bekarsın ya çekiyorsun direk :D :D :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Bakarken de bagajı karıştırmamak lazım ama. :dribble:

Nerden alıyor diye bakmak için,karıştırmak şart:)

Yorum bağlantısı
Misafir

Nerden alıyor diye bakmak için,karıştırmak şart:)

Haklısın :biggrin: çıkan yabancı maddeleride,halka açık ortamlarda verilmemesi koşulu ile evet diyorum :D :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hazır evlat var isterlerse uyliemkauyliemka :D hemen gidem :p

Ben bunu yengeye söyliyim de bak bakalım bi daa öyle gülebiliyon mu sen? Uyileyemeka! :crazy::punish:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hazır evlat diyince ne anladın sen abi ? :) Çocuk yapmakla uğraşmasınlar beni evlat edinsinler dedim :p Muğlaya nahaa geldi sescazım bilmebdururum gari :p

Ben bunu yengeye söyliyim de bak bakalım bi daa öyle gülebiliyon mu sen? Uyileyemeka! :crazy::punish:
Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven

"Biri yer, biri bakar, kıyamet ondan kopar..." ( Türk Atasözü )

Ha çinli milyarder, ha arap şeyhi fark etmez....

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
(düzenlendi)

Çuyi çan çiii :D

tarihinde Şahin Topaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Gızı beğenmedim :( Yeddi emine bıraksan almazlar :D Aşkım satılık değil :elisopali:

Burak pek inandırıcı gelmedin bana nedense,hele şu ferrariye bak :spiteful:

Yorum bağlantısı
Misafir

Burak pek inandırıcı gelmedin bana nedense,hele şu ferrariye bak :spiteful:

Panamera gibi geldi bana ?

Kayınpederimde var da oradan biliyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Panamera gibi geldi bana ?

Kayınpederimde var da oradan biliyorum.

Evet doğru panamera :biggrin: eşantiyonlardan gözümü alamadım ne yazdığımın farkında değilim.(pardon kızdan gözümü alamadım) :D :D :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...