İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

İş bunla bitmiyor.Bu yazdıklarınız stabil çalışma akımları gücü.Son 2002 astra xenon montajımda far voltajını adamlar yavaş yavaş kademeli vermiş.Ampul bunu rahatca karşılıyabiliyor ama balast öyle degil sabit ve yeterli akımı düğmeye basıldıgı anda görmaye ihtiyacı var.Sorun burda başlıyor.Bu araçtada farklı bir dizayn teknigi oldugu kesin. :good1:

Yorum bağlantısı
Yasin Aydın

araca özel olarak sonradan mercek monta edilerek bixenon a dönüştürülen sistemlerde farlarda artık muayene den geçemiyorlar (fabrikanın montajı hariç)

Yorum bağlantısı

Hangi tarihten itibaren geçerli imiş bu işlem.

Emminin Mondi fabrikasyondu yine geçmedi.İş bunla bitse iyi tecrübeli elaman alıp praya koysunlar sonra bu uygulamaları yapsınlar çok daha yerinde işlem olurdu.

Kısa süre önce yaptıgım ve her şeyiyle değişime ugramış haliyle muayeneden bu far geçti ise bu dediğiniz sadece kagıt üzerinde kalıyor demektir.

32.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Emminin Mondi fabrikasyondu yine geçmedi.İş bunla bitse iyi tecrübeli elaman alıp praya koysunlar sonra bu uygulamaları yapsınlar çok daha yerinde işlem olurdu.

Kısa süre önce yaptıgım ve her şeyiyle değişime ugramış haliyle muayeneden bu far geçti ise bu dediğiniz sadece kagıt üzerinde kalıyor demektir.

32.jpg

Kesinlikle bir çok şey kağıt üzerinde kalıp oradaki yetkilinin insafıyla pratiğe geçiyor, aynı özelliklere sahip araç bir yerde geçerken başka yerde kalabiliyor, bendeki tiponun arka sileceği çalışmıyor diye geçemezken temprada silecek kolunu çıkarmışlardı ama geçip gitmiş, muayene kağıdını :rtfm: gördüm :shok::angry:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi yanlış anladın herhalde mesajı.

Orada diyorki, xenon'Lu sistem mercekli olsa da geçemiyor denmiş ki doğru. Otomatik far ayarı, far yıkama ve xenon ayrılmaz üçlü muayenede. Mercek ise zorunluluk değil.

Sen yaptığın bu farlarda halojen takıp yollamamış mıydın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bunları biliyorum emminin konuda yazıldı çizildi ben Halojen taktım ama ne far yıkama vardı nede yükseklik ayarı çalışıyordu.Motorları bozuktu değiştirmemiş,İşte benim kafamda ki soru burda oluşuyor o nedenele daha çok prosedürlerle tam uyumu olmayan yada eksik bilgi veya umursamazlık agırlıklı teknisyen hatası oldugunu düşünüyorum. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi ay sonu muayenem var, 2 tane far alıp muayeneden geçeceğim, sonra xenonlar geri dönecek :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vallahi ay sonu muayenem var, 2 tane far alıp muayeneden geçeceğim, sonra xenonlar geri dönecek :)

Sizin arabanın konusu nerede Ali bey?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Uzunda kapışalım senin tırt hellanla benim yeni tip boşuma karşı :D alırım balastını mayk :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Burak Hella'nın ününe kapıldın sonun hayrola diyorum.Sellektör Çakma sevdan hüzünle bitebilir demedi deme. :tongue:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Halojen mi :) anca sislerimde bulundururum, hem kızdırma 1 takım farım daha var, maaşallah dev gibi olduklarından çift mercekte takılır, alırım balastını diyeceğim ama bendekilerin yanında gerek kalmaz zaten :D

Not: uzunda halojen var üstelik, gel sen hiç girme bu işlere, o ısınana kadar sana 4 selektör atmış olurum zaten :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
şahin sadıklı
Hüseyin Matur

Çok iyibir ürün gibi durmuyor. Hemde ilanda tr'ye gönderirmi seçenek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
şahin sadıklı

tuh türkiyeye ne zaman düşer acaba..hem bende şu far filmlerinden kurtulmuş olurdum..

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Oto sanayide çıkmacılardan iki far alıp kendiniz yapsanız yarısından ucuza gelir :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Hoş bir ürün fakat baya bi pahalı bence biraz daha bekleyin Türkiye'ye düşmeye başladığı an daha ucuza alabilirsiniz düşüncesindeyim

Yorum bağlantısı
Samet Daş

75 avronun üstündeki meblalarda gümrüğe takılma ihtimali yüksek. Dikkat

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Ben bu farı bir F3 te gördüm Eskişehir'de.. Güzel de duruyordu. Acaba 2013'lerde bundan mı var?

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Ben bu farı bir F3 te gördüm Eskişehir'de.. Güzel de duruyordu. Acaba 2013'lerde bundan mı var?

Yok hocam 2013'lerde de. Bunun olduğuna emin misiniz? Aracın rengi neydi, bende görürsem dikkat ediyim :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Türkiye'ye kargosu var arkadaşlar. Kargo ücreti muafiyet sınırına dahil değil. Satıcıya mesaj atın farları ayrı ayrın göndersin, ikisinin üstüne de value olarak 70 euro girsim tamamdır. Hayırlı olsun.

+1

Ebay hesabınız olmalı, paypal hesabınız olmalı. Bunların peşine yukarıda belirtildiği gibi satıcı ile irtibata geçip rakamı düşük tutturabilirsiniz. Her şey bitip ürünü aracınıza takınca kısa farlardan hayır beklemeyin ama. Mutlak mercek kalitesi ve kesilme hatları kötü olacaktır. Görsellik olarak iş görse dahi işlevde işe yaraması şüpheli durum olacaktır, xenon ampül takma şansınız olmayacaktır ( xenon ampül halojenden 100 derece kadar daha fazla ısınıp merceği katladecektir ).

İyi hesap kitap yapın derim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çin malı, dikkatli olmalı, merceği kalitesiz ise işe yaramaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...