İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Edip Aydın
(düzenlendi)

çin malına mesafeli yaklaşmakta fayda var. bana da birkere orjinal mercekli far diye çin malı taklit satmışlardı. yükseklik ayarı çalışmıyordu, far ayarını da tam yapamamıştık. taklit olduğunu fark eder etmez zaten geri verdim. ona verilecek paraya orjinalin çıkmasını almak daha mantıklı. hatta bazen parçacılar kendileri yurt dışından ithal edebiliyor bu parçaları, o şekilde servisten çok ucuza sıfırı da alınabilir.

mesela ben serviste titanyum x farının tanesi 890 tl iken parçacımda çok daha ucuza üzerinde balast ve ampülüde bulunan sıfır focus st sol farı bulup almıştım. sonra hevesim kaçınca sağ tekini aramaktan vazgeçtim. garajda kutulu yatıyor.

tarihinde Edip Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Yok hocam 2013'lerde de. Bunun olduğuna emin misiniz? Aracın rengi neydi, bende görürsem dikkat ediyim :)

İnan o kadar dikkat etmedim. Hatta 26 plaka bile olmayabilir araç :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Uysal

Kesinlikle gümrüğe takılır. başka marka araç için daha önce getirttik. gümrüğe takıldı. gümrükten 2 katından fazla bi miktara çıkarttık. gelen farla ledli yerine angel çıktı. bence hiç riske girmeyin

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Burak Koca
(düzenlendi)

İnan o kadar dikkat etmedim. Hatta 26 plaka bile olmayabilir araç :)

Peki hocam teşekkürler :)

Bizim Focus 2.5' larda bulamıyorduk kolayca, Focus 3'lerinkinin bulunabilmesi iyi olmuş hocam :)

tarihinde Burak Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Emel İNAL

aynı urun otosan onaylı olarak ford yetkili servislerde satılmakta 2 yıl garantılı kontağı çalıştırdığınız gibi yanmakta ve farlarınızı yaktığınız da aydınlatma sevıyesı yarıya düşmektedir fiyatı ortalama 450- 500,00 tl civarı

Yorum bağlantısı
Yıldırım Özsevgeç

Emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Yıldırım Özsevgeç

pahalıymış hocam.

Yorum bağlantısı
Serkan Günaydın
(düzenlendi)

ben focus 3 sahibiyim

çok uzun süre xenon taktırmak için uğraştım

her seferinde çeşitli aparatlar deniyorlar fakat sorun çıkıyordu

en sonunda star oto (serdar bey) bu sıkıntıma bir çözüm buldu

şimdi xenonlarım sorunsuz çalışıyor

konuyla ilgili daha detaylı bilgi için star oto serdar beye ulaşa bilirsiniz

serdar bey ve ekibi gerçekten çok profesyonel iş yapıyorlar kendilerine çok teşekkür ediyorum

serdar bey tel:xxxxxxxxxx

Konu hortlayacak ama takılıyor adım gibide eminim,geçen gün giderken yolda focus3 gördüm,bildiğiniz merceksiz halojen farları vardı xenonu takmış dağı taşı aydınlatarak gidiyordu :)

evet ben taktırdım ne arıza lambası yandı nede başka bir sıkıntı oldu gayet güzel bir şekilde çalışıyor

tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
Telefon numarasını kapattım...
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Adil Aksoy

Arkadaşlar xenon olayı bi-xenon (mercekli) olmadığı sürece karşıdan gelen aracın sürücüsünü çok fazla rahatsız ediyor. Kendim kullandım ordan biliyorum. Far seviyesini en alta indirsen dahi halojen fara göre 3 kat daha fazla ışık verdiği için ışık kırılmasını far aynası yapamıyor maalesef. Senin önün mükemmel aydınlık ama karşı tarafın gözü kör oluyor. Bi-xenon olmayan fara xenon fazla lüks bence. Zaten yasak muayeneden geçmiyor. Polis çevirse ceza yazıyor. Ben masrafınız için üzüldüm. Orjinal bi-xenon fara yatırım yaparsanız daha eftal olur.Yanında gündüz farı da hediyesi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yılmaz İnal
(düzenlendi)

osram 55wat 2006 veya 5 sonrası dedikleri ;)

tarihinde Yılmaz İnal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mahmut Emre Seymenoğlu

Herkese iyi günler,

Aracım Focus 2012 HB Style model.

Aracıma uygun bir fiyata çıkma olarak Titanium-X paketin mercekli ve Led'li farlarından buldum.

Fakat farlar dükkanda fazla beklediği için farların iç kısımları ve camların iç yüzeyleri kirlenmiş.Bu sebeple bu işte uzman bir yere farları açtırıp temizletmeye karar verdim.

Bu esnada aklıma hazır farları açtırmışken iç kısımları boyatma fikri geldi.Yanlış bilmiyorsam bu tarz farlar yeni ST'de mevcut. Öyle değilse bile siyah farlar benim daha çok hoşuma gidiyor ve araçlara daha fazla yakıştığını düşünüyorum.

Fakat hem farları açıp boyama işlemini yapacak olan ustaya tarif etmek için, hem de benim de kafamda bir fikir oluşturması açısından tam olarak hangi kısımların boyanması gerektiği hususunda yardıma ihtiyacım var.Aşağıda paylaştığım fotoğrafın üzerinde tam olarak şurasının boyanması gerekiyor, şurası kesinlikle orjinal kalmalı şeklinde görüşlerinizi bekliyorum.Ama net olarak:)

Ayrıca farın LED'li kısmı sabit mi yoksa farın içi açılınca sökülebiliyor mu?

Birde bu işi gönül rahatlığı ile yaptırabileceğim,işinin uzmanı ADANA,MERSİN veya KAYSERİ illerinde bildiğiniz iş yerleri var mı? Far açıp kapatmak titizlik isteyen bir iş olduğu için ileride sıkıntı yaşamamak adına, kaliteli boya kullanan,farları zarar vermeden açıp güzelce kapatacak bir ustaya ihtiyacım var.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Syg.

ulb5.jpg

syrk.jpg

behz.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hangi ildesiniz.. 

Benim kanaatim.. Bu farları boyanırsa yazık olur.. Tabi bu benim kanaatim, ben farda krom severim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır
(düzenlendi)

ilinizi belirtseniz daha iyi olur. istanbulda süha abi var. ankadara oktay abi var. ikiside çok değerli abiler. gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. bence siyah taban çok yakışıklı oluyor.

benim aracım

o%C4%9Flannn.jpg

tarihinde Mustafa Çayır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Emre Seymenoğlu

Niğde'de oturuyorum ve burada farı açtırmaya kıyamıyorum.

Yukarıda yazdığım gibi aslında farı açtırmak gibi bir niyetim yoktu ama farların iç kısmı ve camların içi çok kirli malesef. Mecburen açtırıp temizletmem lazım. Araba konusunda biraz titizliğim var:)

Farların çiftini 250 TL'ye aldım. Orjinal çıkma sadece tırnakları tamir görmüş. İnternet üzerinden araştırırken şans eseri Konya'da bir çıkmacıda denk geldi.İşin ilginç tarafı satıcı abi merceksiz ve ledsiz sadece içi siyah olan titanum farının çiftini en son 350'ye bıraktı, bunları 250'ye:)

Yorum bağlantısı

Komple siyah yapmayın.Yapacak kişi maskelemeyi iyi yapabilirse mercek altındaki düzlük uzantı ile sinyal altında kalan metalik gri kısımları boyatın.Krom kısımlar yine dursun.

Araç resimdeki ise komple siyahta güzel durur ama klasik olacak.Parlak siyah oldukca güzel duracaktır.Sırf krom far çok sade görünüyor ama Bayaz bu güzel gösteriyor işte.

Mercekler bi-xenon değil ise açılmışken el atın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Emre Seymenoğlu

Komple siyah yapmayın.Yapacak kişi maskelemeyi iyi yapabilirse mercek altındaki düzlük uzantı ile sinyal altında kalan metalik gri kısımları boyatın.Krom kısımlar yine dursun.

Araç resimdeki ise komple siyahta güzel durur ama klasik olacak.Parlak siyah oldukca güzel duracaktır.Sırf krom far çok sade görünüyor ama Bayaz bu güzel gösteriyor işte.

Mercekler bi-xenon değil ise açılmışken el atın derim.

Evet hocam kendi aracımın fotoları.Ayrıca merceğin içerisinde açılır kapanır perde mevcut ve çalışıyor.Zannedersem Bi-Xenon diyerek bahsettiğiniz özellik bu. Uzun ve kısa far'ın aynı ampülden çalışması değil mi?

Fakat farı araca monte eden usta ayrıca uzun far ampulü de taktı ve uzunlarım çok uzun oldu:) Bu çift kaynaktan uzun far çalışması trafikte karşıdan gelen insanları çok ciddi rahatsız eder mi acaba? Geceleyin sellektör felan yapmam gerekirse?

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Evet hocam kendi aracımın fotoları.Ayrıca merceğin içerisinde açılır kapanır perde mevcut ve çalışıyor.Zannedersem Bi-Xenon diyerek bahsettiğiniz özellik bu. Uzun ve kısa far'ın aynı ampülden çalışması değil mi?

Fakat farı araca monte eden usta ayrıca uzun far ampulü de taktı ve uzunlarım çok uzun oldu:) Bu çift kaynaktan uzun far çalışması trafikte karşıdan gelen insanları çok ciddi rahatsız eder mi acaba? Geceleyin sellektör felan yapmam gerekirse?

Zaten normalde uzun farlar halojen ampullerle destekleniyor, gündüz de selektör yapınca çalışıyor bu halojenler. 

Yani ustanız yanlış bir şey yapmamış.

Bu arada bu farların takılması ve düzgün çalışması her zaman kolay olmuyor.

Xenon'lar 35W çektiği için sistem kontrollerinde kısa far arızası veriyor ve kendini tümden kapatıyor.

Sizinkiler düzgün çalışıyorsa gündüz farı ve normal far ustanızı kutlayın. 

Bir de beyaz renk araçta ben olsam boyatmazdım krom daha çok yakışıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

ramazan bayramı için ankaraya geldim ve beklenmedik bir mesai daveti alınca acilen tekrar dönüş yaptım.

Oktay abiyle tanışmak ve fiestamın farlarını ona emanet edecektim. bir takım işlem için.

bence oktay abi yaptıkları ve yapacakları ile benim gözümde 1 numara.

ben ona sadece farları değil arabayı bile emanet ederim süresiz.yeterki vakit olsun.

saygılar.

mucizeler yaratmaya devam............Oktay abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...