İçeriğe Yönlendir

Mercedes Benz Otobüs İmalatı Ve Teknolojisi

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Herkesin bildiği üzere halen çalışmakta olduğum firmanın bir tanıtım Videosu hazırlandı..

Mercedes Benz Otobüslerinin imalatından, teknolojisine ve tesisine kadar birçok bilgi güzel bir şekilde hazırlandı..

Forum Huzuruna Sunarım...

http://www.iltekmedi...itim-filmi.aspx

Benimde tam olarak yaptığım iş budur...

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

13+50+2=16 eder diyorsa mercedes,

ona bile kabulum,

o derece anla yani :nazar:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

(Pascal bizi diskoya götür tonlamasıyla) İlteber bizi fabrikaya götür :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

(Pascal bizi diskoya götür tonlamasıyla) İlteber bizi fabrikaya götür :)

Sani 1.5 yıl önce bir Aile Günü etkinliği düzenlendi.. Tesis gezilmesi ve bazı etkinlikler yapıldı eğerki böyle birşey planlanırsa neden olmasın ama kişi sayısı sınırlaması olur..

Çağlar Abi ve Süha'ya sözüm var zaten..

Mengen'e gittiğimiz gün yapılmıştı.. Süha ile gidecektik ama Mengen Toplantısını tercih ettiğimizden ben bile gidemedim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

her sene milli piyangodan para çıkasa da bi tane alsam diyorum :)

izmit seyahat filosunu yeniliyormuş hep yeni tourismo lar ah ah

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mercedes demeyin bu aralar bana 407yi bedavaya sattıracaksınız :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani 1.5 yıl önce bir Aile Günü etkinliği düzenlendi.. Tesis gezilmesi ve bazı etkinlikler yapıldı eğerki böyle birşey planlanırsa neden olmasın ama kişi sayısı sınırlaması olur..

Çağlar Abi ve Süha'ya sözüm var zaten..

Mengen'e gittiğimiz gün yapılmıştı.. Süha ile gidecektik ama Mengen Toplantısını tercih ettiğimizden ben bile gidemedim :)

NatGeo ile görüşelim, Mega Fabrika'lara çıkartalım :)

Yönetimle görüşsek, 50 tane ford'çu gelecek, istersen açma kapıyı desek. Duvarlara sürtsek :crazy:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Benimde tam olarak yaptığım iş budur...

Bu lazer doğrayıcılar plakanın altındaki o çıkıntıları kesmiyor mu ? :unsure2: Yoksa ışın demeti aletin ucundan açılı çıkıyorda odağın olduğu yeri mi kesiyor. O zaman açtığı delikler falan tam düz olmuyordur ? Oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şimdi tekrardan izledim, fabrika muhteşem. Gerçekten NatGeo'daki Mega Fabrika'lardan farkı yok. Bize helal olsun...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bu lazer doğrayıcılar plakanın altındaki o çıkıntıları kesmiyor mu ? :unsure2: Yoksa ışın demeti aletin ucundan açılı çıkıyorda odağın olduğu yeri mi kesiyor. O zaman açtığı delikler falan tam düz olmuyordur ? Oluyor mu?

Bildiğim kararı ile kesme derinliği ayarlanıyor örneğin sacın et kalınlığı 2 mm ise sadece 2 mm kesiyor, daha altına inmiyor.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

On numara fabrika.. Aksaray'da da AXOR'ların üretimi yapılıyor.. İyi çalışıyoruz ya :bravo:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Alttaki ızgaraların uçları sivri düz bir zemin olsa zaten kaynak yapar yapışır.. Proğramdan saç kalınlığını girince makine odaklamayı ona göre sağladığından alttan çıkan ışın dağılıyor be curuf olarak çıkıyor.. Bu curuflarıda emme sistemi sayesinde toz kovasına boşaltıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Odak değişiyorsa dediğim gibi konik delikler açıyordur bu alet. Matkapla delmiş gibi silindirik olmuyordur ???

Yorum bağlantısı

Trumpf lazer çok yetenekli aletttir.

Cidden hayran kaldım...ilteber show yaptırıyordur bu alete :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Abi tek solukta izledim masallah. Video'da seni goremedim ama yinede neler yapiyoruz bee..

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Fabrika çok güzel Babam otobüs soforu idi önceden otobüsleri hep severim ...

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Çevik kuvvette 2 yıl boyunca kullandığım şehir içi şanzımanlı nam ı diğer ağar şanzımanlı V-8 in tadını nasıl unuturum be kardeşim......Hele birde o ventillerden gelen ses yokmuydu..... Offff of diyorum.... :flowers::bravo:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İlteber,

Adana'dan toprak ağası amcam 30 tane Travego alacak, ama önce fabrikayı gezmek istiyorlar desen yemezler mi :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Odak değişiyorsa dediğim gibi konik delikler açıyordur bu alet. Matkapla delmiş gibi silindirik olmuyordur ???

1000/1 hassasiyetle kesiyor abi :) gerisini sen düşün istersen yaptığım bir parçanın resmini ekleyim ?

İlteber,

Adana'dan toprak ağası amcam 30 tane Travego alacak, ama önce fabrikayı gezmek istiyorlar desen yemezler mi :D

İsteyen müşteriler gezebiliyor tabi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Can Kalkandelen

başından sonuna kadar hayranlıkla izledim gerçekten yapınca oluyormuş araba da kusursuzlar fabrikada bir o kadar daha etkililer izlenimlerime göre helal olsun :bravo:

İlk başlarda düşünüyordum bizim bile ufak cık cık fabrikaya bir dünya elektirk faturası geliyorsa bunlar nasıl başa çıkıyor derken adamlar onu bile kendileri üretiyorlarmış :shok:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Cidden hayran kaldım...ilteber show yaptırıyordur bu alete :)

Abi ben hem Laser hem Puch'tan anlıyorum.. Sadece proğramlada bazı eksiklerim var.. Proğramlamayı biraz daha geliştireyim o sacın üzerinden kesme sesiyle Mozart bile çaldırırım alete :)

Toplam 18 Menü'de 12 adet parametre ile 216 adet parametre ayarları var ve bunlar Almanca kesme ayarı yapabilmen için bu parametlerin ne anlam ifade ettiğini bilmem gerekiyor.. Ayrıca videodaki 3030L Tru Laser modeli, benim çalıştığım Trumatic 3050L modeli Radyo frekansıyla akslar çalışıyor... Videodaki makineden %30 daha hızlı ve 25mm saca kadar kesebiliyor, paslanmaz dahil...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...