İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Lara Lpg Takılır Mı ?

İbrahim Kahraman

Recommended Posts

İbrahim Kahraman

Herkese selam,

ford ka ma lpg taktırmak istiyorum.Aracımı alalı 2 ay oldu ve lpg hiç düşünmemiştim,Fakat hesapladım ve şehir içi 0,49krş yakıyor.Aynı zamanda benzin 4,70krş. lpg 2,50krş.Bunuda göz önünde bulundurunca fikrim degişti.Fakat kafama takılan bazı sorular var,lütfen yardımcı olur musunuz?

1-Ford Ka'lar Lpg uyumlu mu?

2-eger uyumlu ise hangi marka uyumlu ?

3-Ayrıca Lpg Nerede taktıra bilirim ( işçilik önemliymiş) ?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim....

Saygılar

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

İbrahim bey merhaba

benim arabamda lpg var geçtiğimiz haziran ayında takıldı ve şu ana kadar hiç bir lpg kaynaklı sorun yaşamadım

aracımda AKL marka kit var

forumda diğer markaları kullanan arkadaşalarda var sorunsuz kullanıyorlar.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/226077-ka-da-lpg-kullananlarin-yorumuna-ihtiyac-duyulmustur/

burda merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
İbrahim Kahraman

Merhaba Barış bey,

http://www.fordclubt...ac-duyulmustur/ burada ki bilgileri okudum ve sorularıma yanıt bulamadım.Yinede ilginize teşekkür ederim.

Lpg taktırmak istedigim için herhalde,güzel şeyler okumak, güzel şeyler duymak istiyorum sanırım. :D

Açıkçası arkadaşlarım kafama çok girdi,yarı yarıya ödemek varken neden fazla ödiyesin ki, ayrıca kilometrede 0,49krş yakmak nerde, 25krş yakmak nerde.Tabi bunları düşünce çok mantıklı geldi.Ama en önemlisi uyum sorunu Ka'lar uyum sağlıyor mu?

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

uyumla ilgili bir sıkıtı yok gayette uyumlı çalışıyor, 3 defa şehir dışına gittim toplam lpg ile 15000 km yol yaptım lpg yada benzinlemi gidiyorsun belli değil iyi bir usta ile sorunsuz kullanırsınız, ben en son 9.1 yaktırdım kış lastiği ile buda litresi 2.52 den 23 krş yapıyor..

bu arada benzinde 49 kuruşta sanki biraz fazla gibi 10 litre yapıyor 100km de araın bakımları nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kullanım alışkanlığınız sakin ise şu anda benzin de çok tüketiyorsunuz. Öncelikle bu sorunu çözmelisiniz yoksa lpg de beklediğinizi bulamazsınız..

Yorum bağlantısı
İbrahim Kahraman

öncelikle yanlış bilgi verdigim icin özür dilerim.0,39krş yakıyorum.Bununla ilgili maslak oto sanai sit. Osman usta ile görüştüm,çok normal oldugunu söyledi,Ayrıca şubat ayında A dan Z ye full bakım yapıldı.Osman ve Fatih ustaya bu konuda çok güveniyorum.Tek korkum,kaş yaparken göz çıkarmak.Fatik usta,son zamanlarda gördügüm 2. temiz ford ka dedi.B temizlikte bir araca sırf ekonomik olsun diyede yanlış birşey yapmak istemiyorum.Barış bey,sorunsuz kullanmanız beni çok sevindirdi.Üç beş tane olumlu yanıt beni bu işe soyunduracaktır.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kuruş hesabı bilemiyorum, LT olarak ne yakıyor aracınız şehir içi?

Yorum bağlantısı
İbrahim Kahraman

Kuruş hesabı bilemiyorum, LT olarak ne yakıyor aracınız şehir içi?

100km de 8,5 - 9litre yakıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

100km de 8,5 - 9litre yakıyor.

Çok. Öncelikle bunu düşürmeniz lazım. Güzergahınız nasıl?

Yorum bağlantısı
İbrahim Kahraman

Çok. Öncelikle bunu düşürmeniz lazım. Güzergahınız nasıl?

Sani bey,

Aslında bir güzergahım yok,yani işe gidiş gelişlerde kullanmıyorum.Oğlumu gezdirmek için, zaman zaman eşimi işten almak için kullanıyorum.Fakat haziran ayında eşim aktif olarak yeşilpınar-merter arası e-6 kullanarak günde 35km civarı yol yapacak.

Lpg için bugun araştırdım, AKL öneriyorlar.Tamamı italyan olup, yalnızca şamandra ve yakıt tankı yerli, diger aksamlarının tamamı italyadan ithal edildiğini söylediler.ABANİKLER OTOGAZ Osman\Fatih ustanın dükkanının tam karşısında.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bey,

Aslında bir güzergahım yok,yani işe gidiş gelişlerde kullanmıyorum.Oğlumu gezdirmek için, zaman zaman eşimi işten almak için kullanıyorum.Fakat haziran ayında eşim aktif olarak yeşilpınar-merter arası e-6 kullanarak günde 35km civarı yol yapacak.

Lpg için bugun araştırdım, AKL öneriyorlar.Tamamı italyan olup, yalnızca şamandra ve yakıt tankı yerli, diger aksamlarının tamamı italyadan ithal edildiğini söylediler.ABANİKLER OTOGAZ Osman\Fatih ustanın dükkanının tam karşısında.

Önce benzininizi düşürün, sonra lpg ye geçin. Fatih usta yakıda ne dedi?

Yorum bağlantısı
İbrahim Kahraman

Önce benzininizi düşürün, sonra lpg ye geçin. Fatih usta yakıda ne dedi?

Bu konuyu Fatih usta ile görüşmedim,Osman usta ile görüştüm.Oda İstanbul trafiğinde 8-9 litre arası çok normal olduğunu söyledi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu konuyu Fatih usta ile görüşmedim,Osman usta ile görüştüm.Oda İstanbul trafiğinde 8-9 litre arası çok normal olduğunu söyledi.

Ben 7.5 - 8 yakıyordum. En çok 8.5 yakmıştım.

Yorum bağlantısı
İbrahim Kahraman

Gerçekten çok iyi yakmış, yani iyi derken az yakmışsınız :)

Bugün şafak otogaza gittim Asım ŞAFAK ile görüştüm, AKL marka takacaklar.Memnun kalacağımı söylediler...Yarın kısmetse alacağım aracımı.

Umarım ekonomik sürüş yaparım.

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Aytaç Küçük

şuan arabam benzinli.rolantide direksiyonu çevirince stop etme olayı filan yok.sıkıntım yok yani araban.lpg taktırmayı düşünüyorum.lpg taktırdıkdan sonra stop etme olayları oluyormuş.kendi kendine gaz veriyormuş.ne kadar doğrudur bilen var mı arkadaşlar.Atikerci usta söyledi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
şuan arabam benzinli.rolantide direksiyonu çevirince stop etme olayı filan yok.sıkıntım yok yani araban.lpg taktırmayı düşünüyorum.lpg taktırdıkdan sonra stop etme olayları oluyormuş.kendi kendine gaz veriyormuş.ne kadar doğrudur bilen var mı arkadaşlar.Atikerci usta söyledi.

O usta baştan topu taca atmış.
Bunlar olursa bana ekşime demiş.

Saydığınız şeylerin olması normal bir durum değil. Olmamalı. Oluyorsa ya araç bozuk. Ya lpg kalibrasyonu hatalı demektir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...