İçeriğe Yönlendir

Dacia Dokker

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Servet Aydın

araç teneke olduktan sonra bedava verseler ne olacak . süslü tabut.

Geçmiş olsun, kini anlıyorum ama her araç süslü tabuttur. Önemli olan süslü tabutu kara koprağa yetiştirecek kadar hızlı götürmemek, mezar bekçileri ile köşe kapmaca oynamamaktır ;)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Geçmiş olsun, kini anlıyorum ama her araç süslü tabuttur. Önemli olan süslü tabutu kara koprağa yetiştirecek kadar hızlı götürmemek, mezar bekçileri ile köşe kapmaca oynamamaktır ;)

Ölümü kim öldü benim niye haberim yok.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ölümü kim öldü benim niye haberim yok.....

Selası okundu. Öğle vakti kalktı, çok yavaşsın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emirhan Bal
(düzenlendi)

yok hocam öyle ölü vs olayı, Daciada duster icinde ncap da puan alamamış deniyor birde aracın ikiye bolundugu resimleri internette dolaştırmışlardı, dacia da Allah korusun seni öldürecek kazadan connectdede, kangoodada, doblodada sağ cıkma ihtimalin zordur bunu biliyorum, çünkü bunlar özel güvenlikli araclar değil 50-65 km hız testindeki veriler sonucunda güvenlikten bahsediliyor. Yani daciada aynı şiddette aldığın hasarla connetcde kangooda aman iyiki 1-2 lira fazla vermişim bak arabadan indim millet geçmiş olsuna durdu taksiyle eve döndüm diye hikaye anlatamassın Allah korusun, yok böyle bir güvenlik anlayışı. Dacia dediğimiz marka en az neredeyse reno kadar eskidir, mercedes efsanevi 115 kasasını 1970de halk tipi diye tanıtırken opel recordla kadetle, ford 17-20-26m le, fiyat miafiori ile dolasıyordu. Amacım kötülemek değil ama aynı yıllarda fiyat farkıyla w115 kasa 4 tekerlekten disk, 2 yönlü ayrı klima, otomatik cam mükemmel denge sürat güvenlik vs sunarken bir 20m sahibi olarak dağlar kadar fark sayabilirim , durum eskisi gibi değil kısacası, şimdi çinle alman arasında kalite farkı var belki ama belli standartlar var dünyada hani desek ki alakasız olacak ama birisi çok özel diğeri dacia, yani ticari mantık için üretilmiş sonrasında a-aa ticaret yapanlar ailelerinide super dolaştırıyorlar mantığı ile bezenmiş aile arabası olması için koltuk klima havayastığı daha iyi bir teyp takılmış bir mutant araç tipinden bahsediyorsak neyini savunalım, bence fiyat iyi satacağınıda biliyorum, bizim insanımız yarınını düşünse 15 yıl cantı yok efendim arka lambası değişti model yeni oldu diye şahin doğana binmezdi.

Bakınız aşağıdaki videoda olan tekerlek havalanması coluk cocuk içindeyken benim basıma gelse(Allah Korusun) o korku yeter yahuu

http://www.youtube.com/watch?v=5FUvde2sX84

ford connect crash test biraz fikir verecektir

Citroen nemo - diper markalardan neredeyse ayırt edilmiyor bu modeller fiat reno vs hepsi aynı yahu takla atmak bu kadar kolaymış

tarihinde Emirhan Bal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yücel Direnci

AjliLWc.png

Dacia Euro Ncap testlerine Lodgy modeli ile katıldı. Çarpışma testlerinde kabin bütünlüğünü koruyamayan araç B sütunundan ağır hasar aldı. Önden çarpmalarda baldır, göğüs ve ayak kısımları korunamayan sürücünün yanı sıra yolcularında göğüs ve baldır kısmı sınırlı seviyede güvenlik ile derecelendirildi.

Kötü tablo Lodgy için yandan çarpışmalarda da etkisini sürdürdü. Yandan sabit bariyer testinde göğüs bölgesine zayıf seviyede güvenlik sağladı. Arkadan çarpışmalarda ise güvenlik seviyesi en düşük değeri aldı. Bu sonuçlar ile Dacia Lodgy Euro Ncap testlerinden ancak 3 yıldız alabildi. Aracın ESP sisteminin olmaması, standart olarak sunulmayan hız sınırlama sistemi başarısızlığı destekleyen etmenler arasında.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bunlarda 3 kardeş değil mi dokker- kangoo - citan?

Yorum bağlantısı
Alper Bilici

bu arac hertürlü satıcaktır ama öyle vay be ne sattı denicek kadar satıcaksa ruhsatta kamyonet geçmemesi gerek diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Akif Acer
(düzenlendi)

En azından rekabet oluyor yoksa bunların önüne geçilmez araç benimde hoşuma gitti yani piyasada görürüz yorumlar v.s bakarız ona göre değerlendirme yapılır.

tarihinde Mehmet Akif Acer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İbrahim Can

selamlar...

bir abimize dacıa dokker almayı düşünüyoruz şu anki aracı benzinli 2001 focus hb. yorumlarınızı rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Dacıa artık güzel araç yapıyor. Parasına göre alınır. Ne de olsa by Renault.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Nasıl bir yardım istiyorsunuz?Dacia dokker i ancak onu test edenler değerlendirebilir.Marka imajı,ikinci eli vs başka konular.Bu dokker ticarimi yoksa otomobil sınıfında mı geçiyor?

Yorum bağlantısı
Bülent Küet

Takas durumunda eğer arkadaşınızın arabasını 19000 tl üstü sayarlarsa mantıklı olabilir.Ama araçı 19000 altı derlerse bence gerek yok derim.Tamam sıfır araba ama malzeme kalitesi ford gibi sizce?

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

selamlar...

bir abimize dacıa dokker almayı düşünüyoruz şu anki aracı benzinli 2001 focus hb. yorumlarınızı rica ediyorum.

Konfor pek önemli değil diyorsanız az yakıtla daha fazla gitmek için olabilir.Tabiki kullanım amacıda önemli.Hususi kullanmayı düşünüyorsanız her yıl vize, otoyolda hız sınırı kamyonet sınıfına göre

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bu tarz bir araca ihtiyaç varsa düşünülebilir. Neden olmasın. Sıfır alınacak ve dacia olduğu bilinerek alınacak sonuçte. İkinci, yedek parça, vize vs. dikkate alınmalı tabiki.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Ne amaçla kullanılacak? Biz test ettik, 2 araca ihtiyaç vardı gidip Doblo ve Fiorino aldık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dacia da, dokker kamyonet ötv li, Lodgy otomobil ötvli. dokker=Kangoo=Mercedes Citan (%90) aynı parça ,

motor 1.5 dci, 80bin lik Mercedes A serisi ile aynı,

alınır yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Dacia'nın ticarileri güzel. Alınır bence :good1: Bende jiplerini merak ediyorum duster felan.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Nasıl bir yardım istiyorsunuz?Dacia dokker i ancak onu test edenler değerlendirebilir.Marka imajı,ikinci eli vs başka konular.Bu dokker ticarimi yoksa otomobil sınıfında mı geçiyor?

connectler gibi kamyonet geçiyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

connectler gibi kamyonet geçiyor.

Liftte lpg takılırken alt kısmını gördüm. Alt yapı boş değil..

Dacia da, dokker kamyonet ötv li, Lodgy otomobil ötvli. dokker=Kangoo=Mercedes Citan (%90) aynı parça ,

motor 1.5 dci, 80bin lik Mercedes A serisi ile aynı,

alınır yani

Ne amaçla kullanılacak? Biz test ettik, 2 araca ihtiyaç vardı gidip Doblo ve Fiorino aldık.

Bu tarz bir araca ihtiyaç varsa düşünülebilir. Neden olmasın. Sıfır alınacak ve dacia olduğu bilinerek alınacak sonuçte. İkinci, yedek parça, vize vs. dikkate alınmalı tabiki.

Arkadaşınızın aracı otomatik mi?

Konfor pek önemli değil diyorsanız az yakıtla daha fazla gitmek için olabilir.Tabiki kullanım amacıda önemli.Hususi kullanmayı düşünüyorsanız her yıl vize, otoyolda hız sınırı kamyonet sınıfına göre

Takas durumunda eğer arkadaşınızın arabasını 19000 tl üstü sayarlarsa mantıklı olabilir.Ama araçı 19000 altı derlerse bence gerek yok derim.Tamam sıfır araba ama malzeme kalitesi ford gibi sizce?

şu anki aracı manuel 140 binde takas teklifinde 13000-14000 dedi dacıa bayisi.yeni araç istediği için ekonomik durumu da ona uygun olduğu için onu düşündük.

ticari amaçla değil şahsi kullanım için alacak benzinli modelini düşünüyorz.

Çift sürgülü kapı klima yı eklettirdiğimiz paketi 27.000 TL dediler. sizlerede bi sroayım dedim

Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

hiç tavsiye etmem dacia güzel ama sağlam değil 50 km hızla speedway modeli astraya arkadan çarptı pert oldu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pert denince,köpeğe çarpan mondeo mk3 de pert olmuştu, pert derken sigortadan para alınması için yazdım, dıştan kötü hasarlı görünümbaşka

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...