İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Double Din Değişikliği Ve Tavsiye Ricası

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Mustafa Yenigün

Merhaba,

Aracımda Ghia donanımı ile gelen Sony mp3 bulunuyor. Ses kalitesinden tabii ki memnunum, ancak şarkıları güncellemek için mp3 cd'si yazmak çok hoşuma gitmiyor. Bunun için Aux üzerinden teybe bağlı bir Android tablet kullanıyorum ve PowerAmp programı ile mp3'lerimi dinliyorum. Bu tableti aynı zamanda navigasyon olarak da kullanıyorum. Telefonla görüşmek için de bluetooth kulaklığım var. Cihazlar bu kadar çok olunca, şarj ettim mi, evde unuttum mu, araca gelince tableti tak, şarjını - kulaklığı bağla, inerken sök falan derken artık hepsini bir cihazda birleştirmem gerektiğine karar verdim. Özellikleri birleştirmekle beraber, ses kalitesi aynı ya da daha iyi olsun istiyorum.

Kısaca aracımın doğumgünü yaklaşıyor, kendisine bir hediye almak istiyorum :)

Forumdaki Double Din cihazlar üzerine yapılan paylaşımları okudum. Güzel örnekler mevcut, ancak ses sistemleri konusunda bilgim biraz zayıf, bu nedenle birkaç sorum var.

1) Ana ünite olarak Pioneer, JVC ya da Kenwood düşünüyorum. Aracımda orjinal olarak gelen hoparlörleri değiştirmek istemiyorum. Bu ana ünitelerin Sony'den daha kaliteli çıkış sağlayacağını tahmin ediyorum. Ana ünite için bu kadar masrafa girdikten sonra, orjinal kapı içi hoparlörler yetersiz mi kalır ? Onları da değiştirmek gerekir mi emin olamıyorum. Değiştirmeli miyim ? Ek olarak bana bir koltuk altı ya da bagaj içi subwoofer önerisinde bulunabilir misiniz ? Çok profesyonel olması gerekmez, sadece sistemi tamamlasa yeterli olur diye düşünüyorum.

2) Maalesef biliyorum ki, böyle cihazlar hırsızları çekiyor. Cihazı kaskoya işleteceğim, aynı zamanda aracıma alarm da taktıracağım. Bunların haricinde alacağım ana ünitenin çıkar kafalı olmasını hedefliyorum. Belki hırsızlığa karşı kesin bir çözüm değil ama en azından aracı terkederken kafayı söküp alayım diyorum. Yanımda çanta taşıdığım için, söküp yanımda taşımak beni zorlamaz. Yani konsolda durup dikkat çekmesin istiyorum. Fakat bu durumda, çıkar kafalı modellerin sayısı biraz daha az olduğu için seçenek sayısı çok kısıtlanıyor, hatta navigasyonlu cihazlar arasında sadece Kenwood böyle bir modele sahip diyebilirim. Çıkar kafalı almaya değer mi değmez mi, fikirlerinizi rica ediyorum.

3) Ünite eğer navigasyonlu olursa, maalesef Türkiye fiyatları çok yüksek olduğundan dolayı Almanya'dan almayı düşünüyorum. Ancak bu cihazların Almanya fiyatları bile 1800 TL civarına denk geliyor. Farklı forumlarda gördüğüm kadarıyla dahili navigasyon barındıran cihazlardan insanlar güncelleme sıkıntısı vs. yaşadıkları için çok memnun değiller. Ana üreticiye bağımlı kalmak, onun harita yayınlamasını beklemek, yayınlanan haritaların yetersiz detayları nedeniyle kullanışlı değil gibi görünüyor. İncelediğim üreticilerde (Pioneer / JVC / Kenwood) navigasyon programı olarak iGO haricinde alternatif navigasyon programları kullanıyorlar. Bu şartlar altında, dahili navigasyondan vazgeçip harici navigasyona devam mı etmeliyim ? Bu cihazlardan kullanıp dahili navigasyonundan memnun olan var mı ?

Sonuç olarak bu cihazlar özellik olarak dolular. Ancak barındırdıkları bir sürü özellik (HD Radio vs. gibi) Türkiye'de kullanılmıyor ve ne zaman kullanılacağı da çok belirsiz.

İncelediğim modelleri aşağıda paylaştım.

Ebay ve farklı siteler üzerinden bulduğum navigasyonlu modeller :

Kenwood DNX-7210 BT

Ekranı ikiye bölüp yarısında navigasyon, diğer kısmında multimedia özellikler kullanılabiliyor. Kafası çıkarılabilir. Favorim bu cihaz ama yurtdışı fiyatı bile 1800 TL civarında.

http://www.ebay.de/i...984.m1423.l2649

Pioneer Avic F30BT

Bu cihazın kafası çıkmıyor. Özelliklerinde "çalınmaya karşı güvenlik" yazıyor ama nasıl olduğunu bilemiyorum. Kenwood'a göre fiyatı daha uygun. Ön panelin alt kısmı biraz çıkıntılı, konsolda garip bir görüntü yaratabilir.

http://www.toms-car-...AVIC-F40BT.html

Pioneer Avic F40BT

JVC KW NT 30

http://www.ebay.de/i...=item5653a978ca

İki tane de ikinci el modelimiz mevcut.

Pioneer AVIC-HD1BT

Pioneer AVIC-HD3

Dahili navigasyon bulundurmayan, çıkar kafalı modeller :

JVC KW AV71BTE

http://www.toms-car-...KW-AV71BTE.html

JVC KW AV70BT

http://www.toms-car-.../KW-AV70BT.html

Pioneer AVH X5500BT

http://www.toms-car-...VH-X5500BT.html

Kenwood DDX6023BT

http://www.toms-car-.../DDX6023BT.html

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş
(düzenlendi)

Pioneer AVH X5500BT bu cihazı alabilirsiniz .

benim elimde avh-3200bt var bugün yenisini takdırdın m2 mondeo ma

avh-p8400bt motorize cıkma kafalı aynı zamanda.

sizin bakıpta yazmıs oldugunuz yazıma baslarken en basta yazmıs oldugum modelde

cıkma kafa mevcut değil... pionerr herzaman ses kalitesi jvc-kenwood gibi markalardan daha iyidir...

ben sizin yerinizde olsam gözüm kapalı bu modeli alırdım.

dipnot olarak benim almış olduguğum modelede bir göz gezdirin derim..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Font değişikliğini gerekmedikçe yapmayın lütfen.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Pioneer AVH X5500BT bu cihazı alabilirsiniz .

benim elimde avh-3200bt var bugün yenisini takdırdın m2 mondeo ma

avh-p8400bt motorize cıkma kafalı aynı zamanda.

sizin bakıpta yazmıs oldugunuz yazıma baslarken en basta yazmıs oldugum modelde

cıkma kafa mevcut değil... pionerr herzaman ses kalitesi jvc-kenwood gibi markalardan daha iyidir...

ben sizin yerinizde olsam gözüm kapalı bu modeli alırdım.

dipnot olarak benim almış olduguğum modelede bir göz gezdirin derim..

Haklsınız Fırat Bey, X5500BT'nin kafası çıkmıyormuş. bir sürü model arasında dolaşırken dalgınlıkla atlamışım. 8400BT serisi de oldukça güzel gözüküyor. Hala navigasyonlu mu navigasyonsuz mu almam gerektiği konusunda emin olamadım, sonuçta bir kere alacağım, uğraştığıma değsin istiyorum. Navigasyonlu, çıkar kafalı tek model Kenwood DNX-7210 BT ve bu cihaz da Almanya'da 700 Euro civarında. Tax-free alabilsem 1350 TL civarına denk geliyor. Ancak bu cihaz Garmin navigasyon yazılımı barındırıyor ve forumlarda haritasının Türkiye için çok kullanışlı olmadığı yazılıyor. Eğer navigasyon konusundan vazgeçersem, ses kalitesi önerinizi dikkate alarak Pioneer modellerini daha dikkatli inceleyeceğim. Önerileriniz için teşekkür ederim.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş
(düzenlendi)

Haklsınız Fırat Bey, X5500BT'nin kafası çıkmıyormuş. bir sürü model arasında dolaşırken dalgınlıkla atlamışım. 8400BT serisi de oldukça güzel gözüküyor. Hala navigasyonlu mu navigasyonsuz mu almam gerektiği konusunda emin olamadım, sonuçta bir kere alacağım, uğraştığıma değsin istiyorum. Navigasyonlu, çıkar kafalı tek model Kenwood DNX-7210 BT ve bu cihaz da Almanya'da 700 Euro civarında. Tax-free alabilsem 1350 TL civarına denk geliyor. Ancak bu cihaz Garmin navigasyon yazılımı barındırıyor ve forumlarda haritasının Türkiye için çok kullanışlı olmadığı yazılıyor. Eğer navigasyon konusundan vazgeçersem, ses kalitesi önerinizi dikkate alarak Pioneer modellerini daha dikkatli inceleyeceğim. Önerileriniz için teşekkür ederim.

mustafa bey apple marka bir cihaz kullnıyosanız navigasyonlu cihaza gerek duymassanız x550btde veya 8400bt de

cihazlar app mode var telefondaki bütün özellikler teyp üzerinden yönetebiliyosunuz.

8 sene teknoloji sektöründe calışdım gold vatan teknosa garminin sağlıksız oldugunu hiç görmedim saygılar... ;)

şiddetle pionerr diyorum;)

tarihinde Fırat Toptaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
mustafa bey apple marka bir cihaz kullnıyosanız navigasyonlu cihaza gerek duymassanız x550btde veya 8400bt de cihazlar app mode var telefondaki bütün özellikler teyp üzerinden yönetebiliyosunuz. 8 sene teknoloji sektöründe calışdım gold vatan teknosa garminin sağlıksız oldugunu hiç görmedim saygılar... ;) şiddetle pionerr diyorum;)

Apple ürünlerini kullanmıyorum, Android işletim sistemli cihazları tercih ediyorum. Sitelerini incelediğim kadarıyla ana üreticiler yakında android cihazları da destekleyeceklermiş. JVC, 2013 ilkbahardan itibaren yazmış

Garmin konusunda sıkıntı programın kendisinden değil de, haritalarından dolayı gibi görünüyor. Güncellenmiş haritalar, POI dediğimiz "ilgi çekici noktalar" konusunda zayıf kalıyormuş. Dolaylı olarak bir mağaza vs. aradığınızda çoğunlukla bulunamadığı söyleniyor. Tabii forumlardan okuduklarım bunlar, kendim hiç Garmin ve haritalarını kullanmadım. İster istemez, iGo ve Başarsoft haritalarına alıştık.

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

en iyi yazılım tomtom kullandığı yazılım türkiyede... dediğiniz konu hakkında zayıf yönleri var ama amac zaten yön bulmak değilmi:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

en iyi yazılım tomtom kullandığı yazılım türkiyede... dediğiniz konu hakkında zayıf yönleri var ama amac zaten yön bulmak değilmi:)

Tomtom yazılımına başarsoft haritası yüklenebilir mi ?

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

lisanslı yazılımı olduğu için malesef değiştirilemez...

lisans silinip yeniden basarsoft yazılımı %1 ihtimalle yüklenebilir ama oda %99 çalışmaz. :)

cihazlarda bunlar için cd ler cıkartılıp pc üzerinden güncelleme v.s yapılıyor amac bu baska yazılım kullanılmaması..

bu işlem yapıldıktan sonra lisanslı programın geri yüklenilememesi kuvvetli ihtimal.. :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Pioneer in Avic serisini tercih edersen navigasyon biraz üzebilir.

AVH serisi navigasyonsuzdur ama ses kalitesi mükemmel.

İstersen AVH yi navigasyonlu hale getirmek sadece 200 dolara patlar.

Yardımcı da olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Navigasyonsuz modelleri tercih edin derim.

Kafa çıkmayan modeller çoğunlukta ve uyugun fiyatlı olduğundan tercih edilebilir. Ayrıca cihaz güzel bir montajla yerine oturtulursa çok da dikkat çekmeyeceğinden hırsızlık tehlikesi pek oluşmaz.

Pioneer tercih edilecekse sonu 50 ile biten serileri tcih etmeyin. Bunlar resmi distirbütör ürünü değillerdir ve sanırım bazı özellikleri distirbütör ürünlerine göre farklı oluyor.

Koltuk altı subwoofer çok bulunan birşey değil ama bagaja konulan sub'ın titreşimlerinin aslında biraz araca zarar verdiğini düşünüyorum. Bagaja konulmuş bir sub'ın efektlerini duymak için biraz yüklenmek gerekiyor. İçeriye normal gelen sesi, bagajı açıp dinlediğinizde yüksek sesten dolayı titreşimleri hissedebilirsiniz. Nette ankarada bir firma var. İsmini hatırlamıyorum ama sanki rs gibi birşeydi. Elinde birkaç çeşit koltuk altı sub'ı var.

4 farklı jvc kullandım. Şu an ilk defa pioneer kullanıyorum. Pioneer'ın ses rengi kulağıma daha ugun diyebilirim ama jvc'nin müzikal kalitesi çok iyidir.

Ben aşağıda linkini verdiğim modelin bir model altını kullanıyorum. Çok da memnunum. Linktekine göre ekranı biraz küçük ve ekran açılmadan üst bölümden cd yüklüyorum. Bt kiti parrotun ve oldukça kaliteli görüşme sağlıyor. Ayrıca düğmelerindeki ışıklar 113 farklı renge ayarlanabiliyor. Bu da araç içi gösterge renkleri ile uyumlu hale gelmesini sağlıyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/pioneer-avh-4400bt-2-din-7-dokunmatik-ekran-goruntu-sistemi/productDetails.aspx?productId=otpioavh4400bt&categoryId=60001687&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d60001687%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dotpioavh4400bt%26fh_lister_pos%3d5%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fbrand%253d%257bpioneer%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483631%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483631_253575%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483631_253575_60001687%257d%26fh_refview%3dlister

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Navigasyonsuz modelleri tercih edin derim.

Kafa çıkmayan modeller çoğunlukta ve uyugun fiyatlı olduğundan tercih edilebilir. Ayrıca cihaz güzel bir montajla yerine oturtulursa çok da dikkat çekmeyeceğinden hırsızlık tehlikesi pek oluşmaz.

Pioneer tercih edilecekse sonu 50 ile biten serileri tcih etmeyin. Bunlar resmi distirbütör ürünü değillerdir ve sanırım bazı özellikleri distirbütör ürünlerine göre farklı oluyor.

Koltuk altı subwoofer çok bulunan birşey değil ama bagaja konulan sub'ın titreşimlerinin aslında biraz araca zarar verdiğini düşünüyorum. Bagaja konulmuş bir sub'ın efektlerini duymak için biraz yüklenmek gerekiyor. İçeriye normal gelen sesi, bagajı açıp dinlediğinizde yüksek sesten dolayı titreşimleri hissedebilirsiniz. Nette ankarada bir firma var. İsmini hatırlamıyorum ama sanki rs gibi birşeydi. Elinde birkaç çeşit koltuk altı sub'ı var.

4 farklı jvc kullandım. Şu an ilk defa pioneer kullanıyorum. Pioneer'ın ses rengi kulağıma daha ugun diyebilirim ama jvc'nin müzikal kalitesi çok iyidir.

Ben aşağıda linkini verdiğim modelin bir model altını kullanıyorum. Çok da memnunum. Linktekine göre ekranı biraz küçük ve ekran açılmadan üst bölümden cd yüklüyorum. Bt kiti parrotun ve oldukça kaliteli görüşme sağlıyor. Ayrıca düğmelerindeki ışıklar 113 farklı renge ayarlanabiliyor. Bu da araç içi gösterge renkleri ile uyumlu hale gelmesini sağlıyor.

http://www.hepsibura...efview%3dlister

Saygılarımla.

abi bu ürün video falan oynatıyor mu ?film izleyebilirmiyiz ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Tabi. Usb ya da cd,dvd uzerinden video oynatir. Yeni cikan modellere gore cozunurlugu biraz dusuk ama kalitesiz degil.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

Pioneer in Avic serisini tercih edersen navigasyon biraz üzebilir.

AVH serisi navigasyonsuzdur ama ses kalitesi mükemmel.

İstersen AVH yi navigasyonlu hale getirmek sadece 200 dolara patlar.

Yardımcı da olurum.

yeni serisinde sadece bir kablo ile yapmak mümkün navigasyonu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Tabi. Usb ya da cd,dvd uzerinden video oynatir. Yeni cikan modellere gore cozunurlugu biraz dusuk ama kalitesiz degil.

Saygilarimla.

teşekkür ederim evren abi ses kalitesini birde merak ediyorum abi orjinal sonye göre nasıldır eğer bir artış sağlamıyorsa gerek yok ama artısı varsa harika olur :)

Yorum bağlantısı
Misafir

teşekkür ederim evren abi ses kalitesini birde merak ediyorum abi orjinal sonye göre nasıldır eğer bir artış sağlamıyorsa gerek yok ama artısı varsa harika olur :)

Pioneer'in ses rengi guzel ama ben bu ana uniteyi Seatta 4 hoparlor+4 tweeter ve 1 sub ile kullaniyorum Detayli ses ayarlari ve 9 band grafik eq Sony'ye gore farkli tinilar vebilir ancak Mondeo daki ana unitem Sony ve degistirmeyi dusunmedim. Hem orjinallik hem de araci hoparlorleri ile iyi bir uyum icersindeler. Degistirme kriteri ses olacaksa masrafa cok gerek yok. Ancak mp3, video gibi ozellikleri kullanmaksa pioneer iyi secim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Pioneer'in ses rengi guzel ama ben bu ana uniteyi Seatta 4 hoparlor+4 tweeter ve 1 sub ile kullaniyorum Detayli ses ayarlari ve 9 band grafik eq Sony'ye gore farkli tinilar vebilir ancak Mondeo daki ana unitem Sony ve degistirmeyi dusunmedim. Hem orjinallik hem de araci hoparlorleri ile iyi bir uyum icersindeler. Degistirme kriteri ses olacaksa masrafa cok gerek yok. Ancak mp3, video gibi ozellikleri kullanmaksa pioneer iyi secim.

Saygilarimla.

abi aslında kullanma amacım video falan evet ama araçta orjinal sony sisteme ilave 2 tane 30 cm lık vibe ve onları kaldıracak düzende yine kendi vibe anfisi olan bir sistem mevcut başka hiçbir eklenti yok bazı yerlerdede ana üniteyi değiştirirsem daha iyi ses alabileceğim söylendi ondan bu şekilde bir işe girişmek istiyorum.Bu arada mustafa abi nin konusuna dalmış gibi oldum abi kusura bakma sende karışıklık olmasın diye buraya yazdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Yorumlarınızı dikkate alarak, dahili navigasyon barındıran modellerden vazgeçtim diyebilirim.

Murat Bey,

Konunuzu ve çözümünüzü hatırlıyorum. Ana üreticinin navigasyon özelliği kazandıran aksesuarı oldukça pahalıyken, daha ekonomik bir yöntemle çözüm bulmuştunuz.

Şu anda üreticiler, yeni cihazlarına iOS ve Android işletim sistemi kullanan cihazlarla bağlantı sağlayabilecek özellikler ekliyorlar. Yani eğer teyp böyle bir özelliğe sahipse, telefonunuz üzerindeki birçok uygulamayı teyp ekranından kullanabiliyor ve görüntüleyebiliyorsunuz. Buna iGo da örnek verilebilir. Tabii bu özellik ana ünitenin fiyatını biraz daha arttırıyor, bağlantı ekipman ücretini de dikkate almak gerekiyor. Teybi ve telefonumu kullanmayı hedeflediğim süreyi dikkate alarak şu anda bu tip bir cihaz konusunda araştırmalara devam ediyorum. Ama maliyet olarak uygun olmayan bir noktaya gelirse, bu durumda sizden alternatif çözüm konusunda destek rica edeceğim.

Evren Bey,

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Focus 2'de teyp pozisyonu üst bir noktada olduğu için çıkar kafalı bir model almaya kesin karar verdim diyebilirim. Teybime yine de göz koyan olursa, ekransız olarak alsın götürsün. Çıkar kafa konusunu bu kadar takıntı yapmasaydım, Pioneer AVH X5500BT fiyat / performans açısından tam aradığım cihazmış diyebilirim.

Açıkçası koltuk altı subwoofer'ın bu kadar pahalı olduğunu bilmiyordum. Sonradan aktif olduklarından fiyatın yükseldiğini farkettim. Bagajda subwoofer konusundan ben de çok hoşlanmıyorum. Açıkçası benimki titreşim vs. değil de, biraz görsel bir sıkıntı diyebilirim. Bagajı açtığımda karşımda kocaman bir kutu görmek istemiyorum desem yeridir. Yeri geliyor bagajı tepeleme dolduruyorum, gerekince koltukları yatıyorum. Subwoofer kutusu biraz sıkıntı olabilir. Bu nedenle bu konuyu adım adım çözmeye karar verdim. Öncelikle ana üniteyi alacağım ve araç içindeki orjinal hoparlörlerle kullanacağım. Eğer gerçekten bir subwoofer'a ihtiyacım olduğunu düşünürsem, bu durumda bagaj için bir subwoofer bakacağım. Eğer teybin subwoofer çıkışı bagajdaki subwoofer'ı beslemeye yetmezse (ki bu konuda teknik bilgim yetersiz kalıyor), bu durumda bir de amfi almak gerekeceğinden bu maliyeti biraz daha yukarı çekecek.

Navigasyon konusundan vazgeçtiğimden artık ana ünite için modeller biraz daha kesinleşti diyebilirim. Android ile bağlantı sağlayabilen ve çıkar kafalı Pioneer AVH-X8500BT modeli uygun gibi gözüküyor. Alternatif olarak JVC ve Kenwood'un da aynı özelliğe sahip ana üniteleri ile bu bağlantı için gerekli aksesuarların maliyetlerini araştırıyorum. Eğer yine astarı yüzünü geçen bir durum ortaya çıkarsa, çıtayı bir kademe daha düşürüp diğer modelleri de inceleyeceğim.

http://www.pioneer.e...500BT/page.html

http://mobile.jvc.co...thId=204&page=3

Fırat Bey,

Sistemi tanıdığınız için sormak istiyorum.

Üreticiler, iOS işletim sistemi için bu sistemi yerine oturtmuş ancak Android için daha tam olgunlaştığından emin olamadım. Örneğin yukarıda örneğini verdiğim X8500BT bu sistemi iOS ve Android olarak destekliyor.

Pioneer'ın sitesinde Android cihazları HDMI girişi üzerinden desteklediğini söylüyor. Açıkçası teknolojinin mantğını çözemedim.

Normalde, Android telefonları TV'ye bağlamak için Micro USB'ye takılan ve HDMI çıkış sağlayan MHL HDMI adaptörleri satılıyor. Bununla görüntüyü HDMI girişi olan herhangi bir cihaza transfer etmek mümkün. Ancak teyp ekranından Android cihaz nasıl yönetilebiliyor, bunu tam olarak anlayabilmiş değilim. HDMI bağlantı üzerinden böyle bir şey mümkün mü ? Yoksa Pioneer'ın üzerinden Android cihazı yönetmek için başka bir aksesuar mı gerekiyor ?

Ya da sistem HDMI üzerinden görüntü transferi ve bluetooth üzerinden komut transferi mi yapıyor ?

Bu arada mustafa abi nin konusuna dalmış gibi oldum abi kusura bakma sende karışıklık olmasın diye buraya yazdım.

Benim için hiç sorun değil.

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

orjinal ünitelerde ses akustiği dolby digital surround özellikler pionerr jvc ürünleri kadar basarılı değil

film izlerken aracda pionerr yada jvc marka bir ürüne sahip iseniz.

örn: film sahnesinde bir arac var ve arac soldan saga doğru geciyor sesde ona göre soldan sağa gecislerini hissediyosunuz yada sol uzak köseye doğru ilerliyor ses sol arka kapıya geciyor

yada müzik dinlerken keman yayı soldan saga doğru akıyor ve yha arka plandan baska bir müzik aleti sesi cıkıyor o ses arka kapılardan geliyor siz bunları hem net bir şekilde duyuyorsunuz hemde gecisleri tane tane hissediyorsunuz pionerr marka cihazlar bunu size fazlasıyla veriyor...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

yeni serisinde sadece bir kablo ile yapmak mümkün navigasyonu :)

O kablonun fiyatı ne kadar? ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş

mustafa bey

avh-p8400bt cok basarılı bir secim olucaktır sizin için subwoofer için koltuk altından ziyade bagaj sorunu yasıyorsanız

mini subbasslar var 10cm capında bagajda minimunm değerde yer kaplıyor onlardan alabilirsiniz böyle bir bass alırsanız anfiye gerek duymassanız çünkü kuvvetli cok güçlü bir bass olmayacagı için anfiye ihtiyac duyulmaz kapılara alıcağınız kolonlar veya hoparlörler teyp çıkışı yeterince destek vericektir.ses tatmin edici olur ama olmassa ozaman anfiye yönelin

pionerrin alternatifini aramayın cok bakmak istersenizde jvc derim...

bu teypde android desteği vardır elbette ama destek muhtemel usb üzerinden müzik dinlemek içindir gecen senenin double cihazlarında akıllı telefon desteği var yazar kutularda simgeleri olur.ama yanlızca şarj ve müzik amaclıdır.bnm kullandığım cihazda oldugu gibi avh-3200 bt bluetooth destegi var yazıyor ama yok :) yazılımla oluyor uğraşmadım..

aktif bir apple kullanıcısı olduğum için pionerrin bu modelinde appmode uygulaması var arabaya biniyorsunuz teyp bluetooth üzerinden telefonunuza baglanıyor.bu telefon konusmaları için ingiltereden siparişini verdim teyp için özel kablo var app uygulamasını kullanmak için.bu kablo baglantısı ile bitmiyor uygulamayı kullanmak apple cihazları için bu teypler için ortaklaşa yazılım cıkarmıslar bu uygulama sayesinde telefonu ellemiyosunuz apple telefon üzerinden mesaj navigasyon uygulamasını teypden yönetiyorsunuz.cihaz otomatik olarak navigasyonlu teyp oluyor size...o yüzden navigasyonlu ünitelerden vazgecin hemen apple sahibi olun derim:):):):)

sizin sorunuza gelince hdmı yüksek kalitede görüntü ve ses aktarırı usb bunları alıp cihaza aktarır.yanlız bu işlemi bu cihazda kablo baglantısı ile yapmak zor ve yetmez bence.android marketten bakmak lazım pionerr yazılımı mevcutmu diye mevcut ise yapmak mümkün...usb kabloda olabilir pc baglantı kablosu illa hdmı olucak diye bir şey yok...ama bu işlemin olma ihtimali %50 çünkü android için cihazlarda ayrıo bir mod yok sadece apple için mevcut belki şansınıza bu uygulama üzerinden işlem yapılıyordur deneme yanılma ile denemek gerekir:D

O kablonun fiyatı ne kadar? ;)

ingiltereden gelicek 50 lira gibi maliyeti olucak bana :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Yanlış anlaşılmışım sanırım. Pioneer X8500BT modelinde Apple için yaptığının aynısını Android için de yaptığını söylüyor.

Sizin önerdiğiniz AVH-P8400BT de uygulamayı destekleyen aygıtlar listesinde var.

(Bu arada P8400BT ile 8400BT arasındaki fark nedir ? Ön görüntüleri aynı olmasına rağmen, "P" modelin farklı 3 adet çıkışı mevcut. )

http://www.pioneer.eu/eur/page/products/advanced-app-mode.html

Hatta sizin Apple için, benim Android için bahsettiğim uygulama Android Market içinde de mevcut.

https://play.google....W9MYXVuY2hlciJd

Yani bahsettiğiniz özellikleri Android telefonla da kullanmak mümkün.

Ben sadece olayın bağlantı kiti kısmını çözemedim. Android telefon üzerindeki görüntüyü HDMI üzerinden aktarıyor. Ancak teyp üzerinden komut aktarımı nasıl oluyor, bu kısmı anlamadım. Yüksek ihtimalle bluetooth üzerindendir diye düşünüyorum. Araştırmaya devam edeyim.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Nihayet buldum, Android için Pioneer'in orjinal bağlantı kiti aşağıdaki linkte verilmiş.

http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/Accessories/AV-Components/CD-AH200C

Gördüğüm kadarıyla bir MHL bağlantı kiti kullanılmış ve fiyatı 119$. Piyasada alternatif ve daha ekonomik MHL bağlantı kitleri mevcut.

http://www.ebay.com/itm/Micro-USB-MHL-to-HDMI-Cable-Adapter-HDTV-For-HTC-Sensation-G14-EVO-3D-flyer-/280766335892

Yorum bağlantısı
Fırat Toptaş
(düzenlendi)

bu tarz kitlerde cok fazla ucuza kacmayın derim sıkıntı yaratabilir size benim size söylediğim teypdeki ek özellikler cift usb baglantı portu var bildiğim daha cihazımı elime almadım yarın takdırıcam aracıma cihazı bu bildigim farklar sunlar:

renk tonajı ve kalitesi artısı oldugu

film izliyosunuz veya video seyrediyosunuz hd formatlı filmleri acıyor codecleri cözüyor ve dvd filmlerde alt üst siyah sorunu oluyor görüntü çözünürlüğünü artırıp ekranı dolduruyor siyah beyaz olayı kalmıyor:)

usbden harici hdd bağlayabiliyorsunuz

altyazı desteği oldugu...

tabikide ses akustiği...

x serisinin kafası cıkmıyor diye biliyorum ama ???

tarihinde Fırat Toptaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kit için tabii ki daha kaliteli bir alternatif model seçilebilir, ancak Pioneer'in orjinal ekipmanı için 119 dolar da biraz uçuk bir fiyat olmuş. X serisi için genelleme yapamam, X5500'ün kafası çıkmıyor ama X8500'ün kafası sitede "çıkıyor" olarak gösterilmiş.

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/109/281/compare.html?__P0=64005&__P1=58708

P8400 modelini Pioneer sitesinde bulamadım, ancak X8500 ile çok yakın özellikleri var, yukarıda başında P olmayan modelle karşılaştırma yaptım. P olan model daha fazla özelliğe sahip, çünkü internette görülen cihaz resimlerinde P'li olan ve olmayan modelin arka çıkışlarında fark gözüküyor.

Android desteği ise sadece X8500'de var. Sanırım yeni bir model, Pioneer sitesinde var ancak birçok ülkede henüz ön sipariş verilebiliyor. X8500 stoklara girene kadar siz cihazınızı taktırır ve denersiniz, bizimle de yorumlarınızı paylaşırsanız mutlu oluruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...