İçeriğe Yönlendir

Ray Sigorta Kasko Nasıldır ?

Emre Tutak

Recommended Posts

Emre Tutak
(düzenlendi)

Herkese merhaba ...

Aracımıza Ray Sigorta Kasko yaptırmayı düşünüyoruz da iyi mi , kötü mü, kullanıp memnun olan veya memnun olmayan var mı ?

Teşekkürler ...

tarihinde Emre Tutak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Ben 5 senedir Ray dan kasko yaptırıyorum.Allaha şükür şu zamana kadar bir sıkıntıya düşüpte kaskoyla işim olmadı olmazda inşallah.Benim sigortacının dediği hocam iyidir sıkıntı çıkarmayacak müşterisini üzmeyecek bir sigorta şirketidir.Emmi daha iyi bilir bu işleri ona soralım...

Yorum bağlantısı
Emre Tutak

sigorta il yaptırılacaksa fiyat ucuzsa yaptırılabilir kanımca.

Evet fiyatı uygun.

Koç Allianz Kasko : 1.250 Tl

Ray Sigorta Kasko : 940 Tl

Ben 5 senedir Ray dan kasko yaptırıyorum.Allaha şükür şu zamana kadar bir sıkıntıya düşüpte kaskoyla işim olmadı olmazda inşallah.Benim sigortacının dediği hocam iyidir sıkıntı çıkarmayacak müşterisini üzmeyecek bir sigorta şirketidir.Emmi daha iyi bilir bu işleri ona soralım...

Sağolun .. İnşallah kimsenin kaskosuyla işi olmaz da içimiz rahat olsun...

Yorum bağlantısı
Emre Tutak

fiyat iyiymiş gerçekten içeriğini iyiice öğrenin bence bazı klozları iptal etmiş olmasınlar . bende bu sene yeniden kasko yaptırınca geçen sene diğer araçlarımızdan birini pert eddiğim için aynı firma 1970 lira gibi bir rakam çıkardı başka x bir firmaya 1100 liraya yaptırdım seneye hasarsızlık indiriminde başka bir firmaya geçerim. birde aracı tek şoför kullanacak şekilde kasko yaptırıyorum hem fiyat düşüyor hemde kasko yüzünden zorda kalmadıkça kimseye araç vermemiş oluyorum.

Geçmiş olsun. Babamla görüşemedim daha o görüştü kasko şirketiyle de ful kasko olduğunu söyledi . Biz aracı babamla kullandığımız için tek kullanıcı olarak kasko yaptıramıyoruz malesef

Bide şöyle bir şey okudum doğru mudur acaba ?

Alıntı : karşı taraf kusurlu hasar dosyasına ait aracımı yetkili servise bıraktım ve sorunlar başladı. Ray sigorta 5. 500 TL yi aşan hasarlar için ihaleye çıkıyor kim ucuz fiyat verirse de aracınız oraya çekiyormuş. Yan sanayi parçamı takarlar ne yaparlar onlara kalmış.

Bizde de direksiyon kutusundaki arızayı yetkili servis hayati tehlike vardır ve hasarlı olan parçanın orijinal direksiyon kutusundan ayrı olarak satışı yoktur diyerek değiştirmek istedi.

Malesef Ray sigorta hayati tehlike olmasını umursamadan direksiyon kutusunu söktürdü rs adı verilen bir firmaya gönderdi onlarda yan sanayi bir rot kolu taktı. sonuç: servis hayati tehlike vardır diyor sigorta yaptırdım al kullan diyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Geçmiş olsun. Babamla görüşemedim daha o görüştü kasko şirketiyle de ful kasko olduğunu söyledi . Biz aracı babamla kullandığımız için tek kullanıcı olarak kasko yaptıramıyoruz malesef

Bide şöyle bir şey okudum doğru mudur acaba ?

Alıntı :karşı taraf kusurlu hasar dosyasına ait aracımı yetkili servise bıraktım ve sorunlar başladı. Ray sigorta 5. 500 TL yi aşan hasarlar için ihaleye çıkıyor kim ucuz fiyat verirse de aracınız oraya çekiyormuş. Yan sanayi parçamı takarlar ne yaparlar onlara kalmış.

Bizde de direksiyon kutusundaki arızayı yetkili servis hayati tehlike vardır ve hasarlı olan parçanın orijinal direksiyon kutusundan ayrı olarak satışı yoktur diyerek değiştirmek istedi.

Malesef Ray sigorta hayati tehlike olmasını umursamadan direksiyon kutusunu söktürdü rs adı verilen bir firmaya gönderdi onlarda yan sanayi bir rot kolu taktı. sonuç: servis hayati tehlike vardır diyor sigorta yaptırdım al kullan diyor.

Karşı tarafın kusurlu olduğu durumda Ray'ın cebinden bir şey çıkmayacağı için böyle birşey yapacağını düşünmüyorum..

Bu arada kasko yaptırdım diye arabamı istediğim yerde yaptırırım ben diye düşünmeyin (genelde böyle bir kanı var) rekabet kanununun verdiği hak ile hasar anında hiç bir sigorta şirketi size sormak zorunda değil,istediği yerde yaptırabilir aracınızı.. çünkü abanızın riskini satın aldığı için tüketici konumuna sigorta şirketi geçiyor..

Yorum bağlantısı
Emre Tutak

Karşı tarafın kusurlu olduğu durumda Ray'ın cebinden bir şey çıkmayacağı için böyle birşey yapacağını düşünmüyorum..

Bu arada kasko yaptırdım diye arabamı istediğim yerde yaptırırım ben diye düşünmeyin (genelde böyle bir kanı var) rekabet kanununun verdiği hak ile hasar anında hiç bir sigorta şirketi size sormak zorunda değil,istediği yerde yaptırabilir aracınızı.. çünkü abanızın riskini satın aldığı için tüketici konumuna sigorta şirketi geçiyor..

Bana da saçma geldi ama hiç alakanız olmayan durumlarda bile olayın içinde olabiliyorsunuz bazen...

Diğer söylediğinizde doğru ama ben aracımın başına bir şey gelirse serviste yapılmasını isterim niye başka bir yerde yaptırılsın ki belki kasko şirketinin yaptırmak istediği yer servisteki çalışanlardan daha iyi ama yine de onarım işlemlerinin serviste yapılmasını isterim ... Bu konuda sorun yaratır mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Bana da saçma geldi ama hiç alakanız olmayan durumlarda bile olayın içinde olabiliyorsunuz bazen...

Diğer söylediğinizde doğru ama ben aracımın başına bir şey gelirse serviste yapılmasını isterim niye başka bir yerde yaptırılsın ki belki kasko şirketinin yaptırmak istediği yer servisteki çalışanlardan daha iyi ama yine de onarım işlemlerinin serviste yapılmasını isterim ... Bu konuda sorun yaratır mı acaba ?

Şirketler genelde küçük hasarlarda sigortalının yaptırdığı yere müdahale etmezler..

Yorum bağlantısı
Emre Tutak

Şirketler genelde küçük hasarlarda sigortalının yaptırdığı yere müdahale etmezler..

İşte Ray Kasko da limit ne acaba ?
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

İşte Ray Kasko da limit ne acaba ?

Teminatlarınız sizin isteğinizi karşılıyor ise yaptırın sıkıntı yaşamazsınız..

Yorum bağlantısı
Emre Tutak

Teminatlarınız sizin isteğinizi karşılıyor ise yaptırın sıkıntı yaşamazsınız..

Tamam Fatih bey teşekkürler .

Merhaba,

Konunuzu uygun yere taşıdım.

Sizede teşekkür ederim Sami bey ..
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

poliçede, alternatif onarım hakkı varsa, kasko hasarı istediği yere çektirip yaptıraibliyor

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

poliçede, alternatif onarım hakkı varsa, kasko hasarı istediği yere çektirip yaptıraibliyor

Alternatif onarım diye yazmasa da istediği yerde yaptırabilir Çağlar abi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Doğuştan çekseler de seyretsek ? Makul ve piyasada kabul gören rakamı verdikten sonra, özel servisten de kendi yerine çekemez? Kabul göremeyen rakam da zaten özel servis kapıdan içeri almaz ya :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Devir kötü, rekabet her şeyi mübah kılıyor...

Hizmet ve kalite ile rekabet eden şirketleri tercih etmekte fayda var..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Peki Fatih benim arabamı ben serviste yaptırmak istiyorum ama kasko şirketi "kardeşim burası yüksek fiyat çıkarıyor ben sanayide filan ustada yaptıracağım" diyebilir mi?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Peki Fatih benim arabamı ben serviste yaptırmak istiyorum ama kasko şirketi "kardeşim burası yüksek fiyat çıkarıyor ben sanayide filan ustada yaptıracağım" diyebilir mi?

Evet diyebilir.. Kanunen hakkı var.. Burada karıştırılan şu.. "Araba benim yani tüketici benim bu sebeple istediğim yerde yaptırırım" halbuki kaza yapıldığı anda artık tüketici biz değiliz,sigorta şirketi.. Bu nedenle istediğim yerde yaptırabilirim diyecek olan da sigorta şirketi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evet diyebilir.. Kanunen hakkı var.. Burada karıştırılan şu.. "Araba benim yani tüketici benim bu sebeple istediğim yerde yaptırırım" halbuki kaza yapıldığı anda artık tüketici biz değiliz,sigorta şirketi.. Bu nedenle istediğim yerde yaptırabilirim diyecek olan da sigorta şirketi..

Ama bu doğru değil. Ben iyi bir sigorta şirketi olsun diye dünya para veriyorum ve aracımda orjinal parça kullanılması için kasko yaptırıyorum ve aracım kaza yaptığında da ben değil onlar söz sahibi. Bu sene ile birlikte ben aracıma 3 bin tl kasko parası ödedim ve kaza yapsam pert haricinde üzerine 1-2 bin lik koyar orjinal çıkma parçalarla yaptırırım gibi.

Tabi benimki uç bir örnek gibi olsada ama yanlışta değil.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Doğuştan çekseler de seyretsek ? Makul ve piyasada kabul gören rakamı verdikten sonra, özel servisten de kendi yerine çekemez? Kabul göremeyen rakam da zaten özel servis kapıdan içeri almaz ya :D

Abi araç tamiri için fiyat verildiği zaman,hasar lojistik yapılacak iş listesi ile başka yerden fiyat alır eğer şirket için karlı olacak ise arabayı istediği yere alır ya da bak şurası şu fiyattan yapıyor diye pazarlığa girebilir..

Bir kamyon kazası ardından yetkili servis 100 bin tl ye yakın fiyat verdi onarım için,ardından özel bir servis 60 bin tl ye yapabilirim ben dedi.. Sonra 100 bin fiyat veren tamam bende dursun aynı fiyata ben yapayım dedi..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Ama bu doğru değil. Ben iyi bir sigorta şirketi olsun diye dünya para veriyorum ve aracımda orjinal parça kullanılması için kasko yaptırıyorum ve aracım kaza yaptığında da ben değil onlar söz sahibi. Bu sene ile birlikte ben aracıma 3 bin tl kasko parası ödedim ve kaza yapsam pert haricinde üzerine 1-2 bin lik koyar orjinal çıkma parçalarla yaptırırım gibi. Tabi benimki uç bir örnek gibi olsada ama yanlışta değil.

Doğru olmayan ne? Kanunen hakkı. Burada şunu kaçırmamak lazım: İstediği yerde yaptırabilir ama onarımda çıkma vs. kullanabilir demek değil bu. (Yapanlar yok mu? Maalesef var.)

OEM ya da yan sanayi ürün kullanabilme tercihi yapabilir.. Fiyat farklarıda buradan çıkıyor zaten.. Yan sanayi ürün ise standartları kabul görmüş ürün olmalı.. Genelde aynı üretim bandından çıkmasına rağmen biri logolu biri logosuz diye yan sanayi olan ürün de var,üretici tarafından başkasına kendi standartlarında ürettirilen yan sanayi geçen üründe var.. Ama bir yandan merdiven altı yerlerde üretilen üründe var..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ama böyle bir durumda atıyorum a firması 500 e kasko yaparken biz neden kaliteli firma olsun ama ben 800 vereyim diyoruz.Kalite olayı nerde devreye giriyor o zaman.Yani sanki o zaman pahalı kasko yaptırmanın anlamı yok en ucuz kim fiyat veriyorsa aynı içerikli poliçeye ona yaptırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ama böyle bir durumda atıyorum a firması 500 e kasko yaparken biz neden kaliteli firma olsun ama ben 800 vereyim diyoruz.Kalite olayı nerde devreye giriyor o zaman.Yani sanki o zaman pahalı kasko yaptırmanın anlamı yok en ucuz kim fiyat veriyorsa aynı içerikli poliçeye ona yaptırmak lazım.

Hizmet kalitesi ve ödeme gücü..

Servis kapısından dönen kişilerden biri olmak istiyorsan tabiki gidip istediğin şirketten yaptırabilirsin ;)

NOT:Yukarıda bahsettiklerim şirketlerin kanuni hakkı olup her olay bu şekilde oluyor demek değildir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar...

Sigorta şirketinin iyisi kötüsü vardır... Bunu da bilen/başından geçen bilir..

Benim işini yaptığım bazı şirketlere, yenileme sırasında fiyat vermek için aradığımda fırça yiyorum.. Sende dört tane kredi kartımız var yetmiyorsa bir kaç tane daha verelim cevabı aldım en son... Artık aramıyorum, yapıp gönderiyorum..

Arabanın içinde sarhoş biri varmış ne bilelim arabayı onun kullanmadığını, red ediyoruz diyen şirketler var piyasada..

Bazen öyle olaylar duyuyoruz ki, keşke yan sanayi ile onarsalardı diyesimiz geliyor..

Teklif alarak onarım işi benim şirketimde yok ancak, teklif alınan yerlere bakmak lazım.. Onarım sürecini takip etmek lazım...

Sigorta şirketi, servisi denetlediği kadar, ucuz teklif aldığı yeri de denetliyorsa sorun olmayacaktır..

Bu gibi durumlar 1 Nisan'dan itibaren netlik kazanacak ümidindeyim..

Sakın ha, hepsi aynı neden daha fazla ödeyeyim ki fikrine kapılmayın... Emin olun, hiç birisi aynı değil... Kimisi çok süslü, kimisi gereksiz pahalı ama hepsi farklı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...