İçeriğe Yönlendir

Passat B6 - 2.0 Tdi Dsg Şanzuman Aracı Sallıyor...

Gürhan Selami Yolcu

Recommended Posts

Gürhan Selami Yolcu
(düzenlendi)

selamlar

2006 2.0 tdi 150 000 de dsg şanzumanlı passat ,2300 2400 devirden sonra gaza yüklenince ,araca sağa sola yalpa yaptırıyor...yetkili servis şanzumandan dır ve şanzumandan olabilir açmadan birşey diyemeyiz dediler...mekatronik diye bir parça dan dolayı imiş.parça fiyatı uçuk 5000 6000 tl civarında...daha önce başına böyle bir olay gelen varmı bilgilerini paylaşırsa sevinirim.şimdiden teşekkürler

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürhan Selami Yolcu

servisin(rekor ümraniye) dedigi bu biz daha başka bir yere göstermedik,aks kafalarını ve birkaç parçayı aracı aldıgımızda kontrol ettirmiştik sıkıntı yoktu 2 yıl önce..olmadı gene baktıracagız ama bu akslar servisin bakması gereken parçalar degilmidir,şikayetimizi söyledigimizde...?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aks , an itibarı ile sürüşte kontrol edlir yani o an ses yapmayan sallamayan aks kafası 1 gün sonra da arızalanır, 10 yıl sonra da bilemessiniz, aks körüğü yırtıktır bunu görmezler ise kısa sürede içine su girer ve arıza yapar, bu dikkatsizliktir, ehil Vw özel sservis bulmanızı şiddetle tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

servisin(rekor ümraniye) dedigi bu biz daha başka bir yere göstermedik,aks kafalarını ve birkaç parçayı aracı aldıgımızda kontrol ettirmiştik sıkıntı yoktu 2 yıl önce..olmadı gene baktıracagız ama bu akslar servisin bakması gereken parçalar degilmidir,şikayetimizi söyledigimizde...?

Maslak Oto Sanayi'de VW konusunda tecrübeli olan bir arkadaşımıza aracı göstermenizi tavsiye ederim.

Mekatronik VW - Akif Usta (0555 968 41 91)

Arayıp durumu bildirirseniz yardımcı olacaktır.

Geçmiş olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürhan Selami Yolcu

usta tavsiyen varmı çaglar abi giderim 100 km de olsa

teşekkürler mert bey

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Topkapıda arkadaşımın babasına ait bir wv servisi var Demiray otomotiv, yakınsa size gösterebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

2006'da dsg değil tiptronik vardı galiba :unsure2:

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürhan Selami Yolcu

dsg 2005 te de vardı evren hocam

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

2006'da dsg vardı.

Ancak probleminizin mekatronik ile ilgisi yok gibi görünüyor...

Bu Akif usta özellikle mekatronik tamiri yapıyor mu? Öyleyse bi görüşelim. ;)

Akif Usta Özel VW servisi sahibi. Servisin adı Mekatronik Otomotiv. Böyle bir isim benzerliği mevcut :)

Ben Seat zamanında çok ziyaret ettim kendisini. Kendisiyle tanışmamıza da Süha vesile olmuştu. Forumumuzda kendisini tercih eden birkaç kişi daha var. Memnun olduklarını duydum. Şahsen senin de memnun kalacağını düşünüyorum. Görüştüğünde Süha'nın ya da benim adımı verirsen yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

dsg var ama eski ıslak tip.

pahalısı. dsg6. hala da zaten o var 2.0 da.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
mustafa kul

2 hafta oldu arabayı alalı ılk bındıgımde tabı ılk otomatık vıtese bınım garıbıme geldı .aracdakı sorun  sabah motor sogukken sanzumanda tabı kalkısda hıcbır sorun yok hemen 2. vıtese gecıyor devamı 3 4  yavaslarken de sorun yok vıtesler duserken hıssettırıyor ama fazla deyıl.fakat hararet 90 derece oldugunda kalkıslarda ınanılmaz sekılde vuruntu yapıyor  sankı ınsan ılk defa bırıne araba surmeyı ogretır ya aynı o sekılde 1 defasında ondekı arabaya vurdum o sekılde  zıplayarak kalkdı sılkeleme yanı bunu her durmamda yapıyor s  sporda denıyom aynı  manuelde aynı  ve ısındıgında yolda vıtes deyısırken  barız hısettetırıyor her vıtes buyutmede 1 sanıye yıgılma pesınden gaz yeme  vıtesler kuculturken d  de barıs sankı arkadan bırsey ufakdan vuruyor gıbı oluyor  fakat sabah bınınce hararet 70 e gelene kadar sorun yok ,,, bugun bır tamırcıye gıddım 3 defa bılgısayara bagladı 3 u de farklı marka sanzumana bakdı mekatronık olabılır dıye 0 hata yazıyor arabada herseyınde 0 hata cıkdı.aracın son sanzuman yag deyısımı 145244 km de yapılmıs arac suanda 18950 km de .turkıyede ıstanbulda bır ustayla  konusdum tel 0 hata cıkıyorsa garıp dedı yag dan yapar dedı hıc ıcınızxde bu sekılde arıza yasıyan oldumu ben fransada yasıyorum mekatronık 3500 yuro ıscılık yagı falan 4500 yuroyu gecıyor  .sımdı mekatronık deyılse neden olur yagdanmı acaba ınanın felaket sılkeleme yapıyor. 2. vıtesde gıdergen gazdan cekıp ayagımı gaza yenıden basınca cekıp basarak  sankı motorkulakları kopuk gıbı kut dıye vuruyor araba  kalkıslarda da da sılkeleme yapdıgında yapıyor sesı  bakdırdım hıcbır motor kulagı sanzuman kulagı vs  bozuk kopuk deyıl akıs mıllerınde sol atarafda az bosluk olmus zararsız dedı burdakı usta . herkesın fıkrıne ıhtıyacım var ben bu arabayı yakmadan

Yorum bağlantısı
mustafa kul

selamlar

2006 2.0 tdi 150 000 de dsg şanzumanlı passat ,2300 2400 devirden sonra gaza yüklenince ,araca sağa sola yalpa yaptırıyor...yetkili servis şanzumandan dır ve şanzumandan olabilir açmadan birşey diyemeyiz dediler...mekatronik diye bir parça dan dolayı imiş.parça fiyatı uçuk 5000 6000 tl civarında...daha önce başına böyle bir olay gelen varmı bilgilerini paylaşırsa sevinirim.şimdiden teşekkürler

ayni sorunu yasiyorum suan 60 km hiz ustune ani hizlanmada sorun arka lastikler  deforme olmus  ses yapiyor bilya dagitmis gibi ama bilya deyil lastik ugultu yapiyor ve saga sola salliyor. keske bir osorun olsa bendeki sorun akil disi gecmis olsun diyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...