İçeriğe Yönlendir

Fluence - Edc Sanzimandan Gelen Ses

Gökhan Tuna

Recommended Posts

Gökhan Tuna

Kiymetli Arkadaslar,

Forumda EDC, florasan, fluence, "laylon", naylon gibi aramalarimdan verimli sonuc alamadigim icin sizlere danismak istedim. 2011 Kasim ayindan beri Renault Fluence kullaniyoruz (Dizel ve EDC sanzimanli).

Arac bugune kadar herhangi bir problem yasatmadi; ancak son zamanlarda vites gecislerinde farkli bir ses geliyor. Sesi tam nasil tarif edecegimi bilemiyorum ama, ust vites degisimlerinde oluyor. 6->5, 5->4 gibi gecislerde bazen yasiyoruz bu sesi; sanki bir seyler birbirine surtuyor gibi. Acikcasi DSG, EDC gibi sistemlerde okudugum kadariyla cikan sorunlar oldukca buyuk boyutlu olabiliyor, servise gostermeden once sizlerin de yorumlarini almak istiyorum.

Simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Kiymetli Arkadaslar,

Forumda EDC, florasan, fluence, "laylon", naylon gibi aramalarimdan verimli sonuc alamadigim icin sizlere danismak istedim. 2011 Kasim ayindan beri Renault Fluence kullaniyoruz (Dizel ve EDC sanzimanli).

Arac bugune kadar herhangi bir problem yasatmadi; ancak son zamanlarda vites gecislerinde farkli bir ses geliyor. Sesi tam nasil tarif edecegimi bilemiyorum ama, ust vites degisimlerinde oluyor. 6->5, 5->4 gibi gecislerde bazen yasiyoruz bu sesi; sanki bir seyler birbirine surtuyor gibi. Acikcasi DSG, EDC gibi sistemlerde okudugum kadariyla cikan sorunlar oldukca buyuk boyutlu olabiliyor, servise gostermeden once sizlerin de yorumlarini almak istiyorum.

Simdiden tesekkurler

Dci edc fluence babamda da var şirket aracı, 6 dan 5 e düşerken tarif ettiğiniz şekilde sürtme sesi gibi baya da yüksek bir ses çıkarıyodu biz fazla önemsememiştik. Ya zamanla düzeldi ya da ilk bakıma girdiğinde orda giderildi, artık yok o ses. Bir kaç yerde daha bu sesden bahsedildiğine denk geldim o kadar önemli bir şey olmasa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Tesekkurler Canberk, her ihtimale karsi bir servise goturmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dsg,powersihft ile aynı mantığı vardır, her ikisinde de, kavrama adaptasyonu olduğuna göre, serviste bunu yaptırabilirsiniz sanırım, Vw her bakımda yapıyor bunu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu sorun EDC'lerde kroniktir, hiç bir çözümü yoktur. Servislerin söylediği "geliştirmeler yapılıyor, bilgilendirileceksiniz" Siz yine de servis kaydı açın ki, ellerinde done olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bu sorun EDC'lerde kroniktir, hiç bir çözümü yoktur. Servislerin söylediği "geliştirmeler yapılıyor, bilgilendirileceksiniz" Siz yine de servis kaydı açın ki, ellerinde done olsun.

Konusu değil ama , renocu olarak sana soruyum dedim :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-servis-bakimli-orjinal-tertemiz-arac-118748908/detay

İlandaki kasa dizel otomatik lagunalar nasıldır , vites problem çıkarıyormu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konusu değil ama , renocu olarak sana soruyum dedim :)

http://www.sahibinde...118748908/detay

İlandaki kasa dizel otomatik lagunalar nasıldır , vites problem çıkarıyormu ?

Renault ve otomatik vites aynı cümlede olmamalı. Bu kadar net söylüyorum :)

Ama ilandaki kasa gayet sorunsuzdur. Motor ise nadirdir. Problemsizdir ama parça gerekirse yetkili servis dışında zordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Renault ve otomatik vites aynı cümlede olmamalı. Bu kadar net söylüyorum :)

Ama ilandaki kasa gayet sorunsuzdur. Motor ise nadirdir. Problemsizdir ama parça gerekirse yetkili servis dışında zordur.

Yetkili servis fiyatları çok yüksek değil heralde reno'da bunun kaç senedir garantisi acaba , veya vw gibi iyiniyet garantisi gibi birşey varmı . Olsa süper olurdu .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yetkili servis fiyatları çok yüksek değil heralde reno'da bunun kaç senedir garantisi acaba , veya vw gibi iyiniyet garantisi gibi birşey varmı . Olsa süper olurdu .

İyi niyet garantisi, tüm bakımları yetkili serviste yapılmışsa, ek katkı payı koyuyorlar. %50 ye kadar varabiliyor parçalarda. Şanzıman için soruyorsan, onu bilmiyorum.

Fiyatlar gayet makul. Kampanya dönemlerini yakarsann bakımlarda, sanayi fiyatlarına kadar iniyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...