İçeriğe Yönlendir

1 Nisan Sonrası Kasko Ve Sigorta Uygulamarı

Mert Yeldan

Recommended Posts

Engin Özarı

Bizim insanımız bu durumda paraya göre kasko yaptırır. Kaç para mantığı ön plana çıkar. Rekabet de olabilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

benim 1300 tl idi ozaman 2300 bulur kesin hayırlısı olsun.bu durumda kasko yaptırmayız artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benzer durumlar şimdide var gibi.

Bazı ek durumları eklersen fiyat artıyor. Örneğin aracı benden başka kimse kullanmaz dersen fiyat düşüyor. Terörü ekletmezsen fiyat düşüyor. Burada 4 paket var diyor. Bence şu anda her kosko firması full kasko diyor. Yani her türlü olaylar dahil ediliyor.

Bence şu anki şartlarda yaptırdığımız kaskoların gelecek sene çok daha fazla olacağını düşünüyorum. Yani Full kasko=Tam kasko olacak ve fiyat tam olacak :)

Aslında Mehmet abi bugün bir araç için full kasko fiyat çıkarıp aynı araç içinde salı günü bir fiyat çıkarsa aradaki fiyat ne kadar oynadığını çok daha ne görürüz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar, ciddi bir değişiklik beklemeyin... Çünkü: bir çok aklı başında şirketin yaptığı poliçe "Genişletilmiş Kasko" tanımına uymaktadır..

Ben şahsen herhangi bir artış beklemiyorum... Çünkü yarın yapacağım poliçe dünkünün aynısı olacak... Sadece şekil şartlarına uyulacak..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

geçen yıl 1200 tl yaptırdım bu yıl 1000 üstü çıkarsa yaptırmayacam risk alacam kasko için

büyük bir risk ...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

15 Aralıkta Güneş Sigortadan aldığım fiyat 1390 Lira çıkmıştı, dün tekrar aradım fiyat araştırması için bana en uygun firmanın AXA Sigorta olduğunu söyledi ve 2060 lira dedi :shok: 30 yaş altı olmam, farklı bir etkenmiş, cidden çok şaşırtıcı bir durum.

Sigortacım 1 Nisanda yeniden aramamı söyledi, bakalım ne çıkacak...

Geçirdiğiniz her gün, artan prim demektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün, Teklifler çalıştım.. hatta poliçeler yaptım..

Gördüklerim :

-Poliçenin adı ve muafiyetler ile ilgili bölümdeki puntolar büyümüş..

-Kemirgen ve vahşi hayvan zararları, toprak kayması, fırtına, dolu ve yıldırım hasarları teminatları açıkça yazılmış.

-Araç bedeli sistemde görünüyor ancak poliçeden kaldırılmış.

-Pert halinde, araç bedelinin nasıl belirleneceği açıkça yazılmış. Kısmi hasarlarda parça değişimlerinde nasıl davranılacağı açıkça yazılmış. Servis ve tamirhane seçimi açıkça yazılmış.

-1 Nisan öncesinde ve sonrasında çalıştığım her poliçede fiyatın düşmüş olduğunu gördüm.. Cuma günü 697 lira teklif verdiğim poliçe, bugün ekranıma 678 lira geldi. Geçen yıl 790 liraya yaptığım ve indirimi sonda olan poliçeyi bugün 713 liraya yaptım...

Benim gördüğüm kadarıyla, 1 Nisan kararları hepimizin hayrına olmuş gibi görünüyor..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Nedense ben hala biryerden patlayacak diye düşünüyorum bu işi :D

En etkili olacak kısım ise sanki,Serviste onarım ve orjinal parça kullanımı gibi geliyor bana ama bakalım artık

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bugün, Teklifler çalıştım.. hatta poliçeler yaptım..

Gördüklerim :

-Poliçenin adı ve muafiyetler ile ilgili bölümdeki puntolar büyümüş..

-Kemirgen ve vahşi hayvan zararları, toprak kayması, fırtına, dolu ve yıldırım hasarları teminatları açıkça yazılmış.

-Araç bedeli sistemde görünüyor ancak poliçeden kaldırılmış.

-Pert halinde, araç bedelinin nasıl belirleneceği açıkça yazılmış. Kısmi hasarlarda parça değişimlerinde nasıl davranılacağı açıkça yazılmış. Servis ve tamirhane seçimi açıkça yazılmış.

-1 Nisan öncesinde ve sonrasında çalıştığım her poliçede fiyatın düşmüş olduğunu gördüm.. Cuma günü 697 lira teklif verdiğim poliçe, bugün ekranıma 678 lira geldi. Geçen yıl 790 liraya yaptığım ve indirimi sonda olan poliçeyi bugün 713 liraya yaptım...

Benim gördüğüm kadarıyla, 1 Nisan kararları hepimizin hayrına olmuş gibi görünüyor..

İnşaallah öyledir abi. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nedense ben hala biryerden patlayacak diye düşünüyorum bu işi :D

En etkili olacak kısım ise sanki,Serviste onarım ve orjinal parça kullanımı gibi geliyor bana ama bakalım artık

Patlayacak bir şey yok.. Bizim zaten yaptığımız uygulamalar kağıda yazılmış Akan...

scan4ug.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal

K.pederin aracın kaskosu önümüzdeki hafta bitiyor.

Acenta bugün fiyatları geçti,onunda deyimiyle fiyat olarak beklendiği gibi artış yok, ki gerçekten öyle.

Genişletilmiş kasko çalışıp, tek farkın "Kemirgen ve vahşi hayvan zararları, toprak kayması, fırtına, dolu ve yıldırım hasarları teminatları açıkça yazılmış." olduğunu söyledi.

Kestirdim gitti :tongue:

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Patlayacak bir şey yok.. Bizim zaten yaptığımız uygulamalar kağıda yazılmış Akan...

scan4ug.jpg

Patlama kaskoda değil trafik sigortasında oldu. Dar kaskoyla birlikte kasko+ trafik sigortası geçen yıllarda ödediklerimizle hemen hemen aynı.

Lakin geçen senelerdeki teminatlarla dar kaskodaki teminatlar bir değil fakat ödediğimiz para benzer.

Dolayısıyla her türlü bizi öpen bir hamle bu. Türkiye'de vatandaşın yararına yapılmış bir düzenleme(özelilikle niyet olarak) şahsen ben görmedim

Yorum bağlantısı
Cenk Yıldız

herkese merhaba arkadaşlar. nisan ayı içinde fiesta sigorta yaptıran ya dakasko yaptıran varmı ne kadara yaptırdınız paylaşır mısınız? sağolun...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

herkese merhaba arkadaşlar. nisan ayı içinde fiesta sigorta yaptıran ya dakasko yaptıran varmı ne kadara yaptırdınız paylaşır mısınız? sağolun...

Sayın Cenk Yıldız

Açmış olduğunuz konu forumumuzda daha önce açılmış olduğundan, mesajınız ilgili konuyla birleştirilmiştir.

Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.fordclubt...i-konu-acarken/ linkinde bulunmaktadır.

Lütfen yeni konu açmadan önce forumda arama yapınız, benzer konu varsa oradan devam ediniz.

Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

- Ford Club Türkiye Yönetimi

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yaşınıza ; mesleğinize ; yaşadığınız ile göre değişir fiyatlar. Standart bir uygulama söz konusu değil..

Yorum bağlantısı
Cenk Yıldız

ilginize teşekkürler ama güncel değildi o yüzden yenisini açmak zorunda kaldım.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Arif Doğan
(düzenlendi)

Konuyu bir hortlatalım, fiyatların yazıldığı bir başlık bulamadım o yüzden buraya yazayım dedim. Bugün birkaç firmadan fiyat aldım.

Axa 1080

Grupama 586

Fkasko Allianz 727

Allianz 690

Güneş 530

Hasarsızlıkta 4.basamaktaydım en son bu yıl 5.basamak olacak. Yaş 29. 4 yıldır Güneş sigortadayım. Hiç kaskoluk işim olmadı. 1 kez mini onarımı kullandım.

Dipnot : Güneş sigorta acentem bulunduğum ilde değil memleketimde. İhtiyacım olmadığı için ihtiyaç halinde bu uzaklık problem olur mu bilmiyorum.

Ford servisi Güneş ten vazgeçin diye diretiyor ve uygun olsun istersen grupama, sorunsuz olsun kaza anında direkt orijinal parça vb artıları olan bir Kasko istersen Fkasko diyor. Sizce ne yapmalı.

Özellikle Mehmet abi senin görüşlerini merakla bekliyorum.

tarihinde Arif Doğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orjinal cam takıntın yoksa allianz.. orjinal cam isterim dersen allianzın fkaskosu... ancak şunu da bilin. Artık fkasko ile sadece yetkili servise gidebileceksiniz.. yani çağlara gidip dosya açtırmak yok.

Yorum bağlantısı
Burak Sarıkaya

Mehmet Bey benim aracımın kaskosu 8 temmuzda bitiyor ve orjinal cam takıntım var. Uygun olursa f kasko yaptırmak istiyorum Rİca etsem fiyat verebilir misiniz. Hangi bilgileri göndermem gerekli acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tc, kimlik no, plaka, ruhsat sahibinin mesleği gibi bilgiler fiyat görmek için yeterlidir Burak Bey.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...