İçeriğe Yönlendir

97 Mondeo Müzik Sistemi Hk. Tavsiyeleriniz

Mehmet Eren

Recommended Posts

Mehmet Eren

Bilenler bilir bu kasa mondeonun ses tertibatı pek zevk vermiyor..

Eski konuları da inceledim, geçmişten bugüne bu konuyla ilgili mevcut yapılmış abartısız müzik tesisatları konusunda bilgi almak istiyorum, fotoğraf koyarsanız sevinirim.

Ben şahsen müzik sistemleri anlamında görüntü ve dış izlenim olarak abartı sevmediğimden, anfi şimdilik istemiyorum, teypten yana çok şikayetim yok şimdilik, ama kulağa gelen sesten çok rahatsızım, ön kapılardaki hoparlörleri iptal etmek istiyorum veya sadece bass veya sadece tiz olmasını sağlamak istiyorum çünkü bu haliyle ses kötü.. Arka hoparlörler zaten malumunuz bi uğultudan ibaret,,

Arka camın önüne sub uydurmak fikrim var, lakin araç hatchback olduğundan pandizot denen şey boşta duruyor bagaj kapağıyla birlikte hareket eden bi parça.. yani pek elverişli değil gibi.. Daha önce hb mondeosunun bu kısmına sub veya hoparlör takan var mı ? Bagaja kabin uydursam içeriye ses tam çıplak gelmeyecektir sanırım.. Araç dışına da gereksiz bi gümbürtü gidecek ve araba dikkat çekecek, bu benim istemediğim bir durum.. Şimdilik bana önlere sadece bass veren oval sub takmak arkalara da sadece tweetr takmak makul gibi geliyor... Kısacası minimum bütçeyle bass ağırlıklı twet takviyeli bir ses alabilmek için

Tavsiyeleriniz, bilgileriniz, varsa hatam düzelmeniz.... için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

.

Ben mediamarktta taktırmayı düşünmüştüm bir ara.orada araca baktırmıştım,uygun hoparlör çok az çünkü ön kapılara sığmıyorlar genellikle.Kenwood güzel hoparlörleri vardı.Çifti 180-200 civarı birşeydi.Ayrıca eğer orjinal teybi kullanıyorsan amfi çıkışı malesef yok bunun için de ekstra bir parça takılması gerek (yaklaşık 90 usd fiyatı vardı) takacağın hoparlörler ile güzel ses alabilirsin.

Kenwood KFC-S6994 5 Yollu 500 Watt bu tarz bir hoparlör bakacaksın mecburen,ancak tam ölçülerini bilmiyorum.oldukça yeterli ve kaliteli.Ancak taktıracağın hoparlörde ortadaki tweeter olmayacak(belki olanı da bulabilirsin,sığdırabilirsin.)Pandizota ağırlık koymamanı tavsiye ederim.çünkü zamanla çökme yapacaktır ya da bass takmak için kesildiğinde yapısal bütünlüğü bozulup bass ı taşımayacaktır. Bunların haricinde eğer tam bir set yapmak istersen uygun fiyata media marktta hazırlanmış setler var.gidip incelemeni tavsiye ederim.

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

bi saniye şunu tam anlamadım bizim teype herhangi bir aparat olmadan veya anfi kullanmadan subwoofer takmak imkansız mı ;? güçlü bi wooferdan bahsetmiyoruz, tiz vermeyen sadece bas veren bi woofer?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bi saniye şunu tam anlamadım bizim teype herhangi bir aparat olmadan veya anfi kullanmadan subwoofer takmak imkansız mı ;? güçlü bi wooferdan bahsetmiyoruz, tiz vermeyen sadece bas veren bi woofer?

Birincisi ;Sub takarsan hiçbir hayır gelmez

İkincisi ; tesisatı yakarsın,orjinal teyp kaldırmaz o gücü :)Bas bağlayacaksan amfisiz bağlamayı düşünme bile ;)

Hoparlör ölçüsüne gelince 5x7 olması lazım diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bütçe nedir ilk önce ona göre açıklama daha mantıklı olr

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapılar 5x7 ebadında alpine benzeri ile değiştirilir, ki kapıdan çok birşey beklenmeez, bagaja 20cm lik sub konur, bir de orta boyutta anfi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

.

Ben mediamarktta taktırmayı düşünmüştüm bir ara.orada araca baktırmıştım,uygun hoparlör çok az çünkü ön kapılara sığmıyorlar genellikle.Kenwood güzel hoparlörleri vardı.Çifti 180-200 civarı birşeydi.Ayrıca eğer orjinal teybi kullanıyorsan amfi çıkışı malesef yok bunun için de ekstra bir parça takılması gerek (yaklaşık 90 usd fiyatı vardı) takacağın hoparlörler ile güzel ses alabilirsin.

Kenwood KFC-S6994 5 Yollu 500 Watt bu tarz bir hoparlör bakacaksın mecburen,ancak tam ölçülerini bilmiyorum.oldukça yeterli ve kaliteli.Ancak taktıracağın hoparlörde ortadaki tweeter olmayacak(belki olanı da bulabilirsin,sığdırabilirsin.)Pandizota ağırlık koymamanı tavsiye ederim.çünkü zamanla çökme yapacaktır ya da bass takmak için kesildiğinde yapısal bütünlüğü bozulup bass ı taşımayacaktır. Bunların haricinde eğer tam bir set yapmak istersen uygun fiyata media marktta hazırlanmış setler var.gidip incelemeni tavsiye ederim.

Anfi konusunda ki aparat fiyatına katılmıyorum. Forumdan bir arkadaş m-audio deck ürünü (50-60TL civarı) (linkteki ürün örnektir fiyatta öyle bir bağlantım yok) ile anfiyi bağlayıp kullanmış hemde sorunsuz.

Arkadaş zaten böyle bir sistem istemediğini belirtmiş ama Anfi + Subwoofer+ Tesisat kabloları+ kapı hoparlörleri+sigorta + işçilik masrafı toplamının yanında m-audio deck fiyatı hiç birşeydir o fiyata teyp değiştirilemeyeceğine göre ;)

Mehmet Bey sıkıntınızı anlıyorum. Ama ön kapılarda ucuz twiterlar eski hoparlörleri değiştirmeden biraz iş görüyor. kapı döşemesinin hoparlörlerin kenarında bulunan çapraz plastiğe bacak hizasından yukarı montaj yapınca tiz özürlü teyp biraz da olsa dinlenir hale geliyor. Aslında kulak hizası mantıklı ama direkteki plastiğe kıyamadım :)

kaç watt?

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Fiyatını yanlış hatırlıyor da olabilirim. :flowers:

Özür dilerim niyetim öyle değildi ama yazdıklarım çıkışmış gibi olmuş haklısınız :blush::friends:

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Anfi konusunda ki aparat fiyatına katılmıyorum. Forumdan bir arkadaş m-audio deck ürünü (50-60TL civarı) (linkteki ürün örnektir fiyatta öyle bir bağlantım yok) ile anfiyi bağlayıp kullanmış hemde sorunsuz.

Arkadaş zaten böyle bir sistem istemediğini belirtmiş ama Anfi + Subwoofer+ Tesisat kabloları+ kapı hoparlörleri+sigorta + işçilik masrafı toplamının yanında m-audio deck fiyatı hiç birşeydir o fiyata teyp değiştirilemeyeceğine göre ;)

Mehmet Bey sıkıntınızı anlıyorum. Ama ön kapılarda ucuz twiterlar eski hoparlörleri değiştirmeden biraz iş görüyor. kapı döşemesinin hoparlörlerin kenarında bulunan çapraz plastiğe bacak hizasından yukarı montaj yapınca tiz özürlü teyp biraz da olsa dinlenir hale geliyor. Aslında kulak hizası mantıklı ama direkteki plastiğe kıyamadım :)

kaç watt?

Düşük watt ..

O dediklerinizi bir düşüneceğim Taner bey, tizleri kulak hizası yapıp mevcut hoparlörlerden öndekileri bass açıp tizlerini kısınca bi bakmak lazım nasıl olacak.. Entergre hoparlörleri düşük wattlı sublarla değiştirmek bu işin mantığına aykırı mı acaba ne diyorsunuz? Yani sublar hoparlör gibi direk bağlanmaz mı ? Ayrıca sublar bi çıktı veren eleman değil mi teypten gelen akımı sönümleyip ses bilgisine çeviren sadece bass veren bişey değil mi mantık olarak ? Teybe niye zarar versin ki ? (yada ben bu işlerden hiç anlamıyor muyum ?? :D )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Enes Aksu

bu işin bütçesi önemli 97 sedan kullanıyorum şuan ki sistemim tatmin ediyo update yaparak bütçene göre değiştirirsen güzel kurarsın

ana ünite.pıoneer sph-da02

sub amp: soundmagus dk1200

mid amp: audıosan lrx4

mid : hertz dsk165,soundmagus ovel

sub :kicker solobaric l7

stınger ,ASS ,cadenca alt yapı massive audıo kapasitör

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Anıl Baskan

bu işin bütçesi önemli 97 sedan kullanıyorum şuan ki sistemim tatmin ediyo update yaparak bütçene göre değiştirirsen güzel kurarsın

ana ünite.pıoneer sph-da02

sub amp: soundmagus dk1200

mid amp: audıosan lrx4

mid : hertz dsk165,soundmagus ovel

sub :kicker solobaric l7

stınger ,ASS ,cadenca alt yapı massive audıo kapasitör

Enes bey merhaba,

pıoneer sph-da02 herhangi bir sorun yaratmadan takılabildi mi? bende de aynı araç var ve aynı çözümü istiyorum. S&S

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...