İçeriğe Yönlendir

Hangi Internet Servis Sağlayıcısı Ve Paketi?

Mehmet Eren

Recommended Posts

Mehmet Eren

uzun süredir avea 3g modemiyle internete bağlanıyorum, yaklaşık 50 tl ödüyorum. normalde hızı 8mbps ila 13 arası gayet iyi hız. 8 gb download kotasını aştıktan sonra hız 192 kbps ye düşüyor ve adamı çıldırtıyor.. taşınabilir modem olması güzel ama hız düşümü berbat..

eve kablosuz modem ile telefon bağlatmadan en az 10mbps hızda ve aylık 50 gb civarı download kotası olan hız düşümü olmayan , güncel iss ve paketi araştırıyorum, bilgisi ilgisi olan yakın zamanda yeni internet bağlatan var mı ? fiber olayı nasıl oluyor acaba ? birde taşınma durumu olsa internet aboneliğini de gittiğin adrese taşıyabiliyormuyuz.. bilgi sahibi olanlar , tavsiyeleriniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiber superonline, ben memnuum, ev telefonu dahi pakette var. 3g modemin rakamsal değerine de pek takuılmayın, farklı sağlayıcıya geçince farkı sezeceksiniz

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Mobil Ağ üzerinden internet bağlantısı için biraz daha zamana ihtiyaç var gibi. Bunu en kolay telefonlarımızın hücresel internet bağlantısından anlıyoruz. TV'lerde yapılan o kadar reklama rağmen, pratik hayatta 1mb olan sabit internet hatlarının stabil olmasından dolayı daha kullanışlı olduğu gözüküyor.

Sitemiz fiber altyapıya sahip olmadığı için fiber internet kullanmıyorum ama 8mb hızındaki interneti problemsiz buluyorum. Bir ara internet için telefonun açık olmasına gerek olmayacak diye söylentiler vardı ama takip etmedim. Eğer böyle bir imkan varsa, mobil internetten vazgeçin derim. Uygun bir telefonunuz varsa wi-fi point olarak kullanıp, mobil internet ihtiyacınızı da cep telefon tarifenizin imkan verdiği ölçüde karşılarsınız.

Sabit internet için tv platformlarının kampanyaları oluyor. Yaklaşık 3. senem ben Dsmart ile beraber Dsmile kullanıyorum. 2 senelik sözleşmem dolduğunda daha iyi bir alternatif bulamadığım için, yeniden sözleşme yaptım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

züperonline burada yok, mecburen fibernet limitsiz 20mb kullanıyorum, cillop gibi çalışıyor (aslında sadece kutuya kadar fiber, kısacası vdsl2 yani)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu cat5 yada direk fiberi evin içine kadar uzatmak lazım, gerçi hızım iyi, 27mb lerde geziyor ama olsun :)

Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

Bizim apartmana izin verilmesi halinde, kimse kullanmasa bile ücretsiz alt yapı kurmak için evraklar bırakmışlardı. Bugün dosyayı buldum telefon açtım pazartesi gelecekler

Aslında gayet stabil şekilde 1 mbps sınırsız uydu net kullanıyorum ancak hız artık yeterli gelmiyor süperonlineda adil kullanım sınırını aşsam bile hız 3 mbps e düşüyor her halükarda avantajlı bence

Ayrıca 2 tanıdığımda süperonline var birinde Muhammed abinin dediği gibi ethernet kablosu ile bağlantı kuruluyor diğerinde ise eve kadar fiber kablo var sizce hangisi daha kullanışlı ve sorunsuzdur onu talep edeyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

İs yerine ttnet fiber internet alt yapisini hazirladi. İs merkezinin otoparkina buyukce bir kutu yerlestirdiler, icinden herbir daire icin ince sari kablolar ile hat cekildi. 12 aylik taahhut ile Ayda 39 tl ye 20mbit kotasiz fibernet + konustukca ode telefon hizmeti + tivibu ev maxi paket hizmetini sunuyorlarmis. Bu rakamlara Faydalanmamak sacmalik olur herhalde ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

Eve kadar fiber kablo mu? :unsure2: Bir yanlışınız var gibi, fiber kablonun sonlandırıcısı sağlam para. Ki bu sebeple superonline kurduğu fiber sonlandırıcı santralleri genelde 15bin TL üzerinden binaya yahut siteye zimmetler.

Sorunun cevabına gelecek olursak, Cat-6 kablolar noktadan noktaya 100-150 metre mesafelere kadar 1Gbps hızı desteklerler. Sen ki, Mbps seviyesinde bir abonelik kullanacağına göre... :)

bahsettiğim şey şu sekilde Muhammed abi

image1365962315197578.jpgimage1365962189284399.jpg

Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

Bu beyaz kutu evde işallah 15000 tl değildir :) Beyaz kutudaki ledlerin üstündeki dikdörtgen alanın kenarlarından kırmızı ışık sızıyor ,bu şekilde yapabiliriz derlerse yaptırayım mı yoksa tavsiye etmezmisiniz ?

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Büyük şehir olunca böyle ışte fiber internet falan konuşuluyor fiyatları çok uygun ama keşke bizim siteye gelse..:(

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

eski superonline fiber kullanıcısıyım :) adil kullanım yok limitsiz 20mb :) gel keyfim gel kısacası ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

ben sadece internet almak yerine d-smart + internet aldım. 8mb hızda ve sınırsız 60 TL civarı aylık ödemesi var. hd d-smart ile alırsanız +10TL fark var. çok memnunum hiç kesinti filan olmuyor.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Eskiden superonline herseyi oduyordu simdi bilmiyorum, benim biri adsl den olan cayma cezami 370kusur lirayi benim yerime odemisti superonline...

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Bugün bahse konu firmaları aradım, maalesef ki fiber alt yapısı yokmuş bizim bölgede.. Mecbur 8 mbps ttnet baglatacaz.. Bu hız yetermi Allah bilir artık :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Bugün ttnet yalın netlimitsiz bağladık.. 8 mpbs ye kadar.. hızı şimdilik tatmin edici gibi.. 12 ay boyunca 50 lira ödeyecekmişiz. 50 gb adil kullanım kotası aşıldıktan onrta 3 mbps ye düşecekmiş hız.. hayırlısı olsun bakalım fiber gelene kadar idare edecez..

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Geçenlerde Aynet denen bir şeyden bahsettiler çatıya bir şeyler kuruyorlarmış.Sınırsız 8mb e kadar aylık 29 tl .Konuyu biraz araştırdım ama netten bir bilgi edinemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...

Bulunduğumuz yerde fibernet yok, bu durumda, fiyat olarak en cazip, en hızlı ve limitsiz internet paketi hakkında fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren

Bulunduğumuz yerde fibernet yok, bu durumda, fiyat olarak en cazip, en hızlı ve limitsiz internet paketi hakkında fikri olan var mı?

1-2 bilgisayar için ttnet iş görür. 8 mbps hızında limitsiz bir tarife fiyatı 44-59 arası. İdare ediyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Ayvacı

3152965952.png

Yaklaşık 2 aydır TTNET Hipernet 20mbps kullanıyorum. Çok ama çok memnunum. Hız sürekli stabil, ping çok çok iyi, bağlantı sorunları yok. Modem TTNET 'in sattığı Huawei HG630a modeli. Fiyat 69 TL. Sanırım yılbaşından sonra 73 TL olacakmış. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Ben de eve internet alacam hangisini almak lazim evde telefon yok hic araştırmadim bi fikri olan varmi.

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Kemal Bey ben eski adı smile olan ve şimdi D SMART diye geçen bir firmanın netini evde kullanıyorum. Fiyat ve performans açısından oldukça iyi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Kemal Bey ben eski adı smile olan ve şimdi D SMART diye geçen bir firmanın netini evde kullanıyorum. Fiyat ve performans açısından oldukça iyi tavsiye ederim.

hocam görüştüm dsmart la 72 TL fiyat söylediler dsmart +internet
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Kemal Bey Niğde de 8 mbit internet altyapısı yok bilginiz olsun. D SMART izlemek isterseniz ekstra sunuluyor. Ben sınırsız interneti eski müşteri olduğumdan mıdır emin değilim 46 tl veriyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...