İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Benzin Pompası Yanmış

Hakan Yavaş

Recommended Posts

Hakan Yavaş
(düzenlendi)

Bir arkadaşımın ki arabası bu

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/229731-buda-benim-balinam/page__p__1427437#entry1427437

dün akşam yolda kalmış. bugün benzin pompası değişecek demişler. Ama sanırım sadece pompa motoru değil komple değiştiriyorlarmış ve biraz pahalıya geliyormuş.

Sadece benzin pompası motorunu bulmak mümkünmü acaba?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

http://www.fordclubt...37#entry1427437

dün akşam yolda kalmış. bugün benzin pompası değişecek demişler. Ama sanırım sadece pompa motoru değil komple değiştiriyorlarmış ve biraz pahalıya geliyormuş.

Sadece pompayı bulmak mümkün ama doğru değil. Forumda yaşanılan tecrübeler, pompanın tek başına değişim sonrası tekrardan bozulması. Şamandıra ile değişim en sağlıklısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Takım olarak değişin..Yoksa sonradan ikinci defa iş açmış olur başınıza.

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Bozulmasının sebebi neymiş acaba? Kötü yakıt yüzünden mi?

Yorum bağlantısı
Ersin Bahar

Her tüplü aracın başına er ya da geç gelecek olan olay. Çekyrek depodan az benzin bulundurmayın derler, iki aracımda da yarım depodan aşşağıya hiç benzin olmazdı ikisinde de yandı benzin pompası. Gerçi benzin pompasının elektriğini kesen devrelerden bahsediyorlar ama ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum. Benzin pompasının ise şamandıra ile değişmesi sizin için daha hayırlı olur, üstatların dediği gibi.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Araç lpg li, yakıtıda genelde shell den alır. Bakalım araç serviste. Ne yapıldığı hakkında bilgi veririm.

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Aynı olay arkadaşımında başına geldi.Aracı lpg dönüşümlü,benzin pompası yandı ve yolda kaldı.Araç çalıştıktan sonra benzin pompasının elektriğini kesmek için tesisatta röle konulması gerekliymiş.Röle olmayınca pompa sürekli çalışıyor,sonunda da yolda kaldı aracı çekiciyle servise çektiler pompa değişti tesisata röle bağlantı sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benzin pompası genelde depoda benzin varken yanıyor çünkü daha öncesinde muhtemelen az benzinle gezilmiştir. Ben de bir ara az benzinle gezdim ve bir ay kadar sonra pompam yandı. Yandığında da depoda benzin vardı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynı olay arkadaşımında başına geldi.Aracı lpg dönüşümlü,benzin pompası yandı ve yolda kaldı.Araç çalıştıktan sonra benzin pompasının elektriğini kesmek için tesisatta röle konulması gerekliymiş.Röle olmayınca pompa sürekli çalışıyor,sonunda da yolda kaldı aracı çekiciyle servise çektiler pompa değişti tesisata röle bağlantı sorun çözüldü.

lpg de iken benzin pompasını durdurmak , teknik hata, hatta yolda lpg sistemi aniden püskürtmeyi keserse, kaza riski bile var, tüvturk te de ağır kusur

Yorum bağlantısı
Yasin Akbudak

http://www.fordclubt...37#entry1427437

selamlar aradığınız depo şamandırası motorlu komple orjinal en uygun bizdfe bulursunuz lazımsa arayın

Yorum bağlantısı
Soner Alp

Maliyet Hakkında bilgi verebilirmisiniz işçilik ve parça fiyatı ne kadar ödendi?

Yorum bağlantısı
Barış Volkan Arısoy

Evet o kötü talihli benim. Pompa ve samandira Takim olarak aldim iscilikle beraber 650 tl ye maletim servis 1250 tl istedi indirimli tabi bu fiyat neyse basa gelen cekilir tum arkadaslara ilgi be alakalari icin cok tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Adnan KAVASOĞLU

eski sahibi nasıl olsa satacam diye aracıma gram gram benzin koymuş. dolayısıyla benzin pompası da yanmış. o da sadece motoru değiştirdiği için araç bende iken benzin pompası tekrar yandı. şamandra ile birlikte değiştik. 1 yıldır problem çıkmadı

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Arif Atik
(düzenlendi)

Merhaba, konu eski biliyorum fakat googleda ön sıralarda indexlendiğinden dolayı buradan sormak istiyorum, bu sorunu yaşayanlara da daha fazla faydası olabilir.

Yaklaşık 3 ay önce 2010 model 1.6 benzin/lpg Mondeo aldım. Dün aracı çalıştırmak istediğimde çalıştıramadım ve benzin pompasının yandığını değişmesi gerektiğini öğrendim.

Orijinal ürün 1500 tl civarlarında, ithal yan sanayi 650 civarlarlarında. Geçmişte bu sorunu yaşayan arkadaşların tavsiyeleri ne olur ? Orijinal mı yaksa yan sanayide iş görür mü.

tarihinde Arif Atik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arızanın eskisi yenisi olmaz. Visteon marka bulursanız alın orjinal üründür. Şamamdıra ile komple dir.

Yorum bağlantısı
Arif Atik

yan sanayi de iş görür.

ben kullanmıştım.

Ford yetkili servisinde çalışan bir tanıdığım, kesinlikle orijinal taktır aynı sorun kısa zamanda tekrar eder dedi. Siz ne zamandır kullanıyorsunuz bu şekilde ve pompayı durdurmak için röle taktırdınız mı ?

Arızanın eskisi yenisi olmaz. Visteon marka bulursanız alın orjinal üründür. Şamamdıra ile komple dir.

Vdo marka buldum alman malıymış, 680 tl fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
metehan koç

aynı sorun 2 yıl önce mondeom varken benimde basıma gelmişti. Ancak ben sadece ompayı değiştirmiştim şamadırayı değiştirmedim.1 yıl daha kullandım 20 bin km kadar yaptım hiç bir sıkıntı çıkarmadı.Sonra aracı sattım, sattığım kişi de de hala sorun olmadığını duydum.işinin ehli bir usta sadece pompayı değiştirip sorunsuz kullanmanızı sağlayabilir

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Arif Atik

Merhabalar, aradan 8 gibi bir süre geçmeden aracımın yakıt pompası tekrar yandı. Arabamda 1/4ün altında hiç benzin bulundurmama rağmen tekrar aynı problemi yaşadım. Çaresizlik içindeyim. Arabadan çok memnunum sırf bu yüzden satmak istemiyorum. Bu konuda bilgisi olan yardım edebilirse, yok gösterirse çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Arif Atik
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Orijinal parça mı kullanmıştınız.. 

Evet Alman malı VDO marka kullanmıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
26 dakika önce, Arif Atik yazdı:

Evet Alman malı VDO marka kullanmıştım.

Duymadım bu markayı.. Orjinaller şamandra ile birlikte satılıyordu galiba. 

Yorum bağlantısı
Arif Atik
34 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Duymadım bu markayı.. Orjinaller şamandra ile birlikte satılıyordu galiba. 

Evet bende Samandıra ile birlikte almıştım. Visteon ve VDO vardı bu daha pahalı diye bunu tercih etmiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...