İçeriğe Yönlendir

Honda 1,6 Dizel Görücüye Çıkıyor.Fotolar sayfa 6 da...

Misafir

Recommended Posts

Hakan Kozanoğlu

Parası? :)

Benzinlinin fiyatları Ford ve VW'e göre makuldü. Dizelde de böyle olacak mı?

Ahmet Bey; dizel araç İngiltere den gelecek. Benzinli olarak kıyaslarsak buradaki sedanla neredeyse aynı fiyat.

Bu kasa yeni mi yoksa var olan kasanın dizel versionu mu ?

Ayhan Bey; kasa tamamen yeni bir kasa. Öncekilerle alakası yok.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

çok geç kaldılar. Diğer markalar(reno, vw grubu vs) piyasanın dizel + otomatik isteğine erkenden cevap verip pastadan payın büyüğünü almışken honda 1.6 dizel manueli daha yeni getiriyor. Yinede çok satacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Satış sayısı artacaktır elbet. Ancak ben bir patlama beklemiyorum. Zira müthiş ! bir öngörüyle bu motoru sadece HB kasada getiriyor Honda. HB ve düz vites olacak dizel versiyon.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Vardı da getirmedi mi? sonuçta 5 kişilik araç. bagajı HB olanda daha esnek kullanım olanağı sunar. rüzgar direnci daha az. şekli daha düzgün..

Bence honda yerine bizim vatandaş kafayı toplamalı. test sürüşü nerde yapılır ? mutluhan benden birkaç sefer eksi puan almıştır müşteri ilişkilerinde.. ayışığı mı olacak?

Geçen bir arkadaşla gittik. Müşteri ler yazan yere daldık. Güvenlik bizi sepetledi "burası yöneticilerin parkyeri" beyefendi diye. "bunlar araba satan yöneticiler mi" dedim evet. dedi. ...... yöneticinizi demek geldi içimden. Sonra içerde danışmadaki elemanları ve amirlerini çağırdım. bir yöneticiye "böyle yaparsanız müşteriyi baştan kaybedersiniz" dedim. Gidin en arkaya arka sokağa parkedin kardeşim kendi arabanızı.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şimdi aynı 60-75 arası rakipler:

1- golf

2- focus

3- astra

4-a180 ?

5- a3

6- auris

7-bmw 116?

8- i30

şimdi 30binlerde çin ve romanya arabaları

40 binlerde b sınıfı mini araçlar

55-65 arasında uzakdoğu C hatch araçlar

60-75 arasında kalite marka c sınıfı hatchbackler

70-90 arasında premim c sınıfı hatch ler mevcut.

BMW116 ve C180 in 100 bin ortalama yarı dolu fiyatla satıldığı, ve 40 bine yaris, polo, accent gibi araçların olduğu bir vaziyette 60-65 fiyat beklentisi uygun. Yıl sonuna kadar aynı kalır sonra az geri gidebilir.

Anladığım kadarı ile yere 2cm yaklaştırılmış eskisine göre. Bu türkiye'de tutmayabilir. Ben şahsen alçak ise almam. BORA'da ağzım yandı bir kere.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Keşke dizel işine hiç bulaşmasaymış. En azından Honda tercih eden ne istediğini bilerek alıyor.

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

yumurta gibi olmuş

Yumurta furyasına köşeli ve oturaklı otomobil üretmekten vazgeçen honda da katılmış. Audi'de yumurta gibi bir tasarım çıkarttı en son.

E22.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

focus, golf ve auris ile nasıl başedecek? Hatta i30 ile?

Ama şu olur, auris fiyatı kampanyaya girer. Keza i30 da. golf pek girmez. Baz versiyon zaten epeyce aşağıda.

Bugün avm de tiguan gördüm. bayii liste fiyatı 60bin net.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yumurta furyasına köşeli ve oturaklı otomobil üretmekten vazgeçen honda da katılmış. Audi'de yumurta gibi bir tasarım çıkarttı en son.

Doğa zaten en doğrusunu koymuş. Dolanıp onu yapıyoruz işte.

snow-goose-downstroke-flight-showing-primaries-_y9c0489-bosque-del-apache-nwr-san-antonio-nm.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Fuarda görmüştük arabayı, arabadan fotoğraf da eklemiştim. Dışarıdan çok güzel görünüyordu ama içine binince tam tersi özensizliğe varan bir sadelik( ki düşünün golf kullanıyorum :D ) beni çok şaşırtmıştı.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Doğa zaten en doğrusunu koymuş. Dolanıp onu yapıyoruz işte.

Evet, altı yuvarlak olursa iyi uçar... Altı düz, üstüde aerodinamik ve ağırlık merkezini yükseltmek yerine alçakta tutan köşeli ve basık bir tasarım olsun ki, uçan doğa cisimleri örnek teşkil etmesin. :good1:

Şimdi bize Linea'nın clio symbolün veya honda city'nin doğa ile özdeş aerodinamik tasarımlar olduğunu söylemeyin de... :D

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ağırlık merkezi biraz daha yükselirse virajlarda tadından yenmez. :D Ya da şöyle daha oturaklı bir kasa ile kıyaslamak gerek. Hem görsel açıdan,hem aerodinamik açıdan hemde yol tutuş açısından çok daha üstün iken niye yumurta diyor insan.

pic109.jpg

Yorum bağlantısı
Burak Koca

Yeni Civic HB 1.6L i-DTEC Comfort (dizel)

61.000 TL

Yeni Civic HB 1.6L i-DTEC Sport (dizel)

64.000 TL

Civic'e bu kadar para vermem için silah falan dayamanız lazım kafama :)

Kesinlikle Mert hocam bu parayı haketicek neyi var merak ediyorum :)

Honda'nın dizeli için, test sürüşünde dergi editörlerinin beğenisini kazanan durum, gazlasanız bile fazla yakmaması olmuş :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Biz de adam gibi test yapan dergi var mı? (Adam gibi=tarafsız)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

21 Nisanda honda alıcak olsam dizel değil lpgli sedanı tercih ederdim... Dizel daha çok yeni ne çıkacağı belirsiz...

Yorum bağlantısı

21 Nisanda honda alıcak olsam dizel değil lpgli sedanı tercih ederdim... Dizel daha çok yeni ne çıkacağı belirsiz...

Haftasonları 3 saatte bursaya gidersen çok lazım olur amma irkut :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Unutmayın konuşulan araç honda. Bence bayiler araba yetiştiremeyecek. 55 bin tl verip civic alınıyorsa 65 bin de verilip dizeli alınır ve çok satar.

Hakan araç gelmeden sipariş alıyormusunuz ?

Düzenleme: veya sipariş aldınızmı?

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...