İçeriğe Yönlendir

Audi A4 - Lamine Cam Hk.

Enis Sever

Recommended Posts

Enis Sever
(düzenlendi)

Çok sevmiş olduğum aracıma lamine cam yaptırsam 120-130 km den sonra oluşan rüzgar sesini kesebilir miyim? Başka önerileriniz varsa buna da açığım.

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence hiç uğraşma, bu tür sesleri tatminkar seviyede kesmek istiyorsan çok daha pahalı arabalar almak zorundasın ne yazıkki...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yavaş git;)

aynaları kapayıp denediniz mi? bir de varsa sunroof iç kapağını kapayın.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Lamine cam kırılsa da dağılmayan parçalanması zor bir camdır. Rüzgar sesiyle hiç bir alakası yoktur. Ki zaten çok büyük ihtimalle lamine yada temperli camdır ön camınız.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

konuya yabancıyıım. lamine cam nedir?

http://www.laminecam.com.tr/

Ben de şimdi buradan öğrendim, daha ziyade güvenlik için kullanılan bir cam çeşidiymiş, ses yalıtımı konusunda başarılıymış.

Çok sevmiş olduğum aracıma lamine cam yaptırsam 120-130 km den sonra oluşan rüzgar sesini kesebilir miyim? Başka önerileriniz varsa buna da açığım.

Aracınızda ses yapan kısımlar kapı direkleri, ön cam yan direkleri aynalar, sunroof, anten vs. gibi rüzgar direnci oluşturan unsurlardır. Lamine cam sadece ses yalıtımına yardımcı bir malzeme olarak kullanılabilir(en azından yukarıdaki linkte okuduğum ve anladığım bu)...

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Lamine ön cam, uzun yıllardır endüstri standardı, yani aracınızın camı zaten laminedir.

Ama ses yaptığını düşünüyorsanız ve aynalardan gelmediğine eminseniz, camı söktürüp yeniden taktırın. Benim orjinal camımdan da otoyol hızlarında ıslık, uğultu sesleri geliyordu, sanki arka cam yarım santim açıkmış gibi. Uzun süre o şekilde kullandım, sonra bir uzun yolda sıçrayan mıcır, camı çatlattı. Cam serviste yenilendi. Ve ses gitti. Özetle montaj kaynaklı bir sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Aynaları kapayıp hiç denemedim ama denerim. Forumdaki değerli arkadaşlarımın bilgileri için teşekkür ederim anladığım kadarı ile sorunu çözmeme pek yardımcı olmayacak. Gözlemledeğim kadarı ile lamine cam kırılsa bile dağılmayan bir cam türü olsa gerek. Ailemizde bulunan Golf 6 Highline ın 2 defa teybi çalındı ilk çalınmadan hemen sonra alarm ta taktırdık. Bundan sonra 1 kere cam kırıldı sonrasında teyp 2 nci defa çalındı. Acaba lamine cam taktırsam hırsızlar için caydırıcılığı olur mu?

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Aynaları kapayıp hiç denemedim ama denerim. Forumdaki değerli arkadaşlarımın bilgileri için teşekkür ederim anladığım kadarı ile sorunu çözmeme pek yardımcı olmayacak. Gözlemledeğim kadarı ile lamine cam kırılsa bile dağılmayan bir cam türü olsa gerek. Ailemizde bulunan Golf 6 Highline ın 2 defa teybi çalındı ilk çalınmadan hemen sonra alarm ta taktırdık. Bundan sonra 1 kere cam kırıldı sonrasında teyp 2 nci defa çalındı. Acaba lamine cam taktırsam hırsızlar için caydırıcılığı olur mu?

Hırsız kafaya taktıysa ön camın lamine olması bir şeyi değiştirmez. Lamine ön cam tek parça zorlanarak yerinden çıkar, yıldız gibi küçük parçalara kırılır ama dağılmaz. Bir sopayla camı yıldız yıldız olacak şekilde çatlatır, cam pencere camı gibi parçalanmaz ama tekmeleyip üstünde zıplarsa cam daha fazla mukavemet gösteremez ve tek parça halinde yerinden çıkar.

Hırsız muhtemelen size yakın yerlerde dolaşıyor ve kolaçan ediyor. İmkanınız varsa arabayı gören bir yere kamera taktırın, en azından polise görüntülerle gidersiniz.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Polis hırsızı biliyor ancak yakalasa bile mahkeme tarafından serbest bırakılıyor. Polis artık hırsızı yakalamaktan bıkmış Hırsızın adı da Metin (bu bilgiyi bize polis verdi). Ataköy de oturan arkadaşlar dikkat

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüm ön camlar, palioda da mercedeste de lamine dir, yan ve arka camlar değildir, bu bir üretim tipidir, sonradan yapılmaz, isteseniz de tam tersi üretilmiş cam bulunmaz. rüzgar sesi de lamine ile veya cam ile alakalı olamaz.

ön cama kafanız gelirse, kafnızın şeklini alır ama dağılmaz tam olarak durur, yan cama kafa çarpsa tuz buz olur, hiçbir yerinizi de kesmez (kaza olursa) sebebi de budur bu ürietim şekillleriinin.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Camlara hem içten hem dıştan 1 er kat yada içten 2 kat film çekilse yalıtımı nasıl etkiler acaba f30 da ki cam bana çok ince geldi sınıfına göre ve fazla rüzgar sesi alıyor ayna kapama olayı mantıklı değil yolda giderken ses geliyo diye ayna kapanır mı hiç :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rüzgar sesi ile camdaki filmin alakası olmaz.

hnagi arabadaki sesten bahsediyoruz? kaç model? ıslık sesi mi? kaç km de başlayıp bitiyor?

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

rüzgar sesi ile camdaki filmin alakası olmaz.

hnagi arabadaki sesten bahsediyoruz? kaç model? ıslık sesi mi? kaç km de başlayıp bitiyor?

Her marka model araç için söyledim film olayını yani c ve d segmenti araçlar için birde bütün aynalar 99 opel vectralardaki gibi olsa rüzgarı yaran tasarımda yani bence aynalardan pek ses gelmezdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...