İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima Sesi

Barış Yeniçeri

Recommended Posts

Barış Yeniçeri
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,

Bir sorum olacak size; araç rölantideyken ara ara devreye giren ekstra bir motor sesi geliyor. Bu ses normal mi ? Fan sesi değil bildiğin motordan gelen kompresör sesi gibi bir ses. Araç daha sıfır garanti kapsamında servise götürebilirim ancak anormal bir durum olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

Araç dizel ise DPF devreye girdiğinde aynı ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Özgür Çakırhan

O zaman başka bir şey olabilir servise götürmenizde fayda var diye düşünüyorum. Kafanız rahat eder.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Bendede vardi o ses..klima gazi degistirildi..simdilik bir farkli ses yok. .servisin dedigi soyle: araclar fazla sessiz oldugu icin farkki gelen sesleri algiliyoruz (kompresorun devreye girmesi vb.) Ve sorun zannediyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış Yeniçeri

Bendede vardi o ses..klima gazi degistirildi..simdilik bir farkli ses yok. .servisin dedigi soyle: araclar fazla sessiz oldugu icin farkki gelen sesleri algiliyoruz (kompresorun devreye girmesi vb.) Ve sorun zannediyoruz.

Ctesi servise götüreceğim bakalım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Volkan Pirinali

Barış Bey Merhaba 

Aynı problem bende de çıktı. Klimayı açtığım zaman sanki bir rulman sesi gibi bir ses çıkıyordu. Servise gittim klimayı açınca araç dizel oluyor dedim. Serviste dinlediler incelediler rulman değil klima kompresor denildi 1 hafta bekledim. Klima kompresoru geldi değişim yapıldı gaz tekrar basıldı. Aracı aldım hafta sonu bindim halen ses devam ediyor. Servisi aradım tekrar getirin inceleyelim dediler. Bende şunu bir sorsanız da ben getir götür yapmasam belki fabrikasyon bir sıkıntıdır dedim. Sizinde böyle bir problem yaşadığınızı görünce aklıma fabrikasyon olabileceğini düşündüm. Servis aracı getirmeden belli olmaz diyor tekrar götüreceğim. Sizin sıkıntınız devam ediyor mu yada nereden sonuç çıkardılar. Cumartesi servise götüreceğim demişsiniz.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Barış Bey Merhaba 

Aynı problem bende de çıktı. Klimayı açtığım zaman sanki bir rulman sesi gibi bir ses çıkıyordu. Servise gittim klimayı açınca araç dizel oluyor dedim. Serviste dinlediler incelediler rulman değil klima kompresor denildi 1 hafta bekledim. Klima kompresoru geldi değişim yapıldı gaz tekrar basıldı. Aracı aldım hafta sonu bindim halen ses devam ediyor. Servisi aradım tekrar getirin inceleyelim dediler. Bende şunu bir sorsanız da ben getir götür yapmasam belki fabrikasyon bir sıkıntıdır dedim. Sizinde böyle bir problem yaşadığınızı görünce aklıma fabrikasyon olabileceğini düşündüm. Servis aracı getirmeden belli olmaz diyor tekrar götüreceğim. Sizin sıkıntınız devam ediyor mu yada nereden sonuç çıkardılar. Cumartesi servise götüreceğim demişsiniz.

Merhabalar bende de aynı ses devam ediyor ve kompresörden çok geçen borulardan oluyormuş o ses denildi. Bende kompresör değiştirmek için başvurdum ama kompresör değil bu dediler. Ford la konu ile ilgili yazışıldığını da söylediler ama çözüm olur mu bilemiyorum
Yorum bağlantısı
Melih Gülbahar

Aynı ses benim araçta da var 1.25 trend önceden yoktu ama bu yazılanları okuduktan sonra oldu dikkat etmemişim.Kronik gibi duruyor çözüme ulaşan yok galiba.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

sizde gidip bildirinki kronik hata için çözüm arasınlar. bildirimler arttıkça bu işler düzeltilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tuluhan Şıpka

Konu ile ilgili Ford a mail attım. Bugün aradılar ve haftaya servise davet ettiler ...bakalım nolcak

Yorum bağlantısı
Volkan Pirinali

Konu ile ilgili Ford a mail attım. Bugün aradılar ve haftaya servise davet ettiler ...bakalım nolcak

Bende telefonla görüştüm. Problemin devam ettiğini söyledim. Gelin rapor tutalım dediler.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Bugün servise bıraktım.biraz evvel aradılar ve kompresörün değişeceğini ve siparişin geldiği gün kompresörün değiştirileceği belirttiler

Yorum bağlantısı
Volkan Pirinali

bende kompresör değişti ama hala devam ediyor. işten fırsat bulup tekrar götüremedim.

Yorum bağlantısı
Onur Göğüsten

Aynı durum bende de mevcut.Nisan 2013 te aldığım Yeni fiesta aracimdan (1.4 71 kw benzinli) klimaaçıkken rolanti devrinde,yada seyir halinde iken vites değişimleri yaptığımda bir dizel araç gibi yada bir saç kurutma makinesi vinlamasina benzer gur gur gur şeklinde betimleyebilecegim sesler geliyor.

Daha 775 km de iken servise götürülmek zorunda kalan aracimin 1 hafta sonrasına gelen klima kompresöru değiştirildi.Fakat o anormal ses gitmedi.

Bizler sadece araç değil kurumsal hizmette satın almak için marka olmuş otomobilleri tercih ediyoruz.

Otokoc izmir servisinden memnun olmakla birlikte bu sorunun fabrikasyon olduğu kanaatini taşıyorum.Bugüne kadar isim gereği belki 10 farklı model ve marka araç kullanmış biri olarak Ford a olan guvenimin azaldığını üzülerek belirtmek isterim.

Keske almasaydim.

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

Aynı durum bende de mevcut.Nisan 2013 te aldığım Yeni fiesta aracimdan (1.4 71 kw benzinli) klimaaçıkken rolanti devrinde,yada seyir halinde iken vites değişimleri yaptığımda bir dizel araç gibi yada bir saç kurutma makinesi vinlamasina benzer gur gur gur şeklinde betimleyebilecegim sesler geliyor.

Daha 775 km de iken servise götürülmek zorunda kalan aracimin 1 hafta sonrasına gelen klima kompresöru değiştirildi.Fakat o anormal ses gitmedi.

Bizler sadece araç değil kurumsal hizmette satın almak için marka olmuş otomobilleri tercih ediyoruz.

Otokoc izmir servisinden memnun olmakla birlikte bu sorunun fabrikasyon olduğu kanaatini taşıyorum.Bugüne kadar isim gereği belki 10 farklı model ve marka araç kullanmış biri olarak Ford a olan guvenimin azaldığını üzülerek belirtmek isterim.

Keske almasaydim.

2013 dizel araç var bendede klima açıkken hız yapayım dersen eşek gibi anırıyo resmen ses olabildiğine içeride ne değişirse değişsin sonuçta aynısının yenisini takıyorlar ve zamanla aynı sorunlar devam ediyor fiestaların sorunlarını saymakla bitmez bende senin gibi diyorum

Keşke almasaydım 

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Aynı ses mevcut bendeki de....Fakat kompresör değişince gidermi bilemiyorum....Buna fabrika tarafından bir çözüm üretilmesi en doğrusu olucaktır die düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Göğüsten

Tuluhan Bey klima kompresörü zaten değişmiş hali bu videodaki.bencede sorun üretimsel.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Bence bir daha götürüp göstertmenizde yarar var. Böylece kronik bir sorun olduğu Ford a bildirilebilir. Kocaeli de Otokoç ta ki usta bana bunun bildirildiğini söyledi ama çözümün yeni arabalaramı olacağı ya da bizede bu değişimin yapılacağını sormadım açıkcası...

Yorum bağlantısı
Onur Göğüsten

Bence bir daha götürüp göstertmenizde yarar var. Böylece kronik bir sorun olduğu Ford a bildirilebilir. Kocaeli de Otokoç ta ki usta bana bunun bildirildiğini söyledi ama çözümün yeni arabalaramı olacağı ya da bizede bu değişimin yapılacağını sormadım açıkcası..

İlk etapta Otosan iletişim formu ve gerekli iletişim irtibat numaralarından gerekli yazılı ve sözlü başvurularımı oluşturdum.Ne kadar çok kişi yaşadığı problemi uygun çerçevede aktarırsa bu forum ve benzer ortamların faydalı olacağını düşünüyorum.Bir çözüm elde edersem herkesin çözümden faydalanması için paylaşımda bulunacağım.Benzer sorunları yaşayan arkadaşlarımızında gerekli girişimleri yapmış olmaları süreci hızlandıracaktır.İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Bende zaten irtibat formundan yazarak işimi hallettirdimdi. Yoksa servis pek yanaşmama modundaydı klima kompresörünün değişimine..parçayıda 1haftadır bekliyoruz  bakalım....

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
SAMET SAKARYA

Merhabalar 2013 fiesta sahibiyim daha 7000 km de klima açıkken gazdan ayağınızı çektiğinizde çok rahatsız edici bir ses geliyor harıltı gibi internetten araştırdığım kadarıyla herkes aynı konuda şikayetçi

Yorum bağlantısı
mahmut akgün

2014 Model 1,25 Trend Fiestam Var Benimde Bende de Aynı Ses Var Ses Takıntılı Biri Olarak Kendi Kuruntum Diye Düşünürken Tüm Arkadaşlarımın Yazdıklarını Okuduğumda Sorunun Kronik Ya da Fabrika Hatası Olduğundan Eminim Bu Benim Gibi Sıcak Bi Bölgede Yaşayanlar İçin Çok Sıkıntı Kompresör Devreye Giriyor Gibi Ama Kompresör Sorunu Değil Bence Sırf Bu Yüzden Aracımı Değiştirir ve Ford Fiestayla İlgili Hiçte Hoş Şeyler Paylaşmam En Kısa Sürede Servise Gidip Deneyimimi Sizlerle Paylaşacam Arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...