İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima Sesi

Barış Yeniçeri

Recommended Posts

Tuluhan Şıpka
(düzenlendi)

Kliması sorunlu araçlar...Serviste farkında fakat ford yanaşmadığı için salağa yatıyorlar...gelen kompresörde aynı sorun oluyor...benim gibi bu konuda takıntılıysanız satın aracı benim gibi...

tarihinde Tuluhan Şıpka tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

sorun kesinlikle klima ile alakalı değil benim arabaya my fiesta programı atıldı bendede oldu aynı ses araştırdım klimayı acınca ses radyatör fanından geliyor ısınınca çalışması kereken fan kilimayı acınca çalışıyor aracı vcm ile pc ye bağlayıp fanın çalışma derecesi falan değiştirilen bir bolum varsa oradan değiştirilebilir. sorun kesinlikle radyatö fanından kaynaklanıyor

Yorum bağlantısı
levent uğur

Arkadaşlar benimde 2014 model trend x otomatik aracım aynı sorun bende var servise götürdüm hortumu değiştirdiler ancak herhangi bir değişiklik olmadı bunun ile ilgili çözüm bulan varmı?

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

levent bey çözümü var olmazsa gel paranı ben vereceğim(senin arabanın dizeli varsa kesinlikle çözüm var)

şimdi iyi dinle bu ses klimayı acınca  fanın çalışması sonucu geliyor ve sen klimayı kapatınca kesilir çoğu bu normal araba klimayı soğutmak için fan çalışır dese de bilmedikleri şu var bu ses dizel arabalarda olmazken benzinli arabalarda oluyor benzinlilerin kronik sorunu bu  

peki çözüm nedir dersen  çözüm arabaya dizel araba programı atılacak ses kesinlikle kesilir bu beyin programı var ya ondan

nerden biliyon dersen benim arabam dizel benim arabamda hiç ses yokken gecen gün hız sabitleyicisi taktırdım sonradan ona program atılırken (araba şasesi ile internetten dosya indirilip arabaya kuruluyor)  dizel araba beyni atılacağına benzinli beyni atıldı  ben gördüm sorun olmaz diye bir şey demedim kontak ilk acılınca klima acıktı bir ses geldi anlatamam ben heral araba sıcaktı fan o yüzden çalıştı diye geçiştirdim bir araştırdım benzinlinin kronik sorunu bu ben şuan bu sekil kullanıyorum ama yakında bi ustaya gidip dizel programı attırıp kurtula cam eğer senin arabanın dizel versiyonu varsa onun şase numarasını al bir ustaya git bu numaraya araba dosyası indirip atılacak de bunu adanada istanbulda ve ankarada yapabilecek usta var yapar 

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Sağlıklı bir çözüm olduğunu düşünmüyorum...farklı motora ait beyinlere farklı yazılım geliştirdiklerine göre vardır farklılıkları ki böyle uygun görülmüş...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

levent bey çözümü var olmazsa gel paranı ben vereceğim(senin arabanın dizeli varsa kesinlikle çözüm var)

şimdi iyi dinle bu ses klimayı acınca  fanın çalışması sonucu geliyor ve sen klimayı kapatınca kesilir çoğu bu normal araba klimayı soğutmak için fan çalışır dese de bilmedikleri şu var bu ses dizel arabalarda olmazken benzinli arabalarda oluyor benzinlilerin kronik sorunu bu  

peki çözüm nedir dersen  çözüm arabaya dizel araba programı atılacak ses kesinlikle kesilir bu beyin programı var ya ondan

nerden biliyon dersen benim arabam dizel benim arabamda hiç ses yokken gecen gün hız sabitleyicisi taktırdım sonradan ona program atılırken (araba şasesi ile internetten dosya indirilip arabaya kuruluyor)  dizel araba beyni atılacağına benzinli beyni atıldı  ben gördüm sorun olmaz diye bir şey demedim kontak ilk acılınca klima acıktı bir ses geldi anlatamam ben heral araba sıcaktı fan o yüzden çalıştı diye geçiştirdim bir araştırdım benzinlinin kronik sorunu bu ben şuan bu sekil kullanıyorum ama yakında bi ustaya gidip dizel programı attırıp kurtula cam eğer senin arabanın dizel versiyonu varsa onun şase numarasını al bir ustaya git bu numaraya araba dosyası indirip atılacak de bunu adanada istanbulda ve ankarada yapabilecek usta var yapar 

Dizel arabaya benzinlinin yazılımı nasıl atılır? Ne devir uyar, ne vites oranları? Aracın saçmalamayacağı nokta kalmaz?

Turbonun zamanlamasını nasıl yapıyor benzinli araç? Selenoid valfi vs? Buji yok dizelde, 4 silindirde de ateşleme hatası veriyor olması gerekir aracın?

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

ben haftaya farklı beyin attırayım o zaman değerlendiririz.

Yorum bağlantısı
burak can umur

aynı sorun benım aracımdada var 2014 1.25 benzinli trend klima açılınca başta biraz harıltı yapıyor ve devir arttıkça ses te artmaya başlıyor gazdan ayagımı çektiğimde devir düşerkende kısa bir süre yapıyor  ilk farkettiğimde servise gittim dinlediler ve klima motoruna yük binince sesin geldiğini söylediler daha önce böyle bir şeyden şikayet almadıklarını belirttiler onlarda dikkat edilmemiş ama diğer 1.25 benzinli araçlara dikkat ederiz bu konuda dediler . bende pek üstüne düşmedim açıkçası ama çözüm bulan  o sesi kestiren varsa burda paylaştığı taktirde gidip anlatıp onarım yaptırabilriim başka türlü uğraşamam heralde 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

Benim 1.25 trendx benzinli aracımda da klima açınca bir ses gelmeye başlıyor donmuş tüpten hava geçer bir izlenim veren :) klima gazıdır normaldir diye düşünüp hiç önemsemiyordum, takip edeyim bundan sonra. Ama anlamadığım normal olan klima açıkken hiç hissetmememiz mi gerekiyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali serkan tozluklu

Arkadaşlar 1.6 powershift giesta sahibiyiim araç 2014 6000kmde. Aynı sorun bende de var. Araç rolantiden düşünce boğuk bir ses geliyor. Sanki motor sesi içeri giriyor. Servise gidemedim. Napmak lazım bilen var mı? Paylaşabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

burayı takip edin ayın 15 inde adana da bir şey deneyeceğim olumlu olursa sizde değerlendirirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
tahir yaman

Bu sese çare bulabilne var mı acaba? benim aracımda 2013 ford fiesta 1,25.Polen filitresi değiştikten sonra bu ses bendede yapmaya başladı.İyice sinirim bozuldu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
Serkan Özdemir

Aynı sorun bendede var.Rolantide denedim.klima açınca hırıltı tarzında bi ses geliyor,kapatınca ses kesiliyor.Çözüm bulan var mı?daha 10 gün olmadı aracı alalı ama ford bende şimdiden hayal kırıklığı yarattı.araç 2013 1.25 trend

Yorum bağlantısı
Murat Korkmaz

servise götürün garantide klima kompresörünü değiştiriyorlar, ses gidiyor ama tekrarlayabilir zamanla

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Miraç Toptancı
(düzenlendi)

arkadaşlar merhaba,

video'daki ses benim aracımda da var 2014 fiesta 1.6 powershift titanyum kasa servisteki yetkili arkadaş daha öncede bu sesten gelen araçların olduğunu ilk etapta sesi engellemek için klimanın (500TL değerindeğmiş) bir hortumunu değiştireceklerini garantiden onay çıktığını ancak ses devam ederse kompresörü değiştireceklerini söyledi ancak araştırdığıma göre hortumda kompresörde değişşse sorunu çözüm bulun kimse olmamış size sorum şu cvplarsanız sevinirim;

1-sorunu çözen varmı varsa nasıl ne gibi yollar izlendi

2-sorunu sorun etmeyip binmeye devammı ettiniz

cvplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

tarihinde Miraç Toptancı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Candan

Yazın çok sıcak havada klima açıldığında araç sanki hararet yapmış gibi gürültülü fan açıyor dışardan duyuluyor ses, bu klima motorunun sesi.

Anormal bir durum yok yani. Ev klimalarının dış motoru nasıl sesli çalışıyorsa aynısı bunda da mevcut. 

Her arabada böyledir,  fan açmayan arabadan korkun fan açan araba harareti önler. Fiesta'yı 40-45 derece hemen her sıcaklıkta kullandım, yoğun kullandım, araba fan açmaktan öteye gitmedi, bir kez bile hararet yapmadı. 

Bakımları düzgünse hiç dert edilmemesi gereken bir durum.

B segment arabadan E segment konforu beklemeyin. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Miraç Toptancı
(düzenlendi)
On 16.08.2017 at 17:50, Emre Candan yazdı:

Yazın çok sıcak havada klima açıldığında araç sanki hararet yapmış gibi gürültülü fan açıyor dışardan duyuluyor ses, bu klima motorunun sesi.

Anormal bir durum yok yani. Ev klimalarının dış motoru nasıl sesli çalışıyorsa aynısı bunda da mevcut. 

Her arabada böyledir,  fan açmayan arabadan korkun fan açan araba harareti önler. Fiesta'yı 40-45 derece hemen her sıcaklıkta kullandım, yoğun kullandım, araba fan açmaktan öteye gitmedi, bir kez bile hararet yapmadı. 

Bakımları düzgünse hiç dert edilmemesi gereken bir durum.

B segment arabadan E segment konforu beklemeyin. 

@Emre CandanHocam konunun ilk sayfasında bir video kaydı var o sesin aynısı bendeki fan sesi değil yani video'yu izleyip varsa bilginiz dönüş yapmanızı rica ederim.

Bu arada bahsettiğim hortum değişti ancak servisteki arkadaşlarda sesin tam olarak gitmediğini %90 'a yakın azaldığını belirtti ancak aracı kullandığım sonraki günlerde sesi duymaya başladım tekrardan.bayram dönüşü servise yeni kayıt açtırıp kompesörün değişimini talep edicem bakalım sonuç ne olacak burdan yazarım tekrardan.

tarihinde Miraç Toptancı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serhat Mirkelam

Arkadaşlar extra bir bilgidaha verelim;

1.25 lerde hararet yükselip fan açtıgı zaman kompressor de otomatık olarak çalışır bunuda bilmenizde yarar var. Deneyip görebilirsiniz. 105 derece fan acar araclarınız ve fanla beraber kompressor de devreye girer...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali serkan tozluklu

Arkadaşlar ben bugün klimanın borusunu değiştirdim. Fordda bulunan ilgililer fordun son çıkan 2017 modelinde bu borunun ucuna sustrucu takıldığını ve bu sorunu çözdüğünü söylediği. Garentiden klima borusu dağişti şu an sorun yok denedim. Klimeayı açınca O içeriye giren ses gitti. Ama ilerde nasıl olur bilmiyorum. Aracının garantisi olanlara duyurulur. 2017 modelde ford böyle bir çözüm bulunak susturucu takarak boruyu üretmiş gelişmeleri paylaşacağım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...