İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

arkadaşlar bu sitelerde çok güzel ürünler var alışveriş yapanlarda var. ben yeni ilgilenmeye başladım site ingilizce olduğu için pek sağlıklı sipariş veremiyorum bu siteleri kullanan varmı sipariş onaylama konusunda yardımcı olabilecek ?

Yorum bağlantısı

Alibaba toptan satış yapar onu aklınızdan çıkarın. Aliexpress iyidir sayısını hatırlamadığım kadar alışverişim oldu. Takıldığınız yerlerde sorun cevaplayalım

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

eray abi bi kaç sipariş verdim açıklamadaki ibareleri anlamıyorum

mesela ;

mal kabul bekliyor

bekliyor makbuz

bekliyor ödeme

fon işleme

bekliyor gönderi

gibi ingilizceden çeviri olduğu için pek anlam veremiyorum .

kamerada istemiştim heralde yanlış bi işlem yaptım fon işleme yazıyor şimdi karşısında

Yorum bağlantısı

Aliexpress aldığınız ürünü iptal edebilir ve sizden kredi kartının size ait olduğuna dair belge ister.

Kredi kartını ve kimliğini taratıp onlara yollaman gerekiyor.

My aliexpress kısmına girdiğinde solda all orders var oraya girdiğinde aldığın ürünler çıkacaktır karşına.

Yeşil bir yazıyla finished yazıyor mu? ya da ne yazıyor?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

6 adet siparişim var

fon işleme yazan var mal kabul bekliyor diyen var bekliyor gönderi diyen var

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aliexpress aldığınız ürünü iptal edebilir ve sizden kredi kartının size ait olduğuna dair belge ister.

Kredi kartını ve kimliğini taratıp onlara yollaman gerekiyor.

My aliexpress kısmına girdiğinde solda all orders var oraya girdiğinde aldığın ürünler çıkacaktır karşına.

Yeşil bir yazıyla finished yazıyor mu? ya da ne yazıyor?

Paypal ile ödemede bu tip bir sıkıntı yok.Defalarca alışverişim oldu.. ?

Yorum bağlantısı

Ürünün kargolanması bekleniyor. Herhangi bir sorun yok

Paypal ile ödemede bu tip bir sıkıntı yok.Defalarca alışverişim oldu.. ?

Kredi kartıyla ödeme yapanlar için söyledim abi

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

fon işleme dediği ne acaba iptal etmiş olabilirmişim ürünün birini.

birde ücretsiz kargo olanlardan seçmiştim ne kadar sürede geliyor acaba

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Evet onu sonradan gördüm iptal edilmiş. Bazen 1 ayı bulduğu oluyor

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

anladım peki sitenin yönlendirdiği gibimi devam edecez yani onaylama gibi bişey yapmak gerekiyormu

Yorum bağlantısı

Ürünler kargoya verildiğinde shipped yazacak orada. Sonrası bekleyeceksiniz.

Size tavsiyem ürünleri paypall ile satın alın. Gelmezse para iadesi alabiliyorsunuz.

Birde satıcıya alım yapmadan önce mesaj atın. Tracking number (gönderi numarası) la göndermesini söyleyin.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

anladım . site sağlıklı ama dikkatli olmak lazım diyorsun . teşekkürler eray abi . çok değişik ürünler var bunlar bi gelsin bakalım devamınıda isteyecem .

Yorum bağlantısı

Rica ederim paypall üyeliği al kendine, direk kredi kartıyla ürün alma. Paypall tam güvenilirdir.

Yorum bağlantısı
Serkan Ekinci

Arkadaşlar Merhaba,

Uzun zamandır giremedim. Kesin bir sürü şey kaçırmışımdır ama umarım herkes iyidir.

Alışverişle ilgili konu açılmışken yurt dışından kendi hobisi dahilinde de olsa ürün alan arkadaşlar lütfen dikkat edin. 75 Euro üzeri malzemelerin ithalata girdiğini zaten biliyorsunuzdur. Çok pahalıya bile gelse bir şekilde bu malzemenizi sorunsuz çekebilirsiniz. Özellikle malzemeniz DHL, UPS gibi kargolarla gelirse bu birimlerin gümrükle ilgili yerlere vereceğiniz vekaletle işlemleriniz kısa sürede halledilir.

Yalnız şimdi TAREKS diye bir olay çıktı. "TAREKS’in öncelikle ithalatta ürün güvenliği denetimine tabi tutulan kişisel koruyucu donanım, oyuncak, yapı malzemeleri, tıbbi cihaz, telsiz ve telekomünikasyon terminal ekipmanı, pil ve akümülatör gibi sanayi ürünleri ile ihracatta ve ithalatta kalite denetimine tabi tutulan tarım ürünlerini kapsaması öngörülmektedir." Malzemenizin adetine ve fiyatına bakılmaksızın getireceğiniz ürün bu ürünlere benzer bir ürünse Ekonomi bakanlığından izin almanız gerekiyor. Para işlerine girmiyorum. Malzemenin yukarıda bahsedilen mallardan olması da gerekmiyor. Bu malzemelerin yer aldığı gümrük numarasında (malzeme sınıf numaraları) yer alıyorlarsa da aynı kaderi paylaşacaklar.

Bir yerde okudum arkadaşın biri Türkiye de olmadığı için hobi olarak ilgilendiği oyuncak helikopterine aklımda kaldığı kadarıyla 25 dolarlık parça almış. Sadece belgeler için 500 lira istenmiş kendisinden. Bunun dışında durumda halen netlik kazanmamış. Ekonomi bakanlığının önünde buna benzer çok dosya varmış, diye yazıyordu. Bilginiz olsun...

Ben nereden öğrendim, 5 yıldan beri ithal ettiğimiz Nano Silgi (Kir ve Leke Silgisi) için ekonomi bakanlığından izin almak zorunda kaldık. Gümrüğe malın mı geldi o malı eline alıncaya kadar dikenin üzerinde oturuyorsun...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ürünün kargolanması bekleniyor. Herhangi bir sorun yok

Kredi kartıyla ödeme yapanlar için söyledim abi

Yurtdışı ve Kredi kartı :) Üstelik Çin..Mutlaka paypal hesap açılmalı.

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Bildiğim kadarıyla aliexpress de paypal ile ödeme yok. Ben bir ürün almıştım gümrükte takıldı.Geri Çin e gitti.Paramı iade ettiler.Kredi kartı fotokopisi yollamadım.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Aliexpressten alışveriş yapmıştım ve paypal ile ödemiştim. Ben mi yanlış yaptım :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bildiğim kadarıyla aliexpress de paypal ile ödeme yok. Ben bir ürün almıştım gümrükte takıldı.Geri Çin e gitti.Paramı iade ettiler.Kredi kartı fotokopisi yollamadım.

Var olmaz mı..

Yorum bağlantısı

Aliexpressten alışveriş yapmıştım ve paypal ile ödemiştim. Ben mi yanlış yaptım :p

Var olmaz mı..

Paypal yok.

n1rvs.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aliexpresten alış veriş yapıyorum.. sanal kartım ile ödeme yapıyorum.. Bir ürün kalitesiz geldi adam telafi etmek için aynı ürünü 3 defa gönderdi..

Ben hiç bir sorun yaşamadım...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Akan Belen
Ayhan Onaran

Paypal yok.

Haklısınız şimdi baktım yok.Son dönemde kaldırmışlar demek ki.Daha evvel vardı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...