İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

aux çıkışlı sony marka teyip evde boşta duruyor bunu aracıma takıp usb ye çevirmek istiyorum. Teyibin modeli cdx gt25  gittigidiyorda aşagıdaki linkini attıgım ürünü buldum aynısını veya muadilini aliexpresden bulamadım.  Bu ürünü almalımıyım yoksa baska dönüştürme yöntemleri varmıdır. 

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elektro-aux-usb-cevirici-converter-usb-calar-cakmaklik-sipiral-kablolu-aux-kablolu-321914013?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*236136807*22544672247*58375880727*{type}*321914013*aud-338833715659:pla-374671891601&gclid=EAIaIQobChMIv77p8uny2QIVXc-yCh1CjwBQEAQYASABEgJA9vD_BwE&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

buna dönüştürücü denemez.Bu sadece teybin aux girşine bağlanır, oradan sesi yollar, sadece.Yani teypten müziğe/ parça atlatma vs. kumanda yoktur.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Eren Gökmen
(düzenlendi)

aliexpresste dispute acinca muhattap satici mi yoksa aliexpress mi?

sorunum söyle: bir ürün aldim (28.03.2018 saat 16:05) saat 17:05te ödendi maili geldi. yaklasik 10 saat sonra vazgectim cancel secenegini sectim. bu arada ürünün gönderildigi yazmiyordu sanirim islemde oldugu yaziyordu. 29.03 saat 7:20 de cancel istegim iptal edildi: neden olarak "the parcel has been issued" yaziyordu. tekrar cancel senegini sectim ve saticiya mesaj gönderdim. geri dönmedi. saat 10da cancel isteginin reddedildigi ve takip numarasini iceren bir mail geldi. takip numarasini tasiyicinin sitesinde kontrol ettim 29.03 saat 12:10 da ilk hareket olarak "order information has been transmitted to dpd" yaziyordu. 

dispute acabilmem icin bir kac gün daha var. ürünü geri gönderip para iadesi almak istiyorum. sizce nesil sonuclanir? gönderim ücreti falan nasil olur? istenilen para bölümüne ürün ücreti+gönderim ücreti+geri gönderim ücreti seklinde mi yazmaliyim?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hiç böyle birşey yapmadım ama her durumda öncelikli muhatabınız satıcı, sonra ali expresstir. Satıcı kabul etmezse isteğinizi, aliexpress hakem olarak karar verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

aliexpresste dispute acinca muhattap satici mi yoksa aliexpress mi?

sorunum söyle: bir ürün aldim (28.03.2018 saat 16:05) saat 17:05te ödendi maili geldi. yaklasik 10 saat sonra vazgectim cancel secenegini sectim. bu arada ürünün gönderildigi yazmiyordu sanirim islemde oldugu yaziyordu. 29.03 saat 7:20 de cancel istegim iptal edildi: neden olarak "the parcel has been issued" yaziyordu. tekrar cancel senegini sectim ve saticiya mesaj gönderdim. geri dönmedi. saat 10da cancel isteginin reddedildigi ve takip numarasini iceren bir mail geldi. takip numarasini tasiyicinin sitesinde kontrol ettim 29.03 saat 12:10 da ilk hareket olarak "order information has been transmitted to dpd" yaziyordu. 

dispute acabilmem icin bir kac gün daha var. ürünü geri gönderip para iadesi almak istiyorum. sizce nesil sonuclanir? gönderim ücreti falan nasil olur? istenilen para bölümüne ürün ücreti+gönderim ücreti+geri gönderim ücreti seklinde mi yazmaliyim?

Ürün postaya verildikten sonra cancel edilemiyor. Eğer ki ürün size ulaştığında geri göndermek isterseniz, postasını sizin karşılamanız ve gönderilirken ödenen postanın bedelinin ürün bedelinden düşülmesini beklemeniz gerekiyor. Yani baktığınızda ürün 5-10$'lık bir şey ise, uğraşmaya değmez. TR'de bu işlemi yapmak isteseniz geri gönderim bedeli 15$'a kadar çıkabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Ürün postaya verildikten sonra cancel edilemiyor. Eğer ki ürün size ulaştığında geri göndermek isterseniz, postasını sizin karşılamanız ve gönderilirken ödenen postanın bedelinin ürün bedelinden düşülmesini beklemeniz gerekiyor. Yani baktığınızda ürün 5-10$'lık bir şey ise, uğraşmaya değmez. TR'de bu işlemi yapmak isteseniz geri gönderim bedeli 15$'a kadar çıkabiliyor.

Ürün bedeli 40euro 10euro da gonderim ucreti vardi. Ben saticinin ürünü kargolamadan önce cancel yaptigimi dusunuyorum

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Akan Belen

http://VrqMyy.png

Aliexpressden servet abiye sorarak aldığım Led ampuller halen ulaşmadı bana. Satıcıya mesaj attım bana bu resmi gönderdi. Sorguladıgim zaman sanki İstanbul'a gelmiş gibi ay başında ama bana ulaşmadı halen daha. Bu konuda yapacak bir şey varmı acaba 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kontrol edince herhangi bir bilgi görünmüyor zaten ama.Yukarıda ki mesaj niye böyle gösteriyor onu anlamadım açıkçası.normal de satıcının sayfasında teslim zamanını en son 30 nisan olarak gösteriyor.Tabiki onlar kesin tarihler değil ama.Beklemek gerekir mi yoksa biraz daha yoksa süre bitmeden işlem başlatmak geremir mi bilemedim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

süre bitmeden 1 gün evveline kadar başlatırsanız dispute, zaten aliexpress iptal ediyor prosesi direkt.

Son ana kadar beklenecek. Ülke sınırlarına girdiğinde ptt'nin sitesinden görülebiliyor zaten.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

On 29.04.2018 at 23:05, Sani Gerşon yazdı:
On 29.04.2018 at 23:05, Sani Gerşon yazdı:

süre bitmeden 1 gün evveline kadar başlatırsanız dispute, zaten aliexpress iptal ediyor prosesi direkt.

Son ana kadar beklenecek. Ülke sınırlarına girdiğinde ptt'nin sitesinden görülebiliyor zaten.

Satıcı mesaj atmış yeniden başka bir takip numarası vermiş onunla PTT den sorguladıgim da üst kısımda birşey çıkmıyor ama alt kısımda gönderi hareketleri kısmında 4.11 inde malezyadan çıkmış gibi görünüyor. Yurt içi girişi halen görünmüyor. Satıcı süreyi uzatmış zaten ama bu kadar gecikmiş olması kötü.Sanirin kaybolup gitti ürün. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kaybolup gitmez. Bazen yolda plananan taşıma firması bi anda değişmek durumunda kalıyor, bu da taşıma kodunun değişmesine yol açabiliyor. Keza kaybolup gitse dahi para gitmez, size iade edilir ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
On 04.04.2018 at 15:35, Eren Gökmen yazdı:

Ürün bedeli 40euro 10euro da gonderim ucreti vardi. Ben saticinin ürünü kargolamadan önce cancel yaptigimi dusunuyorum

Bende aynı durum oluştu. Sizin siparişinizin sonucu  oldu. 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben de kızıma telefon kılıfı aldım 2'si geldi, 2'si gelmedi. Dispute açtım ama gelmedi birşey. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 saat önce, Serkan Karadağ yazdı:

Bende aynı durum oluştu. Sizin siparişinizin sonucu  oldu. 

Urun geldikten sonra dispute actim. Urunun paketi acilmamisti. Satici uun bedeli ve kargo ucretini odemeyi kabul etti. Ama geri gonderim ucreti 10euro civari. Satici iadeyi kabul edince geri gonderimi odemek zorunda kaliyorsunuz. Bu arada satici son adıma kadar bana hic cevap yazmadi. Ben de aliexpress musteri hizmetleri ile baglanti kurdum. Beni hakli buldular ama onlar bana sadece urun gelmemis gibi urun bedelini talep eden dispute ile yola devam et dedi. Tabi ki satici geri cevirdi. Cunku urun bana ulasti. Ben de tam anlamiyla derdimi anlatarak editledim. 7 mayista olay aliexpresse tasinacak. Bakalim ne olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ürün dün elime ulaştı benim. Biraz garip bir alışveriş oldu bu sefer takip ederken ülkede bile görünmüyordu direk paket geldi [emoji23]

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kaan Karakaya

Aliexpress Standart Shipping ile alınan ürünlerde UR ile başlayıp YP ile biten bir kod verilmişse Çin içi taşıması Yanwen tarafından yapılır ve sonrasında uluslararası taşımasını yapacak firmaya ulaştırır. Bu firmaya ulaştığında PTT sitesinde kullanılır yeni bir kod oluşturulur. Yeni kodu temin edebileceğiniz adresler aşağıdadır:

http://track.yw56.com.cn/en-US/  veya https://packageradar.com

Ancak son zamanlarda bu kodlardan görmüyorum artık. Yine de aklınızda bulunsun :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

son zamanlarda Türkiye de n11 vb. gibi sitelerdeki fiyatlar Ali den daha ucuz bile olabiliyor. ürün almadan önce bakmalı hazırdaki ürünlere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sani Gerşon

Site bu aralar nasıl arkadaşlar? Aliexpress inanılmaz yavaş, sayfa tam anlamıyla yüklenemiyor, açılmıyor vs. Sizlerde durum nedir?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Site bu aralar nasıl arkadaşlar? Aliexpress inanılmaz yavaş, sayfa tam anlamıyla yüklenemiyor, açılmıyor vs. Sizlerde durum nedir?

Bende telefondaki uygulamadab ödeme yapamiyorum. Kredi kartinin son kullanma tarihi istiyor. Dogru giriyorum ama öde butonu calismiyor. Bilgusayarda calisiyor ama tam yukleme konusunda priblem var bende de

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
19 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

çin de yılbaşı tatili var. köpek yılı bitti domuz yılına giriyorlar

bu sene uçaklardan uzak durmalı, pc ve bileşen satışları azalabilir, bol seyahat gezi ve çevre keşfi önerilir.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

15 şubatta bitiyor tatil 18 şubat işbaşı.

Fiyat veremiyoruz yahu.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Eren Gökmen
2 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

22 € üzerine %20 vergi veriyoruz şuan. 

O cepte zaten. Avrupada da benzer bir vergilendirme var. Turkiyede simdi ya bu deger azaltilacak ya da hepsi vergiye tabi tutulacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...