İçeriğe Yönlendir

Ford Vs.Volkswagen

Hasan Varnalı

Recommended Posts

Hasan Varnalı

Tamamdır bende Golf ile focusu karşılaştırdım. VW-Ford :)

Yada illa Diğer modellerini karşılaştıralım

Amerikan Passat Skidpadde daha iyi Hemde ford Taurustan :) Mondeode değil ford Taurus :) Slalom hızlarıda aynı hemen hemen :)

Buda öve öve bitmeyen fiesta,sınıfında lider olabilir belki ama kesinlikle C sınıfı bir golften iyi asla ve asla olmaz :)

eminim golf ün çıktığı her virajdan focusun çok rahatlıkla çıkabileceğine ben bunu da çok kere gördüm yaşadım :) ama marka fanatikliği iyi değildir sizde bugün golf yarın başka birşey olabilir ;).Yinede yok dersen deneyebiliriz her virajdada :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

VW Motor, Konfor, Donanım ve Teknoloji olarak daha başarılı..

Yol Tutuş olarak Yeni Fiestalar haricinde, ben hala Ford'un Tüm segment arabalarından, aynı sınıfta daha iyi yol tutan araç göremedim..

(Yeni Focus ve Golf'ü denemedim yanlış olmasın)

+100 (Motor konusu hariç, teknolojide de aman aman fark yok) yeni fiesta konusunda katılıyorum, peşimden gelemiyorlar :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Neyse, ötv vs. olayları bir düzelse zaten bu markalara bakmayız bile :)

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Yahu yukarıya test verileri koyuyorum,bambada focus3 bende golf6 vardı diyorum hepsinide sürdüm diyorum.Abartacak birşey biri ne ise diğeride odur.İkisinin birbirinden farkı yok diyorum ben.Ben ne fanatikliği yapıcam ailede ikiside var diyorum,siz fanatiklik yapıyorsunuz bence :) Yukarıda yazdıklarımın aksini kanıtlayacak bir test varsa gözle görülür,elle tutulur yayınlarsanız sevinirim. Ben hem testleri ortaya koyuyorum hemde kendi düşüncelerimi bu kadar alınganlık neden ? Benim sadece aralarında bir fark olmadığını abartmaya gerek olmadığını söylüyorum :)

Alınganlık mı :unsure2:Ford ne benim babamın malı nede volkswagen düşmanımın malı sadece merak ettiğim birşeyi sordum sende kendi fikrini söyler geçersin bir sorun yok yani alınanda yok ;)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

VW - FORD ? Sorunun cevabı çok basit... Girin sahibinden.com'a veya arabam.com'a karşılaştırın bakalım aynı model ve kondisyondaki Fiesta - Polo // Focus - Golf // Mondeo - Passat fiyatlarını, cevap otomatik olarak çıkacaktır. VW sınıf başkanıdır, Opel, Ford, Röno Pejo vs markalar anca izci kolu, sağlık kolu beslenme kolu resim kolu falan olabilir ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ya bırakın bu tırtları, gidip Audi falan alalım :)

Ben aldım Audi, bildiğin VW işte sadece içi dışı daha şık o kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

fiat hangi kolda :) ayrıca o algı bizim millete hastır, Ford-Vw = aman aman arabalar olmadığı gibi, hemen hemen aynıdırlar :)

Benden sana gelsin abi :)

Tesla dedin bitirdin beni, alayı yalan ve tırt bunun yanında Mersoda Maserati de Ferroda, Tesla S versinler bana yeter :)

Ah ulem ahhhh :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

fiat hangi kolda :) ayrıca o algı bizim millete hastır, Ford-Vw = aman aman arabalar olmadığı gibi, hemen hemen aynıdırlar :)

Fiat tokat kolunda cicişim, bak senin ve diğer fanatik asker Ayhan'ın yüzünden o 149 Bg'lik T-jet ile ne kadar gariban Fiesta görsem sıkıştırdım tokatladım paraladım ezdim geçtim. Demek ki Fiat Karate kolunda.

ayrıca o algı bizim millete hastır,

Haa pardon unuttum bizim millete has olduğunu ve senin Amerika Birleşik Devletlerinde ikamet ettiğini. Doğru diyorsun yerel bir başarı yoksa Avrupa ve Amerika da ha Tata ha VW değil mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Fiat tokat kolunda cicişim, bak senin ve diğer fanatik asker Ayhan'ın yüzünden o 149 Bg'lik T-jet ile ne kadar gariban Fiesta görsem sıkıştırdım tokatladım paraladım ezdim geçtim. Demek ki Fiat Karate kolunda.

Haa pardon unuttum bizim millete has olduğunu ve senin Amerika Birleşik Devletlerinde ikamet ettiğini. Doğru diyorsun yerel bir başarı yoksa Avrupa ve Amerika da ha Tata ha VW değil mi ?

Hahaha, düzde evet virajda t-jet le bile beni zor tokatlarsın, gel ralliye pilotajını görelim :) fiat önce araba yapmayı öğrensin, adamlar hala motorda kalmış, hem ben bu ülkede yaşıyorum ve diyorumki al birini vur ötekine, ha ford ha vosvos hepsi aynı, bu arada fiat bunların anca stepnesi olur, bu bu ülkede böyle, abd de değil çünki esmasi okunmaz senin tırt fiatın :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Fiat'ın karakteri Ford ile benzerlik taşıyor abi; zevkli.

Motorun verdiği zevk açısından evet :)

Sonuç olarak VW=

Yol tutuş olayınıda zaten konuştuk :)

Kısaca, hadi leeem ordaan diyorum :D :D :D :D :D

Sonuç olarak Ford= yanında kimse olmaz (seste olmaz), salt sürüş keyfi kimseyle paylaşılamaz :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yok dinamizm olarak. Polo gibi zevksiz sanma yani Punto'yu :)

Zaten bir o var, eskiden Bravo var diyordum, artık onuda demiyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hondada denesekmi :p Yada fiatta haha :D

Sağlamlığına sözüm yok :) diğerlerinide deneme, boşa masraf olmasın sonra :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hahaha, düzde evet virajda t-jet le bile beni zor tokatlarsın, gel ralliye pilotajını görelim :) fiat önce araba yapmayı öğrensin, adamlar hala motorda kalmış, hem ben bu ülkede yaşıyorum ve diyorumki al birini vur ötekine, ha ford ha vosvos hepsi aynı, bu arada fiat bunların anca stepnesi olur, bu bu ülkede böyle, abd de değil çünki esmasi okunmaz senin tırt fiatın :D

T-jet ile virajda bir tokat atarım, yemin ediyorum arabanı yakarsın sinirden. Bu forumda bir dolu adam var yanımda oturup T-Jet'in nasıl yol tuttuğunu ve viraja girdiğini canlı olarak gören. Tamam bir t-jet bulup geliyorum kapışalım ama anahtarına. Önce noter de protokol hazırlatıp sonra basalım. Ben de ibreti alem için senin pancar motorlu Fiesta'nın içine soğan ekip saksı diye Tem otoyol kenarına bırakacağım, yürümüyor etmiyor bari saksı olarak çevreye faydası dokunsun.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Puntoya istiyorlar 42binlira üstüne biraz daha konulur Leon alınır be abi :) Bravo desen Leonu falan geçmiş fiyatlar :)

Leon gibileri varken, Skoda yıda unutmayalım, fiatın ancak galersinin önünden geçerim, geçerkende karşısındaki Ford bayiine bakarım üstelik :D (yakında tostos bayide açılacak onada bakabilirim)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

T-jet ile virajda bir tokat atarım, yemin ediyorum arabanı yakarsın sinirden. Bu forumda bir dolu adam var yanımda oturup T-Jet'in nasıl yol tuttuğunu ve viraja girdiğini canlı olarak gören. Tamam bir t-jet bulup geliyorum kapışalım ama anahtarına. Önce noter de protokol hazırlatıp sonra basalım. Ben de ibreti alem için senin pancar motorlu Fiesta'nın içine soğan ekip saksı diye Tem otoyol kenarına bırakacağım, yürümüyor etmiyor bari saksı olarak çevreye faydası dokunsun.

Otoyol değil, tak tarmac lastiklerini stablize yola gel, uçmadan peşimden 2 viraj gel, o zaman düşünürüz :D

Düz yolda o arabayla küçük kardeşimde geçer benim fiestayı, seni gidi düz yol tokatçısı peluş mayk seniiii :)

http://www.youtube.com/watch?v=zpjJ2tRoWns

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Otoyol değil, tak tarmac lastiklerini stablize yola gel, uçmadan peşimden 2 viraj gel, o zaman düşünürüz :D

Düz yolda o arabayla küçük kardeşimde geçer benim fiestayı, seni gidi düz yol tokatçısı peluş mayk seniiii :)

Peluşum ben ama seni yine de her şekil tokatlarım merak etme gardaş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tokat yiyeceksek sonuçta, senden yiyelim be gardaş, dert ettiğin şeye bak :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tabiii gider ne sandın :) yalnız t-jet gidicem diye nerdeyse rüzgardan dağılacak gibi, yavaşlasın diye birde pencere açmışlar arka pandizota kadar fırtına kopuyor içeride :D

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Mondeo Passat'dan hem daha konforlu hem da daha iyi yol tutuyor. Golf ise Focus'tan daha konforlu ve daha iyi yol tutuyor. Polo Fiesta'dan daha konforlu, Fiesta'nın yol tutuşu ise bir tık daha iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

Belki yaşıtızdır kardeşimsindir yada büyüksündür abimsindir saygım sonsuzdur kim ne olursa olsun.Ben test sonuçlarını koydum mu? koydum.(Golf daha hızlı girmiş slaloma ,focusda 0.2G daha hızlı imiş yani sunroof'um olmasın ama yol tutuşum olsun gibisinden söylediğin lafa espri olarak yazmıştım ) Kendi düşüncelerimi yazdım mı yazdım.

Ama şu aşşağıdaki laf nedir Allah aşkına ? Başlarım arabasına benim bir çok abim oldu bu forumdan,arkadaşım oldu ama bu nedir ? Denenmişini koydum işte video olarak.Tamamen profosyonel ve ekipmanlarla yapılan test var.Burda aşşağıdakini denesek bize ne yararı olacak ? Neremiz artıcak neremiz azalıcak.Bence bu laf olmadı,ha illa muhabbetini yapmak istiyorsan aç techturkey'e konunu orda bir sürü deneyecek adam çıkar merak etme.Burası ne techturkey nede ben ordaki adamlardanım.Benim takıldığım tek nokta bu idi...

ben bunu en son cevabımda yazdım sen ilk mesajından beri var dikkat et öyle bir amacım olsaydı orda açardım konuyu merak etme :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

görünüşte hiç bir vw focusdan iyi değil çok hantal bir görünüşleri var. en güzel duran focus III.

Emin misiniz?

BDB2B5DC4CCD4B85B9CC850F47029735.jpg

Bence en tipsiz focus, focus 3tür.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Emin misiniz?

Bence en tipsiz focus, focus 3tür.

bu arabanın neresi çekici anlam veremedim. Bence en yakışıklı focus focus 3

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Bak aramızda kalsın ;)

Fiesta'm varken, sağdan soldan görüp (Çeşitli forum kullanıcılarından) yok yol tutuşum şöyle, yok sağlamlığım böyle, öyle kaçıyorum, böyle uçuyorum, peh diğerleri araba mı vs vs :) ben de öyle zannediyordum.. Ta ki Polo'ya kıçım değene kadar.

Fiesta ile giripte Polo ile çıkamadığım hiç bir yol yok. Hani o övülen sadece Ford'a özel yol tutuş? O iş öyle değil işte.. İlk Focus çıktı, segmentinde çığ açtı, yol tutuş, sağlamlık, frenaj vs. Rakipler de boş duracak hali yok ya.. Ama millet hala öyle sanıyor.

Focus'ta kullandım Fiesta'da.. Sene 2000'ler olsa haklılar yol tutuş, frenaj, direksiyon öyle böyle, ama değiliz ve rakiplerde boş durmadı.

Standart bir donanım da, denk kapasitelerde arada ki farkı anlamak için özel niyet lazım. Nasıl ki Golf 6 bağımsız Golf 7 torsiyon çubuğu olayında ki gibi.

Boş vereceksin he diyeceksin :p , 2 sene önce aynı senin gibi denk gelirse binilirse Vw'ye o zaman anlarlar, sıkıntı yapma bir şeyleri kanıtlayacam diye, mal ortada zaten. :p

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...