İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Ampul Tipleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı

All In One H8 H9 H11 LED CREE Chips COB Headlight Conversion Kit 50w 7200LM 3000K/6000K/8000K 12V/24V Bulb Lamp DRL Fog Light
http://s.aliexpress.com/zEfIvM3y
(from AliExpress Android)

Bu üründen aldım ışık olarak link attığınızdan daha başarılı bir ürün...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
merhaba, 
2004 monde ghia-x için https://tr.aliexpress.com/item/2Pcs-H11-H8-CANBUS-Error-Free-White-Sharp-Cree-28leds-140W-LED-Fog-Light-DRL-Bulb/32696605332.html?spm=2114.13010208.99999999.264.LRWCp0 ürünü almayı düşünüyorum.

Bu konuda sizin değerli yorumlarınızı alabilir miyim. teşekkürler

Lümen değeri düşük.
Farlarda kullandığımız ledlerden alın. Bu sadece görsel işlev yapabilir.
Yorum bağlantısı
Murat Akın
(düzenlendi)
1 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

All In One H8 H9 H11 LED CREE Chips COB Headlight Conversion Kit 50w 7200LM 3000K/6000K/8000K 12V/24V Bulb Lamp DRL Fog Light
http://s.aliexpress.com/zEfIvM3y
(from AliExpress Android)

Bu üründen aldım ışık olarak link attığınızdan daha başarılı bir ürün...

O zaman Ömer beyin tavsiye ettiği uygun olur diye düşünüyorum. doğrudan aldığımda uygulayabilir miyim yoksa direnç vb. aparat falan gerekli olur mu?

tarihinde Murat Akın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

O zaman Ömer beyin tavsiye ettiği uygun olur diye düşünüyorum. doğrudan aldığımda uygulayabilir miyim yoksa direnç vb. aparat falan gerekli olur mu?

Valla 3 saat önce söktüm taktım direk... Mis gibi oldu
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Akın
10 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Valla 3 saat önce söktüm taktım direk... Mis gibi oldu

teşekkürler sipariş verdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Akın

merhaba, 

2004 monde ghia-x için angel almayı düşünüyorum. Ürün olarak da https://tr.aliexpress.com/item/HochiTech-ccfl-angel-eyes-kit-white-6000k-ccfl-halo-rings-headlight-for-FORD-Mondeo-MK3-2001/32787686313.html?spm=2114.13010208.99999999.264.hfc3JJ bu ürünü almayı düşünüyorum. Ama elbette bu konuda sizin değerli yorumlarınızı almadan sipariş vermek istemiyorum. Yorumlarınızı ve başka tavsiyelerinizi alabilirsem çok sevinirim. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
53 dakika önce, Murat Akın yazdı:

merhaba, 

2004 monde ghia-x için angel almayı düşünüyorum. Ürün olarak da https://tr.aliexpress.com/item/HochiTech-ccfl-angel-eyes-kit-white-6000k-ccfl-halo-rings-headlight-for-FORD-Mondeo-MK3-2001/32787686313.html?spm=2114.13010208.99999999.264.hfc3JJ bu ürünü almayı düşünüyorum. Ama elbette bu konuda sizin değerli yorumlarınızı almadan sipariş vermek istemiyorum. Yorumlarınızı ve başka tavsiyelerinizi alabilirsem çok sevinirim. teşekkürler.

Ghia farına mercekten dolayı takamayabilirsiniz.. 

Ayrıca, gece güzel görünse de montaj şeklinden ve kusurlarından dolayı gündüz kötü görünebilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Akın
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ghia farına mercekten dolayı takamayabilirsiniz.. 

Ayrıca, gece güzel görünse de montaj şeklinden ve kusurlarından dolayı gündüz kötü görünebilir.. 

aslında ben arabayı aldığımda üzerinde vardı ancak çalışmıyordu.far içinin de temizlenmesi gerekiyordu. çalışmadığı içinde biz de onu söktük. mercek etrafında ki silikon kalıntılarını temizleyince oradaki varaklar da çıktı. karşıdan çok belli olmuyor izler.   farın içi de siyaha boyalı olduğundan ve aliexpress de çok pahalı olmadığı için almak istiyorum. 

anladığım kadarıyla merceğin etrafına takmak için ne olur ne olmaz bir çap ölçümü yapmam faydalı olacak sanırım. yorum ve cevabınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Dün gece test etme şansım oldu, uzun yolda sislere taktığım bu ampülleri adeta 3.bir far daha oldu araçta. Çok iyi bir aydınlatması varmış çok beğendim, ayar yapmam gerekecek sadece. İnce ayar. Tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
42 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Dün gece test etme şansım oldu, uzun yolda sislere taktığım bu ampülleri adeta 3.bir far daha oldu araçta. Çok iyi bir aydınlatması varmış çok beğendim, ayar yapmam gerekecek sadece. İnce ayar. Tavsiye ederim

Sis denk gelirse.. sisli havada bakmak gerek... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Sis denk gelirse.. sisli havada bakmak gerek... 

Sis değil de abi, yangın vardı dün yolda tarlada, yol bildiğin gözükmüyor idi o arada test ettim zaten...
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Erman Uzun

C10w olan tavan lambalarını C10w led lambalar ile değişmek istiyorum doğrudan bu ledlerden alsam sorunsuz değişip kullanılır mı birde led olunca aydınlatma beyaz oluyor mu 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 dakika önce, Erman Uzun yazdı:

C10w olan tavan lambalarını C10w led lambalar ile değişmek istiyorum doğrudan bu ledlerden alsam sorunsuz değişip kullanılır mı birde led olunca aydınlatma beyaz oluyor mu 

Beyaz led alırsanız olur tabi. 

Almadan önce ampulün boyunu ölçün. Alırken de aynı ölçü ile alın. 3,6 3,8 4,2 gibi değişik boyları var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
29 dakika önce, Erman Uzun yazdı:

Ön ve arka tavan aydınlatmasında toplam 6 tane ampül var.  Ortadakiler 41 mm olması lazım. Ben 37 mm aldım ufak geldi. Festoon tip diye geçiyor.

Gel gelelim bunların yanlarındaki ampüllere. Bu yandaki ampüller ters polarize. Yani standart led ampül takarsanız olmuyor. Ya polarizesiz ledler var onlardan alacaksınız ya da benim gibi onları sabit bırakacaksınız. Çünkü onlar kapıları açınca zaten yanmıyor. Sadece basınca yanıyor. Ben de beyaz ışık gözü yorar uzun yolda diye onları sarı bıraktım sadece ortaları değiştirdim.

Asıl önemli husus ise sigortayı çıkarmadan tavan ampül değişimi yapmayın. Sigorta patlıyor genelde.

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gel gelelim bunların yanlarındaki ampüllere. Bu yandaki ampüller ters polarize. Yani standart led ampül takarsanız olmuyor. Ya polarizesiz ledler var onlardan alacaksınız ya da benim gibi onları sabit bırakacaksınız.

H6W.  Ben ledlerin içini açıp kutuplarını ters çevirmiştim. Hatta en son Ömer'e de yapmıştım. Resimleri duruyorsa yükler, ben silmişim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Erman Uzun
On 10/1/2015 at 16:03, Mehmet Ozyurek yazdı:

Frenler  http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/244395-fordun-2006-mondeoya-yapmay%C4%B1-unuttuklar%C4%B1/page-20#entry2516477

Direnç yada paralel ampul bağlanmaz ise hız sabitleyici çalışmaz.. 

Sinyaller http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/244395-fordun-2006-mondeoya-yapmay%C4%B1-unuttuklar%C4%B1/page-16#entry2467961

Direnç bağlanmazsa hızlı yanar.. 

Bunu bulamazsınız.. Çünkü en az 50 wattlık direnç lazım.. ki o da minimum şu boyutta olur...  

bIzb7nE.jpg

Direnci araya koymayacaksınız, ampul gibi paralel bağlı olacak.. 

Dün muayeneye girdim Allah şükür önemli sorun çıkmadı yalnızca fren lambaları yapmıyormuş yaptır gel dediler şimdi fren lambalarını ben alsam ampül yapabilir miyim yada hiç uğraşmadan elektrikçi mi yapsa sorunsuz olması için neye dikkat etmeliyim 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
On 25.07.2018 at 20:58, Erman Uzun yazdı:

Dün muayeneye girdim Allah şükür önemli sorun çıkmadı yalnızca fren lambaları yapmıyormuş yaptır gel dediler şimdi fren lambalarını ben alsam ampül yapabilir miyim yada hiç uğraşmadan elektrikçi mi yapsa sorunsuz olması için neye dikkat etmeliyim 

Eliniz tornavida tutuyorsa kendiniz yapabilirsiniz, Muayene tekrarı olduğu için elektrikçinin bakması da sağlıklı olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alişan YILMAZ
On 20.05.2013 at 23:44, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kısa farlar

xenon : D2S

halojen : H7

Uzun Far : H1

Parklar : W5W (T10)

Ön Sinyaller : PY21W BAU15s (Sarı)

Ön Sisler : H11 (55W)

Çamurluk sinyali :

Sarı sinyal camlı olanlar : W5W (T10)

Beyaz sinyal camlı olanlar : WY5W (T10)

Arka parklar : R5W

Fren : P21W/5W (BAZ15D)

Arka Sis : P21W

Plaka : C5W

Arka Sinyal

Makyaj Öncesi : P21W (BA15s)

Makyaj sonrası : PY21W (BAU15s)

3. Fren Lambası : W5W (T10)

Geri Vites : H21W (BAY9S)

Ayna Altı Ayak Aydınlatması : W5W (T10)

Harita okuma lambası : H6W

Makyaj Lambaları : W5W (T10)

Tavan Lambaları C10W

Bagaj Lambası C10W

Ayak aydınlatması : W5W (T10)

Torpido Aydınlatması : W5W (T10)

Gösterge - ibre ve kadran aydınlatma : T10

Gösterge - lcd panel aydınlatma : T5

Gösterge - ikaz lambaları : T5

sayın Mehmet abicim mk4 içinde bunlar geçerli mi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sayın Mehmet abicim mk4 içinde bunlar geçerli mi [emoji4]

Değildir.
Forumda yoksa onun için de bir çalışma yapalım.
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Değildir.
Forumda yoksa onun için de bir çalışma yapalım.

Abi eğer öyle bir imkanımız varsa çok iyi olur :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
On 08.09.2018 at 14:52, Alişan YILMAZ yazdı:

Abi eğer öyle bir imkanımız varsa çok iyi olur :)

Yaptım :)

Mk4 bölümünde yayında.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
On 28.10.2018 at 16:36, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yaptım :)

Mk4 bölümünde yayında.. 

Çok sağol abi, bu pazar aydınlatmayı değiştireceğim :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mert MERDOL
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kısa farlar

xenon : D2S

halojen : H7

Uzun Far : H1

Parklar : W5W (T10)

Ön Sinyaller : PY21W BAU15s (Sarı)

Ön Sisler : H11 (55W)

Çamurluk sinyali :

Sarı sinyal camlı olanlar : W5W (T10)

Beyaz sinyal camlı olanlar : WY5W (T10)

Arka parklar : R5W

Fren : P21W/5W (BAZ15D)

Arka Sis : P21W

Plaka : C5W

Arka Sinyal

Makyaj Öncesi : P21W (BA15s)

Makyaj sonrası : PY21W (BAU15s)

3. Fren Lambası : W5W (T10)

Geri Vites : H21W (BAY9S)

Ayna Altı Ayak Aydınlatması : W5W (T10)

Harita okuma lambası : H6W

Makyaj Lambaları : W5W (T10)

Tavan Lambaları C10W

Bagaj Lambası C10W

Ayak aydınlatması : W5W (T10)

Torpido Aydınlatması : W5W (T10)

Gösterge - ibre ve kadran aydınlatma : T10

Gösterge - lcd panel aydınlatma : T5

Gösterge - ikaz lambaları : T5

Merhaba 

Gösterge ampulleri alırken ampul  rengi ve voltajı var mı birde geçtiği gri soketler sanırsam  onlar ile takım mı  satılıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...