İçeriğe Yönlendir

OGS-HGS Geçiş İhlali Sorgulama Ekranı

Halis Parlak

Recommended Posts

Celalettin Süğürtin

Yaklaşık bir ay önce Hatay-Mersin arasında iki noktadan geçtim. Ogs cihazımı cama takmayı unutmuştum, Mersin çıkışında alarm çalınca unutmuş olduğumu fark ettim. Aradım, kayıt gözükmüyor dediler, üç dört gün sonra bir daha aramamı söylediler. O gün bu gündür sürekli yukarıda verdiğiniz linki yokluyorum, ama ihlalim olmadığı yazıyor. Ya adamlar araçla ilişkilendirilmiş ogs cihazı olduğunu görüp kayıt düzelttiler, ya da karanlıkta geçtiğim için plaka okunamadı (çok zayıf bir ihtimal, zira kameralar gece görüşlü)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

abi aldığım araç 400 liralık kaçak geçiş gözüküyor :D :D

:tongue: sen bir de ispark sorgula bakalım.700 lira da ispark borcu çıkarsa görürsün.

vesile ile 2. el araç alan arkadaşlar bir de ispark (istanbulda belediyeye ait otoparklar) sorgulaması mutlaka yapsın.olmadık rakamlarla karşılaşmak çok olası.ben son aldığım focusun 75 lira borcu vardı,galeriye söyledim,bakmadı bile fiyattan düştü :)

https://borcsorgula.ispark.com.tr/

Yorum bağlantısı

:tongue: sen bir de ispark sorgula bakalım.700 lira da ispark borcu çıkarsa görürsün.

vesile ile 2. el araç alan arkadaşlar bir de ispark (istanbulda belediyeye ait otoparklar) sorgulaması mutlaka yapsın.olmadık rakamlarla karşılaşmak çok olası.ben son aldığım focusun 75 lira borcu vardı,galeriye söyledim,bakmadı bile fiyattan düştü :)

Önder abi saol,sabah sabah bi 3,5 liram gitti sayende... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Önder abi saol,sabah sabah bi 3,5 liram gitti sayende... :biggrin:

ahahaa :D

benim de aracı alıp cepten ödediğim oldu,ufak rakam.

Yorum bağlantısı

ahahaa :D

benim de aracı alıp cepten ödediğim oldu,ufak rakam.

Haklısın abi,bu tarz sitelerde sorgulama yaparken,kum saati dönmeye başlayınca kalbim güm güm atıyor hep :biggrin: ne zaman borcu yoktur yazıyor derin bir ohhh çekiyorum :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ogs ve Kgs Geçiş İhlali Sorgulama için Tıklayınız

Hgs Geçiş İhlali Sorgulama için Tıklayınız

Halis,ilk mesaja ispark sorgulamayı da eklesen belki daha faydalı olur,alttaki mesajlarda görünmeyebilir

Yorum bağlantısı
Can Çeralp

Bu İspark ödemeleri büyük ihtimalle biz gittikten sonra yeni araba gelene kadar görevlinin hesabı kapatmamasından kaynaklanıyor. Ben genellikle 1 saatten kısa kalıyorum ve mecburen hep 1 saat parası ödüyorum. Sonra çıkarken de 1 saati geçmediğim için görevliyi kısa bir süre arayıp bulamadıysam öyle bırakıp gidiyorum. Muhtemelen bundan sonra hesabı kapatmıyorlar ki 9 adet 58 tl borç var. Bir kere de kamyon olarak girmişlerdi sonra bağrış çağırış ile düzelttiler.

Kısacası bunlara nasıl itiraz edebiliriz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

9 adet 58 lira borç mu? :shok: ama olamaz ki,sabahtan akşama kadar kalsanız o kadar tutuyor mu,tutmaması lazım.günlük 12 -15 lira gibi birşey değil mi?sizinkiler haftalık falan galiba :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

abi beni kapsamıyor bu borçlar kapsamıyo alış satış ım elimde :D otopark tan 10 lira çıktı :D

Yorum bağlantısı
Can Çeralp

Toplam 58 lira :) Detay görmek istedim ama görünmüyordu. 2005'ten 2013'e kadar olan ve 2013'ten günümüze kadar olan diye 2'ye ayırmışlar. İlginç olan ben ehliyetimi (kaptırmıştım) Nisan 12'de aldım ve o günden beri 3 kere İspark'a girdim, hepsinde de dediğim gibi peşin ödedim, fark varsa farkı da ödedim ama bu 9 borçtan 1'i 2013 içinde olmuş görünüyor. Sanırım İspark görevlileriyle kavga etmenin cezasını çekiyor da olabilirim. Çünkü bir kaç defa İspark'a emanet olmasına rağmen aracıma sürtüp kaçıldı ve görevliler her defasında "bu siz parketmeden önce de böyleydi aağğğbii" diyerek sıyrılmaya çalıştılar ve iş kavgaysa dönüştü..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
abi beni kapsamıyor bu borçlar kapsamıyo alış satış ım elimde :D otopark tan 10 lira çıktı :D

bence ispark borcu senin.plakaya yazılı.hayırlı ve geçmiş olsun Uğur :D

WTF? cHvP0FK.png

nasıl yani yaa :shok:

165 lira nasıl olabilir.konaklama parası da mı alıyorlar

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bence ispark borcu senin.plakaya yazılı.hayırlı ve geçmiş olsun Uğur :D

nasıl yani yaa :shok:

165 lira nasıl olabilir.konaklama parası da mı alıyorlar

abi tarih 2012 yemişler banane :D ödemem ben :D:p bide merak ettiğim bunlar arabayı satarken borç kasrşısına çıkıyo diyolar :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

9 adet 58 lira borç mu? :shok: ama olamaz ki,sabahtan akşama kadar kalsanız o kadar tutuyor mu,tutmaması lazım.günlük 12 -15 lira gibi birşey değil mi?sizinkiler haftalık falan galiba :)

EEoftUU.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

bu ogs cezalarını nereden ödüyoruz acaba ???

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bu ogs cezalarını nereden ödüyoruz acaba ???

cihazı aldığınız bankalar alır sanırım.plakadan bakıp çıkarıyorlar

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

abi tarih 2012 yemişler banane :D ödemem ben :D:p bide merak ettiğim bunlar arabayı satarken borç kasrşısına çıkıyo diyolar :D

arabayı satarken görünmüyor.onun için alırken sorgulamak lazım.

o yukardaki ogs cezaları kimin :shok:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...