İçeriğe Yönlendir

OGS-HGS Geçiş İhlali Sorgulama Ekranı

Halis Parlak

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bacanak benim arabada hgs varken ogs gişesinden geçmiş,148 tl gibi kaçak geçiş ücreti yazmış gişede,ayrıca bir kaç kerede hgs den geçtiği halde okuma yapmadığından en uzun mesafe ücreti yazmış.ne yapmam lazım

Hgs Sorgulama sayfasına baktım kaçak geçişiniz yok yazıyor

Bacanak bir hafta içinde ogs alırsan ceza ödemiyorsun diyor ne yapmam lazım hgs varken şimdi ogs alayımmı başka bir yolu varmı

Ayrıca hgs ile de iki kere geçiş yaptığı halde okumamış

Teşekkürler

Konunuz birleştirilmiştir. İlk mesajda sorgulama linklerini de bulabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bacanak benim arabada hgs varken ogs gişesinden geçmiş,148 tl gibi kaçak geçiş ücreti yazmış gişede,ayrıca bir kaç kerede hgs den geçtiği halde okuma yapmadığından en uzun mesafe ücreti yazmış.ne yapmam lazım

Hgs Sorgulama sayfasına baktım kaçak geçişiniz yok yazıyor

Bacanak bir hafta içinde ogs alırsan ceza ödemiyorsun diyor ne yapmam lazım hgs varken şimdi ogs alayımmı başka bir yolu varmı

Ayrıca hgs ile de iki kere geçiş yaptığı halde okumamış

Teşekkürler

Barış bu konuda 92. iletide anlattım olayı, 2013 Mayıs ayından itibaren senin bacanağın yaptığı gibi çapraz geçiş ihlali olduğu zaman yani HGS'en varken OGS'den geçersen veya tam tersi, sistem otomatik olarak senin hangi etiketin varsa oradan ücreti tahsil ediyor ve bu nedenden dolayıda sen yaptığın kontrolde kaçak geçiş göremiyorsun. Yani yapman gereken hiç bir işlem yok her şey yolunda merak edilecek bir durum yok sadece biraz dikkat o kadar  :) Herhangi bir problem olursa yardımcı olurum görüşmek üzere.....

Yorum bağlantısı

Barış bu konuda 92. iletide anlattım olayı, 2013 Mayıs ayından itibaren senin bacanağın yaptığı gibi çapraz geçiş ihlali olduğu zaman yani HGS'en varken OGS'den geçersen veya tam tersi, sistem otomatik olarak senin hangi etiketin varsa oradan ücreti tahsil ediyor ve bu nedenden dolayıda sen yaptığın kontrolde kaçak geçiş göremiyorsun. Yani yapman gereken hiç bir işlem yok her şey yolunda merak edilecek bir durum yok sadece biraz dikkat o kadar  :) Herhangi bir problem olursa yardımcı olurum görüşmek üzere.....

Ağam,sayende marabaların huzurlu ve mutlu  :bravo:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emre Berk

Merhaba, aracıma ait HGS bilgilerine baktığımda "Kara Liste" yazıyor, SSS kısmına baktım herhangi birşey yazmamışlar, yine benim adıma olan başka bir HGS'de de "Gri Liste" yazıyor. Karşılaşan var mı daha önce?

DXbJll.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Eren

HGS mi var dert var, kaldırılana OGS ile devam.

Serhan abinin bilgisi vardır muhtemelen, konuyu görünce cevap yazacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Kara Liste: PTT/KGM tarafından sistemden iptal edilen elektronik etiket listesi

Gri Liste: En uzak mesafe tutarı (30 TL) altı ve eksi bakiyeye düşmemiş etiket listesi (Etiket İptal olmaz)

Yorum bağlantısı
Emre Berk

Bakiyede 30TL olması gerekiyor, yoksa Kara Listeye alıyor denmiş forumlarda, ben senede 3-5 defa kullanıyorum gitmeden de hesaba para yatırıyordum.Aman kapatmasınlar da hangi listeye alırsa alsın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

HGS kullanmayın. HGS, Aselsan'ın elinden sistemi almak için yapılan malum çevrenin operasyonudur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Bakiye 30 tl üzerine çıkınca kara listeden çıkarsınız :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hgs kullananların allah yardımcısı olsun. Mis gibi Ogs varken Hgs yi icad edeninde yedi ceddine rahmrt olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hgs kullananların allah yardımcısı olsun. Mis gibi Ogs varken Hgs yi icad edeninde yedi ceddine rahmrt olsun..

Parra parra parraaa... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur Köker

Arkadaşlar İstanbulda hgs/ogs kullanan arkadaşlar ara sıra geçişlerini ve bakiyelerini internetten sorgulayıp kontrol etmenizi öneririm;gişe geçişlerinde fazla para kesilebiliyor;farkederseniz özür dileriz sistem hatası diyerek fazla kesintiyi iade ediyorlar farketmezseniz geçmiş olsun bakiyeniz azalıyor...Geçenlerde başıma geldi bakiyem azalınca bakayım dedim 4 geçişimde fazla ücret kesilmiş iadesini yaptılar;arkadaşlarımda benzer sorun yaşamışlar aman dikkat :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Senelerce OGS kullandım en ufak bir sorun, okumamazlık , yanlış bakiye çekimi yaşamadım.

6 aydır HGS kullanıyorum lanet olsun böyle sisteme 1.80 lik yerden 8 Lira çekiyo bazen kaçak geçiş diyor ki 30 km hızla girip çıkıyorum okumamazluk yapmasın diye..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Mevcut aracımda Nissan Almera'da 3 ay öncesine kadar HGS kullanıyordum ve artık araba ile denemediğim hız kalmadı 10 ile 20 ile sağa yakın yada sola yakın değişik taktikler kullanarak geçiş yapıyordum.

Ama bahsettiğiniz gibi 8 liradan tutun 30 lira dahi yazılıyordu.

Sonra aracımızı sattık fırsat bu fırsat ogs yapayım dedim focus aldım plaka değişim süresinde yine mecburen hgs kullandım ama şuan ogs'deyim ve 70 ile 80 ile bile geçersem çok net algılıyor.

HGS ise tam bir sistem saçmalığı bence iyiki OGS'deyim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

İlk çıktığı zamanlarda Gebze HGS gişelerinden geçmiştim ama geçmemiş göstermiş tabi çıkarken cezayı yedim. Bende OGS'den geçtim diye cezayı ödedim. Ama daha sonra bir kaç kere daha başıma geldiğinden dolayı mail atıp iptal edilmesini talep ettim özür dileyip iade ettiler. Ama ilk yediğim cezayı ödedim. Bu sisteme güven olmaz her girişimde resmen duraklayıp geçiyorum ki yanlış yere ceza yemeyeyim.

Yorum bağlantısı
Emrecan Koç
(düzenlendi)

başlığı okuyunca merak edip https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/violation.jsf bu linkten cezam var mı diye baktım .

atasss.jpg

en son edirneye kasım 2013 tarihinde gittim . ki normal geçiş ücretim nasıl 16.00 TL ? TIR mıyım ben ?

FSM köprüsünden ise 2014 e girdiğimizden beri geçmedim , ki üniversite okuyorum , 25 mayısta finalim vardı . 24 mayıs günü saat öğlen 1 gibi karşıdan döndüm , o saatte falan geçmedim gişeden . hatta ben tam dönerken bozcaada depremi olmuştu yoldayken .

444 11 17'yi aradım araç marka model renk bilgisi verdim , 1-2 gün sonra tekrar arayın kamera kayıtlarını inceleyeceğiz dediler . cezayı silseler bile insanın siniri bozuluyor . her gişeden geçtiğimde gelip bu siteden kontrol mu edeceğim ben ?

tarihinde Emrecan Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar İstanbulda hgs/ogs kullanan arkadaşlar ara sıra geçişlerini ve bakiyelerini internetten sorgulayıp kontrol etmenizi öneririm;gişe geçişlerinde fazla para kesilebiliyor;farkederseniz özür dileriz sistem hatası diyerek fazla kesintiyi iade ediyorlar farketmezseniz geçmiş olsun bakiyeniz azalıyor...Geçenlerde başıma geldi bakiyem azalınca bakayım dedim 4 geçişimde fazla ücret kesilmiş iadesini yaptılar;arkadaşlarımda benzer sorun yaşamışlar aman dikkat :)

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ersin Uçan

15 gün önce sattığım aracımda HGS kaçak geçişi görünüyordu. Galiba bakiyem yetersizken geçiş yaptım ve 7 gün içinde yükleme yapmadım 4. ayda gerçekleşen bir olay olduğu için hatırlamıyorum ama sineye çekmiştim. 145 TL gibi bir rakam söz konusu. Müşteri hizmetlerini ödemeyi nasıl yapacağımı sormak için aradığımda bana bu tarihten önce benden fazla para kesilmiş olabileceğini ve eğer varsa bu geçişe sayabileceklerini ve bu durumda cezanın kalkacağını söylediler. Şok olmakla beraber ümitsizce bekledim. Müşteri temsilcisi kısa bir süre sonra hatta geri döndü ve "Evet, bu tarihten önce sizden fazla para kesilmiş. Bu yüzden cezanın iptalini talep ettim, akşama kadar onaylanır" dedi. Akşam HGS sistemine baktım ve kaçak geçiş silinmişti. Cezanın silinmesine mi sevineyim yoksa böyle bir saçmalığa mı üzüleyim bilemiyorum. Demek ki bizden fazla para kesebilen bir sistemi kullanıyoruz!!

Bir de yeni aldığım aracın 106 TL eski tarihli İspark borcu varmış. Bunun sorgulanabileceğini aracı aldıktan sonra öğrendim ve bunu da sineye çekip ödeyecektim ki az önce bir arkadaşım (benimle aynı durumda sadece borcu 250 TL :)) İspark'ı aradı ve durumu anlattı. Araç satış belgesi ile birlikte imzalı dilekçe gönderin borcu silelim demişler. Yani mevcut borçların siz aracı almadan önceye ait olduğunu belgelerseniz bu borçlar siliniyor. Az önce dilekçeyi de gönderdim gelecek cevabı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İspark borçları hikaye. Babamın ve benim herhalde binlerce tl borcu vardır :)

Hatta İstanbul'da borçsuz araç yoktur :D

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

İspark borçları hikaye. Babamın ve benim herhalde binlerce tl borcu vardır :)

Hatta İstanbul'da borçsuz araç yoktur :D

Sattığım araç borçsuzdu :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ooooo, otoparkınız var muhtemelen ya da sizin oraya daha İspark uğramamıştır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...