İçeriğe Yönlendir

Aracın Her Çalışmasında Egzozdan Siyah Duman Çıkması...

Fırat Şenol

Recommended Posts

Fırat Şenol

Herkese merhaba. 2010 model 1.9 Dsg'li Volkswagen Caddy kullanıcısıyım. Yaklaşık son 7-8000 km'dir aracımı her çalıştırmam da egzozdan siyah duman çıkıyor. İlk fark ettiğimde aracımın 45 bin bakım zamanı yaklaşmıştı, dedim filtreler ve yağ değiştiği zaman düzelir. Bakımın üstünden 6000 km geçti halen düzelen bir durum söz konusu değil. Aracımın çekişi yada yakıt tüketimi ile ilgili hiç bir sıkıntımın olmadığını da belirtmek isterim.

Sizce bu durum hangi sebepten kaynaklanmaktadır? Değerli yorum ve katkılarınızdan ötürü şimdiden teşekkür ederim. Saygılar... :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Fırat abim saygılar sevgiler, şahsen özledim oldukça fazla öncelikle bunları belirteyim umarım gelirsin buralara misafir ederiz seni ;) Bunun dışında konu vw olunca şu espiriyi bir yapayım " kalibrasyon yaptınız mı " :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Burdaki bosh servise sordum enjektör testini.Enjektörleri sökmeden makinaya bağlıyoruz dediler di :D Demem odur ki sökülmeden bakılsa da anlaşılırmı bu

Yorum bağlantısı
Akan Belen

O ancak selenoid / bobin arızası testidir, damlatma, mekanik meme sorunudur

Bu şekilde bir teste para vermeye gerek yok o zaman.Damlatma olayını anlayamadıktan sonra

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

enjektör kapalı kutu içinde kapalı bir mekanik+elektronik parça, şüphe durumunda testi sökerek yapılmalı ki boşa para harcanmasın, testi de meblağ tutuyor ama yapacak da birşey yok

Yorum bağlantısı
Akan Belen

enjektör kapalı kutu içinde kapalı bir mekanik+elektronik parça, şüphe durumunda testi sökerek yapılmalı ki boşa para harcanmasın, testi de meblağ tutuyor ama yapacak da birşey yok

Burdaki bosh servis bana 80 tl dedi sadece test için.Sonrasında yapılabilecek bir sorun varsa pompacıya yönlendiriyoruz dediler.Ancak araştırıdığım kadarıyla kimse burda elletmeyi tavsiye etmiyor zaten enjektörleri.Benim merakım enjektörlerin durumu.Yapılabilecek birşey varmı yoksa miadı doldumu diye.Ona göre hazırlıklı olmak amaçlı aslında.Ama buralarda da sökerek test yapan ve ulstrasonik temizlik yapan yer yokmuş :(

Servet abiyle konuşmuştuk bu durumu aslında.Olmadı bir ziyaret yaparım o taraflara :D

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)

Fırat abim saygılar sevgiler, şahsen özledim oldukça fazla öncelikle bunları belirteyim umarım gelirsin buralara misafir ederiz seni ;) Bunun dışında konu vw olunca şu espiriyi bir yapayım " kalibrasyon yaptınız mı " :)

Sağ olasın Sühacım. Kardeşim işler o kadar yoğun ki, kafamızı kaşıyacak zaman yok. Foruma bile birkaç aydır giremiyorum. Bakalım inşallah bir ara fırsatını bulur da kaçarız oralara. Bende özledim vallahi... :flowers::)

tarihinde Fırat Şenol tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

sökme takma dahil mi?

Abi enjektörleri aracın üstünden sökmüyorlarmış.Telefonla konuştum ben.Aracın üstündeyken enjektörlere cihazı bağlıyoruz yaklaşık 40 dakika falan sürer dediler işlem için ve 80 gayme imiş.Ne yaptıklarını bilmem :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Sağ olasın Sühacım. Kardeşim işler o kadar yoğun ki, kafamızı kaşıyacak zaman yok. Foruma bile birkaç aydır giremiyorum. Bakalım inşallah bir ara fırsatını bulur da kaçarız oralara. Bende özledi vallahi... :flowers::)

tamam abicim her zaman bekliyoruz ;)

Abi enjektörleri aracın üstünden sökmüyorlarmış.Telefonla konuştum ben.Aracın üstündeyken enjektörlere cihazı bağlıyoruz yaklaşık 40 dakika falan sürer dediler işlem için ve 80 gayme imiş.Ne yaptıklarını bilmem :D

bu işlem bana, bilmediğim bir araca uzaktan bakarak km sini söylemek gibi geldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

değmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Bedestencioğlu

yağ numaranızı konrol edin... yanlış yağ kullanıyormuş gibi geliyor........

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...