İçeriğe Yönlendir

2006 Model 307 Xt Premium Esp Sorunu

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir

Arkadaşlar 2006 model 307 xt Premium aracımda bazen ESP ışığı yanıyor. Yani ESP devre dışı diyor.

Aracımı bir kenare çekip stop edip tekrar çalıştırdğımda ise ışık sönüyor yani problem yok gibi görünüyor.

Ama bu neredeyse hergün oluyor.

Sorun ne olabilir? Ve ne yapmam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cem'de iken yanıyormuydu hiç ? Sordun mu ?

En basitinden, lastik havaları kontrolü ( crv bir kere yaptı )

Cihaz bağlanıp esp'yi neyin devre dışı bıraktığı görülecek, ( direksiyon açı sensörü kalibresi gerekebilir )

Zayıf bir ihtimal aracın üzerindeki teyp. Aracın her yeri haberleşme ile çalışıyor, belkide kafasını karıştırıyor sistemin.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Cem'de iken yanıyormuydu hiç ? Sordun mu ?

En basitinden, lastik havaları kontrolü ( crv bir kere yaptı )

Cihaz bağlanıp esp'yi neyin devre dışı bıraktığı görülecek, ( direksiyon açı sensörü kalibresi gerekebilir )

Zayıf bir ihtimal aracın üzerindeki teyp. Aracın her yeri haberleşme ile çalışıyor, belkide kafasını karıştırıyor sistemin.

Bilmiyorum abi Cem'e sormadım ama çok sık tekrarlamaya başladı

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Akü de vaktini dolduruyor olabilir.

Ben arabayı daha yeni aldım Cem Işık'tan. Kendisi Bİr kaç gün evvel aküyü sıfırladığını söyledi..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Osman değiştirdi akuyu

Hımm.. Aklıma gelen lastik havaları, rot ayarı.

Bir de sensörler de kontrol edilebilir.

Sence?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

KOnuyu yeni gördüm, bu sorunu bendeyken de yapmıştı bir ara, Çağlar abinin serviste OSman Usta çözmüştü sorunu ama ne yaptı, nasıl yaptı bilemiyorum,sorup öğrenelim pazartesi günü..

Sorunu sürüş esnasında mı yapıyor yoksa durup vites değişimi esnasında mı? Bende durup geri vitese alırken yapmıştı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Fikri Gültepe

Eski bi konu ama ben de de aynı problem olmuştu tekerleklere bağlı sensörlerin yanlış takılması sebep olmuştu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...