İçeriğe Yönlendir

Ka - Obd Bağlantı Ve Detayları?

Göktan Ünal

Recommended Posts

Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Sani hocam ios 10 da problem çıkarmıyorsa olur vallahi.

tarihinde Gurur Aytekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

ELM327 OBD2 Bluetooth  versiyon yazmıyor almış bulundum youtube deki videoları izleyerek bire bir aynısını aldım,şimdi yorumlara bakıyorum olmayacak galiba :shok:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 02.05.2017 at 18:42, Gurur Aytekin yazdı:

Sani hocam ios 10 da problem çıkarmıyorsa olur vallahi.

Bildiğim kadarı ile bi sorun yok. Uygun yazılımı satın almanız gerekecek ancak. iOs'ta ücretsizler pek bi bilgi vermiyor.

4 saat önce, Barış Özarslan yazdı:

ELM327 OBD2 Bluetooth  versiyon yazmıyor almış bulundum youtube deki videoları izleyerek bire bir aynısını aldım,şimdi yorumlara bakıyorum olmayacak galiba :shok:

1.5 olmalı

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

2006 fiesta için hangi cihaz uyum sağlar android uygulamayla ? Hepsi standart mı yoksa markaya gore degiskenlik gosteriyor mu. Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
20 saat önce, Barış Özarslan yazdı:

Gelen ürün v 1,5 miş  akşama deneyip  paylaşım yaparım

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
3 dakika önce, Barış Özarslan yazdı:

Gelen ürün v 1,5 miş  akşama deneyip  paylaşım yaparım

1.5 çalışıyor ka da. aliexpressten 5$ almıştım ben de 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 saat önce, Onur Doğan yazdı:

2006 fiesta için hangi cihaz uyum sağlar android uygulamayla ? Hepsi standart mı yoksa markaya gore degiskenlik gosteriyor mu. Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi

1.5 kullanıyorum, program olarak ücretli torque kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil İbrahim Kandaş

merhaba ben ford ka 2001 aracım için  bi obd aldım aldığım yerde obd v1.5 yazıyordu ama şimdi takınca olmuyor ecu bağlantı hatası veriyor sebebini bilen varsa yazabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Halil İbrahim Kandaş yazdı:

merhaba ben ford ka 2001 aracım için  bi obd aldım aldığım yerde obd v1.5 yazıyordu ama şimdi takınca olmuyor ecu bağlantı hatası veriyor sebebini bilen varsa yazabilirmi ?

Muhtemelen 1.5 değildir. Torque pro'da cihaz ile bağlantı kurup versionuna bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Kandaş

9 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Muhtemelen 1.5 değildir. Torque pro'da cihaz ile bağlantı kurup versionuna bakabilirsiniz.

Maalesef kontrol edince 2.1v çıktı peki sizin önerebileceğiniz bi site varmı veya link bu gidişle iade için verdiğim kargı paralarıyla bi ford ka alacam ? 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

2 yıldan sonra ilk kez OBD bağlantısı kurdum :).Hata kodlarını silmek işime yaradı

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
52 dakika önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

İki yıl bekledin mi? emoji2.png

He :) Fan açtığını biliyordum devir ve rolanti de güzel.Sadece arada bir kendi kendine gazlama vardı onu en aza indirmiştim hata kodunu silince 3 tane tamamen yok oldu :) çok işim olmamıştı bugüne kadar.Ama Sportka tamponum var :) Evet oyuncak değil :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ergin Özgür
On 13.06.2013 at 20:26, Sani Gerşon yazdı:

Bende hala OBD cihazları duruyor, ihtiyacın varsa göndereyim?

Sani Bey merhaba,

Post çok eskilerde kalmış ancak bir ihtimal sipariş vermeden önce size danışmak istedim. 

Elinizde OBD cihazı var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Ergin Özgür yazdı:

Sani Bey merhaba,

Post çok eskilerde kalmış ancak bir ihtimal sipariş vermeden önce size danışmak istedim. 

Elinizde OBD cihazı var mıdır?

Merhaba,

Elimde hala mevcut. Telefonunuz iphone'mu, android mi?

Yorum bağlantısı
Ergin Özgür
On 27.07.2017 at 17:12, Sani Gerşon yazdı:

Merhaba,

Elimde hala mevcut. Telefonunuz iphone'mu, android mi?

Telefonum iphone..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Ergin Özgür yazdı:

Telefonum iphone..

wireless'lu kullanılmalı, wireless'lı kaldı mı, kontrol etmem lazım.

Yorum bağlantısı
Ergin Özgür
17 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

wireless'lu kullanılmalı, wireless'lı kaldı mı, kontrol etmem lazım.

Tamamdır Sani Bey, sizden haber bekliyorum öyleyse.

Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Azad Mirzade

Obd yi sevdim. 

Ileride buna ozel eski telefonlardan birini arabaya sabitleyebilirim bile ama sadece uzun yolda acip bakmak mantikli onun disinda benim mesafeler 10km filan motor 70 dereceyi bile gormuyor ?

Hiz sensörüm arizali degil daha once osman usta da bakti musa abi de kontrol etti ben de baktim kendi obd m ile ama ilk sorun bul dedigimde sorunu buldu sil dedim sildi daha da çıkmıyor hiz sensoru arizasi zimpirti aparatı mamafih anlik hizimi torque da gostermiyor. Musa abinin aydinlatacagi gunu bekliyorum.

Ha bu arada anlik yakit tuketimi bilgisi de gosteriyor bana ama saniyorum salliyir onu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Obd yi sevdim. 
Ileride buna ozel eski telefonlardan birini arabaya sabitleyebilirim bile ama sadece uzun yolda acip bakmak mantikli onun disinda benim mesafeler 10km filan motor 70 dereceyi bile gormuyor [emoji33]
Hiz sensörüm arizali degil daha once osman usta da bakti musa abi de kontrol etti ben de baktim kendi obd m ile ama ilk sorun bul dedigimde sorunu buldu sil dedim sildi daha da çıkmıyor hiz sensoru arizasi zimpirti aparatı mamafih anlik hizimi torque da gostermiyor. Musa abinin aydinlatacagi gunu bekliyorum.
Ha bu arada anlik yakit tuketimi bilgisi de gosteriyor bana ama saniyorum salliyir onu [emoji3]
Termostatiniz arizali muhtemelen. Benzinli araba tas catlasin 5km de normal calisma isisina kavusur.
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
22 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
On 25.03.2018 at 02:44, Azad Mirzade yazdı:
Obd yi sevdim. 
Ileride buna ozel eski telefonlardan birini arabaya sabitleyebilirim bile ama sadece uzun yolda acip bakmak mantikli onun disinda benim mesafeler 10km filan motor 70 dereceyi bile gormuyor emoji33.png
Ha bu arada anlik yakit tuketimi bilgisi de gosteriyor bana ama saniyorum salliyir onu emoji3.png

Termostatiniz arizali muhtemelen. Benzinli araba tas catlasin 5km de normal calisma isisina kavusur.

şöyle bir durum var ama,

aracın derecesi aslında yükselecek ama ben kaloriferi açınca motor ısısı düşüyor ordaki sıcak havayı bana üflüyor yani içeri malum.

daha bir hafta evvel Musa abi ile test ettik motor 100 olunca fan açıyor 90 a inene kadar çalışıyor. bir kaç kere daha test edeceğim bunu.

Ve 10km mesafe ulaşım noktası ancak bu noktada çoğu kez durmak zorunda kaldım, rutin bir gazlamayla motor sıcaklığı yükseliyor devamlı ama rolantide gaz vermiyorken düşmeye başlıyor sıcaklık.

bilemedim, bir kaç kere daha deneyeceğim kaloriferi vs açmadan.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

rolantide gaz vermiyorken düşmeye başlıyor sıcaklık.

Bunun olmaması lazım işte. TErmostat açık kaldığı için su sürekli devirdaim edip ısınamıyor. Termostat değişecekse mutlaka haznesi ile beraber değiştirtin.

http://www.yedekparcaford.com/Ka-termostat-kapagi-1996-1999-OTOSAN_22038.html

http://www.yedekparcaford.com/Ka-termostat-1999-2001-ORJiNAL_20318.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bunun olmaması lazım işte. TErmostat açık kaldığı için su sürekli devirdaim edip ısınamıyor. Termostat değişecekse mutlaka haznesi ile beraber değiştirtin.

http://www.yedekparcaford.com/Ka-termostat-kapagi-1996-1999-OTOSAN_22038.html

http://www.yedekparcaford.com/Ka-termostat-1999-2001-ORJiNAL_20318.html

Eğer dediğin gibiyse bu sorun halloduğunda benzin tüketiminde de kara geçeceğim gibi, bir an önce gitmek bütün iç parçalarını değiştirtmek istiyorum bu ka'nın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...