İçeriğe Yönlendir

Linea - Gaz Pedalı Titremesi Dizel

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Sabah amcam telefon açtı. ilk dizel arabası 2012 linea gaza biraz fazla basınca gaz pedalı ayağımın altında titriyor sanki tel kopacakmış gibi dizellerde normal mi dedi.

Normal olmadığını söyledim ama linelarda bu durum varmış ve serviste normal denmiş gibi birkaç haber okudum nette. . .belli bir devirden sonra gaz pedalında titreme olması normal olmasa gerek?

Yorum bağlantısı

Sabah amcam telefon açtı. ilk dizel arabası 2012 linea gaza biraz fazla basınca gaz pedalı ayağımın altında titriyor sanki tel kopacakmış gibi dizellerde normal mi dedi.

Normal olmadığını söyledim ama linelarda bu durum varmış ve serviste normal denmiş gibi birkaç haber okudum nette. . .belli bir devirden sonra gaz pedalında titreme olması normal olmasa gerek?

Hiç denk gelmedi bana..

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

İşyerimizde 2011 model var 1,3 multijet hiç öyle bir titreme yok. Hatta benim c-max'ta var 2. viteste belli oluyor özellikle ama linea'da yok...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bizde 2012 linea var. active plus modeli. Tel yok. Titreyebilecek birşey yok. Aracın kendi titriyor olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Tel kopacakmış lafı titremenin yarattığı hissiyatı tariflemek içindi biraz da. yani tel yok tamam ama gaz pedalında titreme var belirli devirden sonra hafif gaz pedalına yüklenince. . .

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Tel kopacakmış lafı titremenin yarattığı hissiyatı tariflemek içindi biraz da. yani tel yok tamam ama gaz pedalında titreme var belirli devirden sonra hafif gaz pedalına yüklenince. . .

Benim c-max'ta aynı durum var, özellikle 2. viteste anlaşılıyor, rot-balans ustası gazı bırakınca kesiliyor mu diye sordu evet dedim akslardan dedi, hafif boşluk yapmış oyüzden dedi, belli hız ve devirde belli oluyor(2. vites 2500-3000 devir). Sizin aracında belki akslarında bir hata vardır diye düşünüyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Yalçın Buyuk
On 10.06.2013 at 10:21, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Evet benim araçta dizel 1.3 aktive plas bu araçlarda tel yok elektronik sistem bende hiç olmadi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...