İçeriğe Yönlendir

Dacia Dokker 110'u Geçmiyor.

İbrahim Can

Recommended Posts

İbrahim Can

Herkese Selamlar..

Daha önce sizlere yeni Dacia Dokker hakkında sorular sormuştum.Amcam dizelini,  yakın bir abim de benzinlisini aldı.Şimdi kafama takılan şu dizel olanı gayet güzel gidiyor 1.5 motoru, benzinli 1.6 motor 110 u geçmiyor.Pazar günü Bursa'ya gittik ve bir kaç kere 120'yi zor gördük.Aracı bende kullandım bir süre 100 km hızla giderken devir saati 3000 de zaten 110 dan fazla gitmiyor bu nedendir.Benzinli olması mıdır yoksa araçta bir sorun mu var acaba?Ben Amcamınkide öyle gitmiyor olarak biliyordum ancak dün sordum 160 ı görmüşler ve bizim benzinlide bir sorun olduğunu düşünüyorum ama nedenlerini siz değerli abilerim ve arkadaşlarıma sormak istedim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

sorun olduğu açık ve ortada, benzin yerine mazot konmasın :D

Yok çağlar abi :)  daha 1100 km de araba her defasında da benzin alınıyor ancak kafam almıyor 110' u geçmemesini çok zorladık 120 yaptı onca otobanı o hızla geldik .Çok sinir bozucu bir durum her viteste 3000 deviri zorlayıp vites atıyoruz.Dizel olanında hiç böyle bir sorun yok çok rahat hızlanıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Biran önce servise gösterin...

Bende dizelinin öyle gittiğini duyunca aynı şeyi düşündüm Hakan abi ben Dacia'dır gitmez diyodum ama dizeli öyle gidiyorsa benzinlisinin de en az onun kadar gitmesi gerekmez mi?

Yorum bağlantısı

Bende dizelinin öyle gittiğini duyunca aynı şeyi düşündüm Hakan abi ben Dacia'dır gitmez diyodum ama dizeli öyle gidiyorsa benzinlisinin de en az onun kadar gitmesi gerekmez mi?

Yakıtla alakalı olabilir diye düşünüyorum...umarım enjektörler zarar görmemiştir..

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Yakıtla alakalı olabilir diye düşünüyorum...umarım enjektörler zarar görmemiştir..

Yakıtı hep Opet'ten alır abi, Çağlar abinin dediği gibi mazot koysalar bugüne kadar belli olmaz mıydı abi bir aydan fazla oldu kullanıyor aracı çünkü.Pazarda Bursa'ya gidip geldik  o kadar yol yaparmıydı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

acilen servise gösterin, sonra bu kadar km dir nerdeydiniz demesinler, ben derdim.....

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Peki abi bu araçlar böyle bu kadar gider gibi bir düşünceye ne dersiniz?Böyle bir ihtimal var mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

İşte bende onu soruyorum neden gitmesin diye bugün 1.2 motor bile bu hızın üstüne çıkar yani 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Güncel 1.6 benzinli bir motor 110 km/h üzerine hangi model araç olursa olsun rahat çıkar..

Yorum bağlantısı

Yok çağlar abi :)  daha 1100 km de araba her defasında da benzin alınıyor ancak kafam almıyor 110' u geçmemesini çok zorladık 120 yaptı onca otobanı o hızla geldik .Çok sinir bozucu bir durum her viteste 3000 deviri zorlayıp vites atıyoruz.Dizel olanında hiç böyle bir sorun yok çok rahat hızlanıyor.

Benzinli motorlar için 3000 devir zorlama değil, normal devirdir. Aracınız 5. viteste 3000 devirde 100-110 km. hıza ulaşıyorsa sorun yok demektir.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

5.viteste 3000 devirde 100 km hızla gidiyor ancak devamı yok.Dizelde 100 km hızda 2200-2300 devirde gidiyor dedi kuzenim dizel olanda 1.5 motor bu arada.Benzinli hem motor büyük hemde gitmiyor servis yolu gözüküyor galiba aracın sahibi olan abim fazla bakmıyor buna benim kafamı kurcaladı zarar görmesini istemediğimden siz değerli abilerime sordum.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Tam gaz abi ne yaparsan yap yok yani bir yerde 120 km oldu o kadar onca yolda..

Birde hafif rampaya geldiğinde anında hızı düşüyor dizeli ile arasında gerçekten çok fark var çözemedim valla.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tek belirtisi bu olmaması lazım.Kalkışlarıda titreme,stop etme, bayılma var mı ? Rölantide durum nasıl ? Her vites, dip gazda yaptığı hızlar ne ?

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Pazar günü Bursa'dan dönüşte bir yerde mola verdik oradan çıkarken çalışması 2 saniye geçikti bizde şaşırdık ancak tekrarlamadı.Çok vites değiştiriyorsun zaten gaza basıyorum hep dip gaz gidiyoruz zaten.Kalkışda titreme yok ,stop da etmedi hiç ama hafif rampada bile anında yavaşlıyor araç hafif ve çok yüklü de değildi.Amcamdaki dizel olanı çay şeker vs. toptancılığında kullanılıyor ama gidiyor yani.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

armosferik zamane benzinlilerin hepsi bazen marşı geç alır bu normal bizim benzinlerler

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Anladım abi çok teşekkürler biz en iyisi bir servise götürelim bir baksınlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...