İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Panoramik Cam Tavan Sorunu

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar

Merhaba,sırf cam tavan var diye x paket olarak aldığım aracımda  henüz temmuz-ağustos sıcaklarını görmeden  sauna etkisi yaşıyorum :(  tavan perdesi yetersiz incelikte. birkaç yerde bu konu konuşulmuş,netten araştırdım.Fakat kalıcı çözüm yok gibi...

Sırf güneşi engellesin diye portbagaj bile düşündüm ama tatile giderken neyse de gündelik hayatta kullanılması çok garip olur diye düşünüyorum.

Nette gezinirken şöyle bir ürün buldum. Mantıklı geldi. Sizlerin de fikrini almak istedim. Ayrıca başka önerilere de açığım....

http://www.sepeteko.com/automix-statik-cam-filmi

automix-statik-cam-filmi_01.jpg

Keyifli forumlar...

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Siyah ama baya ısı alıyor içeri. Camla sorun yok da perdesini çok ince yapmış ford....

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Camda oluşacak olan yüksek ısıya bu ürünün yapışkan yüzeyi dayanmaz gibi geliyor bana.Gerçi yüksek meblağlı bir şey değil ama yine de güvenmeli mi emin olmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum 2008 Cmax'ta, cam koyu ancak çok sıcaklarda yinede sıcak yapıyordu, belki bir kat daha film biraz korur.

Yorum bağlantısı
Hamza Yeşilyurt
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşım, evet çok güzel bir ürün,şimdi sipariş verdim hatta yanına başka 6 adet daha farklı ürün siparişi de girdim.Teşekkürler tam tavan olayında size katılıyorum,bana da çok ince geldi ve vazgeçtim, Fethiye de bırakın yazın kışın bile kullanılmaz bence. saygılar sevgiler. 

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Gereksiz kısaltmalar.
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

c-maxte bende bunu çok sık yaşıyordum güneşte bıraktığım zaman helede perdeyi kapatmadığım zaman sabah kaltıgıımda arabanın ici sauna gibi oluyordu gine perde az cok kırıyordu ama ginede yetersiz bence perde

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Cam filmi çektirmeyi bende düşünüyorum ama çok koyu film çekildiğinde cam tavanında anlamı kalmayacak gibi :s   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Cam filmi çektirmeyi bende düşünüyorum ama çok koyu film çekildiğinde cam tavanında anlamı kalmayacak gibi :s   

Yok ya bence çok fazla etkilemez.Neticede ışığı doğrudan alan bir bölge.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Koyu olmasına gerek yok. UV filiteli, reflekte ve ısı geçirgenliği düşük filmler var. Ben Focus'a UV filiteli ve ısı geçirgenliği düşük film yaptırmıştım. Çok rahat etmiştik.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Güneşsiz zamanlarda normale döndürecek bir şeyler uygulamak lazım diye düşünüyorum. Koyu film kalıcı olarak kapatırsa cam tavansız araçla bir farkı kalmıyor ki... o kadar para verdik güneşsiz zamanlarda bari keyfini çıkaralım demi ama :) Koyu cam filminin çözüm olacağı konusunda ben de hemfikirim diğer arkadaşlarla fakat film kalıcı olacağı için (en azından kendim sök-tak yapamayacağım için) bana uymuyor.

Evren beyin bahsettiği uv filtreli ve ısı geçirgenliği düşük filmi araştırmak lazım. koyu olmadığı sürece uygulanabilir geldi bana....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cam tavanın camınıı, iç yüzeyi pütürlü siyah ise ne film yapışır ne de bu tip cama statik elektriklenme ile yapışan güneşlikler. Cam tavan maalesef bizimn iklime ters. uzun yolculuk öncesi, dıştan aynalı film yapıştırılabilir geçici olarak.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Araç yanımda değil,bakmak lazım tabi,umarım dediğiniz şekilde değildir :( dıştan film rüzgardan kalkmaz mı ki ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yapışınca kalkmaz, geçici bir çözüm teklifi, cam tavanla Antalya ya gitmek sağlam şapka gerektirir :crazy:

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

llumarda koyu olmayıp sıcağı engelleyen bir cam filmi var.

ufo testi ile kalitesini test etmiştik...

normal ccam filmi ufo ısıtıcının ısıtıcısını anında tene hissettirirken diğer malzeme tam 2 dakika sıcağı geçirmedi diğer tarafa.

ön camın normalini 100 liraya yaparken o malzeme ile ön cama 300 lira istiyorlardı...

ön camım ilk sene o filmle kaplıydı ama taş gelip cam kırılınca bir daha kaplatmadım...

sonradan fark ettiğim o filmin geceleri karşıdan gelen aşırı parlak far ışığını bile azalttığı oldu...

bi araştırın llumar ı

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Benim Focus'a yaptırdığım film de llumar markaydı. 7 yıl garantili ve en açık renkti.

Bu arada cam filmleri Çağlar ağbinin de dediği gibi cam dışından uygulanabilir. Mesleğim gereği binaların cam cephelerine ve ışıklıklarına yaptırdığımız için biliyorum. Ancak, filmlerin bitim noktalarına çekilen özel bir silikon var. Bu silikonu düzgünce çekebilen çok az zanaatkar var. Bina camlarına çekilen filmlere 5-10 yıla kadar garanti verebiliyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Cam tavansız focus'u olan arkadaşımın aracı ile benim aracım aynı park alanındayken defalarca denedim. Cam tavansız Focus, Benim cam tavanlı aracımdan daha fazla ısınıyor. Aydında olmama rağmen cam tavan perdesi kapalıyken aracımın çok fazla ısındığını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Cam tavansız focus'u olan arkadaşımın aracı ile benim aracım aynı park alanındayken defalarca denedim. Cam tavansız Focus, Benim cam tavanlı aracımdan daha fazla ısınıyor. Aydında olmama rağmen cam tavan perdesi kapalıyken aracımın çok fazla ısındığını düşünmüyorum.

Yüreğime su serptiniz.Demek ki göreceli bir durum.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

aslında 3 numara film çekseniz işinizi görür :D diyebilirim

Katılıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...