İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Panoramik Cam Tavan Sorunu

İnan Çınar

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Katılıyorum.

Cam tavan zaten koyu renk, 3 numara film çekilince hiç birşey görünmez. o zaman cam tavan ne işe yarar.  :tongue:

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Cam tavanlı olmayan arabalar da kullandım. Açıkçası bununla arasında çok fark görmedim. Güneş altında 2 saatten fazla kalıp da ısınmayan bir araç düşünemiyorum doğrusu. Hatta cam tavan olanlar X paket olduklarından ön camlar atermiktir ve diğerlerinden daha az güneş ışığı geçirirler. Bu da daha az ısınmadır. Sanırım siz güneş altında kalan siyah renkli araca binmemişsiniz. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Ben de 2 yıldır cam tavanlı araç kullanıyorum ve perdeler kapalı olduğu sürece bu yönde hiç şikayetim olmadı. Psikolojik olabilir mi diye düşünüyorum ama çok net fazla ısındığı belirtilmiş. Hatta çok konforlu buluyorum, bundan sonraki araçlarımda bu donanımın olmasını kesinlikle isterim.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yağmur yağarken veya güneş battıktan sonra perdeyi açıp yolculuk yapmanın verdiği huzur.... paha biçilmez... :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ramazan Afyon

Evet arkadaşlar Ford panoramik cam tavanı yapmış güzel bi görüntü versin diye .Belki perdeyide ince yapmış toplandıktan sonra güneşlikle tavan arasındaki küçücük yere sığsın diye.Birde arabanın içine çift bölmeli otomatik iklimlendirmeli klima koymuş serin serin yolculuk yapın diye..Ama biz ne yapıyoruz aman çok yakıt tüketiyor diye iki cam açıp havalandırıyoruz.Sonrada sorun cam tavanda oluyor.Aynı şeyleri ben de yaşadım .Şimdi yaz aylarında klima sürücü bölmesi 19c yolcu 19,5 c .Çokta zevkli yolculuklar yapıyorum.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Evet arkadaşlar Ford panoramik cam tavanı yapmış güzel bi görüntü versin diye .Belki perdeyide ince yapmış toplandıktan sonra güneşlikle tavan arasındaki küçücük yere sığsın diye.Birde arabanın içine çift bölmeli otomatik iklimlendirmeli klima koymuş serin serin yolculuk yapın diye..Ama biz ne yapıyoruz aman çok yakıt tüketiyor diye iki cam açıp havalandırıyoruz.Sonrada sorun cam tavanda oluyor.Aynı şeyleri ben de yaşadım .Şimdi yaz aylarında klima sürücü bölmesi 19c yolcu 19,5 c .Çokta zevkli yolculuklar yapıyorum.

Ramazan bey 1,5 yaşında bir kızım var ve klimayı mecburen kullanıyorum. Sağlı sollu en düşük ısıda çalıştırıyorum hem de... şoför açısından bir sorun yok,keyifli yolculuk yapmanız normal. Fakat durum arka koltukta oturanlar için aynı değil :(  şapkasız durulmuyor yazmış bir başka forumda kullanıcılar...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Cam tavan olmayan C max ile kendi aracımı sıcaklık bakımından kıyaslama imkanım olmadı ancak açıkçası cam tavanı olmasaydı C max'i tercih etmezdim.  Ayrıca bence aracın kliması cam tavanına rağmen aracı oldukça iyi soğutuyor.    

Yorum bağlantısı
Ramazan Afyon

Arkadaşlar ben steyşın vagon araç almak fikrimi  bir arkadaşımın Toyota aracını bakıma götürdüğümüzde Toyota plazada versoya binince aldım.Çook uzun araştırmam sonucu verso ve c max arasında tereddütte kaldım.Ve c max cam tavan diye c max i seçtim.Ve hatta emin olun Toyota plaza muduru isim vermeyeceğim bayi toplantılarında versonun c max le sadece cam tavanı ve dizel alternatifi olmadığı için rekabet edemediğini söylediğini biliyorum.Verso toyotanın Adapazarı fabrikasında üretiliyor.Ve cam tavan lı versoda üretiliyor.Fakat cam tavanlıları yurt dığı ihraç ediliyor.Sebebi ise Türkiyenin yol şartları.Bence saçma sapan bir şey işte.Demek istediğim cam tavansız bir araba insanı boğuyor.Hatta arabama sürekli binenler perde kapalıyken şu tavanı açta bi nefes alalım diyor.Klima sorununuzu çözmüyorsa aracınızıda perdeli, kullanmak istemiyorsanız.100TL gibi bir maliyetle çok kaliteli cam filmi yaptırabilirsiniz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Emre ŞAHiN

Aracınız güneş altında kaldıysa zaten perde olsun olmasın o sıcaklığı yaşıyorsunuz. Tepede güneş varken zaten perde de açılmıyor. Panoramik cam tavan düz sac tavana göre tamamen güneşi kesmese de rahatsız edecek bir boyutta değil. Biraz psikolojik sanırım bu etkilenme. Zaten klima çalıştıktan sonra yukarıdaki cam tavanı unutuyorsunuz... Çocuklar cam tavan açıkken yoldan çok keyif alıyorlar, yolcular ise daha ferah bir iç ortamı hissediyor. Toyota biraz yobaz bu konularda, üniversitedeyken fabrika ziyaretine gitmiştik ve neden dizel araç getirmiyorsunuz diye sormuştuk, Türkiye'de kaçak mazot var gibi salakça bir cevap vermişlerdi...

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Bekir Çelik

Sayfayı okuduktan sonra cam tavan sevdamın yerini korku aldı. :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Güneş'i az gören soğuk iklimli bölgelerde bizim ülkemize göre kutuplara daha yakın ülkelerde cam tavan daha güzel olacaktır. Ben senelerdir cam tavanlı araç kullansamda yazın hiç bir işime yaramaz (hatta imkan olsa tamamen bir şekilde tavandan kaplanıp iptal olabilse) kışın ve baharlarda kullanırım.Yağmurda açılmaz, sıcakta pişirir, kasislerde gıcırtı gelir, 80-90 km.den sonra rüzgarsesi yapar açılamaz.Kısacası olsada olur olmasada :) Heleki yeni nesil cam tavanlar berbat ötesi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
13 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Güneş'i az gören soğuk iklimli bölgelerde bizim ülkemize göre kutuplara daha yakın ülkelerde cam tavan daha güzel olacaktır. Ben senelerdir cam tavanlı araç kullansamda yazın hiç bir işime yaramaz (hatta imkan olsa tamamen bir şekilde tavandan kaplanıp iptal olabilse) kışın ve baharlarda kullanırım.Yağmurda açılmaz, sıcakta pişirir, kasislerde gıcırtı gelir, 80-90 km.den sonra rüzgarsesi yapar açılamaz.Kısacası olsada olur olmasada :) Heleki yeni nesil cam tavanlar berbat ötesi...

Hocam sizin bahsettiğiniz sunroof değil mi? Cam tavan değil?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cam tavan açılan cins ise sunrooftan kötü

Sunroof ses yapmıyor ama cam tavan yapıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)
50 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Hocam sizin bahsettiğiniz sunroof değil mi? Cam tavan değil?

Sunroof kasislerde ses yapmaz ve alttan perde ile değil oldukça etkili sürgülü bir kapak ile kapanır ve sıcak konusunda oldukça başarılıdır.Rüzgar sesi buda yapar...2006 c-max aracımdaki sunroof megane 4 teki açılır cam tavandır. Farklıdır yani.Sunroof içeri arkaya kayar diğeri yukarı dışarıdan arkaya kayar.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Son 2 cmaximde de panoramik cam tavan vardı.

Yazları İzmirdeyim, sıcaktır. Yazları genelde perde kapalı kullanırım.

Çok rahatsız oldugumu hiç hatırlamıyorum.

Yağmur yağarken perde acık seyahat inanılmaz keyifli oluyor.

Benim için arabada panoramik cam tava olmazsa olmaz bir özellik.

Açılır tipler sunrooflar arkadasların arabasında gördüğüm kadarıyla hakikaten ses vs problemleri çıkarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Sanırım cam tavan ile sunroof karıştırılmış. Cam tavan sabit zaten nasıl ses yapacak anlamadım doğrusu. :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
6 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Sanırım cam tavan ile sunroof karıştırılmış. Cam tavan sabit zaten nasıl ses yapacak anlamadım doğrusu. :)

sanroof var, cam tavan var, bir de yarisi acilir cam tavan var ;) yarisi acilan ses yapiyormus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
3 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

sanroof var, cam tavan var, bir de yarisi acilir cam tavan var ;) yarisi acilan ses yapiyormus

Bence yarısı açılır cam tavan da sunroof sayılır, sonuçta hareketli. Cam tavan ise adı üstünde tavan. Yani sabit. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
On 15.06.2013 at 11:38, Mustafa Yanar yazdı:

Bu başlığı okuduktan sonra cam tavanlı araç almam.

Gittim cam tavanlı araç aldım hem de fırtına gri.S Max sevdasına düştük bir kere.Ama perdeyi kapatınca sorun olmuyor.Cam siyah olduğu için dışardan içerisi görünmüyor fakat içerden dışarısı gayet iyi görünüyor.Perdesi delikli kumaş ama güneşi kesiyor.Perde kumaşının üzerine güneş geçirmeyen stor perde kumaşından kaplayabilirseniz belki daha iyi birçözüm olur.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...