İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Gem Modülü Arızası

Uğurcan Karabağ

Recommended Posts

Uğurcan Karabağ
(düzenlendi)

Abimin Olan 2006 Model Ford Fiestanın Elektirik aksamında sorun var. Çıkma GEM Modülü nasıl bulabiliriz ? Yardımcı Olabilirmisiniz. Şimdiden Teşekkürler. :)

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

neden gem modülü nereden bu konuya varıldı bide elektriksel demişiniz ? sorunları yazarsanız tam bilgi verebililelim

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Uğur ben akşam üstü Caner (Uğurcan'ın abisi) ile ayak üstü görüştüm. Tam detaylı öğrenemedim ama sanırım kendi kendine sinyal verip bagaj kapağını falan açıyor. Daha önceden de cam açarken veya kapıları kilitlerken saçmaladığına şahit olmuştum. Servis gem modülü deyip arabanın yarı parasını talep etmiş.

Yorum bağlantısı
Uğurcan Karabağ

neden gem modülü nereden bu konuya varıldı bide elektriksel demişiniz ? sorunları yazarsanız tam bilgi verebililelim

Sağ sol sinyaller ve dörtlü çalışmıyor.

Dörtlüler kafasına göre kendiliğinden açılıyor kapanmıyor, dörtlüler yanarken arka cam ısıtmada çalışıyor, bu esnada cam indirme düğmesine basıldığında arka bagajı açılıyor, dörtlüler ve ısıtma kapanıyor ama cam açılmıyor.

(yukarda ki cümleyi 3 kişi ile gülerek ancak toparlaya bildik ama maalesef durum bu şekilde :) )

Bir de daha önceden camı açıp kapatmak için kapıyı açmak gerekiyordu, bazende kapılar kapalı olduğu halde kumandadan kilitleme yapmıyordu, anahtarla kilitlemek gerekiyordu.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
(düzenlendi)

Sağ sol sinyaller ve dörtlü çalışmıyor.

Dörtlüler kafasına göre kendiliğinden açılıyor kapanmıyor, dörtlüler yanarken arka cam ısıtmada çalışıyor, bu esnada cam indirme düğmesine basıldığında arka bagajı açılıyor, dörtlüler ve ısıtma kapanıyor ama cam açılmıyor.

(yukarda ki cümleyi 3 kişi ile gülerek ancak toparlaya bildik ama maalesef durum bu şekilde :) )

Bir de daha önceden camı açıp kapatmak için kapıyı açmak gerekiyordu, bazende kapılar kapalı olduğu halde kumandadan kilitleme yapmıyordu, anahtarla kilitlemek gerekiyordu.

uğurcan bene en basiti dene derim bu sorunların hepsi şasede olabilir derim bi tane 4 dörtlü anahtar bul dene derim geçici olarak iki dakka dene bellki sorun geçebilir anlatılan 4 dörtlü anahtarı bpzuk gibi geliyor ama yanılıyoda olabilirm

tarihinde Uğur Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

uğurcan bene en basiti dene derim bu sorunların hepsi şasede olabilir derim bi tane 4 dörtlü anahtar bul dene derim geçici olarak iki dakka dene bellki sorun geçebilir anlatılan 4 dörtlü anahtarı bpzuk gibi geliyor ama yanılıyoda olabilirm

Denemekte fayda var ama dörtlü anahtarı bagajı nasıl açar neden sinyaller çalışmaz çözemedim. peki anahtarın fişini çekip denesek olur mu ki sence? Sonuçta aktif olmadığı zaman açık devre olacağından fark etmez diye düşünüyorum. Ama alındığı günden beri değişik zamanlarda değişik saçmalıklar yapıyor. Yinede ilk fırsatta deneriz.

Not: Uğurcan benim kuzenim olur ondan bende konuya dahil olarak yazıyorum :) 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Denemekte fayda var ama dörtlü anahtarı bagajı nasıl açar neden sinyaller çalışmaz çözemedim. peki anahtarın fişini çekip denesek olur mu ki sence? Sonuçta aktif olmadığı zaman açık devre olacağından fark etmez diye düşünüyorum. Ama alındığı günden beri değişik zamanlarda değişik saçmalıklar yapıyor. Yinede ilk fırsatta deneriz.

Not: Uğurcan benim kuzenim olur ondan bende konuya dahil olarak yazıyorum :)

oğuzhan  olabilir gibime geliyor  neden dersen  bende bilemiyorum :D nedense ama denemekte fayda var

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

oğuzhan  olabilir gibime geliyor  neden dersen  bende bilemiyorum :D nedense ama denemekte fayda var

Zor bir işlem değil, her türlü ihtimali değerlendirmek lazım, yeter ki sen iste ben denerim :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Evet şimdi araba bana geldi, iş çıkışı düğme olayını deneyeceğim. Yalnız servis modül arızalı gösterge ile beraber değişecek demiş. Çıkmacılar modül numarasını sormuşlar, servis söylemek için 60 TL ücret talep etmiş. Eve geçince göstergeden bir sonuç alamazsam modülü söküp modeline bakmayı düşünüyorum ama;

Modül modelini şase numarasından öğrenebilir miyiz? Kim yapar bu işi benim aklıma M. Tüfekçi geliyor nedense parça numarası falan söz konusu olduğunda :)

Diğer husus neden gösterge ile beraber değişmeli onu çözemedim  :blink:

Bu konular hakkında bilgili arkadaşlar yardım ederse sevinirim muhtemelen cevap gelmez ise bir saate tornavidayı alıp Allah ne verdiyse dalacağım  :exc1:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Evet şimdi araba bana geldi, iş çıkışı düğme olayını deneyeceğim. Yalnız servis modül arızalı gösterge ile beraber değişecek demiş. Çıkmacılar modül numarasını sormuşlar, servis söylemek için 60 TL ücret talep etmiş. Eve geçince göstergeden bir sonuç alamazsam modülü söküp modeline bakmayı düşünüyorum ama;

Modül modelini şase numarasından öğrenebilir miyiz? Kim yapar bu işi benim aklıma M. Tüfekçi geliyor nedense parça numarası falan söz konusu olduğunda :)

Diğer husus neden gösterge ile beraber değişmeli onu çözemedim  :blink:

Bu konular hakkında bilgili arkadaşlar yardım ederse sevinirim muhtemelen cevap gelmez ise bir saate tornavidayı alıp Allah ne verdiyse dalacağım  :exc1:

program bende de mevcut ama nasil bakıldığını bilmiyorum saşe numarasını verebilme şansın varsa bi şansımı deneyeyim :D ama nasil çalişyo program tam bilmiyorum oğuzhan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Şaseyi sana ve Mustafa'ya gönderdim artık nereden gelirse  :)

Bu arada düğme olayı daha önce 3 yerde denenmiş sonuç alınmamış ve sinyallerde çalışmıyor. Çok heveslenmiştim bir şeyler sökeceğim diye ama bu günlük kurtuldu elimden :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

gem modülü 2-3 çeşit

6s6t-15k600-cm

6s6t-15k600-bm  bunlar üst versiyonlar. diğerleri uzaktan kumandalı anahtar  yada merkezi kilitsizmiş.

bu arada bu araç van mı?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

gem modülü 2-3 çeşit

6s6t-15k600-cm

6s6t-15k600-bm  bunlar üst versiyonlar. diğerleri uzaktan kumandalı anahtar  yada merkezi kilitsizmiş.

bu arada bu araç van mı?

Teşekkürler Mustafa, evet araç van. Şimdi üzerindekini bilmek için sökelim mi (taktım kafaya sökeceğim ben bunu :) )

Servis göstergede değişecek demiş o neden değişiyor onu çözemedim  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

connect olsa göstergeyle bir diyecem de :D fiestada öyle gözükmüyor. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

connect olsa göstergeyle bir diyecem de :D fiestada öyle gözükmüyor. 

O zaman servis bizi keklemeye mi çalışıyor :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

belki alakalı vardır onu bilemem ama gem modülü ile km saati katalogta yakın durmuyor :p

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Dur bakalım yakın zamanda belli olacak alakası varmıymış yokmuymuş belli olacak yazarım buraya.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bana kalırsa araçta şase var.sonradan takılmış bir ekipman var mı ? Park sensörü,teyp,alarm vs vs.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Mustafa Tüfekçi

Bu işin sonu ne oldu :)

Öncelikle Kendi kendine kapı açıyordu. Şuanda burda yazanların hepsi oluyor :(

On 05.07.2013 at 00:26, Oğuzhan Demir yazdı:

Dur bakalım yakın zamanda belli olacak alakası varmıymış yokmuymuş belli olacak yazarım buraya.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
10 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bu işin sonu ne oldu :)

Öncelikle Kendi kendine kapı açıyordu. Şuanda burda yazanların hepsi oluyor :(

Mustafa geçmiş olsun. Çıkma modül aldık sorun düzeldi, bir süre sonra da araba satıldı. Yanlışım yoksa eski modül Uğurcan'da duruyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Akşam biraz baktım sürücü kapısı soketinde gevşeklik vardi. Söküp taktım biraz düzeldi gibi ama bakalım

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
2 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Akşam biraz baktım sürücü kapısı soketinde gevşeklik vardi. Söküp taktım biraz düzeldi gibi ama bakalım

İnşallah gem modülüne uzanmadan orada kalır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
İnşallah gem modülüne uzanmadan orada kalır.
Uzadı :) modülde entegre gitmiş. Tamiri deneyecez olmazsa bende Alaçam çıkma yada sıfır

Bendeki
6s6t-15k600-bg
4f57e7d9b80ea9946789c8d4d4709aef.jpg
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...