İçeriğe Yönlendir

Connect - Teyp Kod Sorunu

Halil Kaya

Recommended Posts

Halil Kaya

Mrb.Arkadaşlar bana Tourneo Connectin Radyo kasetçalar Kodu lazım.bu kod standartmı yoksa sabitmi bilen varsa yazabilirmi.tşk.ediyorum.

Yorum bağlantısı
Halil Kaya

abi bu konuyu kaç kere açtın yada forumda hiç araştırdın mı :rolleyes:

Hadi neyse ben yinede yardımcı olayım. teybi söküp arkasındaki M ile başlayan numarayı verirsen kodunu söyleyebilirim.

Özür dileyerek başlıyorum.teybi ön panelden nasıl çıkartıyoruz.tamamen mi çıkacak.Bu konuda ne söyleyebilirsin?

Ayrıca İlgine çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Halil Kaya

Çok teşekkürler. bahsettiğin U şeklindeki çubuğu bulup numaraya ulaşınca sana yazarım.

çok sağolasın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yavuz Deniz

abi bu konuyu kaç kere açtın yada forumda hiç araştırdın mı :D

Hadi neyse ben yinede yardımcı olayım. teybi söküp arkasındaki M ile başlayan numarayı verirsen kodunu söyleyebilirim.

abi bendede aynı dert var sana kodunu yazıyorum yardımcı olursan sevinirim bu konunun yeri burası değil demişsin ama ben yerini bulamadım sana zahmet olacak teşekkür ederim kod: m016817
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mustafa Alemdar

Merhaba arkadaşlar. Tourneo Connect aracımın teyp sigortasını çektim yanlışlıkla.Cod istiyor Acilen yardım gerekiyor.Kendimi tanıtamadım daha kusura bakmayın özür diliyorum.lütfen yardımcı olursanız sevinirim

:unsure:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teybiniz hangi teypten.. Top Power mı.. Yoksa bildiğimiz ford teyplerinden mi..

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Öncelikle ilgilendiğiniziçin çok teşekkür ederim.Model olarak top power cd diye geçiyor. Bu arada Hatay/İskenderunda Oturmaktayım

Bu arada benim bir sorunum daha var.Arabanın iç aydınlatma sigortasını yaktım sanırım. Zaten onu bulacam diye cd çalardan olduk ya. teyp sigortasını çekmişim. Ama panelde iç aydınlatma diye geçiyor numarası ben bişe anlamadım doğrusu yaa. Panelde ki göstergelerle numaralarda ki sigorta yuvaları neden uyuşmuyor? İlla ne olsa servise gitmek zorundamıyız? Bu arada araba halen garanti kapsamında acaba bu teyp sorununu yapamazsam serviste ücret alıcaklar mı? Ve karşılığı ne olucak?

:unsure:

Magdem hırsızlık için alınmış bir önlem bu peki neden bize bu teyplerin yazılı olduğu bir kağıt vermiyorlar? Yani orjinal codunu bizden neden saklıyorlar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Top Power'ın şifresini bulmayı denemedim hiç.. Ama teybin seri numarasını söylebilirsen deneyebilirim...

Bülnet Tekcan'da şikayetçiydi bu sigorta panosundan...

Yanlış panoya bakıyor olabilirsin... İki pano olduğundna söz ediliyordu...

Teybin kodunu veriyorlar...

Kitapların arasına bakın..

Güneşliğin arkasına bakın.. Kuytu köşe arayın bi yere yapıştırmışlardır...

Benimki güneşlikteki aynadaydı...

Servis bu gibi işlemler için muktemelen ücret almayacaktır.. bir fırsatınızda uğrayıveriseniz hallolur...

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Çok teşekkür ederim mehmet abi. Ben bi bakim araştırim şu arabanın sağını solunu.inşallah çıkar bir yerlerden.Ama açıkcası ben harbiden uyuz oldum hem bu cod olayına hemde sigorta paneline.

Hayır ben arabanın içinde ki sigorta paneline baktım kapagındaki numaralarda diyelim ki çakmak soketi f13 ama panele bakıyorum yuvası boş.Eeee çakmak soketide çalışıyor.Bilmiyorum ford marka araçları seviyorum ama bu gidişle soğutucak beni kendinden

Bu arada ben teyp seri nosuna bakmak için çıkarmak istedim ama deliklerde ezilme büzülme olunca bıraktım.Onuda beceremedim yani.Yoksa size iletmeyi düşünüyordum mehmet abi.Umarım servisten paçayı ucuz kurtarırım yoksa halim perişan :unsure:

Yorum bağlantısı
Murat Aydın

15 gün önce söktüm konnettin teybini neyle söktün derseniz. 4 tane ince çivi birde agzı düzgün bıçak)))

önce 4 ince çiviyi 4 yuvaya iyice oturtuyorsun çivileri teybin dısına dogru hafif çe bastırıp bıçak ile gövdeden dikkatlice esnetiyorsun 4 de esnek hale gelince çekip çıkarta bilirsin. bu arada konu bulduysanız. 2007 modellerdeki teyplerin entr tuşu degişik kodu girip sol taraftaki dügmelerden ikincisine 3-5 sn basılı tutuyorsun teyp eski haline geliyor. benim typ içerisinde cd kalmıştı tamamen dagıtıp topladım . bilmiyorsanız yapmayın yoksa cd okuyucusunu tamamen bertaraf edersiniz.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

2008 modelde de kodu girdikten sonra okeyleme tuşu kitapçıktaki ile uyuşmuyor..

Kitapçıklar güncel değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Garantideki araç için neden servise gitmeye çekiniyorsunuz-istemiyorsunuz? Nasıl olsa satın alırken bu hizmetin ücretini peşin ödediniz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

garantide ama sanırım ücret alıcaklar. tamam servise götürüp codunu öğrencem nasıl yapıcaklar onada bakıcam.Bidaha lazım olucak nasılsa :D Şimdi olay şöyle iç aydınlatmanın sigortas yerinde teyp sigortası varmış.Ne bilim kapakta iç aydınlatma diye geçiyor. Bende çektim: Çekmez olaydım teyp cod istedi. Yani sigorta panelindende şikayetçiyim.Servise sordum anlattım olayı sigorta yuvaları sabit değil getir bakalım dediler.Bilgisayarla bakıcaklar herhalde.

Yorum bağlantısı
Fatih Demir

teyip codu 2007 connetlerde torpido kutusunun sağ iç tarafında key code adı altında beyaz yapışkanlı kağıdın üstünde yazıyor kapıların iç tarafındada yazıyor olabilir

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Dediğin olabilir bişeler gördüğümü hatırlıyorum orda ama bizimki 2008 model.Ben bi koşu bakim. Umarım doğru hatırlıyorumdur. Peki enter tuşu hangisi? Uzun basıcakmışız galiba hangisiyse

fatih Bey Çok teşekkür ediyorum. Evet torpidoda buldum TYPE Code Diye geçiyordu. Oh bee İçim Rahatladı valla.Enter tuşunuda buldum

Eğer Top Power cd ise Müzik atlama tuşunun sağ tarafına basıp bekliyoruz okeyledi açtım cd çaları.

Tekrar tekrar herkese ilgilendiği için çok teşekkür ediorum.

Saygılarımlaaa.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ohh bedava araç :D Ne ile ne örtüşecek sigorta kutusunda?

Kullanma kılavuzu ile :)

Ama elle yapmak yokmuş... :seytan:

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

Madem hiçibiri ile uymuşmuyor niye bide panonun numaralarını yazıp koyuyorlar?

neden değişip duruyor bu pano anlamadım gitti yaaaa

yaa kusura bakmayın ben birşey sorcam. arabanın dış plastik kaplamalarını (gösterdiğim yerler) çamurluk üstü, ön tampon flan boyatmak istiyorum.aracım ay tozu grisi acaba tam renginde boyanabilir mi? maliyeti ne aralıkta olur?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Jantlar değişmeden boyanınca birşeye benzemez. Bu arada sigorta panelleri ile kullanma kılavuzları birebir örtüşür en azından benim örtüştüremediğim olmadı, yeterki doğru panoya doğru taraftan bakılsın. Bi connect bulursam kurcalıcam ama yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

abicim yeminle uyuşmuyooo

yoksa benim teyp sigortasıyla ne işm olsun. anlarım da bu işlerden biraz yok yani tutumuyoo

mehmet abii neden çirkin olur ki yaa şöyle bakıyorum güzel gelir diyorum ama bilmiyorum acaba elinde öyle bir resim olan varmı?

glx modeller de önler boyalı geliyor.gayette güzel yani yinede fikrinizi almak istedim

saygılar....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...