İçeriğe Yönlendir

1.3 Cdti Astra Mı? 1.6 Tdci Focusmu

Guest Mehmet Artar

Recommended Posts

Guest Mehmet Artar
(düzenlendi)

geçen sene temmuzda 1.6 trend benzinli focusumu sattıktan sonra bu ay yeni bir araç almayı düşünüyorum. konu başlığında belirttiğim araçlar (eski kasa astra 111.yıl ve 2.5 focus)arasında kaldım, opelin iç mekandaki işçiliği ve tokluğu sanki bir adım önde motor konusunda tereddütlerim var hız tutkunu değilim aile aracı istiyorum  focusunda yol tutuşu ,sürüş dinamikleri, motoru 2.eli vs. iyi  kafam iyice karıştı,yorumlarınızı bekliyorum

tarihinde Mehmet Artar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Astra'nın performansı ilk 2 viteste düşük gelebilir ama uzun yolda Focus'u aratmaz.

geçen sene opel j kasa ve aveoyu denedim aynı motor astra 5 ileri aveo 6 ileriydi astra daha seri geldi bana, sanırım yeni astrada bu motoru daha verimli hale getirmişler o hantallığı minimize etmişler, bana öyle geldi 1.6 atmoferik motordan çok daha iyi kaldırıyordu arabayı

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Dizel ise Focus, benzinli ise Astra.

Astra'nın standart hali çok ölü, yazılımla biraz toparlıyor ama yine de bir TDCi olamaz.

Ama kalite, sessizlik, donanım vs olarak Astra önde, sadece dizel motorlusu yaramaz.

3 adet focus, 2 adet Astra sahibi olduğum için bu konuda oldukça deneyimliyim, kulaktan dolma eş dost sohbet bilgisi değildir söylediklerim, deneyimdir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Tutak

Daha bugün 1.3 CDTI astra kullandım bu kadar mı keyifsiz bir araç olur dedim benim fikrim almayın 1.3 astra ile 1.6 focusu kıyaslamayın bile ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

geçen hafta bir arkadaşım 1.3 astra ile antalya bursa arası gidip geldi ve klima açıkken uzun yolda çok yordu araba beni hiç çekmiyordu dedi. ben de 1.3 ün o kasaya yeteceğini düşünmüyorum. focus daha doğru bir tercih olur bence. . . 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Geçenlerde aldığım astra ile hemen hemen 3000 km yaptım.Araç doluyken kalkışlar tam bi eziyet. 

6 vites benim hoşuma gitmedi.Ancak uzun yolda otoban kullanımında iyi.

Yol tutuş kesinlikle focusu aratmaz iç kalite ve sessizlikte çok daha iyi.

Kliması çok güzel soğutuyor.Çip lenirse çok güzel olur bence.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

arkadaşımın aracı dizel otomatik vites geçişleri biraz sarsıntılı gibi gelmişti bana. tipi hoş 6 ileri olması güzel ama gerçekten biraz hantal. yakıt tüketimi de şehir içi sınıfındaki diğer araçlara göre biraz yüksek. .  

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

H kasa 1.3 Astra Ruhan Hoca'nın ulaştığı tüketim değerlerine Ruhan Hoca olmadan ulaşır. Aveo 75lik miydi 95lik miydi emin misiniz? Fabrika verisine göre Aveo çok daha iyi.

aveo 95 likti,bana göre 1. viteste sorun yok iki araçta güzel hızlanıyor fakat aveoda astranın bir önceki kasasında olduğu gibi 1, vitesten 2 ye atınca araç çok isteksiz gidiyor

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Mehmet'cim arkadaşlarında dediği gibi maalesef Astra iç ve dış görünüş olarak göze hitabı var ama motor olarak zayıf, bence böyle bir kıyaslamada Focus her zaman önde gider diye düşünüyorum. Geldiğinde beklerim, kolay gelsin şimdiden.... 

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Mehmet'cim arkadaşlarında dediği gibi maalesef Astra iç ve dış görünüş olarak göze hitabı var ama motor olarak zayıf, bence böyle bir kıyaslamada Focus her zaman önde gider diye düşünüyorum. Geldiğinde beklerim, kolay gelsin şimdiden.... 

astra dizel tam bir enkaz focusun s si bile olamaz 

arkadaşımın aracı dizel otomatik vites geçişleri biraz sarsıntılı gibi gelmişti bana. tipi hoş 6 ileri olması güzel ama gerçekten biraz hantal. yakıt tüketimi de şehir içi sınıfındaki diğer araçlara göre biraz yüksek. .  

Geçenlerde aldığım astra ile hemen hemen 3000 km yaptım.Araç doluyken kalkışlar tam bi eziyet. 

6 vites benim hoşuma gitmedi.Ancak uzun yolda otoban kullanımında iyi.

Yol tutuş kesinlikle focusu aratmaz iç kalite ve sessizlikte çok daha iyi.

Kliması çok güzel soğutuyor.Çip lenirse çok güzel olur bence.

Daha bugün 1.3 CDTI astra kullandım bu kadar mı keyifsiz bir araç olur dedim benim fikrim almayın 1.3 astra ile 1.6 focusu kıyaslamayın bile ...

Dizel ise Focus, benzinli ise Astra.

Astra'nın standart hali çok ölü, yazılımla biraz toparlıyor ama yine de bir TDCi olamaz.

Ama kalite, sessizlik, donanım vs olarak Astra önde, sadece dizel motorlusu yaramaz.

3 adet focus, 2 adet Astra sahibi olduğum için bu konuda oldukça deneyimliyim, kulaktan dolma eş dost sohbet bilgisi değildir söylediklerim, deneyimdir.

1.3 motorlu astra çekilmez..

Astra'nın performansı ilk 2 viteste düşük gelebilir ama uzun yolda Focus'u aratmaz.

Ağustos ayı içinde iki aracıda test edip son kararımı verecem ama focus 1 adım önde benim için, yorumlarınız için teşekkürler .Serhan abi benim tayin çıktı ama henüz mersinde başlama yapmadım gelince görüşürüz inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ağustos ayı içinde iki aracıda test edip son kararımı verecem ama focus 1 adım önde benim için, yorumlarınız için teşekkürler .Serhan abi benim tayin çıktı ama henüz mersinde başlama yapmadım gelince görüşürüz inşallah

Çok sevindim hayırlı olsun, görüşürüz inşallah.....

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

2011 Astra 1.3 CDTİ  J kasa 4 ay kullandım,Görüntü var performans yok maalesef :(  Böyle bir kasa en az 130 beygir hakediyor bence ...

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Çok sevindim hayırlı olsun, görüşürüz inşallah.....

teşekkür ederim

2011 Astra 1.3 CDTİ  J kasa 4 ay kullandım,Görüntü var performans yok maalesef :(  Böyle bir kasa en az 130 beygir hakediyor bence ...

Astranın h kasasına göre, bence şimdiki j kasa çok daha iyi kalkıyor 5 vites ve daha atik gibi geldi bana, iyileştirme yapmışlar gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...