İçeriğe Yönlendir

Connect - Yeni Connect Böyle Olmalıydı Bence..

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Uğur Kamil

Sol farın mercegi hatalı montaj yapılmış ve far ayarı yüksek gibi. Bu şekilde karşıdan gelenin gözünü alma riski yüksek.

Duvardaki çizgi bu şekilde olması lazım ;)

j6ht.jpg
0lsg.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Sol mercek hatalı montaj yapılmadı bilinçli olarak merceğin önündeki aparat kapatıldığı için öyle gözüküyor. İstesem sağ merceği de kapatıp ışığın yansıması duvarda dümdüz gösterebilirim.  :yes:

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Sol tarafı aşırı yüksek duruyor duvardaki yansımada(sağla eşit seviyede) 

Bu şekilde olması lazım.

ry9mk.jpg

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Haklısın biraz ayarsızlık var. Merceklerin ayar civatalarından farı sökmeden düz bir duvar bulabilirsem  ayarlayayım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Ünver

Usta sen ne yaptın ya maşallah el emeği göz nuru şimdiye kadar gördüğüm en güzel connectlerin ilk 3 üne girer bu araç :)

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Sagolasın arkadaşım allah olmayanlara versin. Çok emek verdim her şeyiyle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Arkadaşlar bagaj kapağının üzerine rüzgarlık yapmayı düşünüyorum. Çizimi iyi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Piyasada satılan modeller harici abartısız aracıma yakışacak çizim veya resim olabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Arkadaşlar bagaj kapağının üzerine rüzgarlık yapmayı düşünüyorum. Çizimi iyi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Piyasada satılan modeller harici abartısız aracıma yakışacak çizim veya resim olabilir.

4X4 lere takılan veya binek araçlardan birininkini uydurabilirsiniz. Tamamen 0'dan bir tasarım yapmak o bölgeye biraz zor çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

4X4 lere takılan veya binek araçlardan birininkini uydurabilirsiniz. Tamamen 0'dan bir tasarım yapmak o bölgeye biraz zor çünkü.

aslında çok basit uğur bagaj üzerinden belli bi cm gelip :D spoon tarzı bi spoyler olursa çok iyi olur

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Spoylerin yapımı zor olması önemli değil yeterki yakışsın resim paylaşırsanız yakışırsa yaparım

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Önder Kurtcalı

Güzelmiş olabilir. Benim araca yakışırmı acaba

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

aslında çok basit uğur bagaj üzerinden belli bi cm gelip :D spoon tarzı bi spoyler olursa çok iyi olur

Zor derken 0 dan yakışacak birşey yapmak zor dedim uğur yoksa bu işi bilen biri için 0 dan yapmak zor değil yani. Benim söyledigim şekilde azçok nasıl bişey olcağı belli ve fazlada uğraştırmaz.

Ben bu aralar honda'ların akta tampon ekine takmış durumdayım. Kimsenin stoklarında yok(burda), küçük tadilatla uydurulabilirse alıp takıcam.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

bu tarz birşeyler demek istediğim önder bey bu kadar yumuşak hatlı değilde biraz köşeli olursa yakışır kanımca

Uğur o tarz birşey bence yakışmaz. Connect'in bagaj kapağı düz olduğu için daha önceki modellere benzer birşey yapılması lazım.

Bu resimdekinin alt kısmı senin söyledigine benzer yukarı doğru yapılmış(üstü düz sadece), yakından gördün emanet gibi duruyor.

td1ku.jpg

Bunabenzer bişey yapabilirsiniz.

http://imageshack.us/a/img833/9694/mvr1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Zor derken 0 dan yakışacak birşey yapmak zor dedim uğur yoksa bu işi bilen biri için 0 dan yapmak zor değil yani. Benim söyledigim şekilde azçok nasıl bişey olcağı belli ve fazlada uğraştırmaz.

Ben bu aralar honda'ların akta tampon ekine takmış durumdayım. Kimsenin stoklarında yok(burda), küçük tadilatla uydurulabilirse alıp takıcam.

connectin en büyük sıkıntısı bence o uğur arka tampon : D dediğin gibi

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Yardımcı olan ilgilenen uğur arkadaşlarıma teşekürler.Paylaştıgınız resimdeki ww cady spoyleri gibi düşünüyordum yanlız uzunluğu bağaj kapağını iki ucundan taşırıp aracın eninde olsa nasıl olur..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yardımcı olan ilgilenen uğur arkadaşlarıma teşekürler.Paylaştıgınız resimdeki ww cady spoyleri gibi düşünüyordum yanlız uzunluğu bağaj kapağını iki ucundan taşırıp aracın eninde olsa nasıl olur..

Fazla abartmaya bence gerek yok  :biggrin:

Buarada üst kısmı tamamen düz değilde uc kısmı hafif yukarı doğru yapılabilir. Bu sayede azda olsa yüksek hızlarda aracı yere daha sağlam bastırır.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

cep telefonu bu kadar çekiyortflsy.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Arkadaşlar zevkler ve renkler tartışılmaz demişler. Ben aracımı şimdiki haline getirebilmem için 5 sene uğraş verdim(boş vakitlerimde).En çokta dizaynına vakit harcadım.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

bizim mahallede gördüm bence rezil etmiş.

Bu yine iyi, piyasada neler neler var, insanı Connect'ten soğutulurlar.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Bu ayın 22 sinde tüvtürk yolcusuyum. Bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Farlardakı xenon'ları sökerseniz bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Muhammet Karakaya

Hemşerim önder abi aracın hoş seninle birgün görüşmek isterim sanayide nerde çalışıyorsun bende 2009 var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...