İçeriğe Yönlendir

Connect - Yeni Connect Böyle Olmalıydı Bence..

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Önder Kurtcalı

Farlardakı xenon'ları sökerseniz bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Orjinal farlarıyla ön tanponu takıp öyle gitmeyi düşünüyorum. Bu seferde arka tarafa sorun çıkarırlarmı bilmem, kararsızım.
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Hemşerim önder abi aracın hoş seninle birgün görüşmek isterim sanayide nerde çalışıyorsun bende 2009 var.

Hemşerim önder abi aracın hoş seninle birgün görüşmek isterim sanayide nerde çalışıyorsun bende 2009 var.

Arkadaşım iş yerim bakırlı kavşağına gelmeden eski fiat bayisinin altında önder mobilya. Yanlız aracı cumartesi günleri iş yerine getiriyorum.
Yorum bağlantısı
Muhammet Karakaya

Arkadaşım iş yerim bakırlı kavşağına gelmeden eski fiat bayisinin altında önder mobilya. Yanlız aracı cumartesi günleri iş yerine getiriyorum.

Tanışmak için inş.. müsait zamanda

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Orjinal farlarıyla ön tanponu takıp öyle gitmeyi düşünüyorum. Bu seferde arka tarafa sorun çıkarırlarmı bilmem, kararsızım.

Orjinal tamponu takmanıza gerek yok. Stop lambası gerektiği gibi çalışıyorsa xenon'ler dışında dış akşamdaki şeylere birşey demezler.

Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Aynalara da el atmak lazım.. aracın her yeri değişmiş ama aynalar çok sade kalmış.. beyaz renk yada sadece krom olabilir.  :nazar:

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Orjinal tamponu takmanıza gerek yok. Stop lambası gerektiği gibi çalışıyorsa xenon'ler dışında dış akşamdaki şeylere birşey demezler.

Orjinal farı takmamın sebebi ampul uyuşmazlığı. Orjinal h4 mercek h7.

Aynalara da el atmak lazım.. aracın her yeri değişmiş ama aynalar çok sade kalmış.. beyaz renk yada sadece krom olabilir.  :nazar:

Beyaz araçta krom gitmiyor. Yeni model dikiz aynası yapmam gerekirki bakalım vaktim olursa şu an spoyler için uğraşıyorum.
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yapım aşamasındanda resimler eklerseniz daha iyi olur.

Far konusunda bende aynı yapıyorum bi-xenon farımı söküp orjinalini takıp öyle gidiyorum muayneye

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Tüvtürk maceram destanla geçti. :) Orjinal ön far ve ön tanponu takıp gittim.

Sonuç: Plaka ölçüleri ve karakterleri:    Plaka yönetmelikte belirtilen özeliklere uygun değil.

İlk yardım çantası:                      İçindekiler eksik.

Yangın söndürme tüpü:             Kontrol süresi geçmiş.

Camlar:                                     Sonradan filim yapılmış.

Arka sis lambaları:                     Fonksiyonunu yerine getirmiyor.

Plaka aydınlatma lambaları:       Fonksiyonunu yerine getirmiyor.

Plaka aydınlatma lambaları:       Hasarlı.

Aydınlatma lambaları:                Araçta mevzuatauygun olmayan renkte ve özelikte aydınlatma düzeneği var.

kısa huzmeli far:                        Ayarı çok yüksek.

Kısa huzmeli far:                        Yönü hatalı

Arka yaylar:                               Araç yere çok yakın.

Raporda yazanları aynen yazdım. Hafif kusurla geçti.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Aracın yere yakın olması devleti bukadar niye ilgilendiriyor bir anlamadım gitti.
Yere yakın araç

1. düz yol dışında hız yapamaz,

2. şehir içinde normalden daha yavaş gitmesi gerekir,

3. araç yola daha iyi tutunur.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Aracın orjinal ön taponunu takınca arkası yere yakın göründü. Sonuçta polyester ön tanpon biraz daha orjinalden yere doğru büyük.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı

joT7qOQ.jpgAracını makaslara işlem yapmadan alçaltmak isteyenlere arkadaşlara bir öneri..

2EuMIvU.jpg

ASAvrdX.jpg

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yurt dışında bu işlemi uygulayan çok var. Bazıları 2. makasıda iptal ediyor.
Önü alçatmanın sağlıklı bir yolu lazım önce ama.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Yurt dışında bu işlemi uygulayan çok var. Bazıları 2. makasıda iptal ediyor.

Önü alçatmanın sağlıklı bir yolu lazım önce ama.

uğur galiba focusun ki leer uyuyo diye duydum ama ne kadar gerçek bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

uğur galiba focusun ki leer uyuyo diye duydum ama ne kadar gerçek bilemiyorum

Bende öyle tahmin ediyorum ama deneyen çıkmadı hiç. Caddy'lere Golf'unkiler uyuyor mesela.

Geçen gün bu ilana denk geldim. Mesaj attım ama cevap yazmadı.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-connect-3-5cm-5cm-spor-helezon-storm-spring-marka-7-yl-148205470/detay/

Bu ilanıda şimdi gördüm. Bir mesaj atıp bilgi aliyim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-connect-spor-yay-3,5-cm-5-cm-sustech-helezon-yay-150665022/detay/

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

bütün arkadaşlara merhaba aranıza yeni katıldım resmi yüklemek için baya uğraştım olmadıysa da kusura bakmayın.

Bu fotonun başka açıları varmı. Ön tamponun sanal olmadığına inanmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Resim sanal olsaydı sahibinden com sitesine koymazdım.

İlan no 127091756

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Bir spoylerin anatomisi. 

Akşamdan akşama uğraşıyorum, bakojQiz5O.jpgalım ortaya nasıl birşey çıkacak. Resimler cepten akşam cekildiği için iyi olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Hafif yukarı doğru bakıcak şekilde birşey tasarlarsnız güzel olur bence.

Sonucu merekla bekliyorum.

Bu arada makaslara uyguladuğın yöntemdeki parçaları sizmi yaptırdınız yoksa hazırmı hasılıyor=

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Allah razı olsun. Allah olmayanlara versin

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Bakalım nasıl şekillenecek bende bilmiyorum. Makasların aparatlarını kendim yapıp taktım. Yaptıracaksan ölcülerini vereyim dicem resim üzerinden anlaşılmaz.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Bakalım nasıl şekillenecek bende bilmiyorum. Makasların aparatlarını kendim yapıp taktım. Yaptıracaksan ölcülerini vereyim dicem resim üzerinden anlaşılmaz.

Bu işlemden sonra kaç cm alçaltı arkası peki? Ön havada kalmasın sonra arabanın  :biggrin: 

Birde kullanılan parçalar nekadar sağlıklı? Ben bazen 600-700 kg koyuyorum araca(senede 1-2 kere kısa mesafe). Parçaları sizin yapıp gönderme sansınız varmı (ücreti karşılığında) burda bununla uğraşacak birini bulamam çünkü.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...