İçeriğe Yönlendir

Connect - Yeni Connect Böyle Olmalıydı Bence..

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Önder Kurtcalı

Abi bu kez daha iyi olmuş bence. Arabanın çehresini değiştirmiş.

Aklıma takılan konu ise şu, aerodinamik açıdan sıkıntı yaratacak bir durum oluşur mu araçta?

Mümkün olduğu sürece rüzgarın direncini almaması için uğraşıyorum. Araca taktıktan sonra aracın üzerinden fırlamazsa olmuş demktir.

Bu arada kalıpsız dengeli, simetrik çıkmıyacağı kanatine vardım. Connecte yaptığım gibi bu spoylerde 3 parça olcak sağ, sol parcası ve bagaj kapağına takılacak parça. Sağ sol parçasının (kalıbının) kalıbını çıkardım resimlerini çektim. (Kalıbı) çıkarırsam resimleri yüklerim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı

Kendi çapımda kalıbı çıkardım. Aracın üstünde simetriğini,ölçülerini ayarladım fena olmadı. Polyester işlemini üç parça olarak uyguladım bir defada her tarafını polyester yapamadım cam elyafı sarkma yapıyordu. Kalıba (alçı) yapışmasın diye ayırıcı sürdüğüm halde yapışmış,sıkışmış kırmak zorunda kaldım sonuç fena olmadı. Sırada bagajın üstüne geldim yaptıkça paylaşırım daha çok iş var.njolMB.jpgErMDJv.jpgnjolj5.jpgWgRDgN.jpgYqR6Nj.jpgZMR3Oz.jpgBvgzLG.jpgGPXDDy.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Kurtcalı
(düzenlendi)

Tıtanıum,RS amblemlerini nereye yapıştıracağımı bilemedim dört şekil de resmini çektim. Sizce hangisi yakıştı?

(Benim gözümde halen RS logosunu haketmesede)

tarihinde Önder Kurtcalı tarafından düzenlendi
Resimler yüklenmediyse en kısa zamanda yükliycem
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
(düzenlendi)

jX7l0J.jpg5LOWPj.jpgLZq9JG.jpgZMy8gZ.jpgTelefonla resim yüklemeyi denedim olmadı bende bilgisayardan yükledim.Kusura bakmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Kurtcalı
(düzenlendi)

Bilgisayarım ömrünü tamamlamış resim yükleyemiyorum. İşlerin durgunluğundan spoyler yapımında işi yarıladım sayılır. Bilgisayar işini halledene kadar merak eden arkadaşlar varsa instagram hesabımdan resimleri ve videoları (sadece aracım) görebilirler.

Not: hesap adı (ecdat) istek yollanırsa açılacaktır.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

abi helal olsun, kendi emeğinle bişeyler yapıyorsun. ben de biraz uğraştığım için ne kadar meşakatli olduğunu biliyorum az çok. böyle bişeyler üretmen çok güzel. sadece orjinalliğini bozmayacak çizgilere ihtiyaç var. bu biraz kavisli olmuş dümdüz gelse daha hoş duracaktır.

esasen arka spoylerin amacı aracın arkasını yere daha iyi bastırmak ve savurulmasını önlemek diye biliyorum. tabi 20 veya 50 ile giderken olacak şey değil bu yüksek süratler için geçerli. tabi göze hoş geliyor o ayrı. insanların olumsuz yorum yapması bi açıdan iyi bi açıdan kötü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Önder Kurtcalı
On 20.02.2017 at 08:59, Burak Fidan yazdı:

abi helal olsun, kendi emeğinle bişeyler yapıyorsun. ben de biraz uğraştığım için ne kadar meşakatli olduğunu biliyorum az çok. böyle bişeyler üretmen çok güzel. sadece orjinalliğini bozmayacak çizgilere ihtiyaç var. bu biraz kavisli olmuş dümdüz gelse daha hoş duracaktır.

esasen arka spoylerin amacı aracın arkasını yere daha iyi bastırmak ve savurulmasını önlemek diye biliyorum. tabi 20 veya 50 ile giderken olacak şey değil bu yüksek süratler için geçerli. tabi göze hoş geliyor o ayrı. insanların olumsuz yorum yapması bi açıdan iyi bi açıdan kötü

Yorumların için sağol burak kardeşim kusura bakma geçde olsa yazabildim. Dediklerinin çoğuna katılıyorum bundan önceki aracımda olduğu gibi piyasada olmayan, satılmayan, kişisel zevklerimi yansıtan parçalarla bir araça ufak dokunuşlar yapmak kolay değil. Beğenende olacak beğenmiyende olacak doğanın kanunu bu.

Yavaş yavaş son haline yaklaştım. Siyahmı boyamalı beyazmı?O06EQD.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Aynı tasarımla azdaha küçük olsa daha güzel dururdu sanki.
Beyaza boyayıp çama bakan kısmıda siyah olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı
On 1 Mayıs 2017 at 10:35, Uğur Kamil yazdı:

Aynı tasarımla azdaha küçük olsa daha güzel dururdu sanki.
Beyaza boyayıp çama bakan kısmıda siyah olabilir.

Herkese iyi bayramlar. Uğur görüşlerin için teşekkürler. Biraz büyük olduğunu araca taktıktan sonra farkettim kesip küçültmeye kalksam bütün ayarlar bozulacak yapmadım. Boya işine gelince şimdilik komple beyaza boyadım hoşuma gitmezse dediğin gibi cama bakan kısmını siyah folyo veya karbon folyo yapabilirim.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Ramazan'da araçla uğraşmadım ama boşta durmadım. Mercek far projesi için uzun araştırmalar sonucu Çin'den 4 Bi xenon mercek,4 kapakları, 2 takım 8000k hid xenon siparişi verdim bekliyorum. Bakalım far projesi nasıl şekillenecek.

Spoyleri idareten takıp video çektim. Görmek isteyenler instagram hesabımdan (ecdat) görebilirler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Kurtcalı

Ürünler iki gün önçe geldi. 25 gün beklememe deydi. 4 adet 3inç bi xenon mercek,4adet kapağı, 4 adet 55w 8000k xenon hid toplam 430 liraya mal oldu. gündüz farı ve sinyal içinde sonra sipariş verceğim.pWnJVN.jpgJlDbMB.jpgbG670V.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Gelir gelmez merceklere ampulleri takıp tavanda cizgilerini görmek için test ettim. Tavana 2 metreden 4 meceğin yanışı fena değil.PrDJb9.jpg3qzGkM.jpgERD9ZZ.jpgOLD4PD.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Çıkma farlarımın içini boşaltım ince demirden mercekleri taşıyabilmesi için çeceve kaynakladım. Sonuçta orjinal kabloları ve far yükseklik motoru harici başka parçasını kullanmayıp özel yapım değişik birşeyler düşünüyoum. 6XNW49.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtcalı

İyi akşamlar. Zor da olsa sıkılmadan, bıkmadan uzun uğraşlar sonucu ayarları tutturabildim. İşin yarısına geldim sayılır.JlmpqY.jpgAkWAL0.jpgZEmLZG.jpglWmkWJ.jpgvprgj4.jpgVMmlDv.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

İş yerinde farların ışık ayarlarnıda yaptım. Fena olmadı esas ayarları aracın üstünde yapacağım. Daha far motoru ve ayarı  park, sinyal, gündüz ledi yapacağım işim çok.BA3Z5j.jpg5Qb8OM.jpggWEkQ2.jpgkWmj5m.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
On 30.04.2017 at 18:31, Önder Kurtcalı yazdı:

Yorumların için sağol burak kardeşim kusura bakma geçde olsa yazabildim. Dediklerinin çoğuna katılıyorum bundan önceki aracımda olduğu gibi piyasada olmayan, satılmayan, kişisel zevklerimi yansıtan parçalarla bir araça ufak dokunuşlar yapmak kolay değil. Beğenende olacak beğenmiyende olacak doğanın kanunu bu.

Yavaş yavaş son haline yaklaştım. Siyahmı boyamalı beyazmı?O06EQD.jpg

Maşallah, süper görünüyor. Fiestalarda (sanırım mk6 kasalarda idi) "spoon" adında benzer şekilde spoiler kullanılıyor. Cama bağlanan kısımlarda hava akışı için açık bıraksanız daha güzel ve işlevsel olur sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Önder Kurtcalı

On 22.08.2017 at 09:06, Cihat Küçükay yazdı:

Maşallah, süper görünüyor. Fiestalarda (sanırım mk6 kasalarda idi) "spoon" adında benzer şekilde spoiler kullanılıyor. Cama bağlanan kısımlarda hava akışı için açık bıraksanız daha güzel ve işlevsel olur sanırım.

Sağolun teşekkürler cihat bey cevabım biraz geç oldu kusura bakmayın. Farlardan sonra spoilere bir kaç dokunuş yapmayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı

Far projesi yavaş da olsa devam ediyor. Far yükseklik motorunu yerini ayarlamam biraz vaktimi aldı malum iki tane merceği (yaklaşık 1kg) kaldırıp indirmesi bayağ uğraştırsada halletdim. Tek korkum far camları(mika) yapışık olmadığı için merceklerin yolda giderken çukurlara girdikçe titreme yapması. Farların ayarları tamam isteyen instgram hesbımda videosunu görebilir. Sıra geldi içini dodurmaya. Sinyal ve gündüz led lambası olarak çinden fleksi yumuşak tüp şerit led(sinyali akarak yanan) aldım.Farın boş kalan yerlerini sinyal ve park ledlerini proje şekilenmesine göre........??

Farın içini fikir vermesi amacıyla kartonla kapattım halen fikir aşamasında.nJOv9l.jpgAy1oN0.jpg2EJMqq.jpgqJGgp5.jpgZO9rRa.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Far ayarı çalışacakmı peki?

Yerinizde olsam bir mercekte led diğerindede xenon kullanırdım. Hem aydınlatma performansı güzel olur hemde selektörü daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
23 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Far ayarı çalışacakmı peki?

Yerinizde olsam bir mercekte led diğerindede xenon kullanırdım. Hem aydınlatma performansı güzel olur hemde selektörü daha güzel olur.

Far yükseklik ayarı çalışıyor.

Far projesine başlamadan çok araştırdım led xenonmu yoksa hid xenonmu diye led xenon takanların videolarını izlediğimde aydınlattığı bölgede çizgi şeklinde karanlık oluşuyor. Ben aslında led xenon takacaktım videoları görünce vazgeçtim. Yorumların için sağol Uğur teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Far projesine başlamadan çok araştırdım led xenonmu yoksa hid xenonmu diye led xenon takanların videolarını izlediğimde aydınlattığı bölgede çizgi şeklinde karanlık oluşuyor. Ben aslında led xenon takacaktım videoları görünce vazgeçtim. Yorumların için sağol Uğur teşekkürler.

Led xenon diye bir şey yok Önder Bey.
Bu isim bir aldatmaca.
Led ve xenon vardır. Led bir diyottur. Xenon gazdır.
İkisi aynı anda kullanılamayacağı gibi. İki isim de aynı anda kullanılmamalıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
23 saat önce, Önder Kurtcalı yazdı:

Led'in xenon gibi pürüssüz bir aydınlatma olmamasının nedenini bende çözemedim. İlginç olan ben fardada sistede uzun kısa mercek kullanıyorum ve 2'side led ama sislerde böyle bir durum yok ama farlarda var ama rahatsız edici derecede değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Led'in xenon gibi pürüssüz bir aydınlatma olmamasının nedenini bende çözemedim. İlginç olan ben fardada sistede uzun kısa mercek kullanıyorum ve 2'side led ama sislerde böyle bir durum yok ama farlarda var ama rahatsız edici derecede değil.

Halojen ve xenon 360 derece ışık yayar.
Ledin bu şansı yok. Çok iyisi belki 300 derece.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...