İçeriğe Yönlendir

Çözüldü: Benzinde 2.000 Devir Altında Boğulma/stop Etme/tekleme

Furkan Avcı
Çözüme git Furkan Avcı tarafından,

Recommended Posts

Furkan Avcı
(düzenlendi)

Benim yeni video'yuı çekip koyacaktım. Ama bunun aynısı olacaktı bi tek basınç göstergem yok durum birebir aynı, araçda c240 2.6 V6

İlk başta sanırım benim pompa sinyal verdi ben gidiciyim diye, sonrada tamamen bozuldu.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

enteresandır Mercedes yapacağı arızayı önceden 1 sefer yapıp ikaz ediyor, sonrasında 15 gün ile 30 gün arasında o arızadan dolayı araba mefta oluyor :(  tecrübem ile sabittir eski Mercedes'im hangi arızayı yapacaksa önce bir kez ikaz eder sonra bozulurdu en az 3 sefer bu durumu yaşadım ben eski Mercedesim de ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

enteresandır Mercedes yapacağı arızayı önceden 1 sefer yapıp ikaz ediyor, sonrasında 15 gün ile 30 gün arasında o arızadan dolayı araba mefta oluyor :(  tecrübem ile sabittir eski Mercedes'im hangi arızayı yapacaksa önce bir kez ikaz eder sonra bozulurdu en az 3 sefer bu durumu yaşadım ben eski Mercedesim de ...

Benim ilk mercedes aracım, tecrübe edinmiş olacağız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Avcı
(düzenlendi)

Sorun o kadar ciddi mi ya? İnşallah yolda falan kalmaz. Geçmiş olsun.

tarihinde Özkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sorun o kadar ciddi mi ya? İnşallah yolda falan kalmaz. Geçmiş olsun.

Şu an şirketin önünde yatıyor, benzinde çalıştırıp LPG'ye geçirebilirsem garaja bırakacam, sanırım yakıt pompasını falan kendim değişirim. İstanbul'a gelemez. Gelse bile hiç durmadan Maslak'a varmam lazım :)

Yorum bağlantısı
Özkan Avcı
(düzenlendi)

Valla abi nedir senin bu arabalardan çektğin bir türlü anlamadım arkadaş. :angry:

tarihinde Özkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Valla abi nedir senin bu arabalardan çektğin bir türlü anlamadım arkadaş. :angry:

Allah sağlık versinde cümlemize, araba dediğin kul yapısı bozulur, yapılır. Gerisi boş.

Sağlığımız yerinde hallederiz :) 

Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

abi bende de onun kardeşini yaptı benzinde gidiyorum sonuna kadar benzinde bastım arıza ışığı falan yanıyor. LPG ayarına baktırdım sıkıntı yok dediler sonra buji kablo ve bobin değişti hiç bir sıkıntı kalmadı. Nacizhane fikrim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi bu sabah çok zor çalıştı. Çalışırken de muthiş bir benzin kokusu doldu garaja. Rölantide çata pata çalışırken, gaza basarsam stop edecek gibi oluyor, gazdan ayağımı çekince geri topluyor.

İstanbul'a kadar götürebilir miyim, bilmiyorum.

Nefesoğullarını telefon ile aradım bir kaç durumdan bahsettiler.

- LPG li araçlarda MAF sensörü yanabiliyor dedi

- Gaz kelebeği boğazı çok kirlenmiş olabilir temizlenmesi gerekebilir dedi. Temizledikten sonra stardiagnostic (MErcedesin IDS i) ile bir işlem yapılması gerekebilir dedi.

- Filtreden veya pompadan olsa hep yapar dedi, sadece ısınınca yapmaz dedi, hatta pompa zayıflasa hiç çalışmaz dedi. (Evet ben sorduğumda çalışıyordu, ama artık çok çok zor çalışıyor soğukkende : :))

Mafla lpg'nin alakası yok... 

Kirlenmeyle bu hale gelmez araç.. Lpg niye belirti vermiyor.. 

Filtre ve pompa hep yapmayabilir.. Bazen ısınınca yapar, bazen soğukken yapar, bazen de hep yapar.. 

Yol yardımın var.. unutma.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mafla lpg'nin alakası yok... 

Kirlenmeyle bu hale gelmez araç.. Lpg niye belirti vermiyor.. 

Filtre ve pompa hep yapmayabilir.. Bazen ısınınca yapar, bazen soğukken yapar, bazen de hep yapar.. 

Yol yardımın var.. unutma.. ;)

Abi pompaya ulaştım. Kontağı açtığımda 3 sn boyunca pıt pıt pıt diye bir ses geliyor pompadan ama kesinlikle vızzzzzz diye dönme sesi değil. Dönemiyorda birşeye takılıyor gibi bir ses. Bir önceki videodaki c240 daki adamın bahsettiği gibi pırrrrrrrr gibi bir ses. Bağlantı kablosunu ölçtüm elektrik geliyor. Elektriksel bir problem yok yani.

Yarın pompayı sipariş vereceğim tek düşündüğüm, Aşağıdaki 3a daki kapağı bir alltaki resimdeki tırnaklı anahtar aparatı olmadan nasıl söküp takarım?

pompa.png

alet.png

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Pompayı aldık. Bakalım akşam başımıza iş açcaz :D

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Nasıl sökeceksin :?

Takarkenki metodla :)

Yaptığım işlemler :

[MEDIA]

[/MEDIA] tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Özkan Avcı

Takarkenki metodla :)

Yaptığım işlemler :

[MEDIA]

[/MEDIA]

Helal olsun. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Eline saglik Furkan, Eskişehir'in iş bilmez oto sanayine selamlar ;)

Eyvallah abim, aynen iletirim :)

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Furkan vallahi gurur duydum. Hadi bakalım bunu da açıklayın sıfır otomobilciler :D:D 

Benzin pompası kaç kuruşmuş bu arada? Eskisini de atmada, bir içini falan aç bakalım belki basit bir tıkanıklık vs. vardır. Temizler başka bir amaçla kullanırsın. Nebilim akvaryum pompası olur vs. vs. :) Sıvı soğutma sistemi olur pc için. Hiç bir şey olmadı leğene koyar ev içi fıskiye yaparsın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan vallahi gurur duydum. Hadi bakalım bunu da açıklayın sıfır otomobilciler :D:D 

Benzin pompası kaç kuruşmuş bu arada? Eskisini de atmada, bir içini falan aç bakalım belki basit bir tıkanıklık vs. vardır. Temizler başka bir amaçla kullanırsın. Nebilim akvaryum pompası olur vs. vs. :) Sıvı soğutma sistemi olur pc için. Hiç bir şey olmadı leğene koyar ev içi fıskiye yaparsın :)

Eyvallah sağolasın hocam.

BOSCH marka (Polonya üretimi) pompa 300 TL + İşçilik bedava + kontağı çevirince arabanın çalışması paha biçilemez  :kutlama:

Bu arada imkan varsa bu işi depo boş iken yapın, akşam kafayı buldum bulacaktım  :blink:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan çok sevindim :)   :bravo:

Teşekkürler abim, ilk baştan beri senin tahmin doğruymuş.

Hadi geçmiş olsun.

Eyvallah hocam, aman diyim çeyrek depoda kalma yarımın üzerinde bırak, nasılsa depoda duruyor bir gün lazım olur.

şimdi gördüm konuyu.

Geçmiş olsun :)

Sağolasın Sani.

Geçmiş olsun. :)

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teşekkürler abim, ilk baştan beri senin tahmin doğruymuş.

Eyvallah hocam, aman diyim çeyrek depoda kalma yarımın üzerinde bırak, nasılsa depoda duruyor bir gün lazım olur.

Sağolasın Sani.

Teşekkür ederim.

Ben bunu bildiğim için çok nadir çeyrek altına düşürmem ve benim araçta LPG geçince benzin pompasını kesici var. Hediye olarak takmıştı LPG ustası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...