İçeriğe Yönlendir

Sigorta Sürekli Patlıyor

Ali ÇAKIR

Recommended Posts

Ali ÇAKIR

İyi günler abilerim kardeşlerim bilgisi olanlardan yardım istiyorum .Mondial 100 ukh motorsikletim sürekli sigortası patlıyor değiştiriyorum normale dönüyor her şey motoru çalıştırıp hareket ediyorum yeniden durduğumda tekrar patlamış oluyor sigortası 15A cam sigorta  şu an için ustaya götüremem motoru sizce ne yapılabilir,neden oluyordur.

Yorum bağlantısı

Orjinal sigorta gecikmeli tip ise,yerine takılan normal ise patlayabilir.

Aldığınız sigorta kaliteli olmayabilir.

Akü şarj devresi var ise bundan kaynaklı olma ihtimalide var.

Yorum bağlantısı
Ali ÇAKIR
(düzenlendi)

Durduğumda derken, frene bastığınızda falan mı?

Bi yer şase yapıyor belli ki...

Hareket edip stop ettiğimde mesafe önemli değil hareket edip durmadan frene bassam da sıkıntı olmuyor.

tarihinde Ali ÇAKIR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali ÇAKIR

Ne sigortası bu patlayan ?

ne sigortası olduğunu tam bilmiyorum abi ama sigorta  patladığında marş  basmıyor ve ekrana elektrik gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

20 A lik takın varsa, taktığınız sigortanın üzerinde tam olarak ne yazıyor Volt ve Amper olarak.

Kontrol ederken sigorta çıkışından kaç kablo gidiyorsa ayrı ayrı kontrol edin (giriş tek çıkış bir kaç kablo olabilir).

Yorum bağlantısı
Ali ÇAKIR

Göstergeye giden tesisatı kontrol etmelisin.

Tamam abi sabah bi bakarım.

20 A lik takın varsa, taktığınız sigortanın üzerinde tam olarak ne yazıyor Volt ve Amper olarak.

Kontrol ederken sigorta çıkışından kaç kablo gidiyorsa ayrı ayrı kontrol edin (giriş tek çıkış bir kaç kablo olabilir).

Volt olarak bilmiyorum sabah bakarım ama amper olarak 15A yazıyor.Sigorta giriş ve çıkısına tek kablo girip çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Ali ÇAKIR

Far ampulu degistimi hiç ?

Far ampülü  değişeli baya oldu o zaman böyle bir sıkıntım yoktu.

Bugün 20A olan sigortayı taktım tüm elektrikle çalışan donanımı da(korna,sinyal,fren lambası vs. ) teker teker denedim şimdilik bir sorun yok. 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Peki ilave birşeyler eklemişmiydiniz sormamışız.Mesela ek ışık,korna,sinyal falan gibi.Neyse belkide sigortanız hızlı atan tipti ek yük olmasına gerek te yok sınırda kurtarıyormuş demek ki.

Yorum bağlantısı
Ali ÇAKIR

Peki ilave birşeyler eklemişmiydiniz sormamışız.Mesela ek ışık,korna,sinyal falan gibi.Neyse belkide sigortanız hızlı atan tipti ek yük olmasına gerek te yok sınırda kurtarıyormuş demek ki.

Ek herhangi bir  şey yok bu sefer patlamamış olması umarım sorun çözülmesindendir. Çünkü daha öncede bir kaç gün dayandığı oluyordu 20A olanı da patlatırsa bir süre sonra bir usta bakacak artık başka yol kalmadı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ek herhangi bir  şey yok bu sefer patlamamış olması umarım sorun çözülmesindendir. Çünkü daha öncede bir kaç gün dayandığı oluyordu 20A olanı da patlatırsa bir süre sonra bir usta bakacak artık başka yol kalmadı.

Orjinali 15a ise, sürekli patlıyorsa, 20a de sistem yanabilir :s

Yorum bağlantısı

Bir süre kullanımdan sonra patlıyor olması sigortanın amperinin yetersiz olabileceğini akla getiriyor. Kısa devre halinde hemen patlaması lazım. Daha yüksek güçlü bir sigorta takıldığında dikkatli olmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bir süre kullanımdan sonra patlıyor olması sigortanın amperinin yetersiz olabileceğini akla getiriyor. Kısa devre halinde hemen patlaması lazım. Daha yüksek güçlü bir sigorta takıldığında dikkatli olmak gerekir.

abi şunu düşünerek yazmıştım,kardeşimin aracında aynı sorun olmuştu.bir sigorta sürekli atıyordu.sigortayı takıyoruz sorun yok,arabayı ön amortisör üzerinden sallamaya başlayınca sigorta atıyordu.meğer ön gösterge tablosu bir kablonun üzerine basmış,zamanla plastiğini aşındırmış,araç hareket halinde çukura girince kısadevre yapıyordu.bulana kadar çok uğraşmıştı kardeşim.benzer sorun olabilir,hareket edip durunca atıyormuş sigorta

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...