İçeriğe Yönlendir

Motosiklet Bilgisi Olanlardan Fikir Istiyorum

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

merhaba arkadaşlar.ev alma sebebiyle arabayı sattıktan sonra,yaya kalmak çok ağır gelmeye başladı,özellikle işten çıkışta.

şimdi araba olmasa da ayağımı yeren kesecek birşey istiyorum.hemen hemen her erkek gibi ben de motorlara ilgi duyuyordum zaten.şimdi iş ciddiye bindi.

önümüzün kış olduğunu,motorun kısıtlı kullanım zamanı olduğunu,2 kişilik olduğunu biliyorum.ama kapımın önüde beni götürebilecek bir alet olması şart.

şimdi motor bilgisi,tecrübesi olan arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum.gençken mobilete,yakın zamanlarda da skutıra bolca binmiş biri olarak (vitesli tecrübem yok,ama vitesli motor alacağım sanırım) soruyorum: motor alırken nelere dikkat etmek lazım,önemli olan kmm mi,boyamı,ön tekerin duruşu mu,motoru mu.

1500-2000 lira arası bütçe ayırdım,ayrıca kısmetse yarın kadıköyde "gelişim sürücü kursu"na kayıt olacağım (iş yerinden bir arkadaşla beraber)

ilanlara bakarken şu motoru gördüm,hoşuma da gitti,bunun için ne söylenebilir,şimdiden teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-acil-satilik-mondial-mct-250-134332237/detay?showViewPreferences=false

Yorum bağlantısı

her erkek gibi ben de motorlara ilgi duyuyordum

Peki. :D  :D :D  

Ayrıca; İstanbul trafiğinde motor sürmek için ya paketçi olacaksın, ya da gözü kara. Ümit'in dediği gibi kısa mesafede elektrikli bisiklet en iyisi ağabey, boşver motoru, rüzgarın tadını alırsan daha fazlasını istersin.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

yakın mesafe kullancaksan şarjli bisiklet öneririm abi 

o seçeneği düşündüm,bana uygun değil maalesef

Peki. :D  :D :D  

Ayrıca; İstanbul trafiğinde motor sürmek için ya paketçi olacaksın, ya da gözü kara. Ümit'in dediği gibi kısa mesafede elektrikli bisiklet en iyisi ağabey, boşver motoru, rüzgarın tadını alırsan daha fazlasını istersin.

çok ince görmüşsün :p

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

o zaman abi moto gp yarışlarına katılmıycaksan daha düşük cc li motor bak hem yakıt olarak rahat edersinde hemde vergiden muaf olursun 100 cc lik mesela 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Motor gerçekten güzel ve gösterişli. Fakat M direksiyon motorların kullanımı çok kolay değildir (daha evvel motor tecrübesi olmayanlar , yada az olanlar için)

Ama M direksiyonlu motor kullanmak paha biçilemez bir sürüş keyfi verir.

Ayrıca ekonomik sayılır.

Ve har zaman ne diyoruz ; İki teker olsun çamurdan olsun, iki teker candır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

o zaman abi moto gp yarışlarına katılmıycaksan daha düşük cc li motor bak hem yakıt olarak rahat edersinde hemde vergiden muaf olursun 100 cc lik mesela 

100 lük kardeşimde vardı,100 kilo adamı zor bela taşıyor,arkasına biri daha binerse eziyet oluyordu.

vergiden kastın motorlu taşıtlar vergisi mi,bu yukardaki örnek için baktım,56 lira mı ne yıllık :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

mtv di ama al gitsin o zaman abi :D

yanlız abi o linkteki motora o fiyat az biraz sorun olabilir iyi bir araştır derim o paraya scooter vermiyorlar çünkü :rolleyes:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

YAMAha ybr 125 ESD almanız sizin için daha isabetli olur. Şehir içinde kullanışı oturui posizyonu oldukça rahat bir makine. motor sağlamlığıda cabası.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Maxi scooter alsanız daha iyi olmaz mı? Bence vitesle falan uğraşmayın. Ben bu aralar honda pcx hastası oldum yok böyle bir cihaz. Param olursa almak isterim. 100 km de 2.5 lt yakıyormuş. Maksimum hızı 110 muş. Çok rahat bir şekilde uzun yol yaparsınız dediler.

PCX'in A.T.S. fiyatı 6.430 TL. O paraya "Tüplü ve Öfkeli"  şahin alınır :p

Bu arkadaş 4.000 TL vermeye razıymış PCX'e

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-pcx-motor-4000-tl-pesin-odeme-134330168/detay

tarihinde Bilal Nazlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Mater

bütçenize uygun HONDA scooter lar her türlü işinizi görecektir, özellikle 150 cc olursa tadından yenmez,

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

bence scooter tarzı bir motor alın italyan olursa tadından yenmez. 2 yıl aprilla scrabeo kullanmıştım. su soğutmalı. hem güvenli hem hızlı hemde konforu çok iyidi. şu ara piyasaları çok yüksek. piaggolarada bakılabilir. 50 cc lik motoru bile 120 kg ağırlındaki birini çok rahat çekiyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ehliyet kaç para?

600 e mal olacak şekilde konuştuk,sağlık raporu için para verirsem o ayrı.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

650 tl

600 e mal olacak şekilde konuştuk,sağlık raporu için para verirsem o ayrı.

Sürücü kursundan içeri girildi ve trafikten ehliyet alınıp çıkıldığının toplam tutarı mı bu?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bütçe arkadaşlar bütçe.2000 tl maximum,1 tl bile geçmeyeceğim

bahsettiğiniz araçların fiyatları yüksek,uygun olanlar da bana uygun değil :)

Sürücü kursundan içeri girildi ve trafikten ehliyet alınıp çıkıldığının toplam tutarı mı bu?

evet.

350 kurs

50 sınav parası

200 trafik tescil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Cam

Kesinlilke Yamaha Ybr 125 al derim. ikinci el alacaksan 2008 model al. bence o yılki ybr ler içlerinde en iyisiydi. istanbul trafiği içinde bir 150lik piston taktır. yokuş torku filan daha iyi olur. birde robot kafa denen model farlı almayın yuvarlak cam kapaklı farı olanlardan tercih ederseniz daha rahat edeceğinizi düşünüyorum. mutlaka uygun bir motor koruma demiri takın. soğuk havalarda dizlerinizi ve göğsünüzü korumak içinde mutlaka bir tulum edinin. çok konuştum:)   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben o trafikte can sağlığın sebebiyle motor tavsiye etmiyorum kardeşim... 

aslında en guzel cevabı verdin abi,ama canıma tak etti.işten çıkıyorum,koşa koşa vapura yetişmeye çalışıyorum,ondan inip metroya biniyorum,metrodan inince de 20 dakika yürüyorum (vapurdan sonra otobüse binsem evin önünde indiriyor ama sıkışık trafik yüzünden otobüse binmiyorum)

en azından metrodan inince eve kadar yürümemek adına bu işe soyundum.

2 seçenek var aklımda,ya kadıköye kadar motorla gidip vapurla işe gitmek

ya da evden çıkıp metro istasyonuna kadar motorla gidip,belediyenin ücretsiz parkına park edip metro ve vapur.

evden işe kadar motorla gitmem,köprü var arada.hem yol uzun,hem maliyet artıyor

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

açıklamayı okumadın sanırım :)

"ankaradan 2007 model yamaha ybr 125 motorumu satmaya karar verdim fiyat olarak 1500 istiyorum motorun başında pazarlık olur lütfen ciddi alıcılar arasın motorun ruhsatı yok ama şase numarası duruyor motor tirafikten men edilmiştir yani trafikte motorun kaydı yoktur ve vergidir muanedir hiçbir şekilde devlete para vermiyorsunuz aciliyetten satılık gelip görün begenmezseniz yol paranız benden motor resimdekinden daha canlı dır"

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...