İçeriğe Yönlendir

Motosiklet Bilgisi Olanlardan Fikir Istiyorum

Önder Özcan

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Metin Arslann

merhaba arkadaşlar.ev alma sebebiyle arabayı sattıktan sonra,yaya kalmak çok ağır gelmeye başladı,özellikle işten çıkışta.

şimdi araba olmasa da ayağımı yeren kesecek birşey istiyorum.hemen hemen her erkek gibi ben de motorlara ilgi duyuyordum zaten.şimdi iş ciddiye bindi.

önümüzün kış olduğunu,motorun kısıtlı kullanım zamanı olduğunu,2 kişilik olduğunu biliyorum.ama kapımın önüde beni götürebilecek bir alet olması şart.

şimdi motor bilgisi,tecrübesi olan arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum.gençken mobilete,yakın zamanlarda da skutıra bolca binmiş biri olarak (vitesli tecrübem yok,ama vitesli motor alacağım sanırım) soruyorum: motor alırken nelere dikkat etmek lazım,önemli olan kmm mi,boyamı,ön tekerin duruşu mu,motoru mu.

1500-2000 lira arası bütçe ayırdım,ayrıca kısmetse yarın kadıköyde "gelişim sürücü kursu"na kayıt olacağım (iş yerinden bir arkadaşla beraber)

ilanlara bakarken şu motoru gördüm,hoşuma da gitti,bunun için ne söylenebilir,şimdiden teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-acil-satilik-mondial-mct-250-134332237/detay?showViewPreferences=false

sana tek tavsiyem honda cbf150 kesinlikle başka motor alma tek geçerim memnun kalırsın

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

150 lik kanuni seyhan aldım,yakında taş düşürür müyüm :)

sana tek tavsiyem honda cbf150 kesinlikle başka motor alma tek geçerim memnun kalırsın

bir dahakine inşallah :)  teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Banada uzun yol için bir motor tavsiye edermisiniz, derdim hız değil, eşya falanda koyabileceğim bir alet olmalı, mesela şunun gibi ama daha makul fiyatta ne olabilir?

bmw-r-1200-gs-adventure-08.jpg

Bu kadar yüklemeyeceğim ama :)

BMW_R1200GS_fully_kitted.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Banada uzun yol için bir motor tavsiye edermisiniz, derdim hız değil, eşya falanda koyabileceğim bir alet olmalı, mesela şunun gibi ama daha makul fiyatta ne olabilir?

arada alıp başını gitmek için mi  :) 

Yorum bağlantısı

Uzun yol motorları rahat ve dik oturuş pozisyonlarıyla benim de gönlümdeler.

Honda Transalp, (ikinci elde güzel seçenekler var)

Yamaha Tenere 660cc olan tercih edilebilir,

Honda cbf 250-500-1000 (fiyat/performans gayet iyi)

Honda Varadero (yunusların kullandığından ama pahalı gelebilir)

Suzuki VStorm (al bunu dünyayı dolaş)

Listeye ben de bakınca güzel bir cbf 250 veya 500 işinizi ekonomik ve düşük satınalma maliyetiyle görebilir.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben bu kadar yüklesem,muhtemelen sehpaya  kaldıramam motoru :)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

7 yıldır, fırsat buldukça, yaz kış farketmeden motorumu kullanırım, hem ekonomik, hem vakitten kazanç sağlıyor, çok da zevkli. Herkese tavsiye etmek istiyorum ama maalesef ülkemizde motor kullanmanın riski sebebiyle bunu yapamıyorum.

Bir kere sinyal verme alışkanlığı yok, bu motor kullananlar için çok önemli, tarlada traktör sürer gibi araç sürüyoruz. Diğer arkadaşların da ifade ettiği gibi, motoru araçtan saymıyoruz. Yollarımız da motor kullanımı için tehlikeli, çukurlar, garip sulama çalışmaları, yola dökülen mıcır, mazot, yağ gibi maddeler ölümcül. Motor kullanacaklara tavsiyem, gerçekten çok dikkatli olacaklarına eminlerse bu işe başlamaları olacaktır. Gerekli koruma ekipmanı ve eğitim de olmazsa olmaz tabi ki.

Motor tercihi ise zevk meselesi olmakla birlikte chopper/cruiser tarzı motorlar başlangıç için çok da uygun değildir. Daha kıvrak, naked ya da cross/enduro tarzı motorlarla başlamak hakimiyetin gelişimi açısından daha iyidir.

Şu anda Kawasaki Versys 650 kullanıyorum, hem uzun yol, hem de şehir içi için tavsiye ederim. Resimdeki 1200 GS ise her motor kullanıcısı gibi benim de hayalim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben bu kadar yüklesem,muhtemelen sehpaya  kaldıramam motoru :)

Şak diye kalkıyor merak etme, adamlar ayarlamışlar :)

7 yıldır, fırsat buldukça, yaz kış farketmeden motorumu kullanırım, hem ekonomik, hem vakitten kazanç sağlıyor, çok da zevkli. Herkese tavsiye etmek istiyorum ama maalesef ülkemizde motor kullanmanın riski sebebiyle bunu yapamıyorum.

Bir kere sinyal verme alışkanlığı yok, bu motor kullananlar için çok önemli, tarlada traktör sürer gibi araç sürüyoruz. Diğer arkadaşların da ifade ettiği gibi, motoru araçtan saymıyoruz. Yollarımız da motor kullanımı için tehlikeli, çukurlar, garip sulama çalışmaları, yola dökülen mıcır, mazot, yağ gibi maddeler ölümcül. Motor kullanacaklara tavsiyem, gerçekten çok dikkatli olacaklarına eminlerse bu işe başlamaları olacaktır. Gerekli koruma ekipmanı ve eğitim de olmazsa olmaz tabi ki.

Motor tercihi ise zevk meselesi olmakla birlikte chopper/cruiser tarzı motorlar başlangıç için çok da uygun değildir. Daha kıvrak, naked ya da cross/enduro tarzı motorlarla başlamak hakimiyetin gelişimi açısından daha iyidir.

Şu anda Kawasaki Versys 650 kullanıyorum, hem uzun yol, hem de şehir içi için tavsiye ederim. Resimdeki 1200 GS ise her motor kullanıcısı gibi benim de hayalim.

Çok pahalı bu GS yahu, birde bu modeli varki fena :)

1157 cc Motor Özelliği  4 silindir, 6 vites   Motor Gücü  163 hp @ 10250 rpm. Tork  127 Nm @ 8250 rpm. Maksimum Hız  268 km/h

bmw_k1200r_2_lge.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Atalay

Bu fotodaki, BMW 1200 GS Adventure.. Arkadaşımda var bir kere kullanmak nasip oldu ve buna bindikten sonra diğer büyük makineler eşşek gibi gelebilir...

Örnek verilen tüm makineler gerçekten saygın makineler ve hakkını verecektir. Keşke ben de öyle bir motosiklet alabilecek şartları sağlasam da alıp başımı turlara çıksam

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

PCX'in A.T.S. fiyatı 6.430 TL. O paraya "Tüplü ve Öfkeli"  şahin alınır :p

Bu arkadaş 4.000 TL vermeye razıymış PCX'e

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-pcx-motor-4000-tl-pesin-odeme-134330168/detay

ortalama bir c segment parasında da minibüs alınır ;)

İki teker kullanan insanların birbirlerine saygısı da takdire şayandır her daim. Karşı yolda bile olsa gelen motosikletliye "dit dit" şeklinde selam verirdim ben hep ve her zaman karşılığı aynı şekilde olurdu. Bu sene uzuuuun bir aradan sonra bisiklet aldım tekrar. Ankara'da sabahları mesaiye gidiyordum.. (-dum çünkü eylül ayında Ankara'ya ne olduysa resmen buzdolabına döndü) O şekilde bile hem bisikletliler hem de (kurye vs hariç) motosikletçiler selamlarını eksik etmediler. Nedense 4 ve üzeri tekere geçince ruh hali değişiyor insanın

nedeni son derece basit 

2 teker en iyi stres terapisidir .

transalp gayet yeterli , ha ipekyolu tibet derseniz bu olabilir tabii ;)

Şak diye kalkıyor merak etme, adamlar ayarlamışlar :)

Çok pahalı bu GS yahu, birde bu modeli varki fena :)

1157 cc Motor Özelliği  4 silindir, 6 vites   Motor Gücü  163 hp @ 10250 rpm. Tork  127 Nm @ 8250 rpm. Maksimum Hız  268 km/h

bmw_k1200r_2_lge.jpg

güzel tabii, arkaya kız arkadaşını vb.. alırsan kimse seni geçmiyor da ... ;)

Uzun yol motorları rahat ve dik oturuş pozisyonlarıyla benim de gönlümdeler.

Honda Transalp, (ikinci elde güzel seçenekler var)

Yamaha Tenere 660cc olan tercih edilebilir,

Honda cbf 250-500-1000 (fiyat/performans gayet iyi)

Honda Varadero (yunusların kullandığından ama pahalı gelebilir)

Suzuki VStorm (al bunu dünyayı dolaş)

Listeye ben de bakınca güzel bir cbf 250 veya 500 işinizi ekonomik ve düşük satınalma maliyetiyle görebilir.

Honda Transalp, (ikinci elde güzel seçenekler var) o paraya haha iyisi yok 10 numara makine

Yamaha Tenere 660cc olan tercih edilebilir, böbrek taşına birebir 

Honda cbf 250-500-1000 (fiyat/performans gayet iyi) bencede

Honda Varadero (yunusların kullandığından ama pahalı gelebilir) fiyatının üzerinde rahat ,

Suzuki VStorm (al bunu dünyayı dolaş) 1000 cc ile 650 cc liği aynı kasa,  ağırlık merkezi çok yukarda kalıyor viraj ve yavaş dönüşlerde çok dikkat edilmesi gerekiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Ben Ktm 390duke u bekliyordum. Baktım fiyat 7000 avro, 373cc lik bir motor için gereksiz pahalı. Ktm nin ayrı bir yeri olsada bende, bu paralara evli ve çocuklu iken maaşlı işçi isen zor dedim ve alternatif arayışı içine girdim ve karşıma hiçte sıcak bakmadığım yamaha çıktı. Xj600 diversion hem şehir içinde hemde touring modunda rahatça kullanılabilecek bir motor. 4 silindir 600cc ve 21bin Turkish liret. Abs opsiyonel. Paraya kıyar abs si bile alınır. Incelemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

ağlamak istiyorum

ağlamam geçince de tekrar izlemek istiyorum :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

150 lik kanuni seyhan aldım,yakında taş düşürür müyüm :)

hadi buyur...

hastaneden geliyorum.evvelki gün hafif,dün kendini hissettirecek kadar,bu sabah ise yandım anam dedirtecek kadar karın ağrısı şikayeti ile istanbulda haseki hastenesi acil servisine gittim.

acil servis,bildiğin poliklinik gibi olmuş,önümde 22 kişi vardı :)

sabırlı bir bekleyişin ardından,muayene ardından kan ve idrar tahlili,1saat tahlil sonucunu bekleme ve sonuç: taş düşürüyormuşum

taşı olup da düşüremeyenler varsa motosiklet tavsiye ediyorum.

(daha düşüp düşmediğini-boyutlarını bilmiyoruz,inşallah çok zorlamaz :(  )

Yorum bağlantısı
Emin Önal

hadi buyur...

hastaneden geliyorum.evvelki gün hafif,dün kendini hissettirecek kadar,bu sabah ise yandım anam dedirtecek kadar karın ağrısı şikayeti ile istanbulda haseki hastenesi acil servisine gittim.

sabırlı bir bekleyişin ardından,muayene ardından kan ve idrar tahlili,1saat tahlil sonucunu bekleme ve sonuç: taş düşürüyormuşum

Varsa zaten düşecekti, kanuni biraz hızlandırmıştır anca :)

Geçmiş olsun abi,sıkıntısız atlatırsın inşallah..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hadi buyur...

Geçmiş olsun, birde hızlı şekilde arazide pick-up sürmekte fayda ediyor  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Misafir

hadi buyur...

Geçmiş olsun. Biraz sancılı bir süreç oluyor. Rahat atlatırsın inşallah.

Ben de geçen gün kayınbiraderi Halkalı Kanuni Sultan Süleyman hastanesine götürdüm. Allah'ım nasıl bir güruh, kalabalık, ağlayan çocuklar, bağıranlar... Hep diyorum, Bangladeş, Mozambik, Bostwana gibi ülkelerin 1 tık üstündeyiz, o kadar..

Hayati tehlikeyle gelenler öne mi alınıyor? Psikolojim bozuldu resmen.İş bulabilsem dakka durmam İstanbul'da

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Varsa zaten düşecekti, kanuni biraz hızlandırmıştır anca :)

Geçmiş olsun abi,sıkıntısız atlatırsın inşallah..

Geçmiş olsun, birde hızlı şekilde arazide pick-up sürmekte fayda ediyor  :rolleyes:

Geçmiş olsun. Biraz sancılı bir süreç oluyor. Rahat atlatırsın inşallah.

Ben de geçen gün kayınbiraderi Halkalı Kanuni Sultan Süleyman hastanesine götürdüm. Allah'ım nasıl bir güruh, kalabalık, ağlayan çocuklar, bağıranlar... Hep diyorum, Bangladeş, Mozambik, Bostwana gibi ülkelerin 1 tık üstündeyiz, o kadar..

Hayati tehlikeyle gelenler öne mi alınıyor? Psikolojim bozuldu resmen.İş bulabilsem dakka durmam İstanbul'da

Teşekkürler arkadaşlar.

işin tuhaf ve güzel tarafı (maaşallah) dün öğleden sonradan sonradan beri neredeyse hiç bir şikayetim yok.gece yatmadan çok az bir sızım oldu,yattım uyudum çok şükür.bugün de gayet iyiyim.ağrım olmadığı için gereksiz yere ağrı kesici yutmayayaım dedim.saati gelince antibiyotik içeceğim.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

tek geçerim :)

2 kerede türkiyeye gelmişliği vardır. tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Fatih Ada

Transalp fena değilmiş :)

http://www.youtube.com/watch?v=rWJb698782k

Bmw Gs nin yeri ise bende ayrı  :rolleyes: beni anca bu keser :) Ahhh ahh ulem...

http://www.youtube.com/watch?v=2U8cQ47fcqw

Fazla büyük sanki :)

http://www.youtube.com/watch?v=fOZFOpSqtMI

BMW R1200 GS acemiler için uygun bir motordur Ali abi.. Tolerans aralığı geniştir..  Adventure ise çok daha heybetli ve ağırdır.. İkisinide kullanmış biri olarak adventure çook güzeldir aldımı yıllarca değiştirmezsin :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...